Tomasz Poleszak z Gniewu Mistrzem Chełmży w „Baśkę”

Z okazji XXXIX Dni Chełmży rozegrane zostały XIII Mistrzostwa Chełmży w Baśkę. W tym roku mistrzem miasta został gniewianin, Tomasz Poleszak. Nasi reprezentanci okazali się też najlepszą drużyną. Jak co roku fundatorem głównych nagród dla najlepszych graczy był Dariusz Meller.

Zawody otworzyli: Paweł Polikowski przewodniczący Rady Powiatu, Marek Kuffel wiceburmistrz Chełmży i Dariusz Meller. W turnieju wzięło udział 62 graczy. Oprócz reprezentantów z Chełmży, do stołu zasiedli zawodnicy m. in. z Gniewu, Grzywny, Mikołajek Pomorskich, Runowa, Mroczy i Torunia. Rozegrano 5 rund po 32 rozdania w kategorii indywidualnej i drużynowej.

Tegorocznym Mistrzem Chełmży został Tomasz Poleszak (MAK-POL Gniew uzyskując 28 punktów). Drugie miejsce zajął Henryk Zatorski (AS PIK I) – 24 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Strzałkowski - (AS PIK I) – 22 pkt. W kategorii drużynowej wygrali zawodnicy z klubu MAK-POL Gniew z dorobkiem 78 punktów, w składzie: T. Poleszak, L. Makowski, R. Gaweł, J. Makowski. Drugie miejsce KOLEJORZE (J. Pianowski, Z. Kucharzewski, J. Rzeszuto, K. Cisewski) a trzecie AS PIK I ( E. Kurzawski, H. Zatorski, B. Kłosowski, G. Strzałkowski).

W sumie nagrody otrzymało trzydziestu graczy turnieju. Pięciogodzinne zmagania w miłej i sympatycznej atmosferze zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych zawodników. Organizatorem turnieju byli: Burmistrz Chełmży, Starosta Toruński, Klub AS PIK z Chełmży, PiMBP- Chełmżyński Ośrodek Kultury. Główny sponsor: Dariusz Meller - inicjator turnieju w 2007 roku. Impreza dotowana była przez Starostwo Powiatowe.

Pełną listę z wynikami znaleźć można na stronie: <link>.

Data publikacji: 2019-08-08 10:45
  • Tomasz Poleszak z Gniewu Mistrzem Chełmży w „Baśkę”