Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Lider ze Szprudowa!

Świetnie rozpoczęli sezon 2017/2018 piłkarze Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego w pierwszej kolejce spotkań wysoko wygrali ze Startem Kulice i zostali pierwszym liderem rozgrywek malborskiej grupy klasy A.

Trener oraz działacze Keramzytu nie ukrywają, iż celem jest w tym roku walka o awans do klasy okręgowej. Letnie wzmocnienia drużyny oraz dobrze przepracowany okres przygotowawczy sprawiły, iż przed inauguracją nowych rozgrywek trener Rutkowski miał komfortową sytuację kadrową i nie lada „ból głowy”, kogo posłać do walki o pierwsze punkty. Piłkarze ze Szprudowo do meczu ze Startem przystępowali w roli faworyta i ze swego zadania świetnie się wywiązali.

Keramzyt kontrolował mecz od samego początku i przy lepszej skuteczności już w pierwszej połowie mógł rozstrzygnąć losy tego pojedynku. Do przerwy udało się, jednak zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był Patryk Orzechowski. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, to podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego nadawali ton boiskowym poczynaniom, a wprowadzeni po przerwie zmiennicy ożywili jeszcze kolegów. Keramzyt dołożył kolejne trzy trafienia, których autorami byli: Krystian Jurczyk, Krzysztof Gardzielewski oraz Kacper Kozieł i zakończył to spotkanie pewnym zwycięstwem 4:0. Wysoka wygrana sprawiła, iż zespół ze Szprudowa został pierwszym liderem rozgrywek i chyba nikt w klubie nie ma nic przeciwko, by zostało tak już do końca rozgrywek.

Start Kulice - Keramzyt Szprudowo 0:4 (0:1)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 – Orzechowski 38’, 0:2 – Jurczyk 71’, 0:3 – Gardzielewski 88’,
0:4 – Kozieł 94’
Skład Keramzytu: Bzowski – Karaś, Czapiewski, Seroka, Szyszkowski, Borys, Eggert (76’ Kozieł), Kuros (58’ Gardzielewski), Wójcik, Orzechowski (53’ Gleizner), Gajewski (46’ Jurczyk)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: <link>.

Data publikacji: 2017-08-16 12:22