Trzy mecze, trzy przegrane

Miniony weekend nie był dla naszych drużyn zbyt udany. Wszystkie zespoły przegrały swoje mecze i mamy nadzieję, że nie jest to prognostyk przed końcówką jesiennych, ligowych zmagań.  W tym roku, Mewa i Sobieski zagrają jeszcze po dwa spotkania, natomiast piłkarzy Keramzytu czeka o jeden mecz więcej. Trzeba więc jeszcze w tej rundzie powalczyć o kolejne zdobycze punktowe, by w spokoju przygotowywać się do wiosny. Tymczasem, powróćmy do spotkań z ostatniego weekendu.

Keramzyt Szprudowo - V liga

W niedzielne popołudnie, Keramzyt Szprudowo podejmował na boisku w Gniewie, Żuławy Nowy Dwór Gdański. Zespół gości od samego początku ruszył do ataków i widać było, że przyjechał powalczyć o komplet punktów. Już na początku spotkania jedna z akcji zespołu Żuław zakończyła się rzutem karnym. Zawodnik gości, zamienił jedenastkę na bramkę, otwierając wynik spotkania. Obie drużyny próbowały jeszcze przed przerwą zmienić rezultat. Udało się to Żuławom, które w 44. Minucie, wykończyły akcję bocznym sektorem boiska. Po zmianie stron, Dawid TRAMOWSKI zdobył bramkę kontaktową, jednak to było wszystko na, co stać było zespół ze Szprudowa.

Keramzyt Szprudowo – Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:2 (0:2)
Bramka dla Keramzytu: 1:2 –Tramowski 70’
Skład Keramzytu: Mazurowski (46’ - Majewski) – Krajnik (46’ - Ogórek), Szulc, Tramowski, Czapiewski, Gleizner, Jurczyk, Karaś, Kozieł, Orzechowski, Wosik (70’ - Tylko)

Keramzyt o kolejne ligowe punkty zagra w sobotę. Podopiecznych Krzysztofa Rutkowskiego czeka trudne zadanie. Ich rywalem będzie Gwiazda Karsin, która nie przegrała jeszcze meczu, a ostatnio pokonała lidera – Pomezanię Malbork. Początek spotkania w Karsinie, w sobotę o godzinie 14:00.

03.11.2018 r., Karsin, g. 14:00: Gwiazda Karsin - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Punktów do swojego dorobku nie dopisała także gniewska Mewa, która tym razem musiała uznać wyższość Olimpii Sztum. Oprócz piłkarzy, swój udział w tym spotkaniu miał porywisty wiatr, który w pierwszej części gry pomagał gościom. Zawodnicy Olimpii w tym czasie dwukrotnie pokonali Kacpra MALINOWSKIEGO, strzegącego bramki Mewy. Po zmianie stron to piłkarze z Gniewu korzystali z pogodowego wsparcia, jednak stać ich było tylko na bramkę kontaktową, którą w 77. minucie, strzałem z dystansu zdobył Dawid DANOWSKI.

Mewa Gniew – Olimpia Sztum 1:2 (0:2)
Bramka dla Mewy: 1:2 – Danowski 77’
Skład Mewy: Malinowski – Chyła, Gajewski, Górski (75’ - Danowski), Kamrowski (65’ – Fabiszewski), Konieczny, Kurek (78’ – Klemczyk), Mitlewski, Serafin, Mokwa , Wiśniewski

W sobotę Mewa zmierzy się w Miłoradzu, z miejscową Deltą. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, gdyż oba zespoły zajmują miejsca w środku ligowej stawki, a w przypadku wygranej Mewa zrówna się z Deltą liczbą punktów.

03.11.2018 r., Miłoradz, g. 14:00: Delta Miłoradz - Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B

Przegranej doznali także zawodnicy Sobieskiego. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego mierzył się na wyjeździe z liderem – Pogonią Smętowo Graniczne. Do 23. minuty, kiedy to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę, mecz był wyrównany, a Sobieski stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Niestety, po golu dla Pogoni to zespół ze Smętowa nadawał ton wydarzeniom na boisku, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku końcowym.

Pogoń Smętowo Graniczne - Sobieski Gniew 11:0 (5:0)
Skład Sobieskiego: Koprowski – Kozłowski, Woźniak (46’ - Gajewski), Bryska, Grzyb, Janicki, Kaczeniewski, Ł. Poleszak (76’ - Drabik), Sz. Poleszak, Pyrkowski, Wohlert

W kolejnym spotkaniu, Sobieski podejmie w Gniewie zespół Szpak Skórcz, który w dotychczasowych pojedynkach ugrał 7. punktów i zajmuje 13. pozycję.  Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:00

03.11.2018 r., Gniew, g. 14:00: Sobieski Gniew – Szpak Skórcz

Data publikacji: 2018-10-30 15:08