Piłkarskie podsumowanie minionego weekendu

Nie był to najlepszy weekend dla piłkarzy. Wszystkie zespoły seniorskie, solidarnie przegrały swoje spotkania. Patrząc w terminarz oraz tabele, w żadnym z pojedynków, zespół z naszej gminy nie był faworytem. Piękno sportu polega jednak na tym, że nie zawsze ten, silniejszy na papierze wygrywa. Niestety, tym razem ani Keramzyt, ani Mewa z Sobieskim, nie sprawiły niespodzianki.

Keramzyt Szprudowo - V liga

W sobotnie popołudnie, podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego podejmowali w Gniewie Sokół Zblewo. Sokół, po 19. kolejkach sezonu 2018/2019 zajmował 3. miejsce w tabeli. O sile rywali świadczył fakt, iż dwa tygodnie temu zremisowali oni, na wyjeździe z ówczesnym liderem – Pomezanią Malbork. W Gniewie, zespół ze Zblewa także od początku narzucił swoje warunki gry. Już po 15. Minutach prowadził 2:0. Goście już w 5. minucie skutecznie bili rzut rożny, który właściwie ustawił mecz. Chwilę później podwyższyli na 2:0 i jeszcze przed gwizdkiem na przerwę dorzucili trzecią bramkę z rzutu karnego. Keramzyt w tym czasie starał się odgryzać nielicznymi akcjami.  Przy stanie 2:0 piłka trafiła w słupek bramki Sokoła, jednak to było wszystko, czym mogli przeciwstawić się Szprudowianie. Po zmianie stron, zespół ze Zblewa kontrolował grę, a w końcówce ustalił wynik spotkania na 4:0. Keramzyt po 20 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 27 „oczek” i plasuje się na 7. miejscu w ligowej tabeli.

Keramzyt Szprudowo – Sokół Zblewo 0:4 (0:3)
Skład Keramzytu: Majewski – Gońda, Szlicht, Wójcik (28’ - Jurczyk), Krajnik, Kuros, Tramowski, Czapiewski (72’ - Tylko), Kozieł (68’ - Szulc), Ogórek, Orzechowski

Z powodu zbliżających się Świąt Wielkanocnych, najbliższa kolejka w Klasie Okręgowej zostanie rozegrana już w środę. Keramzyt w 21. serii gier zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Tczew, która ma o 10 punktów więcej na swoim koncie niż Szprudowianie. Początek spotkania w Tczewie o godzinie 16:00.

17.04.2019r., Tczew, g. 16:00: Wisła Tczew - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Gniewska Mewa do Korzeniewa jechała z nadziejami na korzystny wynik. Porażka w poprzedniej rundzie z Relaxem Ryjewo, nie zmieniała faktu, iż gniewski klub plasował się w czołówce rozgrywek Klasy A. W Korzeniewie pierwsza połowa także przebiegała po myśli gości. Tuż przed przerwą, w 41. minucie, prowadzenie Mewie dał, niezawodny Wojciech KLEMCZYK. Wydawało się, że Wisła jest tego dnia do ogrania, jednak w drugiej połowie zespół, z położonej koło Kwidzyna miejscowości, zagrał koncertowo, strzelając aż pięć bramek i rozwiewając nadzieje na korzystny rezultat.  Porażka okazała się bolesna, bo Mewa spadła po niej z 5. na 8. miejsce w tabeli.

Wisła Korzeniewo - Mewa Gniew 5:1 (0:1)
Bramka dla Mewy: 41’ – Klemczyk
Skład Mewy: Malinowski – Sz. Poleszak, Pyrkowski, Kowalczyk (76’ - Kamrowski), Chyła (45’ – Bryska; 80’ - Kąkel), Gajewski, Głowala, Klemczyk, Konieczny, Kurek, Mitlewski

Mewa, pomimo Świąt Wielkanocy, zdecydowała się swój mecz rozegrać w weekend. W sobotę przyjedzie do Gniewu trzecia siła rozgrywek – Błękitni Stare Pole. Rywale do niedawna wymieniani byli w gronie mocnych kandydatów do awansu, jednak ostatnie wyniki sprawiły, iż do miejsca dającego promocję do V ligi tracą już 10 punktów. Początek sobotniego pojedynku o godzinie 14:00.

20.04.2019r., Gniew, g. 14:00: Mewa Gniew – Błękitni Stare Pole

Sobieski Gniew - Klasa B

Nadal bez wygranej pozostaje Sobieski. Tym razem silniejsi od gniewskiego zespołu okazali się piłkarze Czarnych Straszewo. Dopóki starczało sił mecz był wyrównany, o czym świadczy fakt, że przed przerwą kibice nie zobaczyli goli. Po zmianie stron też nie od razu, rozwiązał się worek z bramkami. Goście objęli prowadzenie po blisko godzinie gry, a zwycięstwo przypieczętowali dopiero w końcówce spotkania. Ostatnią bramkę w meczu zaliczył Bartłomiej MACHLIK, było to honorowe trafienie Sobieskiego.

Sobieski Gniew – Czarni Straszewo 1:4 (0:0)
Bramki dla Sobeskiego: 1:4 – Machlik 89’
Skład Sobieskiego: Koprowski (75’ - Kirsznicki) – Klimek, Świdliński, Fabiszewski, Kozłowski (42’ - Grzyb), Gajewski, Derlatka (76’ - Hejnowski), Sójka (46’ - Machlik), Kaczeniewski, Watkowski (65’ - Woźniak), Wohlert

Podobnie jak Mewa, Sobieski przedświąteczną kolejkę rozegra w sobotę. Rywalem Gniewian będzie drużyna WKS Lignowy Szlacheckie. Początek meczu o godzinie 16:00.

Data publikacji: 2019-04-16 12:56