Jest przełamanie

Chciałoby się rzec „nareszcie”. Ostatni weekend był udany dla prawie wszystkich drużyn z naszej gminy… prawie, bo od ligowych zmagań odpoczywali piłkarze gniewskiej Mewy, którzy w ostatniej serii gier mieli pauzę. Pozostałe zespoły – Keramzyt Szprudowo oraz Sobieski Gniew, zgodnie wygrały swoje mecze i zapisały na swoich kontach pierwsze punkty w sezonie 2019/2020.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Po serii pięciu przegranych z rzędu, Keramzyt podejmował w Gniewie zespół Relaxu Ryjewo, który jest beniaminkiem tegorocznych rozgrywek. Podopieczni Damiana Ostrowskiego od pierwszego gwizdka pracowali na to, aby zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie. Niestety, to goście w 35. minucie otworzyli wynik spotkania. Na szczęście, zespół ze Szprudowa, tego dnia miał w swoich szeregach Krystiana JURCZYKA, który wyrównał 2 minuty później. Tuż przed przerwą Keramzyt otrzymał kolejny cios. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dawid GLEIZNER. Wydawać by się mogło, że grając w przewadze liczebnej, drużynie gości łatwiej będzie o zwycięstwo w tym pojedynku. Piłkarze Keramzytu, w drugiej odsłonie tego spotkania pokazali jednak charakter, a prawdziwy popis dał JURCZYK, który do trafienia z pierwszej połowy, dołożył trzy kolejne. Zdobycz bramkową uzupełnił gol, którego zdobył Kacper KOZIEŁ i w tej sposób Keramzyt wygrał 5:1. Dla podopiecznych trenera Ostrowskiego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Po 6. kolejkach Keramzyt ma 3 punkty i zamyka ligową stawkę. Oby wygrana z Relaxem była dobrym prognostykiem przed kolejnymi pojedynkami.

Keramzyt Szprudowo – Relax Ryjewo 5:1 (1:1)
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Jurczyk  37’, 2:1 – Jurczyk 55‘, 3:1 – Jurczyk 75‘, 4:1 – Kozieł 92’,
5:1 – Jurczyk 94’
Skład Keramzytu: Majewski – Sójka (68’ - Jaśniewski), Raczek, Czapiewski, Jurczyk, Krajnik, Szlicht (88’ - Aronowski), Gleizner (43’ – cz. k.), Górski (78’ - Wosik), Kozieł (93’ - Balcerowski), Ogórek

Po przełamaniu w 6. serii gier, Keramzyt nadal zajmuje 16. miejsce w tabeli. W kolejnym pojedynku piłkarzy ze Szprudowa czeka trudny sprawdzian. Tym razem, zespół Damiana Ostrowskiego zmierzy się z Powiślem II Dzierzgoń, które plasuje się na 5. miejscu z dorobkiem 10 punktów.

21.09.2019 r., Stare Miasto, g. 11:00: Powiśle II Dzierzgoń - Keramzyt Szprudowo

Mewa Gniew - Klasa A

W miniony weekend piłkarze Mewy odpoczywali od rywalizacji o ligowe punkty. Po 5 rozegranych spotkaniach, podopieczni Wojciecha Klemczyka pozostają bez punktów. Najbliższą szansę
na poprawę swojego bilansu Mewa będzie miała już w niedzielę, kiedy to na boisku w Gniewie podejmie Rodło Trzciano..

22.09.2019 r., Gniew, g. 14:30: Mewa Gniew – Rodło Trzciano

Sobieski Gniew - Klasa B

Premierowe zwycięstwo w sezonie 2019/2020, odnieśli w niedzielę piłkarze Sobieskiego. Podopieczni trenera Andrzeja Danielika ograli na boisku w Gniewie zespół Orła Borkowo 4:0. Wpływ na rezultat miała sytuacja z 5. minuty meczu, kiedy to zawodnik Sobieskiego faulował bramkarza gości. Ten, nie czekając na reakcję sędziego sam wymierzył sprawiedliwość, za co został ukarany czerwoną kartką. Grając w przewadze, piłkarze z Gniewu, za sprawą Dawida ŻELASKOWSKIEGO, otworzyli wynik spotkania jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Po zmianie stron Sobieski dołożył kolejne trafienia, których autorami byli: RYCHLEWSKI, ponownie ŻELASKOWSKI oraz CZARNECKI. Pomimo kolejnych, licznych okazji, mecz zakończył się wygraną Sobieskiego 4:0.

Sobieski Gniew – Orzeł Borkowo 4:0 (1:0)
Bramki dla Sobieskiego: 1:0 – Żelaskowski 22’, 2:0 – Rychlewski 49’, 3:0 – Żelaskowski 70’,  4:0 – Czarnecki 77’
Skład Sobieskiego: Slizewski – Rychlewski, Czarnecki, Żelaskowski, Gajewski, Vogler, Grzyb (46’ - Drabik), Klimek, Kaczeniewski, Wohlert, Woźniak (46’ – Fronckiewicz)

W najbliższej kolejce Sobieski uda się do Wandowa, by w spotkaniu z miejscowym KP powalczyć o kolejne ligowe punkty.

21.09.2019 r., Wandowo, g. 13:00: KP Wandowo – Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-09-18 12:45