Seria trwa nadal…

Nie udało się przełamać złej passy drużynom z naszej gminy, występującym w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W 2. serii gier Klasy Okręgowej, szprudowski Keramzyt przegrał na wyjeździe 4:2 ze Spójnią Sadlinki. Z kolei w Klasie A blisko punktów w wyjazdowym pojedynku z Olimpią Sztum była Mewa Gniew. Bramka decydująca o wygranej  gospodarzy padła w doliczonym czasie gry. W najbliższy weekend do walki o punkty stają piłkarze z Klasy B. Może Sobieski przełamie niemoc?

Keramzyt Szprudowo - V liga

Po dwóch porażkach, na początek ligi, z beniaminkami rozgrywek – Victorią Kaliska (1:3) oraz Meteorem Pinczyn (0:6), Keramzyt zajął miejsce w dolnych rejonach tabeli. Podobnie przed sobotnim spotkaniem, wyglądała sytuacja Spójni Sadlinki, która do pojedynku z zespołem Damiana Ostrowskiego, przystępowała bez punktów. Z tego względu pojedynek miał podwójny ciężar „gatunkowy”. Starcie lepiej zaczęli gospodarze, którzy  w pierwszej połowie trzykrotnie pokonywali Kacpra MAZUROWSKIEGO. W tym okresie gry, Keramzyt próbował rozgrywać piłkę, utrzymywać się przy niej, jednak to piłkarze Spójni bezwzględnie wykorzystywali błędy indywidualne czy też w rozegraniu zawodników ze Szprudowa. Po zmianie stron Keramzyt zdeterminowany był do zmiany wyniku i mocniej zaatakował rywali. Przyniosło to skutek już w 51. minucie, kiedy to bramkarz Spójni, naciskany przez Wójcika, popełnił błąd i wpakował piłkę do własnej bramki. Niestety, gospodarze szybko odpowiedzieli kolejnym trafieniem – 3 minuty później było już 4:1. Zespół trenera Ostrowskiego nadal atakował, co na kwadrans przed końcem przyniosło bramkę Dawida GLEIZNERA. Było to jednak zbyt mało, by tego dnia wywieźć punkty z Sadlinek. Pozytywny jest fakt, iż drużyna, która jest na etapie budowy, nie załamuje rąk i  do końca walczy o korzystny rezultat. Jak tylko uda się pokonać kłopoty kadrowe to Keramzyt na pewno będzie punktował.

Spójnia Sadlinki - Keramzyt Szprudowo 4:2 (3:0)
Bramka dla Keramzytu: 3:1 – samobój 51’, 4:2 – Gleizner 74’
Skład Keramzytu: Mazurowski – Maza (46’ - Jaśnewski), Raczek, Czapiewski (46’ - Aronowicz), Krajnik, Szlicht (59’ - Wosik), Gleizner, Górski, Kozieł, Ogórek (72’ - Cyssewski), Wójcik

Po trzech spotkaniach na wyjeździe, Keramzyt wreszcie zagra „u siebie”. W sobotnie popołudnie Szprudowianie podejmą, w Gniewie Wisłę Tczew. Wiślacy, w pierwszych kolejkach, nie rozpieszczają swoich kibiców, po trzech meczach mają na swoim koncie zaledwie 1 punkt, zdobyty za remis z Orłem Subkowy, w ostatniej serii gier. Która z drużyn odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? A może drużyny podzielą się punktami? Przekonamy się już w sobotę.

31.08.2019 r., Gniew, g. 13:30: Keramzyt Szprudowo – Wisła Tczew

Mewa Gniew - Klasa A

Blisko pierwszych punktów była gniewska Mewa. Zespół Wojciecha Klemczyka, prowadził do 85. minuty w Sztumie, z miejscową Olimpią 3:2, jednak w końcówce zabrakło koncentracji i szczęścia, ale po kolei. Spotkanie rozpoczęło się dla Gniewian bardzo dobrze, już w 4. minucie do siatki trafił Rafał WIŚNIEWSKI i Mewa mogła cieszyć się z prowadzenia. Radość ta trwała jednak ledwie 3 minuty, gdyż gospodarze szybko wyrównali, a tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie. Mewa nie zamierzała łatwo oddać pola. Po zmianie stron Mateusz SERAFIN szybko doprowadził do wyrównania, a w 60. minucie strzałem z rzutu karnego prowadzenie dał Dawid DANOWSKI. Rezultat ten utrzymał się aż do 85. minuty meczu. Na 5 minut przed końcem Olimpia otrzymała rzut wolny za zbyt długie przetrzymywanie piłki przez bramkarza. Korzystną sytuację sztumscy zawodnicy zamienili na bramkę, a w doliczonym czasie gry dobili Gniewian i zainkasowali pełną pulę, wygrywając 4:3.

Olimpia Sztum – Mewa Gniew 4:3 (2:1)
Bramki dla Mewy: 0:1 – Wiśniewski 4’, 2:2 – Serafin 54’, 2:3 -  Danowski 60’ (k)
Skład Mewy: Kowalewski – Gajewski, Kąkel, Konieczny, Mitlewski, Pyrkowski, Reszka (46’ - Kurek), Serafin, Sikora (77’ - Klemczyk), Wiśniewski

W 4. Kolejce rozgrywek malborskiej grupy Klasy A, Mewę czeka przymusowa pauza. Jest to efekt faktu, iż w lidze występuje 15 zespołów. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Klemczyka rozegrają 8 września z Rodłem Kwidzyn.

Sobieski Gniew - Klasa B

Do rywalizacji o ligowe punkty wracają piłkarze w rozgrywkach Klasy B. Na inaugurację Sobieski Gniew podejmie w roli „gospodarza” OTS Osiek. Pojedynek rozpocznie się o g. 16:00 w niedzielne popołudnie.

01.09.2019 r., Gniew, g. 16:00: Sobieski Gniew – OTS Osiek

Data publikacji: 2019-08-28 10:15