"Strzała Opalenie " w akcji

W dniach 13-15.08.2021r na Polach Bitwy pod Grunwaldem odbyły się II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym. Jest to dynamicznie rozwijający się sport w którym nasza okolica ma szansę zaistnieć.

Członkowie klubu sportowego „Strzała Opalenie” wystartowali w najliczniejszym składzie, bo aż 12 osób w wszystkich kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior oraz senior. Pomimo, iż klub dopiero zaczął swoją działalność daliśmy się poznać z jak najlepszej strony pod każdym względem.

W piątek zawodnicy zmagali się z Torem Polskim, który polegał na przejechaniu krętej trasy z tarczami rozstawionymi do strzału w każdym możliwym kierunku. Zarówno w dół, w bok, w tył, jak strzały na odległość powyżej 30m. Niektóre cele były ustawione po stronie przeciwnej do pozostałych.

W sobotę rozstawiony był Tor Koreański podzielony na trzy części: Double-shoot (dwie tarcze), Triple-shoot (trzy tarcze), Multiple-shoot (pięć tarcz). Każdy etap różni się także długością toru oraz normą czasu. Ostatniego dnia, w niedziele odbył się Tor Węgierski. Konkurencja polega na wypuszczeniu jak największej ilości strzał w tarcze, która znajduje się na środku toru.

Mieszkańcy gminy Gniew wywalczyli wysokie miejsca. Sebastian Prokop zdobył tytuł mistrza polski juniorów w łucznictwie konnym w 2021r., a Wiktoria Balewska została II vice mistrzynią również w tej kategorii.

Wśród juniorów młodszych piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Ada Birna

W kategorii junior, oprócz pierwszego i trzeciego miejsca nasi zawodnicy zajęli także miejsce dziesiąte Magdalena Reszka, miejsce jedenaste Julia Reszka oraz dwunaste Pola Birna. W kategorii senior Krystian Mróz zdobył miejsce czternaste.

Mieszkańcy gminy Kwidzyn także zajęli wysokie lokaty. Pośród juniorów Alicja Klawitter zdobyła trzynaste miejsce. W kategorii junior młodszy Nikola Puncewicz wywalczyła miejsce czwarte, a nasza najmłodsza uczestniczka Martyna Słupek miejsce szóste. W kategorii senior, Anna Nowicka wywalczyła miejsce trzynaste, a Agnieszka Słupek dwudzieste pierwsze.

Wszyscy zawodnicy jeździli na koniach z Szkółki Jeździeckiej PASJA gdzie regularnie trenują zarówno jazdę konną jak i łucznictwo.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych osiągnięć i posiadamy gorącą nadzieję iż to dopiero zapowiedź świetnie rozwijającej się pasji oraz doskonałych wyników w tym sporcie.

Należą się gorące podziękowania wszystkim sponsorom, bo to bez nich nie udałoby się zorganizować tego wyjazdu. Pomimo iż mamy dużo chęci do treningu to wyjazdy na zawodu jak i sprzęt potrzebny do tego sportu jest bardzo kosztowny. Dlatego liczymy na dalszą udaną współpracę z naszymi dobroczyńcami.

Data publikacji: 2021-08-20 11:49