Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z boiska

Pracowicie majówkę spędzili piłkarze. Chociaż ostatnie wyniki nie dawały zbyt wiele powodów do zadowolenia, to zawodnicy drużyn z naszej gminy w weekend majowy postanowili nie co poprawić humory swoim kibicom. Po serii spotkań bez punktów, „oczka” do swoich kont dopisały gniewskie kluby – Mewa i Sobieski. Cenny punkt w Starogardzie Gdańskim wywalczył także Keramzyt.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Trudnym miesiącem dla piłkarzy ze Szprudowa był kwiecień. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego w czterech spotkaniach, zdobyli w poprzednim miesiącu zaledwie cztery punkty, choć apetyty na pewno były większe. Tym bardziej cieszy pozytywnie rozpoczęty maj, bo tak trzeba określić remis w meczu z wyżej notowanym Beniaminkiem 03. Szprudowianie wykazali się w tym meczu charakterem i wolą walki. Najbardziej było to widać tuż przed przerwą, kiedy to wydawało się, że po bramce dla gospodarzy to oni zejdą do szatni prowadząc. Nic bardziej mylnego. Sprawy w swoje ręce wziął Dawid TRAMOWSKI, który jeszcze przed zmianą stron doprowadził do wyrównania. Po wznowieniu gry TRAMOWSKI ponownie zapisał się w protokole meczowym, wyprowadzając Keramzyt na prowadzenie w 52. minucie. Gospodarze nie oddali jednak pola i już 10 minut później doprowadzili do remisu. Wynik do końca nie uległ już zmianie i trener Rutkowski mógł dopisać do konta swojego zespołu 29 punkt, zdobyty w tym sezonie.

Beniaminek 03 Starogard Gd. - Keramzyt Szprudowo 2:2 (1:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Tramowski – 45’, 1:2 – Tramowski – 52’
Skład Keramzytu: Majewski – Gońda, Górski (82’ -Wosik), Krajnik, Szulc, Tramowski, Czapiewski, Gleizner, Jurczyk, Ogórek, Tylko (60’ - Wójcik)

W najbliższej kolejce piłkarzy ze Szprudowo czeka kolejny ważny mecz. Do Gniewu przyjedzie Pogoń Prabuty, która wiosną jest bardzo zdeterminowała by zapewnić sobie utrzymanie w V lidze. Spotkanie będzie o tyle istotne, że w przypadku zwycięstwa goście wyprzedzą Keramzyt w ligowej tabeli. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00.

11.05.2019r., Gniew, g. 17:00: Keramzyt Szprudowo – Pogoń Prabuty

Mewa Gniew - Klasa A

Z punktem maj rozpoczęła gniewska Mewa. Dla podopiecznych Wojciecha Klemczyka jest to jednak wątpliwy powód do zadowoleni, gdyż rywalizowali oni z walczącym o utrzymanie Startem Kulice. Gniewski zespół usprawiedliwiać może fakt, że przystąpił do tego spotkania mocno osłabiony, a boisko w Kulicach dalekie było od ideału. Pomimo to, w 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jeden z graczy Startu skierował piłkę do własnej bramki. Mewa prowadziła do przerwy 1:0. Po zmianie stron to gniewski zespół przeważał i starał się podwyższyć rezultat, jednak jeden błąd w linii obrony sprawił, iż gospodarze doprowadzili do wyrównania. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i drużyna z Kulic mogła cieszyć się ze zdobytego punktu.

Start Kulice - Mewa Gniew 1:1 (0:1)
Bramka dla Mewy: 0:1 – samobój 24’
Skład Mewy: Studziński – Sz. Poleszak, Pyrkowski, M. Chyła (23’ - Bryska), Gajewski, Głowala, Kamrowski, Klemczyk (16’- Kąkel), Konieczny, Kurek, Serafin,

Mewa zanotowała serię pięciu spotkań bez zwycięstwa, ale już w niedzielę będzie miała świetną okazję by przełamać niemoc. Do Gniewu przyjedzie Rodło Trzciano, które zajmuje 11. miejsce w ligowej stawce. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 15:00 w Gniewie.

12.05.2019r., Gniew, g. 15:00: Mewa Gniew – Rodło Trzciano

Sobieski Gniew - Klasa B

Pierwsze zwycięstwo wiosną odnieśli piłkarze Sobieskiego. Zespół z Gniewu wygrał na boisku przy ul. Kusocińskiego z Piastem 2018 Majewo 7:4. Skutecznością popisał się w tym meczu Bartosz FABISZEWSKI, który zdobył aż trzy bramki. Dwa trafienia dołożył Kacper CYSSEWSKI, a po jednym Bartłomiej MACHLIK i Dawid CYSSEWSKI. Zespół z Majewa, który tego dnia występował w roli gospodarza zdołał odpowiedzieć czterema trafieniami, ale w większości wynikały one z błędów przy rozegraniu piłki od tyłu przez graczy Sobieskiego. Cieszy, że młodzi piłkarze, którzy w dużej mierze mają jeszcze wiek juniorski, robią postępy, co z czasem na pewno przełoży się także na wyniki sportowe zespołu.

Piast 2018 Majewo  - Sobieski Gniew 4:7 (3:6)
Bramki dla Sobieskiego: 1:1 – K. Cyssewski 7’, 1:2 – K. Cyssewski 15’, 1:3 – Fabiszewski 22’, 1:4 – Fabiszewski 24’, 1:5 – Fabiszewski 30’, 1:6 – D. Cyssewski 34’, 4:7 – Machlik 91’
Skład Sobieskiego: Kirsznicki (46’ – Koprowski) – K. Cyssewski (49’ – Machlik) D. Cyssewski, Klimek, Świdliński, Fabiszewski (61’ - Woźniak), Gajewski (46’ - Wohlert), Derlatka (52’ - Hejnowski), Czech, Sójka, Watkowski

W Szansa na kolejne punkty już w sobotę. Do Gniewu przyjedzie Sokół Lubichowo, który w tabeli plasuje się na 5. pozycji. Zadanie nie będzie więc łatwe, ale dopóki piłka w grze… Początek tego pojedynku o godzinie 16:00.

11.05.2019r., Gniew, g. 16:00: Sobieski Gniew – Sokół Lubichowo

Data publikacji: 2019-05-07 08:57