Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi wiadomościami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, dotyczącymi wydarzeń, które wydarzyły się w minionym czasie w placówce.

VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny

19 listopada na dziedzińcu gniewskiego zamku, odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny. Do rywalizacji stanęło dwadzieścia drużyn z miast i wsi powiatu tczewskiego. Szkołę podstawową nr 1 reprezentowali uczniowie: Kasia Andres, Ada Urbaniak i Mikołaj Wesołowski. Po drugiej turze zespół z „jedynki” uplasował się na IV miejscu w powiecie. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Swarożyna, drugie z tczewskiej „12”, natomiast trzecie - szkoła w Subkowach. Reprezentacji SP 1 zabrakło dosłownie jednego punktu, by stanąć na podium, gdyż zdobyli 29 punktów. Z rąk burmistrza Macieja Czarneckiego  uczniowie otrzymali pamiątki i dyplomy.

Joanna Brzeskowska

Dla Ciebie Polsko z okazji Twojego 100 lecia!

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! Leopol Staff

Tegoroczne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zgromadziły w wielu miejscach setki ludzi. Również w  Gniewie uroczyście świętowano 11 listopada. Uczniowie szkoły z wielkim entuzjazmem włączyli się w wspólne uczczenie tego ważnego wydarzenia historycznego. Takim znamiennym faktem było reprezentowanie szkoły ze sztandarem w czasie specjalnego nabożeństwa. Swoją wzorową postawą dali wielkie świadectwo patriotyzmu. Ponadto wyrazili pamięć o wszystkich tych, którzy 100 lat temu walczyli za naszą WOLNOŚĆ!

M. Fandrejewska, J. Górska

Oj Dadarze, oj Babarze, niechaj przyszłość się ukaże...

W sobotę, 24 listopada w szkole podstawowej zorganizowano poranek wróżb pod hasłem „Oj Dadarze, oj Babarze, niechaj przyszłość się ukaże...". Uczniowie, ciekawi swojej przyszłości, zapoznali się z historią powstania tego święta. Wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej przyszłości. Zabaw, uśmiechów i czarów było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na następny taki poranek.

 M. Jeleniewska, T. Borecka, M. Bahr

 Spotkanie z Karolem Niemcem – miłośnikiem przyrody

„Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania”. Sherry Argov

Coraz częściej żyjemy w sztucznej cyberprzestrzeni, która oddala nas od zmysłowego postrzegania świata. Antidotum na tą wirtualną rzeczywistość, od której uciec w naszych czasach się nie da, daje nam przyroda. Obcowanie z naturą uczy nas spostrzegawczości, rozwija wrażliwość, ciekawość i zatrzymuje nas w dzisiejszym pędzie życia.

19 listopada dla klasy IVa i IVb czas stanął w miejscu, a to za sprawą wizyty pana Karola Niemca - miłośnika  przyrody, członka Stowarzyszenia Ochrony Sów.

Gość wyjaśnił, że obserwując zależności między jednymi istotami żyjącymi a drugimi, dowiadujemy się, że każdy z nich, chociaż odmienny, ma swoje stałe miejsce w wielkim łańcuchu przemian. Jeśli chociaż jedno ogniwo ulega zmianie, powoduje zaburzenie całości i niesie za sobą negatywne konsekwencje. Należy zatem pamiętać, że ludzie i natura stanowią nierozerwalną część.

W trakcie zajęć pan Karol odczarował złą sławę sów (wcale nie są zwiastunem śmierci) i wyjaśnił, że liczebność tych ptaków z roku na rok maleje, a są one sprzymierzeńcami człowieka w walce z gryzoniami.

Dłużewska

Czytelnicy z I a

Uczniowie klasy I a to prawdziwi czytelnicy. Nie tylko słuchają czytanych książek, ale i sami znakomicie radzą sobie z czytaniem. Jesień to wspaniały czas na czytanie, więc pierwszoklasiści ostro ruszyli do pracy. Wszyscy wzięli udział w konkursie czytelniczym Gangu Słodziaków, sponsorowanym przez Biedronkę. Dzieci codziennie przez miesiąc czytały lub słuchały czytanych książek i zbierały naklejki. Na koniec wylosowane zostały nagrody - Słodziaki i książki pt. „Gang Słodziaków”. Szczęściarzami okazali się Dominik Krueger, który wylosował Słodziaka i Jakub Reinowski, do którego trafił „Gang Słodziaków”. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia - książeczki o Minionkach.

Ponadto klasa I a czyta i słucha książki Marii Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”. Jak ta książka trafiła do szkoły? Uczniowie otrzymali tajemniczą przesyłkę od kolegów ze szkoły podstawowej w Kokoszkowach, którzy zachęcali w liście do przeczytania przygód plastelinowego ludzika. Plastuś został już klasowym przyjacielem.

Joanna Kaczmarek

Data publikacji: 2018-11-27 09:42
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1
  • Wieści z SP1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.