Wygrana na koniec

Sobieski Gniew zakończył zmagania ligowe w Klasie B przed tygodniem. Miniony weekend był terminem ostatniej serii gier w Klasie A, gdzie o jak najwyższą lokatę walczą piłkarze gniewskiej Mewy.

Mewa Gniew - Klasa A

Ostatni mecz rundy Mewa rozgrywała w Gniewie. Podopieczni Wojciecha Klemczyka podejmowali na obiekcie przy ul. Kusocińskiego beniaminka rozgrywek – Pogoń  Smętowo Graniczne. Z różnych względów w tym starciu nie mogło wystąpić kilku, podstawowych graczy Mewy. Pomimo to, gospodarze dobrze „weszli” w to spotkanie. Już w 6. minucie Krzysztof WÓJCIK przeprowadził świetną akcję, którą zakończył skutecznym strzałem. 20 minut później do siatki trafił także Piotr KONIECZNY, dla którego było to drugie ligowe trafienie w tym sezonie. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Druga odsłona przyniosła więcej emocji niż pierwsza część meczu. Najciekawsze było 10 minut pomiędzy 62. a 71. minutą. Najpierw trafienie kontaktowe zaliczyli goście, chwilę później bramkę na 3:1 zdobył Konrad RESZKA. Goście w 67. minucie ponownie złapali kontakt, ale spokój w szeregach gospodarzy wprowadziło drugie trafienie Krzysztofa WÓJCIKA cztery minuty później. Na 12 minut przed końcem Pogoń odpowiedziała po raz kolejny, ale na szczęście dla kibiców Mewy, było to ostatnie trafienie tego dnia i wynik 4:3 utrzymał się do końca pojedynku.

Mewa Gniew – Pogoń Smętowo Gr. 4:3 (2:0)

Bramka dla Mewy: 1:0 – Wójcik 6’, 2:0 – Konieczny 25’, 3:1 – Reszka 65’, 4:2 – Wójcik 71’
Skład Mewy: Malinowski – Górski, Wójcik, Piotr Bryska, Gajewski, Kąkel, Konieczny (45’ – Sz. Poleszak), Mitlewski, Mokwa, Ł. Poleszak, Reszka (90’ – Patryk Bryska)

Było to ostatnie spotkanie Mewy w 2019 roku. Zespół Wojciecha Klemczyka zakończył zmagania na 10. pozycji w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

Data publikacji: 2019-11-20 15:05