Keramzyt gromi, Mewa blisko awansu

Niezwykle udany weekend zanotowały zespoły z naszej gminy w rozgrywkach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Keramzyt Szprudowo wykorzystał potknięcie Mad Ostaszewo w Ryjewie i traci już tylko jeden punkt do miejsca, premiowanego awansem. Milowy krok w stronę promocji do Klasy A zrobili piłkarze gniewskiej Mewy, którzy po emocjonującym spotkaniu, pokonali WKS Lignowy Szlacheckie. Bez wygranej wiosną pozostaje Sobieski, który tym razem uległ Pogoni Smętowo Granicznej.

Keramzyt Szprudowo w końcówce sezonu nie zwalnia tempa. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego kontynuują serię zwycięstw – od początku maja wygrali pięć kolejnych spotkań. W niedzielę ofiarą Szprudowian była czerwona latarnia ligi – Powiśle Stary Targ. O ile sam fakt wygranej, nie dziwi, o tyle rozmiary zwycięstwa muszą budzić szacunek – 11:0. Keramzyt od samego początku dyktował swoje warunki i po 10 minutach w notesie sędziego widniało już 2:0 dla gospodarzy. Do przerwy kibice, zebrani na trybunach gniewskiego obiektu zobaczyli jeszcze trzy bramki i chyba nikt nie miał wątpliwości, że nie dojdzie w tym meczu do żadnej niespodzianki. Po przerwie Keramzyt dołożył kolejne sześć trafień, a swoistym show popisał się Krzysztof GARDZIELEWSKI, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Po tym zwycięstwie zespół ze Szprudowa traci już tylko 1 punkt do Mad Ostaszewo i w walce o awans do V ligi, nie musi już liczyć na innych, gdyż wygrywając wszystkie spotkania do końca sezonu, na pewno znajdzie się na miejscu premiowanym grą w Klasie Okręgowej.

Keramzyt Szprudowo – Powiśle Stary Targ 11:0 (5:0)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Karaś 4’, 2:0 – Gleizner 9’, 3:0 – Czapiewski 21’, 4:0 – Kozieł 35’, 5:0 – Orzechowski 39’, 6:0 – Gardzielewski 52’, 7:0 – Gardzielewski 56’, 8:0 – Gleizner 66’, 9:0 – Gleizner 71’, 10:0 – Gardzielewski 76’, 11:0 – Gardzielewski 86’
Skład Keramzytu: Głogowski – Kozieł, Orzechowski (46’ – Eggert), Borys (46’ - Adamski), Tylko, Wójcik, Seroka, Gardzielewski, Gleizner, Czapiewski, Karaś (62’ - Kuros)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: <link>.

Jeszcze bliżej rozstrzygnięć jesteśmy w rozgrywkach Klasy B. W niedzielę bardzo ważny mecz rozgrywała Mewa Gniew, która podejmowała WKS Lignowy Szlacheckie. Zespół gości jesienią wygrał pojedynek z zespołem Marka Kleistera, a przed meczem tracił do Gniewian 5 punktów. Ewentualne zwycięstwo przedłużałoby walkę gości o 2. miejsce, które daje prawo gry w Klasie A. Mewa miała jednak swój plan na ten mecz. Zespół trenera Kleistera starał się kontrolować spotkanie i stwarzał więcej niż rywale okazji bramkowych. Brakowało jednak dokładności i skuteczności. Do przerwy oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie, ale końcówka drugiej odsłony tego pojedynku na długo pozostanie w pamięci kibiców. W 76. minucie, po akcji z boku boiska, piłkę w pole karne posłał Konieczny. Dośrodkowanie trafiło do Klemczyka, który bez namysłu posłał futbolówkę pod poprzeczkę bramki gości. Mewa prowadziła 1:0, ale Lignowy nie odpuszczały. W samej końcówce meczu goście wywalczyli rzut karny. Kacper MALINOWSKI nie dał się jednak zaskoczyć i odbił uderzaną przez rywala piłkę, chroniąc swój zespół przed remisem. Po tym zwycięstwie Mewa musi zdobyć już tylko 5 punktów, w trzech ostatnich spotkaniach, by w przyszłym sezonie rywalizować w gronie zespołów A Klasy.
Bez zwycięstwa wiosną pozostają piłkarze Sobieskiego Gniew. Tym razem podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego udali się do Smętowa Granicznego, gdzie zmierzyli się z walczącą o awans Pogonią. Sobieski, pomimo dosyć dobrej gry, nie ustrzegł się błędów, które pozwoliły gospodarzom trafić do siatki. Pogoń już do przerwy ustaliła wynik spotkania i spokojnie starała się kontrolować poczynania na boisku. Zespół trenera Pyrkowskiego ma przed sobą trzy spotkania z zespołami z dolnej części tabeli. Może zatem w którymś, z tych meczów uda się, zgarnąć komplet punktów.

Mewa Gniew – WKS Lignowy Szlacheckie 1:0 (0:0)
Bramka dla Mewy: 1:0 – Klemczyk 76’
Skład Mewy: Malinowski – Mitlewski (75’ – Górski), Danowski, Wiśniewski, Pielecki, Mokwa, Fabiszewski (46’ – Konieczny)), Chyła, Głowala, Serafin, Klemczyk (85’ – Kamrowski)

Pogoń Smętowo Graniczne - Sobieski Gniew 2:0 (2:0)
Skład Sobieskiego: Koprowski – Poleszak, Przybyłowski, Grzyb, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Wesołowski, Janicki, Kaczeniewski

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421