Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Szachowe zmagania w Gniewie

Uczniowski Klub Sportowy „Alfil” Gniew zorganizował w hali widowiskowo-sportowej IV Memoriał Szachowy im. Rajmunda Kirszenstein i XIX Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Kociewia Gniew 2017.  Na starcie stanęło 24 zawodników z  Gdańska, Lipusza, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Nowego, Kwidzyna i Gniewu.

Turniej rozegrano tempem 15 minut na partię dla każdego zawodnika na dystansie 9 rund. Zawodnicy walczyli zacięcie jak żołnierze szachowych bojów. Po wspaniałej rywalizacji w kategorii open zwyciężył Piotr Bieluszewski z Nowego przed Kazimierzem Marszk z Lipusza i Adamem Kirszenstein z Gniewu. Na kolejnych miejscach Robert Bieluszewski (Nowe), Wiesław Pepliński (Gniew), Krzysztof Tyda (Gdańsk). W kategorii juniorów wygrał Cyprian Sandomierski przed Stanisławem Zieleń i Michałem Walor wszyscy z Kwidzyna. -Sponsorami turnieju byli: Wielki Mistrz Jacenty z Ordowa, Rafał Kamiński oraz Jakub Grybek właściciel firmy Grybol Kowalstwo Płatnerstwo. Wszystkim bardzo dziękujemy- podsumowuje zawody Adam Kirszenstein.

Data publikacji: 2017-11-06 09:03