Nasze drużyny z kompletem „oczek”

Niezwykle udany weekend w rozgrywkach ligowych zanotowały zespoły z naszej gminy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Sobieski, który pokonał na wyjeździe OTS Osiek. Komplet punktów do swojego konta, dopisała także Mewa, która rozprawiła się w Gniewie z KP Wandowo aż 9:1. Dziewięć bramek zdobył też Keramzyt, który wygrał po raz szósty z rzędu.

Keramzyt Szprudowo

Nie zwalniają tempa piłkarze Keramzytu Szprudowo. W sobotę podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wygrali aż 9:2 z Rodłem Trzciano i legitymują się w tej chwili niesamowitą serią sześciu wygranych z rzędu. Piłkarze ze Szprudowa wyszli na ten mecz skoncentrowani i od początku narzucili rywalom swoje warunki gry. Kibice jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a wynik brzmiał już 2:0 dla gospodarzy. Do bramki Rodła w 3. minucie trafił Dominik Tylko, a chwilę później wynik podwyższył Krystian Jurczyk. Po kwadransie gry, bramkę na 3:0 zdobył niezawodny Krzysztof Gardzielewski i chyba nikogo nie trzeba było przekonywać, że Keramzyt potraktował ten mecz bardzo poważnie. Goście do przerwy odpowiedzieli jednym trafieniem, ale na nic więcej nie było ich stać. Podobnie rozpoczęła się druga część tego spotkania. Popis strzelecki dał Gardzielewski, który do trafienia z pierwszej części gry, dołożył trzy kolejne, a wspomógł go Krzysztof Wójcik. W międzyczasie bramkę zdobył także zespół z Trzciana i w 60. minucie wynik brzmiał 7:2 dla Keramzytu. Gospodarzy to jednak nie satysfakcjonowało i usilnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek. W 73. minucie wysiłki zostały wynagrodzone golem Macieja Sszyszkowskiego, a w samej końcówce wynik spotkania ustalił Krystian Jurczyk, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. Po tym zwycięstwie Keramzyt ma 25 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli, za tczewską Wisłą i zespołem z Ostaszewa.

Keramzyt Szprudowo – Rodło Trzciano 9:2 (3:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Tylko 3’, 2:0 – Jurczyk 5’, 3:0 – Gardzielewski 16’, 4:1 – Gardzielewski 46’, 5:1 – Wójcik 51’, 6:2 – Gardzielewski 55’, 7:2 – Gardzielewski 57’, 8:2 – Szyszkowski 73’, 9:2 – Jurczyk 88’
Skład Keramzytu: Bzowski – Czapiewski, Jurczyk, Gardzielewski (68’ Ogórek), Seroka (46’ Szyszkowski), Borys (77’ Orzechowski), Mytlewski, Eggert, Tylko (46’ Wójcik), Gajewski, Kozieł

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić TUTAJ.

Mewa Gniew

Również z dziewięcioma trafieniami swoje spotkanie zakończyła Mewa Gniew. Podopieczni Marka Kleistera po przegranej z WKS Lignowy Szlacheckie, pokazali charakter i bezlitośnie rozprawili się z KP Wandowo. Mewa od początku narzuciła swój styl gry i już do przerwy prowadziła 6:0. Łupem bramkowym w tej części spotkania podzielili się: Rafał Wiśniewski, Mateusz Serafin i Bartosz Fabiszewski. Początek drugiej połowy był równie udany dla gospodarzy. Tuż po wznowieniu gry do bramki trafił Maciej Chyła i ponownie Fabiszewski. W 63. minucie Mewa podwyższyła wynik na na 9:0, a bramkarza Rodła ponownie pokonał Chyła. Goście odpowiedzieli bramką honorową, która ostatecznie ustaliła wynik meczu na 9:1.

Mewa Gniew – KP Wandowo 9:1
Bramka dla Mewy: 1:0 – Wiśniewski 2’, 2:0 – Wiśniewski 16’. 3:0 – Serafin 19’, 4:0 – Serafin 25’, 5:0 – Fabiszewski 36’, 6:0 – Serafin 44’, 7:0 – Maciej Chyła 48’, 8:0 – Fabiszewski 51’, 9:0 - Maciej Chyła 63’
Skład Mewy: Malinowski – Klemczyk (62’ Kąkel), Serafin (58’ Mitlewski), Konieczny, Fabiszewski (56’ Górski), Głowala, Mariusz Chyła, Maciej Chyła, Pielecki, Wiśniewski, Kurek (66’ Karczyński)

Sobieski Gniew

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł Sobieski Gniew. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego, w pojedynku sąsiadów w tabeli, pokonali na wyjeździe OTS Osiek 4:2. Gniewski zespół od początku starał się, aby mecz ułożył się po ich myśli. Już w 8. minucie do bramki gospodarzy trafił Paweł Zieliński, a chwilę później na 2:0 podwyższył Adrian Heubner. Sobieski jednak na tym nie poprzestawał i uparcie „szedł za ciosem”. W 20. minucie do siatki trafił Dawid Kaczeniewski i było już 3:0. Chociaż gospodarzom udało się w jednej z akcji znaleźć sposób na defensywę Sobieskiego, to podopieczni trenera Pyrkowskiego, nic sobie z tego nie robili. W 38. minucie czwartą bramkę dla swojego zespołu zdobył Piotr Bryska. Druga połowa nie była już tak obfita w łupy bramkowe. Goście kontrolowali grę, ale to gospodarze w końcówce zdobyli gola, który ustalił wynik spotkania na 4:2. Sobieski po zwycięstwie ma na swoim koncie 3 „oczka” i zajmuje obecnie 13. miejsce w tabeli. Wynik tego spotkania to dla drużyny Andrzeja Pyrkowskiego dobry prognostyk przed derbowym pojedynkiem z Mewą, który odbędzie się już w środę.

OTS Osiek – Sobieski Gniew 2:4 (1:4)
Bramka dla Sobieskiego: 0:1 – Zieliński 8’, 0:2 – Heubner 11’, 0:3 – Kaczeniewski 20’, 1:4 – Bryska 38’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Kaczeniewski (82’ Wesołowski), Szulik, Alaburda, Janicki, Heubner, Bryska, Grzyb (66’ Torłop), Pyrkowski, Vogler (75’ Wohlert), Zieliński

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić TUTAJ