Wygrana, remis i porażka

Wszystkie możliwe rezultaty padły w weekendowych spotkaniach drużyn z naszej gminy. Z wyjazdowych pojedynków, komplet „oczek” przywiózł tylko Keramzyt Szprudowo, który pokonał Błękitnych Kmiecin. Z remisem w spotkaniu z Koroną Rywałd, wrócili do Gniewu piłkarze Mewy. Pojedynek na szczycie rozgrywek klasy B był bardzo emocjonujący, ale żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść. W smutnych humorach weekend spędzili sympatycy Sobieskiego. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego przegrał kolejne spotkanie, tym razem z Sokołem Lubichowo.

W Kmiecinie, prowadzony przez Krzysztofa Rutkowskiego, Keramzyt rozbił Błękitnych aż 5:1. Wynik mógłby wskazywać, iż było to gładkie i spokojne zwycięstwo, nic bardziej mylnego. Chociaż zespół ze Szprudowa przeważał, to zwycięstwo przypieczętował dopiero w ostatnich 10 minutach meczu. Zaczęło się bardzo dobrze, w 11. minucie po rzucie rożnym, piłkę do bramki skierował Łukasz SEROKA. Keramzyt przeważał i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, ale nie potrafił uspokoić gry, drugą bramką. W 56. minucie po jednej z nielicznych akcji, gospodarze wyrównali. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego uparcie dążyli jednak do zwycięstwa w tym spotkaniu i ich wysiłki zostały wynagrodzone. W 79. minucie Wiktor EGGERT dał Szprudowianom prowadzenie, a w samej końcówce dwa trafienia dołożył Adrian GAJEWSKI i jedno Radosław CZAPIEWSKI, ustalając wynik tego pojedynku. Kermazyt po 8. seriach spotkań z 16 punktami, zajmuje 4. miejsce w tabeli, a do liderującej Wisły Tczew, traci 4 „oczka”.

Błękitni Kmiecin - Keramzyt Szprudowo 1:5 (0:1)
Bramk dla Keramzytu: 0:1 – Seroka 11’,1:2 – Eggert 79’, 1:3 – Gajewski 87’, 1:4 - Czapiewski 90’, 1:5 – Gajewski 90’
Skład Keramzytu: Bzowski – Gleizner, Karaś, Czapiewski, Seroka (46’ Rutkowski), Eggert, Kuros, Wójcik, Tylko, Gajewski, Kozieł

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W sobotę rozegrano mecz na szczycie klasy B, w którym lider – Korona Rywałd, podejmował wicelidera – Mewę Gniew. Oba zespoły wygrały wszystkie, dotychczasowe spotkania, strzelając najwięcej bramek spośród ligowej stawki, co zapowiadało ciekawy pojedynek i taki też był. W pierwszej części spotkania to Mewa miała więcej z gry, jednak druga odsłona tego meczu była bardzo dobra w wykonaniu gospodarzy. Obie drużyny chciały wypracować sobie przewagę nad konkurentem, jednak nikomu nie udało się zdobyć bramki, a końcowy wynik brzmiał 0:0. Podopieczni trenera Kleistera pokazali w pojedynku z trudnym rywalem, że mają duży potencjał i umiejętności, ale brakuje im jeszcze doświadczenia by skutecznie rywalizować z zespołami, gdzie kilku zawodników występowało w wyższych ligach. Z przebiegu spotkania można jednak uznać, że remis był sprawiedliwym wynikiem dla obu zespołów. Kolejnej przegranej, w pojedynku z Sokołem Lubichowo, doznali natomiast piłkarze Sobieskiego Gniew. Podopieczni trenera Andrzeja Pyrkowskiego ulegli na wyjeździe aż 14:0 i nadal są jedyną ekipą bez punktów w tabeli. Drużyna Sobieskiego cały mecz grała o jednego zawodnika mniej.

Korona Rywałd - Mewa Gniew 0:0
Skład Mewy: Malinowski – Konieczny (70’ Kurek), Górski, Fabiszewski (82’ Kołodziejczyk), Głowala, Mariusz Chyła, Maciej Chyła, Pielecki, Mokwa, Wiśniewski, Danowski (87’ Reimus)

Sokół Lubichowo - Sobieski Gniew 14:0 (6:0)
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Kaczeniewski, Szulik, Janicki, Woźniak, Huebner, Bryska, Torłop, Vogler, Zieliński

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421