Udany weekend piłkarzy - Mewa z awansem, Keramzyt na „zielonym”!

Niezwykle udanie rozpoczął się czerwiec dla zespołów z naszej gminy. W sobotę piłkarze Keramzytu Szprudowo wykorzystali, kolejną w ostatnim czasie, porażkę zespołu Mady Ostaszewo i po długiej pogoni, „wskoczyli” na 2. miejsce w tabeli. Jeszcze większą radość mieli gracze i sympatycy gniewskiej Mewy. Po wygranej w Wandowie zespół Marka Kleistera zapewnił sobie awans do Klasy A i zasiadł na fotelu lidera rozgrywek, z dużymi szansami na mistrzostwo swojej ligi. Zacięty pojedynek stoczyli też piłkarze Sobieskiego, którzy pomimo zdobycia trzech bramek, ulegli OTS Osiek.

Z pełną świadomością wagi spotkania, wyszli na mecz z Rodłem Trzciano, piłkarze Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego od początku, sobotniego pojedynku, narzucili swoje warunki i już w początkowej fazie meczu prowadzili po bramce, którą zdobył Kacper KOZIEŁ. Przed przerwą do siatki gospodarzy trafiali jeszcze Dawid GLEIZNER i Krzysztof GARDZIELEWSKI. Ten drugi, po przerwie dołożył kolejne dwa trafienia i ponownie zakończył mecz z hat-trickiem na koncie. Dzieła dokończył Krystian JURCZYK, który bramką z 82. minuty ustalił wynik spotkania na 6:0 dla przyjezdnych. Zwycięstwo w Trzcianie oraz wygrana Delty Miłoradz nad Madami Ostaszewo, sprawiły iż Keramzyt na dwa mecze przed końcem sezonu, „wskoczył na zielone”, czyli miejsce dające awans do Klasy Okręgowej. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki podopiecznych Krzysztofa Rutkowskiego oraz zespołu z Ostaszewa, awans jest na wyciągnięcie ręki.

Rodło Trzciano - Keramzyt Szprudowo 0:6 (0:3)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 – Kozieł 3’, 0:2 – Gleizner 27’, 0:3 – Gardzielewski 44’, 0:4 – Gardzielewski 54’, 0:5 – Gardzielewski 60’, 0:6 – Jurczyk 82’
Skład Keramzytu: Ziembicki – Adamski (46’ - Tylko), Wosik, Kozieł (62’ - Eggert), Wójcik, Szyszkowski, Gardzielewski, Jurczyk, Gleizner, Czapiewski, Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: <link>.

Jeszcze więcej radości swoim kibicom dali zawodnicy gniewskiej Mewy. Podopieczni Marka Kleistera, po wygranej w Wandowie, z miejscowym KP, zapewnili sobie udział w rozgrywkach Klasy A przyszłego sezonu. Stało się tak, gdyż w Bytonii, Budmar pokonał Pogoń Smętowo, która straciła przez to szanse dogonienia Gniewian. Mecz w Wandowie od początku przebiegał na warunkach, podyktowanych przez zespół Marka Kleistera. Już w 5. minucie wynik meczu otworzył Jakub GŁOWALA, a następne bramki tylko potwierdzały przewagę gniewskiej drużyny. Mewa do siatki trafiała jeszcze czterokrotnie. Przed przerwą wynik podwyższali Maciej MOKWA i Wojciech KLEMCZYK. W drugiej części gry golkipera gospodarzy z rzutu wolnego pokonał Piotr KONIECZNY. Kilka minut później, wynik strzałem z rzutu karnego ustalił bramkarz Mewy - Kacper MALINOWSKI. Jakby tego było mało, punkty zgubiła także Korona Rywałd, która tylko zremisowała z Czarnymi Straszewo. Pozwoliło to graczom Mewy wskoczyć na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zasiąść na fotelu lidera.
Szansy na pierwsze wiosenne zwycięstwo, nie wykorzystali gracze Sobieskiego. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego, choć przegrywali do przerwy już 0:2, potrafili „wrócić do gry” za sprawą Łukasza POLESZAKA. Zawodnik gniewskiej drużyny w drugiej części meczu, dwukrotnie trafił do siatki gości, doprowadzając do remisu. Oba zespoły dążyły do wygranej i kibice zobaczyli kolejne bramki. Najpierw na prowadzenie ponownie wyszli goście. Do remisu szybko doprowadził Gracjan PRZYBYŁOWSKI. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu z Osieka, który w 71. minucie ustalił wynik meczu na 3:4 dla przyjezdnych.

Wandowo KP - Mewa Gniew 0:5 (0:3)
Bramki dla Mewy: 0:1 – Głowala 5’, 0:2 – Mokwa 28’, 0:3 – Klemczyk 43’, 0:4 – Konieczny 53’, 0:5 – Malinowski 58’
Skład Mewy: Malinowski – Mitlewski (78’ - Alaburda), Danowski, Wiśniewski, Pielecki, Mokwa, Konieczny, Górski (46’ - Fabiszewski), Głowala, Klemczyk (85’ - Karczyński), Gajewski (70’ - Kamrowski)

Sobieski Gniew – OTS Osiek 3:4 (0:2)
Bramki dla Sobieskiego: 1:2 – Poleszak 54’, 2:2 – Poleszak 58’, 3:3 – Przybyłowski – 64’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Poleszak (75’ - Vogler), Przybyłowski (80’ – Woźniak), Grzyb, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Wesołowski (49’ - Watkowski), Janicki, Kaczeniewski,

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: <link>.