Wieści z boiska - Weekend bez wygranej…

Bardzo trudna jest runda wiosenna sezonu 2018/2019 dla drużyn z naszej gminy. Występujący w V lidze Keramzyt zdobył wiosną 10 punktów i wciąż walczy o utrzymanie. Pewny „byt” w Klasie A mają piłkarze gniewskiej Mewy, którzy wiosny także nie zaliczą do udanych. Ich dorobek wynosi 7 punktów (plus 3 „oczka” za walkower za mecz z Powiślem Pawlice – Rakowiec). Najmniejszą zdobycz punktową ma Sobieski. Klub, który postanowił wiosną odmłodzić kadrę zdobył dotychczas 4 punkty.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Po udanej rundzie jesiennej wydawało się, że podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego mają duże szanse by zagościć w środkowej strefie tabeli i wiosną, w miarę szybko zapewnić sobie utrzymanie. Niestety, stało się inaczej – wiosna w wykonaniu Keramzytu jest nie najlepsza i prawdopodobnie do ostatniej kolejki, piłkarze ze Szprudowa będą walczyć o utrzymanie. Po wygranej z Orłem Subkowych
ich sytuacja się w tabeli się poprawiła, jednak dopiero zwycięstwo w sobotnim spotkaniu z Żuławami Nowy Dwór Gdański pozwoliłoby spokojnie spać przed ostatnimi meczami. Niestety, borykający się
z kłopotami kadrowymi Keramzyt nie był w stanie nawet nawiązać walki z nowodworskim zespołem. Już po 15. minutach wynik brzmiał 3:0 dla gospodarzy i chociaż do przerwy więcej bramek nie było,
to po zmianie stron Żuławy kompletnie rozbiły defensywę Szprudowian, strzelając kolejne sześć bramek. Końcowy wynik – 9:0.

Żuławy Nowy Dwór Gdański - Keramzyt Szprudowo 9:0 (3:0)
Skład Keramzytu: Bąkowski – Wójcik, Krajnik, Szulc (20’ - Górski), Tramowski, Gleizner, Kozieł, Ogórek, Orzechowski, Tylko (73’ - Block), Wosik

Kolejne spotkanie, w którym Keramzyt powalczy o punkty już w sobotę. Rywalem będzie, zmierzająca po awans do IV ligi, Gwiazda Karsin. Początek sobotniego meczu o godzinie 17:00 na Stadionie przy ul. Kusocińskiego 10.

08.06.2019r., Gniew, g. 17:00: Keramzyt Szprudowo – Gwiazda Karsin

Mewa Gniew - Klasa A

Nie najlepsze humory mają także sympatycy Mewy, która zanotowała ósmy mecz bez zwycięstwa. Podobnie, jak w przypadku Keramzytu, dużą rolę w wynikach gniewskiej drużyny, odgrywają braki kadrowe, wynikające z kontuzji, kartek czy obowiązków zawodowych zawodników. Podobnie było w Sztumie, gdzie trener Klemczyk miał do dyspozycji jedynie 14 zawodników. Olimpia była drużyną konkretniejszą, która nadawała ton boiskowym wydarzeniom. Do przerwy gospodarze dwukrotnie trafiali do siatki, a po przerwie dołożyli kolejne dwie bramki. Mewa, tego dnia, nie była w stanie nawiązać walki i mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla sztumskiej Olimpii, a wynik mógł być jeszcze okazalszy ale kilkukrotnie dobrze interweniował Michał STUDZIŃSKI.

Olimpia Sztum – Mewa Gniew 4:0 (2:0)
Skład Keramzytu: Studziński – Bryska (58’ - Głowala), Ł. Poleszak, Kąkel, Chyła, Danowski, Gajewski, Kamrowski, Konieczny, Mitlewski, Mokwa

W kolejnej serii spotkań Mewa podejmie w Gniewie Deltę Miłoradz. Początek spotkania o godzinie 14:00 w sobotę.

08.06.2019r., Gniew, g. 14:00: Mewa Gniew – Delta Miłoradz

Sobieski Gniew - Klasa B

Serię bez wygranej notują także piłkarze Sobieskiego. Odmłodzony zespół, tym razem uległ jednemu z kandydatów do awansu – Pogoni Smętowo Graniczne, która na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, zajmuje miejsce premiowane grą w Klasie A. Do przerwy wynik brzmiał 0:1 i goście dopiero po przerwie pokazali różnicę, która dzieli oba zespoły. Chociaż należy przyznać, że Sobieski także próbował stwarzać sobie sytuację.

Sobieski Gniew – Pogoń Smętowo Graniczne 0:5 (0:1)
Skład Sobieskiego: Kirsznicki – Fabiszewski, Klimek, Hejnowski, Woźniak, Gajewski, Derlatka (84’ - Drabik), Grzyb, Koprowski, Watkowski, Wohlert

W tym tygodniu piłkarzy Sobieskiego czekają dwa spotkania. W środę, w zaległym pojedynku zmierzą się oni na wyjeździe z Wietcisą II Skarszewy. Początek tego meczu o godzinie 18:00. Trzy dni później, w sobotę, także na wyjeździe Sobieski zagra ze Szpakiem Skórcz. Pierwszy gwizdek tego spotkania o godzinie 17:00.

05.06.2019r., Skarszewy, g. 18:00: Wietcisa II Skarszewy – Sobieski Gniew

08.06.2019r., Skórcz, g. 17:00: Szpak Skórcz – Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-06-04 11:05