Weekend bez wygranej

Bez zwycięstwa zakończyły minioną kolejkę zespoły seniorskie z naszej gminy. W „Okręgówce”, Keramzyt Szprudowo nieznacznie uległ Pogoni Prabuty. Ligę niżej, w  Klasie A, gniewska Mewa tylko zremisowała w Trzcianie, z miejscowym Rodłem. Niespodzianki nie sprawili także piłkarze Sobieskiego, którzy przegrali z liderem swojej ligi – Sokołem Lubichowo.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Drugiej porażki z rzędu doznali w sobotnie popołudnie piłkarze Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego ulegli na wyjeździe prabuckiej Pogoni. Spotkanie było bardzo zacięte
i wyrównane. Większa część gry miała miejsce w środkowej części boiska, ale to zawodnicy Keramzytu częściej dochodzili do okazji pod bramką Pogoni. Graczom trenera Rutkowskiego, za każdym razem brakowało jednak dokładności i skutecznego wykończenia. To, co nie udało się Szprudowianom, w 39. minucie udało się graczom Pogoni, którzy skutecznie zakończyli jedną z nielicznych swoich akcji. Do końca spotkania obie drużyny starały się zmienić rezultat spotkania, jednak do końca nic się już nie zmieniło.

Pogoń Prabuty - Keramzyt Szprudowo 1:0 (1:0)
Skład Keramzytu: Mazurowski – Krajnik, Tramowski (46’ - Kuros), Czapiewski, Gardzielewski (60’ - Tylko), Gleizner (85’ - Wosik), Jurczyk, Karaś, Kozieł, Ogórek, Orzechowski

Kolejną okazję do poprawienia konta punktowego Keramzyt będzie miał już w niedzielę. W ramach 10. kolejki spotkań Szprudowianie podejmą w Gniewie Tęczę Brusy. Rywale, w tym sezonie nie wygrali jeszcze spotkania. Mamy nadzieję, że ta seria zostanie przedłużona. Początek spotkania o godzinie 15:00.

14.10.2018 r., Gniew, g. 15:00: Keramzyt Szprudowo – Tęcza Brusy

Mewa Gniew - Klasa A

Dużo więcej bramek zobaczyli kibice, którzy wybrali się w niedzielę do Trzciana, na pojedynek Rodła z gniewską Mewą. Już po 20. minutach gry, zespół gospodarzy, niespodziewanie prowadził aż 3:0. Podopieczni Marka Kleistera pokazali jednak charakter. Jeszcze przed przerwą bramkę na 3:1 zdobył, niezawodny Wojciech KLEMCZYK. Po przerwie Mewa nadal dążyła do zmiany rezultatu, swój cel osiągnęła, po dwóch bramkach KLEMCZYKA z 57. i 70. minuty. Oba zespoły miały jeszcze sporo czasu, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak na przeszkodzie stawali także dobrze dysponowani bramkarze, przez co oba zespoły podzieliły się punktami. na 20. minut przed końcem regulaminowego czasu gry, doprowadzili do remisu.

Rodło Trzciano - Mewa Gniew 3:3 (3:1)
Bramki dla Mewy: 3:1 – Klemczyk 45’, 3:2 – Klemczyk 57’, 3:3 – Klemczyk 70’
Skład Mewy: Malinowski – Chyła, Gajewski, Kamrowski (55’ - Górski), Klemczyk, Konieczny, Kurek, Mitlewski, Mokwa, Serafin, Wiśniewski

W najbliższej kolejce Mewa, podejmie w Gniewie LKS Waplewo Wielkie. Początek, sobotniego, spotkania o godzinie 14:00.

13.10.2018 r., Gniew, g. 14:00: Mewa Gniew – LKS Waplewo Wielkie

Sobieski Gniew - Klasa B

Przed tygodniem Sobieski zanotował wysoką wygraną nad Piastem Majewo. Podopieczni Andrzeja Pyrkowskiego z rozbudzoną nadzieją, podchodzili zatem do pojedynku z liderem Klasy B – Sokołem Lubichowo. Niestety faworyt tego pojedynku, szybko pokazał, że nie zamierza zgubić punktów. Sokół objął prowadzenie już w 9. minucie, do przerwy dołożył jeszcze dwa trafienia. Sobieski odpowiedział golem Łukasza POLESZAKA. Druga część gry to kolejne bramki dla Sokoła, przedzielone trafieniem Andrzeja PYRKOWSKIEGO.  Ostatecznie wynik brzmiał 8:2 dla gospodarzy. Gniewski zespół, pomimo ambicji musiał uznać wyższość rywala.

Sokół Lubichowo - Sobieski Gniew 8:2 (3:1)
Bramki dla Sobieskiego: 2:1 – Ł. Poleszak 28’, 6:2 – Pyrkowski 69’
Skład Sobieskiego: Koprowski (79’ – Kowalewski)  – Kozłowski, Woźniak, Bryska, Grzyb, Janicki, Ł. Poleszak (75’ - Gajewski), Sz. Poleszak (54’ - Kaczeniewski), Pyrkowski, Wohlert, Zieliński

W sobotnie popołudnie, graczy Sobieskiego, czeka równie trudne spotkanie jak to niedzielne. Do Gniewa przyjedzie bowiem wicelider – Wietcisa II Skarszewy. Początek sobotniego meczu o godzinie 16:00.

13.10.2018 r., Gniew, g. 16:00: Sobieski Gniew – Wietcisa II Skarszewy

Data publikacji: 2018-10-09 09:01