Waleczny Sobieski i skuteczny Keramzyt

W sobotnie popołudnie kibice piłki nożnej, zgromadzeni na boiskach przy ul. Kusocińskiego, mogli śledzić przebieg dwóch spotkań jednocześnie. W ostatniej kolejce rozgrywek w malborskiej grupy klasy A wszystkie mecze rozpoczynały się o tej samej porze, a terminarz sprawił, że Sobieski i Keramzyt byli w niej gospodarzami.

Pojedynek Keramzytu z Jurandem Lasowice Wielkie od samego początku toczył się pod dyktando podopiecznych Krzysztofa Rutkowskiego. Drużyna ze Szprudowa przystępowała do tej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta i świetnie się z niej wywiązała, urządzając sobie prawdziwy festiwal strzelecki na koniec sezonu. Dawid Tramowski tuż po rozpoczęciu spotkania dał prowadzenie swojej drużynie. Na kolejne trafienia kibice również nie musieli długo czekać. W 25 minucie po drugiej bramce Tramowskiego oraz golach Kamila Połomskiego i Andrzeja Kurosa, Keramzyt prowadził już 4:2. Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Dominik Tylko i na przerwę Szprudowianie schodzili, prowadząc różnicą trzech goli. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, a drużyna trenera Rutkowskiego, systematycznie notowała kolejne trafienia. W 67 minucie bramkę na 6:2 zdobył Sebastian Ogórek. Po golu dołożyli jeszcze Tramowski, Kuros i Tylko, co sprawiło, że spotkanie zakończyło się ostatecznym wynikiem 9:2. Keramzyt zakończył sezon 2016/2017 na 7. lokacie, tuż za drużynami, które bardzo długo walczyły o awans do ligi okręgowej.

Keramzyt Szprudowo – Jurand Lasowice Wielkie 9:2 (5:2)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Tramowski 2’, 2:0 –Połomski 5’, 3:1 – Tramowski 12’, 4:2 – Kuros 24’, 5:2 Tylko 42’, 6:2 – Ogórek 67’, 7:2 – Tramowski 76’, 8:2 - Kuros 86’, 9:2 - Tylko 88’
Skład Keramzytu: Malinowski – Eggert (46’ Baranowski), Karaś (66’ Gleizner), Kuros, Machlik, Ogórek, Połomski (46’ Kwaśniak), Tamowicz, Tramowski, Tylko, Wójcik

Tylko trzy bramki, ale za to mnóstwo emocji towarzyszyło rywalizacji Sobieskiego Gniew z Pogonią Prabuty. Goście przed tym spotkaniem zajmowali drugie miejsce w tabeli, ale nie byli pewni promocji do klasy okręgowej. Pogoń do awansu potrzebowała zwycięstwa. Każdy inny wynik sprawiał, że piłkarze z Prabut musieli oglądać się na wyniki Spójni Sadlinki, Relaxu Ryjewo i Wisły Tczew, które do końca liczyły się w  grze o awans do wyższej ligi. Mecz w Gniewie lepiej zaczęli goście, jednak pierwsza połowa obfitowała jedynie w dużą ilość walki oraz brak skuteczności. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji bramkowych, jednak ani jedni, ani drudzy nie potrafili umieścić piłki w bramce rywali. Druga część meczu lepiej rozpoczęła się dal Pogoni. W 55 minucie, po przechwycie piłki na połowie Sobieskiego, skutecznym strzałem z około 20 metrów popisał się zawodnik z Prabut, otwierając tym samym wynik tej rywalizacji. Ambitnie grający piłkarze Sobieskiego na 14 minut przed końcem doprowadzili do wyrównania. Ładną akcję Gajewskiego z Bobrzyńskim, wykończył ten pierwszy i sytuacja w obozie gości zrobiła się nerwowa. W końcówce obie drużyny ruszyły do ataku, stwarzając sobie kolejne okazje do objęcia prowadzenia. W 86 minucie zespół Pogoni miał rzut wolny z okolicy 20 – 22 metra. Zawodnik gości uderzył piłkę tak precyzyjnie, że ta po odbiciu od poprzeczki, wylądowała za linią bramkową, ustalając tym samym stan rywalizacji na 1:2 dla zespołu z Prabut. Wyniki innych spotkań ułożyły się w ten sposób, że Pogoń została mistrzem rozgrywek klasy A grupy malborskiej i awansowała do klasy okręgowej. Sobieski sezon zakończył na 13. lokacie.

Sobieski Gniew – Pogoń Prabuty 1:2 (0:0)
Bramki dla Sobieskiego: 1:1 –  Gajewski 76’
Skład Sobieskiego: Głowiński – Janicki (72’ D. Drabik), Czapiewski, Pyrkowski, Herstowski, Imianowski, Kozieł, Żelaskowski, Bobrzyński, Konieczny (67’ Bryska), Gajewski

Tabelę końcową i wyniki pozostałych spotkań można sprawdzić na stronie: <link>.

Data publikacji: 2017-06-20 08:58