Wygrane na wyjazdach, przegrana u siebie

W rozgrywkach piłkarskich, w których uczestniczą drużyny z naszej gminy, rozegrano już większość spotkań rundy jesiennej. Miniony weekend był szczęśliwszy dla zespołów, grających na wyjeździe – Keramzytu Szprudowo oraz Mewy Gniew. Pierwsi pokonali w derbach powiatu tczewskiego Orła Subkowy, drudzy natomiast wygrali w Rakowcu z Powiślem. Również z Powiślem Pawlice-Rakowiec rywalizował Sobieski Gniew, który w roli gospodarza podejmował zespół rezerw klubu z powiatu kwidzyńskiego.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Keramzyt wywalczył komplet oczek w derbach powiatu tczewskiego. W pojedynku z Orłem Subkowy, podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego wyszli na prowadzenie już w 4. minucie, kiedy to wynik otworzył Artur KARAŚ. Prowadzenie gości mogło być wyższe, jednak w kluczowych momentach brakowało skuteczności. Jak mawia piłkarskie porzekadło „niewykorzystane okazje lubią się mścić”
i zgodnie z tą maksymą, Orzeł tuż przed przerwą doprowadził do remisu. Po zmianie stron Keramzyt uparcie dążył do wyjścia na prowadzenie. Udało się w 76. minucie, kiedy to Dawid TRAMOWSKI zdobył drugą bramkę dla swojej drużyny w tym meczu. W samej końcówce do siatki trafił także Krzysztof GARDZIELEWSKI, który podwyższył na 3:1. Wydawało się, że takim rezultatem zakończy się ten pojedynek, ale nic bardziej mylnego. Gospodarze zdołali jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, ale po końcowym gwizdku, to klub ze Szprudowa mógł cieszyć się wygraną.

Orzeł Subkowy - Keramzyt Szprudowo 2:3 (1:1)
Bramki dla Keramzytu: 0:1 – Karaś 4’, 2:1 – Tramowski 76’, 3:1 – Gardzielewski 86’
Skład Keramzytu: Majewski – Krajnik, Szulc, Tramowski, Czapiewski, Gleizner (85’ - Tylko), Jurczyk (63’ - Gardzielewski ), Karaś, Kozieł, Ogórek, Orzechowski

Keramzyt po 11 spotkaniach, zajmuje 6. Miejsce w tabeli i ma na koncie 20 punktów. Kolejne spotkanie zespół Krzysztofa Rutkowskiego rozegra w niedzielę, 28 października. Rywalem Szprudowian będzie sąsiad z ligowej tabeli – zespół Żuław Nowy Dwór Gdański, który z dorobkiem 15 „oczek”, plasuje się na 7. pozycji. Początek spotkania o godzinie 14:00

28.10.2018 r., Gniew, g. 14:00: Keramzyt Szprudowo – Żuławy Nowy Dwór Gdański

Mewa Gniew - Klasa A

Komplet punkt wywalczyła także gniewska Mewa. Drużynę, w roli trenera poprowadził w tym meczu Wojciech Klemczyk, który jest jednym z najskuteczniejszych strzelców zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się Damian GÓRSKI, Bartosz FABISZEWSKI i Kamil MITLEWSKI. Chociaż Powiśle Pawlice-Rakowiec to ostatnia drużyna rozgrywek Klasy A, to wszystkie bramki dla Mewy padły dopiero w drugiej połowie. Po tym zwycięstwie Mewa ma na swoim koncie 14 punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli.

Powiśle Pawlice-Rakowiec - Mewa Gniew 0:3 (0:0)
Bramki dla Mewy: 0:1 – Górski 62’, 0:2 – Fabiszewski 68’, 0:3 - Mitlewski 82’
Skład Mewy: Malinowski – Chyła, Gajewski, Górski, Kamrowski (59’ – Fabiszewski), Konieczny, Kurek (84’ – Etmański), Mitlewski, Serafin (82’ - Danowski), Wiśniewski

W kolejnej serii spotkań Mewa podejmowała będzie jednego z kandydatów do awansu – Olimpię Sztum. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13:30.

27.10.2018 r., Gniew, g. 13:30: Mewa Gniew – Olimpia Sztum

Sobieski Gniew - Klasa B

Jedyną drużyną seniorską, która w miniony weekend grała w Gniewie był Sobieski. Rywalem podopiecznych Andrzeja Pyrkowskiego były rezerwy Powiśla Pawlice-Rakowiec. Tym razem rola gospodarza nie była zbyt wielkim atutem. Goście już do przerwy zdążyli czterokrotnie umieścić piłkę w siatce bramki Sobieskiego. Po zmianie stron festiwal strzelecki Powiśla trwał nadal. Kolejne bramki piłkarzy z Pawlic i Rakowca, zostały osłodzone bramkami Pawła ZIELIŃSKIEGO oraz Marcina GAJEWSKIEGO, którzy pokonywali bramkarza gości. Wynik końcowy brzmiał 9:2 dla przyjezdnych.

Sobieski Gniew – Powiśle II Pawlice-Rakowiec 2:9 (:)
Bramki dla Sobieskiego: 1:5 – Zieliński 56’, 2:9 – Gajewski 90’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – Drabik (52’ - Woźniak), Bryska, Grzyb, Janicki, Kaczeniewski (51’ - Kozłowski), Ł. Poleszak, Sz. Poleszak, Pyrkowski, Zieliński

Kolejny mecz Sobieski zagra w niedzielę na wyjeździe. Tym razem, rywalem zespołu Andrzeja Pyrkowskiego będzie lider – Pogoń Smętowo Graniczne. Faworytem tego meczu będą gospodarze, ale zawodnicy Sobieskiego na pewno liczą na sprawienie niespodzianki, tak jak w pojedynku z Wietcisą II Skarszewy. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 14:00 w Smętowie Granicznym.

28.10.2018 r., Smętowo Graniczne, g. 14:00: Pogoń Smętowo Graniczne - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2018-10-23 13:57