Wygrane Keramzytu i Mewy, walczący Sobieski

Miniony weekend można uznać za udany dla gniewskich drużyn. Keramzyt, nie bez kłopotów, ale pewnie rozprawił się z LKS Waplewo. Mewa pewnie ograła Czarnych Straszewo i przy niespodziewanym remisie Korony Rywałd, zasiadła na fotelu lidera. Swoje chwile radości mieli także sympatycy Sobieskiego, który choć przegrał z Budmarem Bytonia, to zdobył aż trzy bramki.

Keramzyt Szprudowo imponuje w ostatnim czasie formą. W niedzielne popołudnie, podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, pokonali LKS Waplewo Wielkie 5:1 i z 19. punktami, zajmują 4. miejsce w tabeli klasy A grupy malborskiej. Wynik wskazywałby pełną dominację Keramzytu, ale to goście tuż przed przerwą zdobyli bramkę i wynik po pierwszej połowie brzmiał 0:1. Zespół trenera Rutkowskiego po wznowieniu gry od razu ruszył do odrabiania strat. Już w 47. minucie do remisu doprowadził Dawid GLEIZNER. Na prowadzenie Szprudowian wyprowadził Krzysztof GARDZIELEWSKI, który pomiędzy 56. a 65. minutą zdobył dwie bramki. Na 4:1 podwyższył Krzysztof BARANOWSKI, a wynik w 84. minucie ustalił Andrzej BORYS. Keramzyt wygrał czwarte spotkanie z rzędu i swoją postawą pokazuje, że jest czołową drużyną ligi.

Keramzyt Szprudowo  - LKS Waplewo Wielkie 5:1 (0:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 –Gleizner 47’, 2:1 – Gardzielewski 56’, 3:1 – Gardzielewski 65’, 4:1 – Baranowski 70’, 5:1 – Borys 84’
Skład Keramzytu: Bzowski – Gleizner (70’ Kozieł), Czapiewski, Seroka, Szyszkowski, Borys, Eggert, Wójcik, Tylko (28’ Gardzielewski), Ogórek, Gajewski (63’ Baranowski)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Mewy Gniew. Podopieczni Marka Kleistera pokonali na własnym boisku Czarnych Straszewo 3:0. W przypadku zwycięstwa gości, drużyna ze Straszewa, dołączyłaby do czołówki, walczącej o awans. Na pierwsze trafienie, kibice musieli poczekać aż do 41. minuty, kiedy to wynik otworzył Bartosz FABISZEWSKI. Po przerwie, bramki zdobyli jeszcze Arkadiusz KUREK i Dawid DANOWSKI, ustalając wynik meczu. Zwycięstwo nad Czarnymi jest o tyle cenniejsze, że punkty zgubiła Korona Rywałd. Lider klasy B zremisował, niespodziewanie z Termo 2 Power Bytonia i ma już tylko 1 „oczko” przewagi nad Mewą. Trzeba jednak pamiętać, że zespół trenera Kleistera ma  do rozegrania zaległy mecz derbowy z Sobieskim Gniew. Zespół Sobieskiego w minionej kolejce również miał swoje powody do radości. Co prawda Budmar Bytonia wygrał w Gniewie 6:3, jednak dwie bramki Łukasza VOGLERA i jedna Dawida KACZENIEWSKIEGO, pozwalają pozytywnie myśleć o kolejnych pojedynkach.

Mewa Gniew – Czarni Straszewo 3:0 (1:0)
Bramki dla Mewy: 1:0 – Fabiszewski 41’, 2:0 – Kurek 59‘, 3:0 – Dawid Danowski 70’
Skład Mewy: Malinowski – Konieczny (46’ Kurek), Górski, Fabiszewski (82’ Karczyński), Głowala, Mariusz Chyła (67’ Kołodziejczyk), Pielecki, Mokwa, Wiśniewski, Mitlewski, Dawid Danowski

Sobieski Gniew – Budmar Bytonia 3:6 (1:2)
Bramki dla Sobieskiego: 1:2 – Vogler 44’, 2:4 – Dawid Kaczeniewski 61’, 3:6 – Vogler 88’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Paweł Kaczeniewski, Dawid Kaczeniewski, Alaburda, Woźniak, Huebner, Bryska, Grzyb, Torłop, Vogler, Zieliński

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421