Przedświąteczne wyniki gniewskich drużyn

Kolejne spotkania w ramach rozgrywek klasy A grupy malborskiej rozegrały zespoły Sobieskiego Gniew i Keramzytu Szprudowo. Przedświąteczna kolejka rozegrana została „na raty” – część drużyn rywalizowała w środę, a część w sobotę. Obie ekipy z naszej gminy grały w środku tygodnia, ale tylko dla piłkarzy ze Szprudowa był to szczęśliwy termin.

W Gniewie zespół Sobieskiego przegrał wysoko z Deltą Miłoradz 0:5. Drużyna gości tym samym przerwała wiosenną serię zwycięstw podopiecznych Łukasza Chyły. Gniewscy zawodnicy nawiązali walkę z wyżej notowanym rywalem tylko do utraty pierwszej bramki. Od 27 minuty, kiedy goście objęli prowadzenie po pięknym strzale z dystansu, spotkanie przebiegało pod dyktando Delty. Drużyna z Miłoradza grała z dużą determinacją i konsekwentnie podwyższała swoje prowadzenie. Gospodarzom tego dnia nie udawało się zbyt wiele, czego podsumowaniem był niewykorzystany, w końcówce spotkania, rzut karny. Sobieski po tej porażce nadal zajmuje 12 miejsce w tabeli malborskiej grupy klasy A.

Sobieski Gniew – Delta Miłoradz 0:5 (0:2)

Skład Sobieskiego: Wojtowicz - Herstowski, Czapiewski, Pyrkowski, Głowala (66’ Koszczyński), Kozieł, Bobrzyński, Żelaskowski (85’ Bryska), D. Drabik (58’ Alaburda), Konieczny (74’ Zieliński), Gajewski

W innych nastrojach świąteczną przerwę spędzili zawodnicy Keramzytu Szprudowo, którzy pokonali na wyjeździe GDKiS Ostaszewo 3:2. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg spotkania. Goście kontrolowali boiskowe poczynania, stwarzali sobie więcej okazji bramkowych i tylko brak skuteczności sprawił, że wygrali ten mecz różnicą zaledwie jednej bramki. Drużyna Keramzytu zdobyła tym samym pierwsze punkty na wiosnę i przerwała serię trzech porażek. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego z 20 punktami zajmują obecnie 9 pozycję w tabeli.

GDKiS Ostaszewo – Keramzyt Szprudowo 2:3 (1:1)

Bramki dla Keramzytu: 1:1  - Orzechowski 42’, 1:2 – Połomski 56’, 1:3 - Orzechowski 75’

Skład Keramzytu: Ziembicki – Abryszyński, Baranowski (86’ Tylko), Eggert (67’ Tamowicz), Machlik (46’ Ogórek), Mytlewski, Orzechowski, Piaskowski, Połomski, Tramowski, Wójcik