Keramzyt i Mewa z pierwszymi punktami, Sobieski jednak zagrał!

Początek sezonu zawsze wiąże się z zaciekawieniem, jak drużyny będą wyglądały w nowych rozgrywkach, o co będą walczyły, czy nowi zawodnicy będą wzmocnieniem. Na te, i wiele innych pytań, pierwszych odpowiedzi udzielili piłkarze drużyn z naszej gminy. Keramzyt Szprudowo w środę zremisował w Borzechowie, a w weekend Mewa wygrała ze Świtem Radostowo. Swój mecz, ostatecznie rozegrał także Sobieski, którego pojedynek z Orłem Radziejewo miał być przełożony na wtorek.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego na inaugurację rozgrywek V ligi, udali się do Borzechowa na mecz z miejscowym Sławkiem. Pomimo, długiej podróży to Szprudowianie lepiej rozpoczęli spotkanie. Już w 3. minucie, po błędzie bramkarza, prowadzenie gościom dał Krzysztof GARDZIELEWSKI. Pomimo, szybkiego prowadzenia Keramzytu, spotkanie było wyrównane i oba zespoły stwarzały sobie okazję bramkowe. Jeszcze w pierwszej części gry, gospodarze doprowadzili do remisu, a po godzinie gry wyszli na prowadzenie. Zespół ze Szprudowa także stwarzał zagrożenie pod bramką rywali, jednak brakowało kropki nad „i”. Wytrwałość została nagrodzona w samej końcówce, kiedy to po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry, bramkę na wagę pierwszego punktu w nowym sezonie zdobył Artur KARAŚ.

Sławek Borzechowo – Keramzyt Szprudowo 2:2 (1:1)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 – Gardzielewski 3’, 2:2 – Karaś 87’
Skład Keramzytu: Majewski – Krajnik, Kuros, Tramowski (63’ - Tylko), Gleizner, Jurczyk, Kozieł (90’ - Szulc), Ogórek, Połomski, Wosik (46’ – Karaś)

W weekend odbyły się spotkania 2. kolejki rozgrywek Klasy Okręgowej. Mecz tej serii spotkań pomiędzy Keramzytem a Chojniczanką II Chojnice, został jednak przełożony z uwagi na, odbywający się w  Gniewie Festiwal Gospel i zostanie rozegrany w środę (22.08) o godz. 18:00. Kibice drużyny ze Szprudowa nie mogą narzekać na brak okazji do oglądania swoich ulubieńców, gdyż już w sobotę (25.08), podopieczni trenera Rutkowskiego zagrają w Sadlinkach, z miejscową Spójnią, w ramach 3. serii spotkań V ligi.

22.08.2018 r., Gniew, g. 18:00: Keramzyt Szprudowo – Chojniczanka II Chojnice
25.08.2018., Sadlinki, g. 15:00: Spójnia Sadlinki – Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Udanie rozgrywki rozpoczęli gracze gniewskiej Mewy – beniaminka rozgrywek, malborskiej grupy Klasy A. Zespół Marka Kleistera na pierwszy mecz sezonu pojechał do Radostowa, aby zmierzyć się ze Świtem. Spotkanie było wyrównane, jednak to goście stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, a jedną z nich zamienili na bramkę. W 73. minucie akcję Bartosza FABISZEWSKIEGO, wykończył niezawodny Wojciech KLEMCZYK. Jak się później okazało, był to jedyny gol tego widowiska, dający Mewie pierwszy komplet punktów w Klasie A, sezonu 2018/2019.

Świt Radostowo – Mewa Gniew 0:1 (0:0)
Bramka dla Mewy: 0:1 – Klemczyk 73’
Skład Mewy: Malinowski – Chyła (52’ - Etmański), Danowski (82’ - Górski), Gajewski, Głowala, Kamrowski (46’ - Fabiszewski), Klemczyk, Konieczny (82’ - Studziński), Mitlewski

W 2. serii spotkań, podopieczni Marka Kleistera podejmą w Gniewie Rodło Kwidzyn. Zespół zza Wisły w pierwszym meczu przegrał z Błękitnymi Stare Pole 0:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Czy Mewa ponownie zakończy mecz z dorobkiem punktowym? Przekonamy się w sobotę (25.08). Początek meczu o godz. 15:00.

25.08.2018 r., Gniew, g. 15:00: Mewa Gniew – Rodło Kwidzyn

Sobieski Gniew - Klasa B

Piłkarze Sobieskiego mieli zainaugurować rozgrywki Klasy B w sobotę, meczem w Gniewie. Festiwal Gospel sprawił, iż działacze wystąpili do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz rywala – Orła Radziejewo, z prośbą o rozegranie meczu we wtorek. Ostatecznie mecz odbył się w sobotę, w Radziejewie, a gospodarze po ciekawym pojedynku wygrali 4:3. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego dwukrotnie, doprowadzał do remisu, przez moment prowadził nawet 2:1, jednak tuż przed przerwą pozwolił się dogonić drużynie z Radziejewa. Decydująca o trzech punktach, bramka padła w końcówce spotkania, dokładniej w 86. minucie. Warto zauważyć, iż hattrick’iem już w pierwszej serii spotkań, popisał się Łukasz POLESZAK. Oby następnym razem popisy strzeleckie napastnika, przyniosły także punkty całej drużynie.

Orzeł Radziejewo – Sobieski Gniew 4:3 (2:2)
Bramki dla Sobieskiego: 1:1 – Poleszak 27’, 1:2 – Poleszak 36’, 3:3 – Poleszak 68’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Drabik, Bryska, Grzyb (18’ – Marcin Cicholewski), Janicki, Koprowski, Łukasz Poleszak, Szymon Poleszak, Pyrkowski (88’ - Kaczeniewski), Watkowski, Wohlert

Piłkarze Sobieskiego, okazję do zdobycia pierwszych punktów w nowym sezonie, będą mieli już w najbliższą niedzielę (26.08), kiedy to zagrają z Orłem Borkowo. Rywale w 1. kolejce przegrali aż 7:1 z Sokołem Lubichowo i także liczą na to, że w najbliższym spotkaniu zapunktują. Początek meczu w Borkowie, w niedzielę o godz. 14:00.

28.08.2018 r., Borkowo, g. 14:00: Orzeł Borkowo – Sobieski Gniew

Data publikacji: 2018-08-21 11:57