Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Z życia SP Gniew

Przedstawiamy dziś państwu kilka wiadomości, które otrzymaliśmy ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Zachęcamy do lektury.

PROGRAM PROFILAKTYCZNY - MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI

W ramach realizowanego od lat w gniewskiej podstawówce programu „Między nami Kobietkami”, w piątek, 9 czerwca, odbyło się spotkanie dziewcząt z klas szóstych z prelegentką firmy Procter and Gamble.
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku szkoła wzięła udział w zajęciach edukacyjnych o dojrzewaniu. Głównym założeniem program jest szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania oraz zasad i roli stosowania higieny osobistej w tym, tak ważnym dla organizmu młodej dziewczyny czasie.
Na zakończenie prelekcji uczennice klas szóstych otrzymały broszury informujące o zmianach w ich organizmie w okresie dojrzewania, opracowane przez Centrum Informacji „Always”. Dodatkowo firma obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych.
-Zdobyta wiedza z pewnością pomoże dziewczętom na pokonanie wielorakości zmian zachodzących w okresie rozwoju kobiety- informuje Mirosława Fandrejewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

NIEZWYKŁY TALENT SPORTOWY - DAWID SZWABACH - UCZEŃ KLASY VI A

B.G.-P. : Od jakiego czasu i pod kogo kierunkiem trenujesz karate ?
D.SZ: Trenuję już przeszło dwa lata. Uczy mnie sensei Kazimierz Marut
B. G-P.: Jak często trenujesz?
D.SZ: Trenuję dwa razy w tygodniu po półtorej godziny. Dodatkowo codziennie ćwiczę około pół godziny w domu.
B.G.-P. : Co lubisz w karate?
D.SZ.: Karate to sport całego ciała i umysłu. Nie tylko posługujemy się rożnymi częściami ciała, ale musimy myśleć, w jaki sposób zaskoczyć i pokonać przeciwnika.
B.G.-P.: Czy masz już jakieś sukcesy?
D.SZ.: Mogę pochwalić się I miejscem na Ogólnopolskim Obozie Karate w Starej Wsi, I i III miejscem w konkurencji Kata Indywidualnego – mistrzostwa województwa pomorskiego, I miejsce w Mistrzostwach Polski Kata Indywidualne oraz zdobyłem Puchar Krakowa i Puchar programu „ Sportowy Talent” w Starej Wsi
B.G-P.: Co daje ci karate?
D.SZ.: Jak już wspomniałem, karate to przede wszystkim rozwój całego organizmu, treningi i ciężka praca. Ćwiczenia nauczyły mnie samodyscypliny, panowania nad emocjami, uwierzyłem we własne możliwości i podniosłem swoją samoocenę. Mam możliwość podnoszenia kwalifikacji na obozach karate, spotykam się z ludźmi związanymi z ta dyscyplina sportową. Miałem przyjemność poznać i ćwiczyć z Mistrzem Młodego Pokolenia z Japonii Senseiem Taiga Honi.
B.G.-P.: Dziękuję za wywiad i życzę dalszych sukcesów.

Ze sportowcem rozmawiała: Barbara Gacek-Pek

LEKCJA W TERENIE - DOSKONAŁA FORMA POZNAWANIA PRZYRODY

8 czerwca uczniowie klasy Vc pod czujnym okiem Mirosławy Fandrejewskiej i Łukasza Ogonowskiego, wyruszyli na terenowe zajęcia z przyrody. W trakcie 2 godzinnych warsztatów piątoklasiści mogli podziwiać przepiękne widoki Doliny Dolnej Wisły. Ponadto dowiedzieli się, że Wisła w okolicach Gniewu zachowuje naturalny charakter. Płynie powoli, naturalnym korytem obfitującym w namuliska, wysepki i piaszczyste łachy. W pobliżu rzeki znajdują się liczne starorzecza oraz torfowiska - niskie. Mogli także zobaczyć brzegi porośnięte zaroślami wierzbowymi i łęgami oraz skarpy rzeczne, które są doskonałym miejscem do rozwoju muraw kserotermicznych.
-Zapoznanie się z historią naszej rzeki Wisły oraz wielorakością gatunków roślin, pozwoliła na zdobycie dodatkowej wiedzy przyrodniczej. Kolejne warsztaty z pewnością poświęcimy na poznanie gatunków ptaków, których liczebność w tym przepięknym miejscu, Dolinie Dolnej Wisły, kwalifikuje je do międzynarodowej ostoi ptaków- podsumowuje Mirosława Fandrejewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

KONKURS KOCIEWSKI

W czwartek, 8 czerwca, w ramach edukacji regionalnej odbył się Turniej Wiedzy o Kociewiu dla uczniów klas III. Konkurs był trzystopniowy i obejmował:
- część teoretyczną – Wiedza o Kociewiu
- część praktyczna – Prezentacja pracy kociewskiej
- część plastyczna – pejzaż kociewski
Klasy reprezentowały 3 – osobowe drużyny w różnych kategoriach. Uczniowie poprzez wspólną zabawę i rywalizację dużo dowiedziały się o naszym pięknym regionie. Zmagania konkursowe uświetniła, także kociewska kapela „Burczybas” pod kierunkiem Wojciecha Górskiego.
Klasy zajęły następujące miejsca:
I miejsce - klasa III a
II miejsce - klasa III b
III miejsce – klasa III d
IV miejsce – klasa III e
V miejsce – klasa III c
-Gratulujemy i dziękujemy wychowawcom za przygotowanie uczniów do turnieju- mówią organizatorki turnieju Jolanta Górska i Katarzyna Hejnowska.

