Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Radostowo zdobyte, porażka w Starym Polu

25 kolejka klasy A grupy malborskiej była niezwykle ciekawa. Rozstrzygnięcia w górnej części tabeli sprawiły, iż niczym w Ekstraklasie, o awansie zadecyduje ostatnia seria spotkań. Wyniki Keramzytu Szprudowo i Sobieskiego Gniew ustaliły ich lokaty końcowe w tabeli. Zespoły z naszej gminy nie zostaną już wyprzedzone przez żadnego ze swoich ligowych rywali, ale też nikogo już nie przeskoczą.

Sobieski Gniew w sobotnie popołudnie udał się na mecz z Powiślem Stary Targ. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, gdyż oba zespoły liczyły na przerwanie serii spotkań bez zwycięstwa. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszym kwadransie dwukrotnie wykorzystali błędy w defensywie podopiecznych Łukasza Chyły, a przed przerwą podwyższyli jeszcze na 3:0. Piłkarze Sobieskiego po przerwie wyszli jeszcze bardziej zmotywowani i pomimo wyraźnego prowadzenia Powiśla, chcieli nawiązać walkę z gospodarzami. Tego nastawienia nie zmienił nawet czwarty gol dla piłkarzy ze Starego Targu. Nadzieję na korzystny wynik przywrócił Paweł Herstowski, który pomiędzy 59 i 61 minutą zdobył dwie bramki. Tego dnia zawodnicy urządzili sobie „festiwal” strzelecki i wynik 4:2 utrzymał się zaledwie kilka minut.  Kluczowe dla losów spotkania okazały się okolice 70 minuty meczu. Najpierw prowadzenie podwyższyli gospodarze, chwilę później bramką na 5:3 odpowiedział Adrian Gajewski, jednak zaraz po tym Powiśle strzeliło swojego szóstego gola, który ugasił nadzieje na chociażby remis Sobieskiego. W 82 minucie gospodarze ustalili jeszcze wynik spotkania na 7:3. Po tej porażce piłkarze z Gniewu są już pewni, zajęcia 13. miejsca w końcowej tabeli.

Powiśle Stary Targ - Sobieski Gniew 7:3 (3:0)
Bramki dla Sobieskiego: 4:1 – Herstowski 59’, 4:2 – Herstowski 61’, 5:3 – Gajewski 70’
Skład Sobieskiego: Głowiński ( 84‘ Kowalewski) – Bryska (20’ Janicki), Pyrkowski, Zieliński, D. Drabik (46’ Gajewski), Czapiewski, Kozieł, Żelaskowski, Bobrzyński, P. Konieczny, Herstowski

Również w sobotnie popołudnie do rywalizacji stanęli piłkarze Keramzytu Szprudowo, którzy walczyli o ligowe punkty w Radostowie ze Świtem. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego już w 11 minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to sytuacji „oko w oko” z bramkarzem nie zmarnował Dawid Tramowski. Goście kontrolowali przebieg spotkania i tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Po akcji zespołowej bramkę zdobył Krzysztof Baranowski. Do przerwy Keramzyt prowadził zatem 2:0. Druga część meczu nie zmieniła obrazu gry. Piłkarze ze Szprudowo stwarzali kolejne okazję do zdobycia bramki i uczynili to w 59 minucie, kiedy to po raz kolejny trafił Tramowski. W końcówce spotkania zespół z Radostowa zdobył jeszcze bramkę, ale było to tylko trafienie honorowe. W ten sposób drużyna trenera Rutkowskiego zapewniła sobie na zakończenie rozgrywek 7. miejsce w tabeli.

Świt Radostwow - Keramzyt Szprudowo 1:3(0:2)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Tramowski 11’, 2:0 –Baranowski 43’, 3:0 – Tramowski 59’
Skład Keramzytu: Malinowski – Baranowski (64’ Ogórek), Eggert, Kwaśniak, Machlik, Mokwa, Połomski (64’ Gleizner), Tramowski, Tylko, Wiśniewski, Wójcik