Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Mistrzowie badmintona

Szóstego listopada w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Gniewie rozegrano mistrzostwa powiatu w grze drużynowej w badmintona. W zawodach wystartowało czternaście zespołów dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tczewskiego. Trzy tytuły mistrzów powiatu i jeden wicemistrzowski wywalczyły drużyny UKS Olimpii Gniew.

W kategorii dziewcząt zespół SP Gniew występujący w składzie: Klaudia Rezmer, Paula Gonsiorowska i Patrycja Kafka, Anna Jeske i Julia Mokwa zajął pierwsze miejsce. Dziewczęta pokonały reprezentacje SP10 Tczew w stosunku 3:2 oraz rówieśniczki z Rudna 3:0.
Klasyfikacja końcowa:
1.  SP GNIEW
2.  SP 10 TCZEW
3.  SP RUDNO

Chłopcy z gniewskiej podstawówki pokonali zespoły z Tczewa i Opalenia w stosunku po 3:0. W składzie drużyny z Gniewu grali: Patryk Kwiatkowski, Maciej Głowiński, Marcel Sedlewski, Patryk Tobiański oraz najmłodszy Igor Moczulski.
1. SP GNIEW
2. SP 10 TCZEW
3. SP OPALENIE

Również reprezentacja chłopców z naszego gimnazjum wywalczyła pierwsze miejsce pokonując zespoły z Tczewa (3:1), Dąbrówki (3:0) i Opalenia (3:2). Mistrzowie powiatu grali w składzie: Dawid Rezmer, Julian Kapuściński i Mateusz Wiatrowski.
Kolejność Końcowa:
1. GIM GNIEW
2. GIM OPALENIE
3. GIM KATOLICKIE TCZEW
4. GIM DĄBRÓWKA

Dziewczęta po dwóch wygranych pojedynkach po 3:0 z rówieśniczkami z Dąbrówki i Rudna,  jednej porażce z dziewczętami z gimnazjum nr1 Tczew ( 3:1) uplasowały się na drugiej pozycji. W zespole miejscowego gimnazjum występowały; Magda Brzósk, Anna Stawicka i Joanna Guzdaj.
1. GIM 1 TCZEW
2. GIM GNIEW
3. GIM DĄBRÓWKA
4. GIM RUDNO

Zespoły, które wywalczyły pierwsze pozycje otrzymały okazałe puchary oraz wywalczyły tytuły mistrzów i mistrzyń powiatu. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkie zespoły UKS Olimpii Gniew awansowały do dalszych rozgrywek.

Data publikacji: 2015-11-10 12:47