Mewa na fali, Keramzyt wciąż goni…

W miniony weekend rozegrano 22 kolejkę spotkań w rozgrywkach Klasy A, gdzie walczy Keramzyt Szprudowo, oraz Klasy B, z udziałem gniewskich drużyn – Sobieskiego i Mewy. Walczący o awans do V ligi zespół ze Szprudowa wygrał, na trudnym terenie w Waplewie i nadal jest w walce o drugą lokatę. W Klasie B, ósmej porażki doznali gracze Sobieskiego, którzy tym razem przegrali z Budmarem Bytonia. W zgoła innych nastrojach mecz kończyli piłkarze Mewy, którzy po wygranej z KP Straszewo i remisie Korony Rywałd zbliżyli się do fotelu lidera na 1 punkt.

LKS Waplewo Wielkie to rywal bardzo niewygodny. Pomimo, dopiero 13. miejsca w ligowej stawce, piłkarze z Waplewa są niezwykle waleczni i groźni, szczególnie w meczach na swoim boisku. W sobotnie popołudnie przekonał się o tym Keramzyt Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wygrali, co prawda aż 4:1, jednak musieli się sporo natrudzić by wynik wyglądał tak okazale. Zespół ze Szprudowa w całym meczu przeważał, a mądrze broniący się gospodarze liczyli na stałe fragmenty gry i szybkie kontrataki. W pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Tuż przed przerwą po rzucie rożnym, piłkę w bramce umieścił Kacper KOZIEŁ i wyprowadził Keramzyt na prowadzenie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – Szprudowianie „prowadzili” mecz, a Waplewo czekało na swoje okazje. Ta nadarzyła się w 61. minucie, kiedy to bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zawodnik gospodarzy, doprowadził do wyrównania. Końcówka należała jednak do piłkarzy trenera Rutkowskiego. Na kwadrans przed końcem, piękną akcję przeprowadził i sam wykończył Radosław CZAPIEWSKI. W końcówce do siatki trafiali jeszcze Krzysztof GARDZIELEWSKI i po raz drugi, w tym meczu KOZIEŁ, który ustalił wynik spotkania na 4:1.

LKS Waplewo Wielkie - Keramzyt Szprudowo 1:4 (0:1)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 – Kozieł 45’, 1:2 – Czapiewski 75’, 1:3 - Gardzielewski 80’, 1:4 – Kozieł 88’
Skład Keramzytu: Majewski – Kozieł, Ogórek, Orzechowski, Kuros (85’ - Tylko), Wójcik, Szyszkowski, Gardzielewski (87’ - Wosik), Gleizner, Czapiewski, Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

Kolejne, pewne zwycięstwo w Klasie B odniosła Mewa Gniew, która tym razem 6:0 ograła Czarnych Straszewo. Piłkarzy Marka Kleistera na prowadzenie, w 17. minucie wyprowadził Jakub GŁOWALA. Pomimo, licznych okazji to była jedyna bramka w pierwszej odsłonie tego meczu. Na pozostałe, kibice musieli poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie gniewski zespół „ułożył sobie mecz”, strzelając trzy bramki. Autorami trafień byli Dawid DANOWSKI i Kamil MITLEWSKI, a w jednym przypadku padł gol samobójczy piłkarza Czarnych. Mewa kontrolowała przebieg meczu i prowadziła grę. Do końca meczu do bramki zespołu ze Straszewa trafiali jeszcze Bartosz FABISZEWSKI oraz Łukasz KAMROWSKI, który w końcówce ustalił wynik spotkania. Zwycięstwo pozwoliło Mewie odrobić dwa punkty do liderującej Korony Rywałd, która na swoim boisku zaledwie zremisowała z Termo 2 Power Bytonia.
Więcej emocji przeżyli kibice, którzy obejrzeli pojedynek Budmaru Bytonia z Sobieskim Gniew. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego po trafieniach Patryka GRZYBA i Łukasza POLESZAKA, prowadzili już 2:0. Niestety były to miłe, złego początki. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Po przerwie Budmar z rzutu wolnego podwyższył na 4:2. Zespół z Gniewa jeszcze bardziej zaatakował. Piłkarzom brakowało jednak szczęścia i dokładności, czego dowodem były dwie poprzeczki. Budmar był za to bezlitosny i dobił gości bramką na 5:2.

Czarni Straszewo - Mewa Gniew 0:6 (0:1)
Bramki dla Mewy: 0:1 – Głowala 17’, 0:2 – Danowski 47’, 0:3 – Miltewski 49’, 0:4 – samobój 51’, 0:5 – Fabiszewski 67’, 0:6 – Kamrowski 87’
Skład Mewy: Malinowski – Mitlewski, Danowski, Kurek (30’ - Konieczny), Wiśniewski, Pielecki, Mokwa, Fabiszewski (72’ - Górski), Chyła, Głowala (75’ - Gajewski), Klemczyk (80’ - Kamrowski)

Budmar Bytonia – Sobieski Gniew 5:2 (3:2)
Bramka dla Sobieskiego: 0:1 – Grzyb 15’, 0:2 – Poleszak 23‘
Skład Sobieskiego: Koprowski – Zieliński, Vogler, Bryska, Janik, Pyrkowski, Dawid Kaczeniewski, Grzyb, Kowalewski, Poleszak, Paweł Kaczeniewski

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421