Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nadciąga „Czerwony szkwał”

Do księgarni trafił trzeci tom jednej z najmocniejszych polskich serii kryminalnych, kontynuacja nominowanych do nagrody Złotego Pocisku „Gór umarłych”. Tomasz Hildebrandt zabiera czytelników na mroczną wyprawę w głąb niebezpiecznych mazurskich jezior i niepokojących zakamarków ludzkiej psychiki. Ponure tajemnice, niepowstrzymane siły natury i niewyjaśnione wydarzenia z przeszłości. „Czerwony szkwał” w księgarniach już od 14 listopada.

Niespodziewany podmuch białego szkwału zakłóca wakacyjną atmosferę Węgorzewa. Do walki ze skutkami kataklizmu skierowany zostaje Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji pod kierownictwem nadkomisarza Andrzeja Bondara. Wśród ofiar znajduje się kilkoro Rosjan, którzy w niewiadomym celu nurkowali nocą w wodach jeziora Mamry.

Okolicę nagle ogarniają apokaliptyczne ciemności, w czym miejscowi dostrzegają działanie niewyjaśnionych mocy. Z dna jeziora wyławiane są nie tylko ofiary huraganu, ale także ludzkie szczątki liczące sobie wiele lat. Równocześnie rozgrywają się inne niepokojące zdarzenia. Powtarzające się brutalne napaści wydają się wskazywać na działania niezrównoważonego sadysty, który swoje ofiary naznacza więziennym tatuażem. Nasila się działalność gangu wymuszającego haracze od przedsiębiorców. Na jaw wychodzi także sprawa broni wyławianej z dna jeziora Mamry, zatopionej przez opuszczające Polskę wojska radzieckie. Wkrótce na Bondara pada podejrzenie o współpracę z wywiadem Federacji Rosyjskiej.

Po traumatycznych przeżyciach w Bieszczadach i Borach Tucholskich Bondar miał nadzieję, że na Mazurach zazna względnego spokoju. Dręczony fizycznym bólem i prześladowany przez upiory z przeszłości, coraz bardziej uzależnia się od środków przeciwbólowych. Co gorsza, wszystko wskazuje na to, że to śledztwo będzie należało do najtrudniejszych w jego karierze.

Książka od pierwszych stron przykuwa uwagę czytelników nie tylko dzięki  psychologicznemu realizmowi połączonemu z prowadzoną w błyskawicznym tempie akcją, lecz także za sprawą niepokojącego kontekstu historycznego.

„Czerwony szkwał” to połączenie klasyki literatury zbrodni z trzymającym w napięciu thrillerem i powieścią psychologiczną. Tomasz Hildebrandt wiarygodnie oddaje niepokojącą atmosferę małej mazurskiej miejscowości, w której wciąż rozbrzmiewa echo tragicznych wydarzeń historycznych. Zarówno ta powieść, jak i cała seria, bez trudu wytrzymuje porównania z najlepszymi dziełami skandynawskich mistrzów gatunku.

Tomasz Hildebrandt pisarz, producent wydarzeń kulturalnych od lat związany z gdańskimi instytucjami kultury. Pasjonat muzyki. Baczny obserwator i komentator życia społecznego i polityki. Zadebiutował w 2010 roku przychylnie przyjętą przez krytyków powieścią „Wyjechać, nie wrócić”. W kwietniu 2017 nakładem wydawnictwa Akurat ukazała się jego druga powieść pt. „Dotyk”, a w listopadzie  „Góry umarłych” – nominowana do nagrody Złotego Pocisku pierwsza część mrocznej serii kryminalnej z nadkomisarzem Andrzejem Bondarem. Część druga pt. „Wymiary mroku” trafiła do księgarń w kwietniu 2018.

Data publikacji: 2018-11-16 10:35
  • Czerwony szkwał
  • Tomasz Hildebrant

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.