Sobieski i Mewa gromią, Keramzyt przegrywa

Minioną kolejkę bardzo dobrze będą wspominać sympatycy gniewskich klubów – Sobieskiego i Mewy. Pierwsi, pokonali w rozgrywkach Klasy B, Piast 2018 Majewo aż 12:2, a prawdziwy festiwal strzelecki urządził sobie Łukasz POLESZAK. Mewa, z kolei, w 7. kolejce Klasy A rozbiła Start Kulice aż 6:1. Mniej powodów do uśmiechu miał Keramzyt Szprudowo, który w niedzielę przegrał w Gniewie z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Po ligowych zwycięstwach nad Powiślem II Dzierzgoń i Wisłą Tczew, Keramzyt Szprudowo doznał drugiej, tej jesieni porażki. W niedzielne popołudnie silniejszy od Szprudowian okazał się starogardzki Beniaminek, który poprzedni sezon V ligi zakończył, na wysokim 4. miejscu. Przebieg spotkania nie pokazywał jednak, która z drużyn jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowała w Klasie A. Pierwsza część była wyrównana. Obie ekipy próbowały sforsować defensywę rywali, jednak żadna bramka przed przerwą nie padła. Na gola kibice, zgromadzeni na trybunach boiska w Gniewie, musieli poczekać do 66. minuty spotkania, kiedy to zespół ze Starogardu objął prowadzenie. Zespół Krzysztofa Rutkowskiego odpowiedział niemal natychmiast, bo już 5 minut później. Przemysław WOSIK skutecznie dobił strzał z rzutu wolnego i walka rozgorzała od początku. Keramzyt miał swoje szanse na zdobycie przewagi, m.in. po jednym z uderzeń piłka wylądowała na poprzeczce. To Beniaminek był jednak tego dnia skuteczniejszy i w 77. minucie zdobył bramkę na 2:1, która ustaliła wynik tego meczu.

Keramzyt Szprudowo – Beniaminek 03 Starogard Gdański 1:2 (0:0)
Bramka dla Keramzytu: 1:1 – Wosik 71’
Skład Keramzytu: Majewski – Krajnik, Szulc, Tramowski (72’ – Tylko), Czapiewski, Gleizner, Jurczyk, Karaś, Ogórek, Orzechowski, Wosik

W 9. kolejce spotkań Keramzyt uda się do Prabuty, gdzie zmierzy się z miejscową Pogonią. Sobotni rywal zespołu Krzysztofa Rutkowskiego, nie wygrał w lidze od 18 sierpnia. Mamy nadzieję, iż Szprudowianie przedłużą tę serię. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:00.

06.10.2018 r., Prabuty, g. 16:00: Pogoń Prabuty - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Co raz śmielej w Klasie A, radzi sobie zespół gniewskiej Mewy. Po ubiegłotygodniowej przegranej z liderem w Ostaszewie, tym razem podopieczni Marka Kleistera, zdecydowanie rozprawili się ze Startem Kulice, wygrywając aż 6:1. Wynik, wskazywałby, że zwycięstwo było łatwe i przyjemne, jednak do przerwy gospodarze prowadzili tylko 2:1 po bramkach Mateusza SERAFINA i Arkadiusza KURKA. Druga odsłona spotkania to już całkowita dominacja piłkarzy Mewy. Start trochę ułatwił zadanie, gdyż od 67. Minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla swojego zawodnika, jednak sztuką jest taką przewagę wykorzystać. Do siatki przyjezdnych trafiali jeszcze Piotr KONIECZNY, Kacper MALINOWSKI i ponownie Mateusz SERAFIN, który do bramki z pierwszej połowy, dołożył dwie kolejne. Zespół trenera Kleistera po 7. kolejkach ma na koncie 10 punktów i zajmuje 7. miejsce w ligowej stawce.

Mewa Gniew – Start Kulice 6:1 (2:1)
Bramki dla Mewy: 1:0 – Serafin 10’, 2:0 – Kurek 11’, 3:1 – Serafin 68’, 4:1 – Konieczny 71’, 5:1 – Malinowski 85’, 6:1 – Serafin 89’
Skład Mewy: Studziński – Chyła, Gajewski (88’ - Etmański), Głowala (83’ - Malinowski), Klemczyk (76’ -Kamrowski ), Konieczny (88’ - Drągowski), Kurek, Mitlewski, Mokwa, Serafin, Wiśniewski

O kolejne punkty, zespół Mewy powalczy na wyjeździe. W niedzielne popołudnie podopieczni Marka Kleistera stawią się w Trzcianie, by powalczyć z Rodłem. Początek spotkania o godzienie 14:00.

07.10.2018 r., Trzciano, g. 14:00: Rodło Trzciano - Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B

Po serii przegranych, zwycięstwo z „przytupem” odnieśli piłkarze Sobieskiego. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego zdemolował Piast 2018 Majewo aż 12:2. Losy spotkania zostały ustalone już w pierwszym kwadransie, po którym gospodarze prowadzili 3:0. Przed przerwą gniewska ekipa trafiła do siatki przyjezdnych jeszcze pięciokrotnie. Łupem bramkowym, w tym okresie gry, podzielili się Andrzej PYRKOWSKI (trzy bramki), Łukasz POLESZAK (trzy bramki) i Patryk GRZYB, jeden gol padł po strzale samobójczym. Po zmianie stron show dał Łukasz POLESZAK, który jeszcze cztery razy pokonał bramkarza rywali, kończąc spotkanie z siedmioma(!) trafieniami na koncie.

Sobieski Gniew – Piast 2018 Majewo 12:2 (8:1)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Ł. Poleszak 3’, 2:0 – Grzyb 8’, 3:0 – Pyrkowski 11’, 4:0 – Ł. Poleszak 24’, 5:0 – Pyrkowski 30’, 6:0 -  samobój 33’, 7:0 – Pyrkowski 38’, 8:0 – Ł. Poleszak 40’, 9:1 – Ł. Poleszak 48’, 10:1 – Ł. Poleszak 52’, 11:2 – Ł. Poleszak 70’, 12:2 – Ł. Poleszak 73’

Skład Sobieskiego: Koprowski – D. Drabik, Kozłowski, Bryska, Grzyb (57’ - Gajewski), Kaczeniewski (46’ – Woźniak), Ł. Poleszak (85’ - Janicki), Sz. Poleszak, Pyrkowski, Wohlert, Zieliński

W najbliższy weekend, Sobieski Gniew będzie miał nie lada wyzwanie. W ramach 8. kolejki spotkań uda się do Lubichowa, na mecz z liderującym Sokołem. Początek sobotniego meczu o godzinie 15:00.

06.10.2018 r., Lubichowo , g. 15:00: Sokół Lubichowo - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2018-10-02 10:51