Zwycięstwa Mewy i Sobieskiego, przegrana Keramzytu

Zespoły z naszej gminy, rozegrały w minioną sobotę mecze w ramach rozgrywek ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W Klasie Okręgowej, 13. kolejka okazała się pechowa dla graczy Keramzytu Szprudowo, którzy ulegli w Karsinie, miejscowej Gwieździe 3:1. W rozgrywkach Klasy A i Klasy B, rozegrano 12. serię spotkań, a gniewskie kluby: Mewa i Sobieski, solidarnie wygrały swoje spotkania.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Keramzyt to beniaminek tegorocznych zmagań w rozgrywkach V Ligi. Należy przyznać, że jak na „nowicjuszy” podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, radzą sobie całkiem nieźle (6. miejsce). W sobotę zespół ze Szprudowa grali, na wyjeździe z wiceliderem - Gwiazdą Karsin. Rywale, w obecnych rozgrywkach nie przegrali jeszcze spotkania i są jednym z kandydatów do walki o awans. Keramzyt dobrze rozpoczął mecz w Karsinie. W pierwszym kwadransie, podopieczni trenera Rutkowskiego stworzyli sobie dwie dobre okazje do otwarcia wyniku. Zabrakło jednak kropki nad „i”, a w piłce niewykorzystane okazje lubią się mścić – tak było też i tym razem. W 15. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Szprudowianie w tym momencie grali w osłabieniu, gdyż jeden z zawodników gości był opatrywany za linią boczną. Do przerwy, mimo wyrównanej gry obu ekip, rezultat nie uległ już zmianie. Po zmianie stron Gwiazda zagrała trochę lepiej i wykorzystała problemy kadrowe Keramzyt (m.in. jeden z młodzieżowców musiał dokończyć mecz z urazem). Po dwóch, składnych akcjach, w 53. i 84. minucie, gospodarze prowadzili już 3:0. Keramzyt grał jednak do końca, chcąc strzelić choćby bramkę honorową. Udało się to, w doliczonym czasie gry, gdy Krystian JURCZYK celnym strzałem wykończył akcję swojego zespołu.

Gwiazda Karsin - Keramzyt Szprudowo  3:1 (1:0)
Bramka dla Keramzytu: 3:1 – Jurczyk 90+’
Skład Keramzytu: Majewski – Krajnik, Szulc, Tramowski, Czapiewski, Gleizner (67’ - Kozieł), Gardzielewski (46’ - Kuros), Jurczyk, Karaś, Orzechowski (68’ – Wosik), Ogórek

W 14. kolejce Keramzyt zmierzy się z liderem rozgrywek i głównym faworytem do zwycięstwa w lidze – Pomezanią Malbork. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę, 11 listopada. Goście wyszli jednak z prośbą, aby mecz rozegrać dzień później, w poniedziałek o godzinie 14:00. Gospodarze wyrazili zgodę na zmianę terminu, jednak musi on zostać potwierdzony przez Komisję Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Na dzień dzisiejszy, mecz oficjalnie ma się odbyć w niedzielę o godzinie 14:00.

11.11.2018 r., Gniew, g. 14:00: Keramzyt Szprudowo – Pomezania Malbork

Mewa Gniew - Klasa A

Dwa oblicza pokazała w Miłoradzu gniewska Mewa. W pierwszej połowie to piłkarze Delty prowadzili grę, stwarzali sobie sytuacje podbramkowe i tylko dzięki dobrej postawie Kacpra MALINOWSKIEGO, Mewa na przerwę schodziła z jedną bramką straty do gospodarzy. Po wyjściu z szatni, obraz gry uległ zmianie. To goście coraz częściej prowadzili grę i stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe. W 52. do remisu doprowadził Damian GÓRSKI, a w  75. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Arkadiusz KUREK, który ustalił wynik spotkania i dał Mewie komplet punktów. Po tej wygranej, Gniewianie awansowali, na bardzo dobrą, 6. pozycję w tabeli.

Delta Miłoradz - Mewa Gniew 1:2 (1:0)
Bramka dla Mewy: 1:1 - Górski 52’, 1:2 – Kurek 75’
Skład Mewy: Malinowski – Chyła, Danowski (46’ – Fabiszewski), Gajewski, Głowala, Górski, Klemczyk, Konieczny (15’ - Kamrowski), Kurek, Mokwa, Wiśniewski

W najbliższą sobotę Mewa podejmie w Gniewie Ruch Gościszewo. Będzie to ostatni mecz rundy jesiennej. Mewa jako beniaminek Klasy A, ma szansę „przezimować” na 5. miejscu w ligowej hierarchii, aby tak się stało musi wygrać z Ruchem i liczyć na przegraną Rodła Kwidzyn w pojedynku z Wisłą Korzeniewo.

10.11.2018 r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – Ruch Gościszewo

Sobieski Gniew - Klasa B

Piąte zwycięstwo w rozrywkach odnieśli piłkarze Sobieskiego. Zespół trenera Pyrkowskiego podejmował w Gniewie zespół Szpak Skórcz, który w poprzednich rozgrywkach miał bardzo udaną rundę jesienną. Gospodarze rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze. W 22. minucie KOZŁOWSKI strącił, dobrze dośrodkowaną w pole karne piłkę i dał prowadzenie swojej drużynie. Ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania na 2:0, dobijając piłkę po strzale POLESZAKA, który był autorem trzeciego gola Sobieskiego w tym meczu.  Szpak nie rezygnował jednak z walki o korzystny rezultat. Zespół gości najpierw strzelił gola na 2:1, a później z wyniku 3:1 dla gospodarzy, doprowadził do remisu. Losy spotkania rozstrzygnął rzut karny, podyktowany za faul na ZIELIŃSKIM. Do piłki podszedł Łukasz POLESZAK i zdobył bramkę na 4:3, która dała drużynie komplet punktów.

Sobieski Gniew – Szpak Skórcz 4:3 (2:0)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Kozłowski 22‘, 2:0 – Kozłowski 24’, 3:1 – Ł. Poleszak 63’, 4:3 – Ł. Poleszak 86’
Skład Sobieskiego: Kowalewski – D. Drabik (88’ - Koprowski), Kozłowski (65’ - Gajewski), Bryska, Grzyb (47’ - Kaczeniewski), Janicki, Ł. Poleszak, Sz. Poleszak, Pyrkowski (90’ - Wesołowski), Wohlert, Zieliński

W ostatniej kolejce rundy jesiennej zespół Sobieskiego uda się do Gardei, gdzie powalczy o punkty z miejscowym GKSem. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę o godzinie 13:00

11.11.2018 r., Gardeja, g. 13:00: GKS Gardeja - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2018-11-06 09:34