Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z boiska - to już prawie koniec

Miniony weekend był terminem ostatnich serii gier w rozgrywkach Klasy A i Klasy B. Zarówno Mewa, jak i Sobieski nie będą zbyt dobrze wspominać rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Pozytywem jest fakt, iż Mewa, dzięki punktom zdobytym jesienią, zdołała utrzymać się na tym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei, w serca działaczy Sobieskiego nutkę nadziei wlewa fakt, iż cenne doświadczenia zbierali młodzi zawodnicy, którzy w wielu przypadkach nie ukończyli jeszcze wieku juniorskiego. Występujący w Klasie Okręgowej Keramzyt także nie zaliczy tej rundy do najlepszych. Niezwykle istotna okazała się ubiegłotygodniowa wygrana z Gwiazdą Karsin, która ze spokojem pozwala przygotowywać się do ostatniego pojedynku w tym sezonie z Borowiakiem Czersk.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Po ubiegłotygodniowej wygranej 3:2 z liderem – Gwiazdą Karsin, niektórzy liczyli na powtórkę tego sukcesu i urwanie punktów, wciąż mającej szanse na awans malborskiej Pomezanii. Aby tak się stało zabrakło naprawdę niewiele, gdyż do 78. minuty spotkania w Malborku, utrzymywał się bezbramkowy remis. W tym czasie gospodarze byli zespołem, który prowadził grę, jednak albo nic
z tego nie wynikało, albo nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Kamila MAJEWSKIEGO, który obronił nawet strzał z rzutu karnego. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego starali się stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry bądź atakach szybkich, niestety brakowało pomysłu na pokonanie bramkarza Pomezanii. Zespół z Malborka wiedząc, że remis nic mu nie daje uparcie dążył do otwarcia wynik i udało się to w 78. minucie. W końcówce gospodarze dobili jeszcze przyjezdnych aplikując dwie bramki w doliczonym czasie gry i ustalając wynik spotkania na 3:0.

Pomezania Malbork - Keramzyt Szprudowo 3:0 (0:0)
Skład Keramzytu: Majewski – Gońda, Górski, Wójcik, Block (46’ - Gardzielewski), Szulc, Tramowski, Czapiewski, Gleizner, Tylko, Wosik

W ostatniej kolejce, Keramzyt w roli gospodarza wystąpi w Szprudowie, gdzie podejmie spadającego do Klasy A – Borowiaka Czersk. Wszystkie spotkania w tej kolejce zaplanowano na godzinę 17: 00
w sobotę.

22.06.2019r., Szprudowo, g. 17:00: Keramzyt Szprudowo – Borowiak Czersk

Mewa Gniew - Klasa A

Dziesiątym spotkaniem bez zwycięstwa, sezon zakończyli piłkarze Mewy, którzy przegrali z walczącym o przetrwanie w Klasie A Ruchem Gościszewo 2:1. Zespół Wojciecha Klemczyka przed tym meczem pewny był już utrzymania, jednak niechlubna seria bez wygranej wskazywałaby, że piłkarzom zależeć będzie na zwycięstwie. Tak też było. W 34. Minucie prowadzenie Mewie dał Mateusz SERAFIN, który skutecznie uderzał z rzutu wolnego. Gospodarze musieli ten mecz wygrać, by przeskoczyć w tabeli Świt Radostowo i utrzymać nadzieję na utrzymanie. Ich determinację było widać w boiskowych poczynaniach, a efekty przyszły tuż przed przerwą. We własnym polu karnym, ręką zagrał jeden z piłkarzy Mewy i sędzia wskazał „wapno”. Zawodnik Ruchu nie zmarnował takiej okazji i doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron długo utrzymywał się remis, ale w końcówce to zespół z Gościszewa zrobił wystarczająco dużo, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, zdobywając bramkę w 87. minucie.

Ruch Gościszewo - Mewa Gniew 2:1 (1:1)
Skład Keramzytu: Malinowski – Ł. Poleszak (60’ - Klemczyk), Kąkel, Danowski, Gajewski, Głowala, Konieczny, Kurek, Mitlewski, Mokwa, Serafin

Było to ostatnie spotkanie Mewy w sezonie 2018/2019. Podopieczni Wojciecha Klemczyka, zdobyli w 26 meczach, 30 punktów, co pozwoliło im na zajęcie 10. pozycji w ligowej tabeli.

Sobieski Gniew - Klasa B

Także ostatni mecz w sezonie 2018/2019 mają za sobą piłkarze Sobieskiego. Zespół, występujący w Klasie B, podejmował w Gniewie lidera rozgrywek, drużynę GKS Gardeja, która musiała wygrać by zapewnić sobie mistrzostwo ligi. Goście spotkanie rozpoczęli mocno rozluźnieni i już po 15. minutach Sobieski prowadził 4:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali: Ksawier RAJKOWSKI, Daniel DERLATKA oraz dwie – Maciej SABLEWSKI. Piłkarze Gardei szybko pozbierali się po tym knockdownie i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyniku 4:3. Po zmianie stron goście zaczęli grać jeszcze ostrzej dążąc do zwycięstwa, natomiast Sobieski przez długi czas dzielnie się bronił. Taktyka ta była skuteczna do 86. minuty, kiedy to padła bramka na 4:4. W doliczonym czasie gry, goście poszli jeszcze za ciosem i zdobyli dwa kolejne gole, zapewniając sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach i awans z 1. miejsca. Młodzież z Gniewu pokazała się jednak z bardzo dobrej strony. W spotkaniu z mistrzem rozgrywek potrafiła napędzić mu sporych kłopotów.

Sobieski Gniew – GKS Gardeja 4:6 (4:3)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Rajkowski 7’, 2:0 – Derlatka 10’, 3:0 – Sablewski 13’, 4:0 – Sablewski 15’
Skład Sobieskiego: Koprowski (46’ – Kirsznicki) – Rajkowski (67’ - Gajewski), Sablewski (46’ - Cicholewski), Tomaszewski, Malmur, K. Cyssewski, D. Cyssewski, Derlatka, Klimek, Czech, Sójka

Sobieski sezon 2018/2019 zakończył na 12. miejscu, z dorobkiem 17 punktów w 26 meczach. Musimy jednak pamiętać, że tak jak w pojedynku z GKS Gardeja, przez całą rundę w barwach gniewskiej ekipy występowało wielu juniorów, którzy zbierają pierwsze szlify w seniorskiej piłce. Ta inwestycja może przynieść w przyszłości wiele korzyści.