Zwycięstwa Keramzytu i Sobieskiego

Gdyby przed 18 serią spotkań w malborskiej grupie klasy A, ktoś powiedział, że Keramzyt wygra ze Spójnią Sadlinki, a Sobieski z Wisłą Tczew można byłoby go nazwać dużym optymistą. Do tej pory Spójnia była liderem rozgrywek, a zespół z Tczewa jednym z trzech zespołów, które wiosną nie przegrały spotkania. Na szczęście piłka nożna to sport, gdzie z pierwszym gwizdkiem sędziego wszystkie statystyki tracą ważność i liczy się to, co na boisku. W ostatniej serii spotkań pokazały to zespoły Keramzytu i Sobieskiego.

Kibice, którzy w sobotnie popołudnie zebrali się na trybunach przy ul. Kusocińskiego w Gniewie na pewno nie mogli żałować. Drużyna Keramzytu od początku spotkania wzięła sprawy w swoje ręce i po 10 minutach gry prowadziła już 2:0. W 6 minucie Andrzej Kuros po indywidualnej akcji dał prowadzenie gospodarzom, a kilka chwil później uderzeniem z pola karnego podwyższył Kamil Połomski. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego nie spoczęli jednak na laurach i jeszcze przed przerwą Dawid Tramowski zdobył trzecią bramkę. Goście nie potrafili w tym spotkani pokonać bramkarza Keramzytu Kacpra Malinowskiego i piłkarze ze Szprudowa po ostatnim gwizdku arbitra  mogli cieszyć się z 3 punktów. Po tym meczu Keramzyt zajmuje 8 miejsce w tabeli, a drużyna z Sadlinek opuściła fotel lidera na rzecz Błękitnych z Kmiecina.

Keramzyt Szprudowo – Spójnia Sadlinki 3:0 (3:0)
Bramki dla Keramzytu: 1:0  -Kuros 6’, 2:0 – Połomski 10’,  3:0 - Tramowski 34’
Skład Keramzytu: Malinowski – Baranowski (91’ Machlik ), Borys, Eggert (71’ Tamowicz ), Karaś, G. Konieczny (65’ Ogórek ), Kuros (81’ Tylko ), Piaskowski, Połomski, Tramowski, Wójcik

Sukcesem zakończył się także wyjazd piłkarzy Sobieskiego do Tczewa. Podopieczni Łukasza Chyły w pojedynku z miejscową Wisłą nie byli stawiani w roli faworyta, jednak ambitną grą sprawili, iż po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W 19 minucie z rzutu wolnego huknął Paweł Bobrzyński, a 15 minut później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Adrian Gajewski. Gospodarze walczyli do końca o odwrócenie losów spotkania, jednak stać ich było tylko na bramkę kontaktową w 54 minucie. W końcówce spotkania zespół Sobieskiego miał jeszcze rzut karny, ale strzał Gajewskiego zatrzymał się na poprzeczce. Dla drużyny z Tczewa była to pierwsza w tej rundzie porażka, natomiast Sobieski wiosną zanotował już 4 zwycięstwa i zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli.

MKS Wisła Tczew - KS Sobieski Gniew 1:2 (0:2)
Bramki dla Sobieskiego: 0:1 – Bobrzyński 19’, 0:2 – Gajewski 34’
Skład Sobieskiego: Wojtowicz - D. Drabik (63’ Alaburda), Czapiewski, Pyrkowski, Herstowski, Bobrzyński, Imianowski, Koszczyński, Żelaskowski (79’ Bryska), P. Konieczny (74’ Zieliński), Gajewski

Pokaz siły Keramzytu i Sobieskiego nastąpił w idealnym momencie, gdyż już w najbliższą sobotę dojdzie do spotkania derbowego. Na boisku przy ul. Kusocińskiego zmierzą się oba zespoły. Gospodarzem będą piłkarze Sobieskiego. Początek meczu o godzinie 15:00. Już dziś wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy!

Tabelę i wyniki pozostałych spotkań można sprawdzić na stronie: <link>.