Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Keramzyt w czołówce, Mewa z pierwszymi punktami

W weekendowych spotkaniach z udziałem gniewskich zespołów nie brakowało emocji. Keramzyt dopiero w końcówce zdołał zdobyć bramkę na wagę remisu w rywalizacji z Wisłą Tczew. Mewa Gniew po roku przerwy, swój powrót do seniorskiej piłki uczciła zwycięstwem nad Pogonią Smętowo Graniczne. W meczu Sobieskiego padło natomiast aż siedem bramek, niestety tylko jedna była dziełem drużyny z Gniewu.

Pojedynek Keramzytu z Wisłą Tczew był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań w 2. kolejce klasy A grupy malborskiej. Oba zespoły wygrały swoje mecze w ramach 1. serii spotkań i liczyły na komplet „oczek” w  tej rywalizacji. Bliżej realizacji tego celu byli goście z Tczewa, którzy od 22 minuty prowadzili 1:0. Pomimo ataków z obu stron, wynik bardzo długo nie ulegał zmianie. Keramzyt miał swoje szanse bramkowe, jednak brakowało skutecznego wykończenia akcji. Dodatkowo, w 87 minucie podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego nie wykorzystali rzutu karnego, ale chwilę później technicznym uderzeniem popisał się Andrzej BORYS i piłka zatrzepotała w siatce, a Keramzyt i Wisła zakończyły mecz remisem. W ten sposób po 2. kolejkach spotkań w tej grupie klasy A nie ma już drużyny z kompletem punktów. Zespół ze Szprudowa nadal pozostaje liderem tabeli, ale już aż pięć drużyn ma w swoim dorobku 4 „oczka”.

Keramzyt Szprudowo – Wisła Tczew 1:1 (0:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 Borys 86’
Skład Keramzytu: Bzowski – Borys, Czapiewski, Eggert (73’ Gajewski), Gardzielewski, Jurczyk, Karaś, Kuros, Połomski, Szyszkowski (90’ Ogórek), Wójcik

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W rozgrywkach klasy B gniewskie drużyny radziły sobie z różnym skutkiem. Powracająca po roku przerwy na ligowe boiska Mewa wygrała w Gniewie z Pogonią Smętowo, która po 1. kolejce była liderem rozgrywek. Przed przerwą bramkę dla podopiecznych Marka Kleistera zdobył Mariusz CHYŁA, który w 35 minucie zamknął akcję z bocznej strefy boiska. Tuż po przerwie, bo w 52 minucie sytuację sam na sam wykorzystał Maciej CHYŁA i zrobiło się 2:0. Goście odpowiedzieli tylko golem honorowym i Mewa zanotowała pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Co najmniej tydzień na pierwsze punkty poczekają jeszcze piłkarze Sobieskiego. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego ulegli na wyjeździe LZS Bytonia 6:1. Po spadku z wyższej ligi z zespołem pożegnała się większość zawodników i trener. Na pewno zajmie trochę czasu odbudowa zespołu seniorów Sobieskiego. Honorowe trafienie dla gniewskiej ekipy zaliczył Michał ALABURDA.

Mewa Gniew – Pogoń Smętowo Graniczne 2:1 (1:0)
Bramki dla Mewy: 1:0 – Mariusz Chyła 35’, 2:1 – Maciej Chyła 52’
Skład Mewy: Malinowski – Konieczny (46’ Fabiszewski), Górski, Mariusz Chyła (64’ Oberski), Maciej Chyła (77’ Kamrowski), Pielecki, Mokwa, Wiśniewski, Mitlewski, Grzegorz Danowski, Dawid Danowski (89’ Reimus)

LSZ Bytonia – Sobieski Gniew 6:1 (3:1)
Bramki dla Sobieskiego: 3:1 – Michał Alaburda 42’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Janicki, Łabuński, Wesołowski, Woźniak, Bryska, Alaburda, Drabik, Pyrkowski, Torłop, Vogler

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421