Połowa to za mało…

Weekend bez zdobyczy punktowej zanotowały gniewskie zespoły, występujące w rozgrywkach ligowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mewa, która występuje w Klasie A, uległa na wyjeździe Delcie Miłoradz. Sobieski, występujący w Klasie B przegrał w Gniewie z Sokołem Lubichowo. Obie drużyny do przerwy notowały wyniki dające im punkty do ligowej tabeli, niestety w drugich odsłonach obu spotkań to rywale okazywali się mocniejsi.

Mewa Gniew - Klasa A

Po wygranej z Ruchem Gościszewo piłkarze Mewy chcieli pójść za ciosem. Na ich drodze stanęła miłoradzka Delta, która jak co roku plasuje się w górnej części ligowej tabeli. Do przerwy wszystko szło po myśli podopiecznych Wojciecha Klemczyka. W 20. minucie, grający trener Mewy otworzył wynik spotkania, wykorzystując rzut karny. 8 minut późnej Kamil MITLEWSKI podwyższył rezultat lobując bramkarza Delty. Przed przerwą wydawało się, że Mewa ma mecz pod kontrolą. To przyjezdni stwarzali sobie groźniejsze okazje i nadawali „ton” boiskowym wydarzeniom. Spotkanie trwa jednak dwie połowy, a zespół Delty na drugą część wyszli bardzo zmobilizowani i już od 52. minuty rozpoczęli odrabianie strat. W 65. minucie mieliśmy już 2:2, kiedy to gospodarze wykorzystali rzut karny. Wynik rozstrzygnął się na 15 minut przed końcem meczu. Delta zdobyła dwie bramki w krótkim odstępie czasu i „zamknęła” mecz nie dając Mewie szans na złapanie kontaktu.

Delta Miłoradz - Mewa Gniew 4:2 (0:2)
Bramka dla Mewy: 0:1 – Klemczyk 20’, 0:2 – Mitlewski 28’
Skład Mewy: Malinowski – Wójcik, Bryska, Gajewski, Klemczyk (60’ - Kąkel ), Miltewski (68’ - Górski), Mokwa, Ł. Poleszak (75’- Sz. Poleszak), Pyrkowski, Reszka (79’ - Jaworski), Wiśniewski

W najbliższą sobotę, Mewa podejmie w Gniewie GKS Gardeję. Zapowiada się ciekawe spotknie.

02.11.2019 r., Gniew, g. 13:00: Mewa Gniew – GKS Gardeja

Sobieski Gniew - Klasa B

Podobny scenariusz miało niedzielne spotkanie Sobieskiego z Sokołem Lubichowo. O ile w pierwszej części, gospodarze – Sobieskie Gniew nawiązywał jeszcze walkę z gośćmi, o tyle w drugiej odsłonie meczu rywale zdobyli trzy bramki. Andrzej Danielik, wyszukując pozytywów z tego spotkania, na pewno może być zadowolony z wyrównanej gry w pierwszej połowie. Ponadto, w składzie seniorów wystąpiło kilku młodych graczy, którzy w przyszłości mogą dać wiele radości sympatykom Sobieskiego.

Sobieski Gniew – Sokół Lubichowo 0:3 (0:0)
Skład Sobieskiego: Wohlert – Sójka (75’ - Grzybowski), Rychlewski, Czarnecki, Danielik, Rajkowski, Żelaskowski, Gajewski, Grzyb (64’ – Vogler), Kaczeniewski (85’ - Torłop), Woźniak (59’ - Derlatka)

Kolejny mecz Sobieski rozegra już w sobotę. W wyjazdowym spotkaniu zespół trenera Danielika zmierzy się z liderem – WKS Lignowy Szlacheckie.

02.11.2019 r., Lignowy Szlacheckie, g. 14:00: :  Sobieski Gniew – Sokół Lubichowo

Data publikacji: 2019-10-30 08:40