Falstart na inaugurację…

Rozgrywki w malborskich grupach klasy A i klas B wznowione zostały w poprzedni weekend. Jednak spotkania Keramzytu, Mewy oraz Sobieskiego, z obawy o stan boiska w Gniewie, przełożono na początek maja. Ta decyzja sprawiła, iż wszystkie zespoły z naszej gminy mecze inaugurujące rundę wiosenną rozegrały w Wielką Sobotę.

Oczy wszystkich sympatyków malborskiej grupy Klasy A "no10.pl", zwrócone były na stadion przy ul. Ceglarskiej w Tczewie, gdzie lider – Wisła Tczew, podejmowała 3. w tabeli Keramzyt Szprudowo. Podopiecznych Krzysztofa Rutkowskiego, czekało wyjątkowo trudne zadanie – Wiślacy, ostatni mecz w roli gospodarza przegrali 22 kwietnia… z Sobieskim Gniew. Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli piłkarze Keramzytu. Podopiecznych trenera Rutkowskiego na prowadzenie wyprowadził Krystian JURCZYK, który w 7. minucie pokonał bramkarza. Gospodarze odpowiedzieli tuż po wznowieniu gry, a następnie przejęli inicjatywę i na przerwę schodzili prowadząc 3:1. Po zmianie stron piłkarze ze Szprudowa ruszyli do odrabiania strat. Najpierw w 60. minucie zawodnik Wisły trafił do własnej bramki, a chwilę później do remisu, po strzale głową doprowadził GARDZIELEWSKI. Wydawało się, że zespół Krzysztofa Rutkowskiego przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Stało się jednak inaczej. W 86. minucie jeden z ataków gospodarzy znalazł drogę do siatki i dał Wiśle prowadzenie. Wynik do końca nie uległ już zmianie i po zaciętym, ciekawym spotkaniu to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów. Porażka w sobotnim meczu, sytuacja Keramzytu w walce o awans się lekko skomplikowała. Zespół ze Szprudowa do wicelidera z Ostaszewa traci już 5 punktów, a do liderującej Wisły aż 9 „oczek”. Strata ta nie jest jednak miarodajna, gdyż Keramzyt rozegrał o jedno spotkanie mniej niż zespoły, które goni.

Wisła Tczew - Keramzyt Szprudowo 4:3 (3:1)
Bramka dla Keramzytu: 0:1 – Jurczyk 7‘, 3:2 – samobój 60‘, 3:3 – Gardzielewski 61‘
Skład Keramzytu: Bzowski – Gleizner, Karaś, Czapiewski, Seroka, Kozieł (46’ – Ogórek ), Kuros, Szyszkowski, Jurczyk, Połomski (30’ - Wójcik), Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Nie mniej ciekawe spotkanie miało miejsce z udziałem gniewskiej Mewy. Podopieczni Marka Kleistera, udali się do Smętowa Granicznego, gdzie w pojedynku z miejscową Pogonią. W związku ze słabym rozpoczęciu wiosny przez zawodników Szpaka Skórcz (przegrane z Koroną Rywałd i Czarnymi Straszewo), pojedynek Pogoni z Mewą, był meczem o 2. miejsce w tabeli. Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, którzy od 8. minuty prowadzili 1:0. Niecały kwadrans później do remisu doprowadził Bartosz FABISZEWSKI, który umieścił piłkę w siatce po minięciu bramkarza. Tuż po przerwie na prowadzenie Mewę wyprowadził Mateusz SERAFIN. Wykorzystał on rzut karny, podyktowany za zagranie ręką. Zespół trenera Kleistera nie był jednak w stanie utrzymać prowadzenia. W 54. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu, które zakończyło się podziałem punktów. Wynik ten sprawił, iż Pogoń Święta Wielkiej Nocy spędziła na pozycji wicelidera. Mewa, mając w zanadrzu zaległy mecz z Sobieskim Gniew, ma zaledwie punkt straty do swojego sobotniego rywala.

Takim samym wynikiem jak w rundzie jesiennej, zakończył się pojedynek Sobieskiego Gniew z Termo 2 Power Bytonia. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego, choć prowadzili od 12. minuty po bramce Dawida KACZENIEWSKIEGO, ostatecznie ulegli gościom z Bytoni aż 1:6. Pomimo, wysokiego wyniku, Sobieski aż do 63. minuty mógł liczyć na punkty w tym spotkaniu. Zespół Termo 2 Power, dopiero po godzinie gry zdobył większość ze swoich bramek i ustalił ostatecznie losy tego pojedynku.

Pogoń Smętowo Graniczne - Mewa Gniew 2:2 (1:1)
Bramki dla Mewy: 1:1 – Fabiszewski 22’, 1:2 – Serafin 47’
Skład Mewy: Malinowski – Wiśniewski, Maciej Chyła, Pielecki, Mokwa, Konieczny (79’ - Gajewski), Mariusz Chyła, Głowala, Serafin (85’ - Karczyński), Fabiszewski (89’ - Kąkel), Mitlewski

Sobieski Gniew – Termo 2 Power Bytonia 1:6 (1:2)
Bramka dla Sobieskiego: 1:0 – Kaczeniewski 12’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Przybyłowski (86’ -  Torłop), Watkowski, Smarż, Grzyb (67’ - Szulik), Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Janicki, Kaczeniewski (90’ – Wesołowski)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421