Mewa z mistrzostwem, Keramzyt o krok od awansu

Komplet, trzech zwycięstw ugrali piłkarze z naszej gminy w miniony weekend. W rozgrywkach Klasy B, gniewska Mewa rozbiła na własnym terenie Szpak Skórcz i udowodniła, że awans do wyższej ligi jest w pełni zasłużony. Swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej wygrał także Sobieski Gniew, który w wyjazdowym spotkaniu pokonał Orła Radziejewo. Emocje, w Klasie A, jak przed rokiem, trwają do ostatniej kolejki. W niedzielę Keramzyt Szprudowo pewnie ograł Ruch Gościszewo i na kolejkę przed końcem nadal zasiada w fotelu wicelidera.

Niezwykle istotne spotkanie, po raz kolejny, wygrał Keramzyt. Drużyna ze Szprudowa odniosła siódme zwycięstwo z rzędu, a pokaz siły dała szczególnie w drugiej połowie. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego świetnie „weszli” w mecz. Już w 6. minucie wynik brzmiał 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Krystian JURCZYK. Gospodarze kontrolowali grę, a Ruch Gościszewo starał się groźnie odgryzać, co udało się pod koniec pierwszej części spotkania. W tej części gry należy także odnotować kontuzję bramkarza Keramzytu – Roberta ZIEMBICKIEGO, którego w dalszej części meczu, między słupkami, zastąpił grający na co dzień w polu, Artur KARAŚ. Pomimo, utraty golkipera to Keramzyt w drugiej części spotkania zdobył cztery bramki, a łupek podzielili się Patryk ORZECHOWSKI, Sebastian OGÓREK i Krzysztof GARDZIELEWSKI, który trafił do siatki dwa razy. Dobra postawa jesienią oraz wiosenna seria zwycięstw sprawiły, iż podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego na kolejkę przed końcem znajdują się 2. pozycji w tabeli i jeśli nie przegrają meczu w Ostaszewie będą mogli świętować awans do V ligi.

Keramzyt Szprudowo – Ruch Gościszewo 6:1 (2:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Jurczyk 1’, 2:0 – Jurczyk 6’, 3:1 – Gardzielewski 48’, 4:1 – Orzechowski 80’, 5:1 – Gardzielewski 85’, 6:1 – Ogórek 90’
Skład Keramzytu: Ziembicki (40’ - Ogórek) – Kozieł, Orzechowski, Borys (86’ - Adamski), Wójcik, Seroka, Gardzielewski, Jurczyk (82’ - Tylko), Gleizner (75’ - Wosik), Czapiewski, Karaś

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21011

W sobotnie popołudnie na boisku przy ul. Kusocińskiego w Gniewie, miejscowa Mewa podejmowała zespół Szpaka Skórcz. Gospodarze od początku starali się pokazać, że nie przez przypadek zapewnili już sobie awans do Klasy A. W 22. minucie wynik spotkania otworzył Jakub GŁOWALA, który pięknym strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie ekipie Marka Kleistera. Pomimo, kilku akcji z obu stron, rezultat do przerwy nie uległ już zmianie. Kanonadę strzelecką piłkarze Mewy, urządzili za to w drugiej części gry. W 50. minucie podwyższył Mateusz SERAFIN, a następnie do siatki trafiali FABISZEWSKI oraz dwukrotnie WIŚNIEWSKI. Rezultat końcowy, w 82. minucie ustalił Damian GÓRSKI, który wykończył ładną akcję całego zespołu. To zwycięstwo sprawiło, iż Mewa może świętować nie tylko awans, ale także mistrzostwo rozgrywek Klasy B sezonu 2017/18. W tym roku Klub Sportowy Mewa Gniew obchodzi 60-lecie istnienia, można powiedzieć, iż pod względem sportowym obchody jubileuszu wypadły bardzo okazale.
Sukcesem zakończyło się także, niedzielne spotkanie Sobieskiego. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego, wygrali w Radziejewie z miejscowym Orłem, odnosząc tym samym, pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej tego sezonu. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie na bramki czekali aż do drugiej części spotkania. W 53. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Paweł ZIELIŃSKI i dał prowadzenie gniewskiej drużynie. Gospodarze zdołali jednak wyrównać w 65. minucie. Taki obrót sprawy nie zniechęcił graczy Sobieskiego, którzy dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Udało się to na 10 minut przed końcem meczu. Grający trener – Andrzej PYRKOWSKI przymierzył z około 15 metrów, ustalając wynik spotkana. Okazji bramkowych było więcej, jednak po raz kolejny zawodziła skuteczność.

Mewa Gniew – Szpak Skórcz 6:0 (1:0)
Bramki dla Mewy: 1:0 – Głowala 22’, 2:0 – Serafin 50’, 3:0 – Fabiszewski 64’, 4:0 – Wiśniewski 68’, 5:0 – Wiśniewski 72’, 6:0 – Górski 83’
Skład Mewy: Malinowski – Mitlewski, Danowski, Wiśniewski, Pielecki, Mokwa (78’ - Alaburda), Kamrowski (46’ - Fabiszewski), Konieczny (25’ - Serafin), Chyła, Głowala, Klemczyk (61’ - Górski)

Orzeł Radziejewo – Sobieski Gniew 1:2 (0:0)
Bramki dla Sobieskiego: 0:1 – Zieliński 53’, 1:2 – Pyrkowski 80’
Skład Sobieskiego: Koprowski – Poleszak (61’ - Torłop), Watkowski, Grzyb, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Janicki, Dawid Kaczeniewski, Paweł Kaczeniewski

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: http://www.pomorski-zpn.pl/rozgrywki#21421