Udane zakończenie jesieni naszych drużyn

Niezwykle udanie zakończyły rundę jesienną drużyny z naszej gminy. W meczu na szczycie Klasy A, Keramzyt pokonał u siebie Mady Ostaszewo i odrobił część do miejsc, premiowanych awansem. Zwycięstwa świętowały także drużyny, występujące ligę niżej – Mewa i Sobieski. Pierwsi rozbili w Gniewie Sokół Lubichowo, a drudzy przywieźli komplet oczek po pojedynku z Orłem Borkowo.

Boisko w Gniewie było w niedzielne popołudnie areną pojedynku, który przykuwał uwagę wszystkich kibiców w rozgrywkach Klasy A. Trzeci w tabeli Keramzyt, podejmował zajmujących drugie miejsce piłkarzy z Ostaszewa. Mady przed spotkaniem miały 4 punkty przewagi nad drużyną Krzysztofa Rutkowskiego. Dodatkowo w sobotę punkty zgubił lider – Wisła Tczew. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności to niedzielny pojedynek był dla Keramzytu świetną szansą do odrobienia części strat. Piłkarze ze Szprudowa swojej okazji nie zmarnowali. Od początku spotkania grali uważnie i dążyli do otwarcia wyniku. Cel osiągnęli w 41. Minucie, kiedy to Krystian JURCZYK, zakończył indywidualną akcję, celnym strzałem. Po przerwie nadal Keramzyt stwarzał sobie okazję, ale brakowało skuteczności lub szczęścia. Jak już udało się trafić do bramki, to sędzia dopatrzył się spalonego. Ponadto, rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz SEROKA. Goście nie mieli tego dnia argumentów na solidnie grający Keramzyt. Na domiar złego, Mady mecz kończyły w dziewiątkę. Dwóch graczy z Ostaszewa otrzymało po dwie żółte kartki. Było to niezwykle cenne zwycięstwo dla ekipy ze Szprudowa, które przed rundą wiosenną daje Keramzytowi realne szanse na awans.

Keramzyt Szprudowo – GDKiS Mady Ostaszewo 1:0 (1:0)  Bramki dla Keramzytu: 1:0  – Jurczyk 41’
Skład Keramzytu: Bzowski – Karaś, Czapiewski, Jurczyk, Gardzielewski (75’ Gajewski), Seroka, Szyszkowski (90’ Tylko), Borys, Kuros, Wójcik, Ogórek

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Ostre strzelanie na koniec jesieni urządzili sobie piłkarze Mewy. Podopieczni Marka Kleistera rozgromili, na boisku w Gniewie, Sokół Lubichowo aż 11:0. Już w 7. minucie wynik otworzył Bartosz FABISZEWSKI, który był także autorem bramki na 2:0. Przed przerwą trafili jeszcze Maciej MOKWA i Arkadiusz KUREK i do przerwy Mewa schodziła prowadząc różnicą czterech goli. Prawdziwe show kibice zobaczyli po przerwie. W 46. minucie trener Kleister desygnował do gry Wojciecha KLEMCZYKA, który będzie się chyba śnił bramkarzowi z Lubichowa. Zawodnik Mewy w ciągu 45 minut zdobył sześć bramek i pokazał, że nie przez przypadek grał w takich zespołach jak Bytovia Bytów czy Gryf Wejherowo. Pod koniec spotkania bramkę zaliczył także nominalny bramkarz – Kacper MALINOWSKI, który tym razem kwadrans zagrał w polu. Po tej wygranej Mewa nadal traci 2 oczka do prowadzących ekip z Rywałdu i Skórcza.

Trzeci mecz w sezonie wygrali także piłkarze Sobieskiego. Po ubiegłotygodniowej wygranej z Orłem Radziejewo, tym razem w pokonanym polu piłkarze Andrzeja Pyrkowskiego zostawili Orła Borkowo. Mecz nie zaczął się najlepiej dla gniewskiej ekipy, w 13. minucie to gospodarze zdobyli bramkę i tym samem wyszli na prowadzenie. Sobieski walczył dzielnie i w 22. minucie Dawid KACZENIEWSKI doprowadził do remisu. Gdy wydawało się, że przed przerwą wynik nie ulegnie już zmianie, do akcji wkroczył Piotr BRYSKA, który tuż przed końcem pierwszej części gry, dał prowadzenie Sobieskiemu. W drugiej odsłonie spotkania sytuację uspokoił Michał ALABURDA, który w 58. minucie podwyższył wynik na 3:1. Obraz spotkania do końca meczu nie uległ już zmianie, a Orła stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Po tej wygranej Sobieski, z 9 punktami zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Mewa Gniew – Sokół Lubichowo 11:0 (4:0)
Bramki dla Mewy: 1:0 – Fabiszewski 7’, 2:0 – Fabiszewski 11’, 3:0 – Mokwa 17’, 4:0 – Kurek 32’, 5:0 – Klemczyk 52’, 6:0 – Klemczyk 62’, 7:0 – Klemczyk 70’, 8:0 – Klemczyk 80’, 9:0 – Malinowski 86’, 10:0 – Klemczyk 87’, 11:0 – Klemczyk 88’
Skład Mewy: Głowiński – Konieczny, Górski (55’ Mitlewski), Fabiszewski (73’ Karczyński), Głowala, Chyła, Reimus (46’ Klemczyk), Pielecki, Mokwa, Wiśniewski, Kurek (74’ Malinowski)

Orzeł Borkowo - Sobieski Gniew 2:3 (1:2)
Bramki dla Sobieskiego: 1:1 – Kaczeniewski 22’, 1:2 – Bryska 44’, 1:3 - Alaburda 58’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Kaczeniewski (54’ Torłop), Szulik (50’ Wohlert), Alaburda, Janicki, Schmidt, Huebner, Bryska, Grzyb (70’ Woźniak), Vogler (76’ Wesołowski), Zieliński

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421