Ważna wygrana Keramzytu, Mewa odpoczywa, Sobieski przegrywa

Za nami kolejny weekend piłkarskich zmagań w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Zarówno V liga, jak i rywalizacja w A- i B-Klasie zmierzają ku końcowi, co raz więcej będzie więc decydujących rozstrzygnięć. W tym kontekście, niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Keramzytu, którzy wygrali w Derbach Powiatu z Orłem Subkowy. Komplet punktów, bez walki, zgarnęła Mewa. Swój mecz przegrał Sobieski, który wysoko uległ na wyjeździe Powiślu II Pawlice-Rakowiec.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Bardzo ważne 3 punkty zdobył w sobotę Keramzyt. W Derbach Powiatu, podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego, podejmowali w Gniewie rewelację rundy wiosennej w V lidze – Orła Subkowy. Szprudowianie świetnie „weszli” w mecz, prowadzili już w 4. minucie po bramce niezawodnego Dawida TRAMOWSKIEGO, który wykorzystał rzut karny. Goście jednak się nie poddawali i kwadrans później mieliśmy szybkie zwroty akcji. W 20. Minucie Orzeł doprowadził do remisu, chwilę później prowadzenie 2:1 dla Keramzytu dał Kacper SZULC, który pokonał bramkarza strzałem głową. Goście do remisu doprowadzili przed przerwą, wykorzystując „jedenastkę”. Po zmianie stron kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Jedną, ale za to określaną mianem „stadiony świata”. Do rzutu wolnego, ustawionego około 30 metrów od bramki, podszedł Dawid TRAMOWSKI i huknął nie do obrony. Chociaż po tym strzale do końca spotkania pozostawało jeszcze 25 minut, to żadna z drużyn nie zdołała zmienić rezultatu i 3 punkty mógł dopisać sobie Keramzyt.

Keramzyt Szprudowo – Orzeł Subkowy 3:2 (2:2)
Bramki dla Keramzytu: 1:0 – Tramowski 4’, 2:1 – Szulc 24’, 3:2 – Tramowski 65’
Skład Keramzytu: Mazurowski – Gońda, Krajnik, Szulc, Tramowski, Czapiewski, Gleizner (83’ - Block), Jurczyk, Kozieł (62’ - Górski), Ogórek (46’ - Orzechowski), Tylko (64’ - Wójcik)

Już w sobotę Keramzyt czeka kolejne ważne spotkanie, które może mieć duży wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w lidze. Rywalem Szprudowian będą Żuławy Nowy Dwór, które także nie mogą być jeszcze pewne utrzymania. Początek spotkania o godzinie 15:00.

01.06.2019 r., Nowy Dwór Gdański, g. 15:00: Żuławy Nowy Dwór Gdański - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

Komplet „oczek” bez wychodzenia na boisko zainkasowali w miniony weekend piłkarze Mewy. Jest  to efekt wycofania się z rozgrywek Powiśla Pawlice – Rakowiec. W najbliższej kolejce Mewa uda się do Sztumu, gdzie zmierzy się z miejscową Olimpią. Spotkanie to w sobotę od godziny 14:00.

01.06.2019 r., Sztum, g. 14:00: Olimpia Sztum – Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B

Kolejnej porażki doznali piłkarze Sobieskiego. Pogromcą Gniewian okazało się tym razem Powiśle II Pawlice-Rakowiec, które wciąż zachowuje szanse awansu do A Klasy. Już do przerwy gospodarze zdobyli 4 bramki, po zmianie stron dorzucając kolejne 8 trafień. W barwach Sobieskiego kolejne minuty „łapali” młodzi zawodnicy, którzy wciąż mogą występować w rozgrywkach juniorskich.

Powiśle II Pawlice–Rakowiec – Sobieski Gniew 12:0 (4:0)
Skład Sobieskiego: Kirsznicki – Fabiszewski, Hejnowski, Woźniak, Gajewski, Drabik, Grzyb, Kaczeniewski, Koprowski, Watkowski, Wohlert

W 24. serii spotkań do Gniewu przyjedzie wicelider – Pogoń Smętowo Graniczne. Początek tego spotkania o godzinie 17:00

01.06.2019 r., Gniew, g. 17:00: Sobieski Gniew – Pogoń Smętowo Graniczne

Data publikacji: 2019-05-28 09:18