Treść strony

Keramzyt już nie zagra…

Złe wieści dotarły do nas w piątkowe popołudnie. Zarząd Keramzytu Szprudowo podjął decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek Klasy Okręgowej. Głównym powodem decyzji był fakt, iż drużyna od dłuższego czasu borykała się ze sporymi kłopotami kadrowymi. Po blisko 15 latach pierwszy zespół drużyny ze Szprudowa przestaje istnieć. Klub jednak nie zawiesza swojej działalności i w dalszym ciągu będzie prowadził szkolenie dzieci i młodzieży. W seniorskich rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej pozostaje zatem Mewa Gniew (Klasa A) i Sobieski Gniew (Klasa B).

Mewa Gniew - Klasa A

Co raz lepiej w tym sezonie radzą sobie piłkarze gniewskiej Mewy. W ciągu ostatniego miesiąca (licząc od 22 września) wygrali oni trzy spotkania – z Rodłem Trzciano, Świtem Radostowo i w miniony weekend z Ruchem Gościszewo. Te rezultaty sprawiły, iż podopieczni Wojciecha Klemczyka wydostali się ze strefy spadkowej i po 10. ligowych kolejkach plasują się w środku stawki. Ostatnie zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Chociaż to gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji to brak skuteczności sprawił, iż wynik spotkania otwarty został dopiero w 35. minucie spotkania. Grający trener – KLEMCZYK, obsłużył podaniem Kamila MITLEWSKIEGO, który strzałem z około 16 metrów pokonał bramkarza gości. Było to jedyne trafienie, jakie kibice zobaczyli w tej części spotkania. Po zmianie stron Ruch mocniej zaatakował, jednak w bramce dobrze spisywał się Kacper MALINOWSKI. Od 70. minuty goście utrudnili sobie zadanie, gdyż za niesportowe zachowanie dwóch graczy Ruchu zobaczyło czerwone kartki. Mewa, pomimo kilku okazji nie mogła wykorzystać przewagi liczebnej, którą posiadała na boisku. Dopiero w 86. minucie spotkania wynik ustalił Wojciech KLEMCZYK.

Mewa Gniew – Ruch Gościszewo 2:0 (1:0)
Bramka dla Mewy: 1:0 – Mitlewski 35’, 2:0 – Klemczyk 86’
Skład Mewy: Malinowski – Piotr Bryska, Gajewski, Jaworski, Klemczyk, Kowalczyk (77’ – Sz. Poleszak), Mitlewski (71’ - Reszka), Mokwa, Ł. Poleszak (90’ – Patryk Bryska), Pyrkowski, Wiśniewski

W najbliższej kolejce Mewa zmierzy się na wyjeździe z Deltą Miłoradz. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00.

26.10.2019 r., Miłoradz, g. 15:00: Delta Miłoradz - Mewa Gniew

Sobieski Gniew - Klasa B

Także w niedzielę swój mecz rozegrali piłkarze Sobieskiego. Podopieczni Andrzeja Danielika udali się do Kwidzyna, gdzie rywalizowali z debiutantem rozgrywek – miejscową Suprą. W składzie gospodarzy występują zawodnicy z przeszłością piłkarską na poziomie IV ligi, a Mateusz Górka występował nawet w I lidze. Pomimo to wynik do przerwy brzmiał tylko 1:0. Gorzej pod tym względem wyglądała druga odsłona tego meczu, w której gospodarze aż pięciokrotnie umieścili futbolówkę w sieci bramki Sobieskiego. Rezultat końcowy – 6:0.

Supra Kwidzyn - Sobieski Gniew 6:0 (1:0)
Skład Sobieskiego: Slizewski – Tomaszewski (82’ - Grabowski), Czarnecki, Danielik, Rajkowski, Gajewski, Grzyb (65’ - Vogler), Kołodziejczyk, Kaczeniewski, Wohlert, Woźniak

W najbliższy weekend Sobieski swój mecz rozegra w Gniewie. W niedzielne popołudnie, o godzinie 14:00 podejmie Sokół Lubichowo.

27.10.2019 r., Gniew,  g. 14:00:  Sobieski Gniew – Sokół Lubichowo

Data publikacji: 2019-10-23 09:42