Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gimnazjaliści sprawdzili swoją wiedzę

W dniach od 18 do 20 kwietnia gimnazjaliści z Gniewu i Opalenia napisali test, podzielony na trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i z języka obcego nowożytnego. To pierwszy tak ważny egzamin w życiu każdego ucznia.

Część humanistyczna składa się z zadań z zakresu języka polskiego oraz zadań z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. W tym roku na teście gimnazjalnym z języka polskiego uczniowie odpowiadali na pytania związane z fragmentem tekstu "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza, a także "Róża prawdziwa i sztuczna" Jana Sztaudyngera, "Zwykły dzień" Katarzyny Janowskiej oraz "Damy, rycerze, dżinsy" Tadeusza Rojka. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. W tym roku należało napisać charakterystykę bohatera literackiego, który wolność uznał za najważniejszą wartość. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Pytano o Karola Wielkiego, rozbiory, proletariat.

Część matematyczno-przyrodnicza składa się z zadań matematycznych oraz zadań z zakresu przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania z przedmiotów przyrodniczych mają formę zamkniętą. W zadaniach z biologii pytano m.in. o salamandrę plamistą, przewodzenie impulsów nerwowych, dziedziczność. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytanie, w jakim kubku szybciej stygnie woda. Zadania z matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Gniewscy gimnazjaliści przyznali, że niektóre pytania były łatwe, zastanawiali się więc, czy aby nie są podchwytliwe.

W części dotyczącej języka obcego nowożytnego gimnazjalista dokonuje wyboru jednego z języków, którego uczył się w gimnazjum, jako przedmiotu obowiązkowego. Ta część egzaminu ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Uczniowie wysłuchali po angielsku rozmowy o weekendzie i czynnościach wykonywanych przez pewne osoby, uzupełniali mini dialogi.

Czy egzamin był trudny? Na to pytanie nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy twierdzili, że zadania z języka polskiego były łatwe, inni, że trudne. Również nauki przyrodnicze sprawiły wiele trudności.

Wierzymy, że wszyscy osiągną satysfakcjonujące wyniki.

Data publikacji: 2016-04-22 10:34
  • Egzamin gimnazjalny w Gniewie
  • Egzamin gimnazjalny w Gniewie
  • Egzamin gimnazjalny w Gniewie
  • Egzamin gimnazjalny w Opaleniu
  • Egzamin gimnazjalny w Opaleniu
  • Egzamin gimnazjalny w Opaleniu

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.