Piłkarski weekend w Gniewie

W ostatnią sobotę boisko przy ul. Kusocińskiego było areną kolejnych zmagań naszych ligowców. Tym razem zarówno piłkarze Keramzytu, jak i Sobieskiego wystąpili w roli gospodarza. Dzięki temu , gniewscy sympatycy piłki nożnej, mogli spędzić prawie całe popołudnie, obserwując pojedynki drużyn z naszej gminy.

Na tzw. „pierwszy ogień” poszli zawodnicy Keramzytu Szprudowo, którzy podejmowali LKS Waplewo Wielkie. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego długo nie mogli sforsować defensywy gości, dlatego na pierwszą bramkę w tym pojedynku kibice musieli poczekać aż do 54. minuty. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy podyktował sędzia, a na bramkę zamienił go Patryk Orzechowski. Piłkarze ze Szprudowo kontrolowali przebieg meczu, jednak nadal mieli problemy ze znalezieniem sposobu na szyki obronne gości. Dopiero w 85 minucie po ładnej akcji, oko w oko z bramkarzem stanął Krzysztof Baranowski i podwyższył prowadzenie Keramzytu. 60 sekund później mieliśmy już 3:0 dla zespołu trenera Rutkowskiego. Akcję Serafina, wykończył Tramowski, ustalając tym samym wynik spotkania i zapewniając swojej ekipie kolejne 3 punkty.

Keramzyt Szprudowo – LKS Waplewo Wielkie 3:0 (0:0)
Bramki dla Keramzytu: 1:0  – Orzechowski 54’, 2:0 – Baranowski 85’, 3:0  – Tramowski 86’
Skład Keramzytu: Malinowski – Baranowski, Karaś, Machlik, Mytlewski, Ogórek, Orzechowski (61’ Serafin), Piaskowski (46’ Eggert), Tamowicz, Tramowski, Tylko

Tuż po spotkaniu zespołów ze Szprudowa i Waplewa Wielkiego, na boisku pojawiły się ekipy Sobieskiego Gniew i Relaxu Ryjewo. Podopieczni Łukasza Chyły nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i już w 8. minucie po centrze z rzutu rożnego Andrzej Pyrkowski dał prowadzenie gospodarzom. Wynik ten utrzymał się do 34. minuty, kiedy to sędzia dopatrzył się faulu gospodarzy we własny polu karnym. Zawodnik z Ryjewa pewnie wykorzystał „jedenastkę”, doprowadzając do remisu. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście. W 56. minucie wykorzystali jedną z okazji bramkowych i objęli prowadzenie. Na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Relax zdobył bramkę na 3:1. Napastnik gości, otrzymał prostopadłe podanie i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sobieskiego. Kilka minut później gola kontaktowego zdobył Paweł Herstowski, który wykorzystał rzut karny. W końcówce oba zespoły próbowały zmienić jeszcze wynik tego spotkania, ale brak skuteczności sprawił, iż kibice nie zobaczyli więcej bramek.

KS Sobieski Gniew – Relax Ryjewo 2:3 (1:1)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0  – Pyrkowski 8’, 2:3 – Herstowski 81’
Skład Sobieskiego: Głowiński – D. Drabik, Czapiewski, Pyrkowski, Herstowski, Bryska (60’ Gajewski), Imianowski, Kozieł, Bobrzyński, Konieczny (73’ Śledź), Żelaskowski