MŁODA POETKA - ZOFIA KOPP OSTROWSKA

B.G.-P.: Opowiesz mi trochę o sobie?
Z.K O: Mam 11 lat, jestem osobą ambitną. Jestem życzliwa i lubię pomagać innym. Moją pasją jest również czytanie książek.
B. G-P.: Od czego zaczęła się Twoja przygoda z pisaniem wierszy?
Z.K O: Od zawsze lubiłam układać krótkie rymowanki. Moja mama czytała mi wiersze lub rymowane bajki. Przerodziło się to później w pasję pisania krótkich utworów.
B.G.-P.: Kiedy napisałaś swój pierwszy wiersz?
Z.K O.: W drugiej klasie chciałam napisać życzenia na urodziny szkoły. Pomyślałam, że zrobię to w formie wiersza i tak to się zaczęło….
B.G.-P.: Czy masz jakiś swój ulubiony wiersz?
Z.K O.: Lubię wszystkie wiersze, największy sentyment mam jednak do wiersza „Lekcja przyrody”- wiersz napisany do gazetki szkolnej z okazji Dnia Ziemi
B.G-P.: Co najczęściej jest tematem twoich wierszy?
Z.K O.: Lubię pisać wiersze okolicznościowe, z okazji urodzin, świąt, uroczystości.
B.G.-P.: Dziękuję za wywiad i życzę ci dalszych sukcesów

Z poetką rozmawiała: Barbara Gacek-Pek

Zachęcamy do przeczytania wierszy Zosi na szkolnej stronie: <link>.

WARSZTATY PRZECIWDZIAŁANIA I PROFILAKTYKI - "UNPLUGGED"

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie umożliwiła uczniom klasy Vc- udział w zajęciach z profilaktyki uniwersalnej w ramach programu UNPLUGGED. Powstał on w ramach międzynarodowego projektu EU-DrugAbusePrevention, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Autorami programu jest grupa ekspertów z siedmiu krajów UE. Piątoklasiści ,7 czerwca, na warsztatach w Sali Kameralnej biblioteki, ćwiczyli umiejętności społeczne i osobiste, które są kluczowe w procesie dorastania. W trakcie godzinnych zajęć koordynatorki programu przekazały jedenastolatkom sposoby skutecznego komunikowania się i wyrażania emocji. Uczniowie klasy Vc dowiedzieli się także, w jaki sposób można konstruktywnie rozwiązywać problemy.
-Pozyskana wiedza z psychologii rozwojowej z pewnością pomoże uczniom kończącym klasę piątą, w podejmowaniu działań profilaktycznych, których głównym zadaniem jest unikanie konfliktów- tłumaczy Mirosława Fandrejewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

MÓZG I PAMIĘĆ

Grupy projektowe „Dziecko najlepsza inwestycja” - zajęć rozwijających z przyrody i matematyki, nawiązały współpracę z Uniwersytetem Gdańskim – Wydziałem Biologii. Marcin Kowalski, student tej uczelni, poprowadził w gniewskiej podstawówce warsztaty nt. mózgu i pamięci. W trakcie 3 – godzinnych zajęć starał się on odpowiedzieć na nurtujące pytania:
- Co jest faktem, co mitem - jeśli chodzi o mózg i pamięć oraz szybkie czytanie i uczenie się?
-Czy można i jak usprawnić pracę mózgu?
- Jaki element w mózgu jest odpowiedzialny za pamięć?
-Co to jest Déjà vu ?
-Czy mamy wpływ na kondycję swego mózgu ?
30 osobowa grupa uczniów klas IV, V i VI z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w nietypowych warsztatach. Wiedza, której dostarczył pan Marcin nt. pamięci – zdolności do rejestrowania i odtwarzania informacji oraz mnemotechnik – czyli metod zwiększającym zakres i trwałość pamięci, pozwoli naszym dziesięcio- jedenasto- i dwunastolatkom, uczyć się efektywniej.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty z udziałem młodego naukowca, które odbędą się 21 czerwca – na 2 dni przed zakończeniem kolejnego roku szkolnego- informują Mirosława Fandrejewska i Beata Koszowska.

Więcej zdjęć z życia szkoły znaleźć można na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2017-06-19 11:28
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew
  • Z życia SP Gniew

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.