Wieści z boiska - weekend bez punktów

Remisem zakończył się pojedynek Keramzytu z prabucką Pogonią. Było to o tyle dobry wynik, że nie pozwolił piłkarzom z Prabut wyprzedzić Szprudowian w ligowej tabeli. Zaskakującej i dość wysokiej porażki doznała gniewska Mewa, która przegrała w Gniewie z niżej notowanym Rodłem Trzciano. Także bez punktów weekend zakończyli seniorzy Sobieskiego, którzy w sobotę okazali się słabsi od Sokoła Lubichowo.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Problemy z wygrywaniem na wiosnę ma Keramzyt Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego w rundzie rewanżowej tylko raz schodzili z boiska z kompletem „oczek”. Wiosenny dorobek punktowy ratują jeszcze remisy, których Keramzyt zanotował już cztery. Ostatni, w minioną sobotę, kiedy to podzielił się punktami z sąsiadującą w tabeli prabucką Pogonią. Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie po ładnym uderzeniu z dystansu. Gospodarze nie załamywali jednak rąk i już 4 minuty później doprowadzili do wyrównania po trafieniu Dawida TRAMOWSKIEGO. Na kolejne bramki kibice musieli czekać aż do końcówki spotkania, pomimo iż oba zespoły stwarzały sobie dogodne okazje pod bramkami rywali.  W 83. minucie prowadzenie gospodarzom dał Kacper KOZIEŁ, który przytomnie odnalazł się w zamieszaniu po rzucie rożnym. Gdy wydawało się już, że Szprudowianie wygrają, w samej końcówce Pogoń odpowiedziała bramką na 2:2. W doliczonym czasie gry piłka jeszcze raz zatrzepotała w siatce Keramzytu, jednak w tej sytuacji piłkarz z Prabut był na spalonym.

Keramzyt Szprudowo – Pogoń Prabuty 2:2 (1:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Tramowski – 16’, 2:1 – Kozieł – 83’
Skład Keramzytu: Mazurowski – Gońda, Wójcik, Szulc, Tramowski, Czapiewski, Jurczyk, Kozieł, Ogórek, Tylko, Wosik

W najbliższej kolejce piłkarzy ze Szprudowo czeka podróż do Brus na spotkanie z Tęczą. Będzie to dobra okazja do tego, aby awansować w tabeli, gdyż najbliższy rywal wyprzedza Keramzyt o 1 miejsce w tabeli, mając 3 punkty więcej. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00.

18.05.2019r., Brusy, g. 17:00: Tęcza Brusy - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Kolejny słabszy mecz mają za sobą piłkarze gniewskiej Mewy. Podopieczni Wojciecha Klemczyka przegrali u siebie z niżej notowanym Rodłem Trzciano. Mecz od początku lepiej układał się dla przyjezdnych, którzy po pierwszych 45. minutach prowadzili już 4:0, a po zmianie stron dołożyli kolejne trafienie. Mewa także miała swoje okazje, ale piłkarzom z Gniewu brakowało skuteczności. Dowodem na to był niewykorzystany rzut karny. Dopiero w końcówce spotkania Kamil MITLEWSKI zdołał pokonać bramkarza gości, zdobywając bramkę honorową. Mewa boryka się ostatnio ze sporymi kłopotami kadrowymi. Świadczy o tym, chociażby fakt, iż po raz kolejny jako zawodnik z pola na boisku pojawił się nominalny bramkarz – Kacper MALINOWSKI.

Mewa Gniew – Rodło Trzciano 1:5 (0:4)
Bramka dla Mewy: 1:5 – Mitlewski 89’
Skład Mewy: Studziński (54’ - Kowalewski) – Sz. Poleszak, Ł. Poleszak, Pyrkowski, Bryska, Kąkel (49’ - Malinowski), Gajewski, Kamrowski (64’ - Mokwa), Konieczny, Serafin

Mewa kontynuuje serię spotkań bez wygranej. Szansa na przełamanie tej niemocy już w sobotę, w meczu z LKS Waplewo. Początek spotkania o godzinie 16:00.

18.05.2019r., Waplewo, g. 16:00: LKS Waplewo - Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B

Czternastej porażki w  tym sezonie doznał Sobieski Gniew. Tym razem silniejszy okazał się Sokół Lubichowo, który prowadzenie objął dopiero tuż przed przerwą. 10 minut po zmianie stron, nadzieje na korzystny wynik zostały jeszcze bardziej ograniczone, gdyż goście skutecznie egzekwowali rzut karny. Sokół wynik ustalił w 88. Minucie, kiedy to po raz trzeci trafił do siatki Sobieskiego.

Sobieski Gniew – Sokół Lubichowo 0:3 (0:1)
Skład Sobieskiego: Koprowski (67’ - Kirsznicki), D. Cyssewski (24’ - Grzyb), Klimek, Fabiszewski, Machlik, Woźniak (71’ - Hejnowski), Derlatka, Czech (46’ – K. Cyssewski), Sójka (46’ - Świdliński), Watkowski, Wohlert

W kolejnej serii spotkań Sobieski uda się do Skarszew na pojedynek z drugim zespołem Wietcisy. Początek tego pojedynku w sobotę o godzinie 17:00.

18.05.2019r., Skarszewy, g. 17:00: Wietcisa II Skarszewy - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-05-15 09:57