Keramzyt w V lidze!

Zwycięski remis Keramzytu w Ostaszewie! Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego po emocjonującym pojedynku zdobyli, upragniony punkt w rywalizacji z Madami i awansowali do Klasy Okręgowej. Pozostałe zespoły z naszej gminy – Mewa i Sobieski, wygrały swoje mecze i w dobrych nastrojach zakończyły sezon 2017/2018.

Najważniejsze pytanie, przed ostatnią serią spotkań w malborskiej grupie Klasy A, brzmiało – Mady Ostaszewo czy Keramzyt Szprudowo? Wyniki spotkań z całego sezonu, sprawiły, iż losy awansu do V ligi decydowały się dopiero w 26. kolejce. Pojedynek obu drużyn przyciągnął na trybuny mnóstwo kibiców, którzy wspierali zarówno jeden, jak i drugi zespół. Już początek meczu pokazał, że piłkarze odczuwają „wagę” tego spotkania. Oba zespoły miały problem ze skonstruowaniem składnej akcji, ale pierwsi do głosu doszli gospodarze - Mateusz OLEŚ, piłkarz w biało-zielonej koszulce przestrzelił po ładnej, dwójkowej akcji. Chwilę później, skacząc do głowy, jeden z obrońców Keramzytu zagrał piłkę ręką. Sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki Radosława BZOWSKIEGO. Do piłki poszedł ponownie OLEŚ i po mimo idealnej okazji, nie trafił w światło bramki. Goście w tym okresie gry, odpowiedzieli strzałem Radosława CZAPIEWSKIEGO, który został sparowany na poprzeczkę przez bramkarza z Ostaszewa. Kiedy wydawało się, że na przerwę oba zespoły zejdą przy bezbramkowym remisie, bramkę zdobyły Mady. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wygrany pojedynek główkowy i Maciej MORYTKO, zawodnik gospodarzy wlał nadzieję w serca kibiców z Ostaszewa. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od odważniejszych ataków zespołu Krzysztofa Rutkowskiego. Keramzyt starał się stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy i doprowadzić do wyrównania. Udało się to w 54. minucie – po składnej akcji piłka dotarła do Krystiana JURCZYKA. Ten ustawiony plecami do bramki, przyjął i natychmiast uderzył z obrotem, czym zaskoczył golkipera gospodarzy. Do końca meczu Mady starały się zdobyć zwycięską bramkę, jednak nie potrafiły zaskoczyć defensywy  Keramzytu. Goście skupili się na grze obronnej i próbie stworzenia zagrożenia z kontrataku. Jedna z tych akcji powinna przynieść bramkę, podopiecznym trenera Rutkowskiego, jednak sytuacji „oko w oko” z golkiperem Mad Ostaszewo, nie wykorzystał Kacper KOZIEŁ. Do końca spotkania, kibice nie zobaczyli już bramek i po końcowym gwizdku, rozbrzmiało głośne: „V LIGA, V LIGA, SZPRUDOWO!”.

Mady Ostaszewo - Keramzyt Szprudowo 1:1 (1:0)
Bramka dla Keramzytu: 1:1 –  Jurczyk 54’
Skład Keramzytu: Bzowski – Czapiewski, Seroka, Orzechowski, Wójcik, Kozieł, Borys, Gardzielewski (90’ – Wosik), Gleizner, Jurczyk (90’ – Tylko), Karaś (80’ – Ogórek)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy A grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: <link>.

Udanie sezon w rozgrywkach Klasy B zakończyli piłkarze Mewy i Sobieskiego. Ci pierwsi przypieczętowali mistrzostwo ligi, pewnie wygrywając w Lubichowie z miejscowym Sokołem. Trener Marek Kleister dał w tym meczu zagrać niektórym zmiennikom, nie zmieniło to jednak spodziewanego obrazu gry. Mewa od początku rzuciła się do ataków i tuż po rozpoczęciu gry objęła prowadzenie. Bramkę, otwierającą wynik zdobył Rafał KARCZYŃSKI. W pierwszej części gry na 2:0, strzałem z rzutu wolnego podwyższył jeszcze Wojciech KLEMCZYK, a bramkę „do szatni” na 3:0 strzelił Bartosz FABISZEWSKI. Po zmianie stron gra nadal toczyła się pod dyktando przyjezdnych, czego udokumentowaniem był gol Macieja MOKWY w 88. minucie. Tym sposobem Mewa zakończyła rundę wiosenną z 10 zwycięstwami z rzędu i tytułem mistrza rozgrywek Klasy B.
Z drugim kompletem „oczek” w ostatnim czasie, mecz zakończyli także piłkarze Sobieskiego, którzy pokonali na boisku w Gniewie Orła Borkowo. Mecz obfitował w bramki. W pierwszej połowie bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz VOGLER oraz Łukasz POLESZAK. Orzeł potrafił jednak doprowadzić do wyrównania - najpierw 1:1, a tuż po przerwie na 2:2. To jednak nie podcięło skrzydeł graczom Sobieskiego, którzy uparcie dążyli do zwycięstwa. Bramkę na 3:2, w 65. minucie zdobył grający trener - Andrzej PYRKOWSKI, a wynik w 78. minucie ustalił Paweł ZIELIŃSKI. Było to drugie zwycięstwo z rzędu zespołu Sobieskiego, który ostatecznie zakończył rozgrywki na 13. miejscu w ligowej stawce.

Sokół Lubichowo – Mewa Gniew 0:4 (0:3)
Bramki dla Mewy: 0:1 – Karczyński 1’, 0:2 – Klemczyk 20’, 0:3 – Fabiszewski 45’, 0:4 – Mokwa 88’
Skład Mewy: Głowala (43’ - Malinowski) – Alaburda, Mitlewski, Mokwa, Kamrowski, Fabiszewski, Chyła (52’ - Wiśniewski), Głowala, Karczyński (57’ - Danowski), Klemczyk, Gajewski

Sobieski Gniew – Orzeł Borkowo 4:2 (2:1)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 - Vogler 3', 2:1 - Poleszak 40', 3:2 - Pyrkowski 65', 4:2 - Zieliński 78'
Skład Sobieskiego: Cicholewski – Poleszak, Grzyb (71' - Wesołowski), Vogler, Zieliński, Pyrkowski, Bryska, Wohlert, Woźniak, Janicki, Kaczeniewski (85' - Torłop)

Tabelę ligową i wyniki pozostałych spotkań klasy B grupy malborskiej można sprawdzić na stronie: <link>.