ZSP w półfinałach Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniu 4 kwietnia 2019 roku w GOSIR w Gniewie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie z ZSP w Gniewie i GOSIR w Gniewie. Chłopcy z ZSP- mistrzowie powiatu Tczewskiego w końcowej klasyfikacji zdobyli 2 miejsce pokonując drużynę z Gdyni.

Do zawodów awansowały 3 drużyny: z Gdyni – Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, z Gdańska – VIII Liceum Ogólnokształcące i z powiatu tczewskiego – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół średnich dziennych, rocznik 1999 i młodsi. Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym. Pojedynki rozgrywano do dwóch wygranych setów, sety do 25 punktów i ewentualnie 3 set – do 15 pkt. Ostatecznie reprezentacja powiatu tczewskiego zdobyła II miejsce. Zwycięzcą zawodów została drużyna VIII LO w Gdańsku.