Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Finał projektu #CzytanieJestMega Wspaniały wieczór literacko – taneczny w Gniewie

W minioną niedzielę, 21 listopada o godzinie 18:00 na Zamku w Gniewie odbył się finał projektu #CzytanieJestMega połączony z wieczorkiem tanecznym dla seniorów.

Projekt #CzytanieJestMega dobiegł końca. Dzięki dofinansowaniu z Programu Promocja Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w gniewskiej bibliotece wiele się zmieniło.

- Chwila z książką i dobrą herbatą…To kiedyś była jedna z najlepszych rozrywek młodzieży. Obecnie, w erze smartfonów, niestety, zanikający widok – przyznaje Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Dlatego, by zachęcić młodych do czytania wartościowej literatury podjęliśmy w gniewskiej bibliotece niełatwe wyzwanie – realizację projektu #CzytanieJestMega. W Noc Bibliotek zorganizowaliśmy wspólnie z uczniami pełne atrakcji spotkanie z twórczością S. Lema, by uczcić setną rocznicę jego urodzin i przypadający w 2021 r. Rok Lema. Utworzyliśmy Młodzieżowy i Dziecięcy Klub Książki, zorganizowaliśmy spotkania literackie dostosowane do potrzeb każdej grupy wiekowej.

Ponadto odbyły się warsztaty tworzenia mobilnej gry literackiej pt. „Jak ocalić świat” inspirowanej twórczością Lema, natomiast punktem kulminacyjnym było prawdziwe Święto Książki z Testem Wiedzy Czytelniczej oraz konkursami dla dzieci i młodzieży.

W niedzielę, 21 listopada o godz. 18.00 odbyło się ostatnie spotkanie literackie w ramach projektu #CzytanieJestMega. Gościem specjalnym tym razem była Małgorzata Kalicińska - polska pisarka, autorka popularnej powieści „Dom nad rozlewiskiem”, która została zekranizowana i emitowana pod tym samym tytułem.

Po spotkaniu literackim mieszkańcy Gminy Gniew zaprezentowali swoją twórczość podczas wspólnego czytania poezji. Wydarzenie uświetniła wystawa fotografii oraz malarstwa autorstwa studentów Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O godzinie 19:30 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadziła najstarsza didżejka w Polsce, czyli DJ Wika.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie dziękuje mieszkańcom miasta i gminy Gniew za udział w spotkaniu i zabawie.

- Dzięki realizacji projektu w ostatnich miesiącach mieliśmy zaszczyt gościć w Gniewie znamienitych polskich pisarzy: Igora Brejdyganta, Ałbenę Grabowską, Agnieszkę Lingas – Łoniewską, Annę Sakowicz oraz Małgorzatę Kalicińską, autorkę słynnego „Domu nad rozlewiskiem”. Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu – dodaje Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Spotkania autorskie cieszą się wyjątkowo dużą popularnością a Święto Książki i Wieczorek literacko – taneczny były naprawdę wspaniałymi wydarzeniami.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data publikacji: 2021-11-22 14:56
  • Polska pisarka, autorka popularnej powieści „Dom nad rozlewiskiem”
  • Spotkania autorskie cieszą się w Gniewie wyjątkowo dużą popularnością
  • Wspólne czytanie poezji
  • Wykonanie zumby przez Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Zabawę taneczną poprowadziła najstarsza didżejka w Polsce, czyli DJ Wika.
  • To był niesamowity wieczór pełen muzyki, radości i niezapomnianych wrażeń.

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.