Punktująca Mewa

Tylko gniewska Mewa w miniony weekend cieszyła się z kolejnych punktów w rozgrywkach ligowych. Podopieczni trenera Kleistera mają patent na drużyny z Orłem w nazwie – przed tygodniem pokonali Orła Radziejewo, a w niedzielę odprawili z kwitkiem Orła z Borkowa. Nie udało się zdobyć pierwszych punktów w tym sezonie Sobieskiemu, który przegrał w Gniewie z WKS Lignowy Szlacheckie. W rozgrywkach klasy A drugiej porażki w sezonie doznał Keramzyt, który uległ na wyjeździe Relaxowi Ryjewo.

Spotkanie w Ryjewie zapowiadało się bardzo ciekawie. Oba zespoły przed sezonem zapowiadały walkę o awans do ligi okręgowej, oba też miały solidną końcówkę ubiegłych rozgrywek. Sobotni pojedynek w Ryjewie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 30. minucie wykorzystali rzut rożny. Keramzyt miał swoje okazje, ale podopiecznym Krzysztofa Rutkowskiego brakowało skuteczności. Druga część spotkania to ponownie wyrównana walka i cios wyprowadzony przez zespół Relaxu, który od 67. minuty prowadził 2:0. Piłkarze ze Szprudowa ambitnie walczyli do końca, jednak tego dnia stać ich było tylko na zdobycie bramki honorowej, której autorem był, w 90. minucie Sebastian OGÓREK. Po 5. rozegranych kolejkach, Keramzyt ma na swoim koncie 7 punktów. Rywale w walce o awans do V ligi wygrywają swoje mecze, więc jeśli zespół trenera Rutkowskiego nie chce dopuścić by konkurenci im uciekli, musi zdobyć komplet oczek w starciu z Deltą Miłoradz.

Relax Ryjewo - Keramzyt Szprudowo 2:1 (1:0)
Bramka dla Keramzytu: 2:1 –Ogórek 90’
Skład Keramzytu: Bzowski – Karaś, Gardzielewski, Seroka, Szyszkowski, Borys, Wójcik, Tylko (46 ‘ Baranowski), Orzechowski, Gajewski (71’ Ogórek), Kozieł

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Na pierwsze punkty w tym sezonie wciąż czeka Sobieski Gniew. Drużyna trenera Pyrkowskiego po letniej rewolucji w szatni, wciąż potrzebuje czasu, by „wskoczyć” na odpowiednie tory. W niedzielne popołudnie piłkarzy Sobieskiego, przekonali o tym zawodnicy WKS Lignowy Szlacheckie. Zespół gości pewnie pokonał gniewską ekipę 5:0 i umocnił swoją pozycję w ligowej czołówce.
W górnej części tabeli należy także szukać Mewy Gniew, która wygrała wszystkie, dotychczas rozegrane spotkania. W niedzielę poradziła sobie na wyjeździe z Orłem Borkowo. Przed przerwą podopieczni trenera Kleistera, zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem był, w 25. minucie  Kamil MITLEWSKI. W drugiej odsłonie tego meczu kolejne trafienia dołożyli Maciej CHYŁA i Dawid DANOWSKI, co pozwoliło świętować czwarte z rzędu zwycięstwo gniewskiego zespołu.

Orzeł Borkowo - Mewa Gniew 0:3 (0:1)
Bramki dla Mewy: 0:1 – Mitlewski 25’, 0:2 – Maciej Chyła 54’, 0:3 – Danowski 70’
Skład Mewy: Malinowski – Konieczny, Fabiszewski (76’ Kurek), Głowala (79’Oberski), Mariusz Chyła (83’ Kołodziejczyk), Pielecki, Mokwa, Wiśniewski, Mitlewski, Danowski

Sobieski Gniew – WKS Lignowy Szlachecki 0:5 (0:2)
Skład Sobieskiego: Bozhenko – Kaczeniewski, Alaburda, Schmidt, Szulc, Woźniak (23’ Karol Kowalewski), Heubner, Bryska, Drabik (30’ Vogler), Wojciech Kowalewski (72’ Torłop), Zieliński

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421