Wielki remont w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie dobiega końca! To wyjątkowa chwila dla miasta i gminy. Modernizacja ta była możliwa, dzięki realizacji zadania "Dbamy, bo kochamy – nowe życie dla książnicy w Gniewie" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez: prowadzenie Lokalnego Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w 2026 r. i popularyzację idei wolontariatu poprzez organizację imprez i promocję.
W związku z dniem wolnym przypadającym na 24 grudnia następuje zmiana terminów odbioru odpadów od mieszkańców.
W ostatnim czasie odbyło się oficjalne przekazanie terenu i placu budowy wykonawcy realizującemu zadanie Budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Piaseczno. To wydarzenie rozpoczyna długo wyczekiwaną inwestycję, która znacząco wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców.
Dzisiaj o godz. 9:00 w Sali Kameralnej odbędzie się XVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji. Spotkanie radnych oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.
Publikujemy dla Państwa harmonogram odbioru odpadów komunalnych w mieście i na terenie gminy Gniew w 2026 roku. Zachęcamy do zapoznania się terminami wywozu Państwa nieczystości.
W niedzielę, 14 grudnia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej Futsalu. Uroczystego otwarcia imprezy z ramienia GOSiR dokonał Pan Tomasz Ostrowski. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A wystąpili: Dream Team, Ekipa z Golfa, Ultras Hetman Gniew, FC Beton. W grupie B wystąpili: Veteran Team, Stara Ekipa, Sobieski Gniew, Wisła Korzeniewo.
W ostatnim czasie w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Futsalu chłopców. W imprezie wzięło udział pięć szkół: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew, SP Piaseczno, SPSK Tymawa oraz ZS Opalenie. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Gmina Gniew informuje o realizacji zdania „Zbieranie, transport i unieszkodliwianie odpadów niebezpiecznych zawierających azbest pochodzących z budynków gospodarczych z terenu Gminy Gniew” na podstawie umowy nr WFOŚ/D/II-1/4978/2025/AZBEST-2024 zawartą z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Gniew jest już gotowy na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Od kilku tygodni w mieście trwały intensywne prace związane z montażem nowych elementów iluminacji, dzięki którym przestrzeń miejska rozbłysła jeszcze mocniej i bardziej magicznie. Tegoroczna odsłona świątecznych dekoracji ma jednak wyjątkowy charakter. Wszystko za sprawą szerokiego zaangażowania lokalnej społeczności.
Grupa Veolia w Polsce rozpoczyna kolejną odsłonę kampanii edukacyjnej „Stopień mniej znaczy więcej”, której celem jest zwiększanie świadomości na temat odpowiedzialnego korzystania z ciepła. Tegoroczna edycja podkreśla, że prawdziwy komfort nie oznacza „więcej”, lecz opiera się na mądrej równowadze, a codzienne decyzje podejmowane w naszych domach mogą realnie wpływać na środowisko, zdrowie i wysokość rachunków.
Ze względu na wzmożone dostawy materiałów na budynkach realizowanych w ramach inwestycji SIM KZN Pomorze, spółka informuje, że w najbliższą środę na drodze Gniew–Ciepłe wystąpią utrudnienia w ruchu. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w formie ruchu wahadłowego. Prosimy o zachowanie ostrożności.
Z końcem listopada zakończył się realizowany przez Gminę Gniew projekt „PoGniewani na kosiarkę. Bardziej zieloni z Veolią”. W ramach tego zadania w dwóch lokalizacjach na terenie miasta zagospodarowywano tereny zieleni publicznej. Już wiosną na nadwiślańskiej skarpie pojawi się kwietna łąka, uzupełniono też nasadzenia krzewów i drzewek ozdobnych. Z kolei na skwerku przy skrzyżowaniu ulic 27 Stycznia i Sobieskiego powstały nowe ścieżki i przygotowano rabaty, które w kolejnym roku wypełnimy kwiatami i bylinami. Zadanie było możliwe do zrealizowania dzięki grantowi otrzymanemu od Fundacji Veolia Polska.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, 83-140 Gniew Pl. Grunwaldzki 1 (pokój 109) odbędą się w dniu 09 lutego (poniedziałek) 2026 r. o godz. 10-tej. drugie rokowania na sprzedaż nieruchomości gruntowych.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, 83-140 Gniew Pl. Grunwaldzki 1 (pokój 109) odbędzie się w dniu 30 stycznia (piątek) 2026 r. o godz. 12-tej. przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew.
W minioną niedzielę, 7 grudnia, rynek w Gniewie rozbłysnął świątecznym blaskiem za sprawą corocznego Jarmarku Mikołajkowego. Wydarzenie po raz kolejny wprowadziło mieszkańców w magiczny, bożonarodzeniowy nastrój.
Prezentujemy Państwu najnowszy newsletter Centrum Organizacji Pozarządowych w Tczewie. Treść znajdą Państwo w załączniku.
Publikujemy Terminarz Posiedzeń Komisji IX kadencji na grudzień 2025 r. Posiedzenia odbywać się będą w Centrum Aktywnych - Gniew (Plac Grundwaldzki 45). Terminarz dostępny jest w załączniku.
Gniewscy druhowie zdobyli nagrodę główną w kategorii Grupa Wolontariuszy podczas Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Uhonorowani zostali dh Anna Chyła oraz dh Tomasz Truszczyński, czyli niezastąpiony duet szkoleniowy specjalizujący się w bezpieczeństwie oraz pierwszej pomocy. Wyjątkowe wyróżnienie w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej otrzymała Usługi Pogrzebowe i Cmentarne „Łompieś”.
Prawdziwe uczucie nie przemija, trwa lata, a małżeństwo nie kończy wszystkiego lecz zaczyna, wspólna droga ramię w ramię w miłości, szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Tak też przez ponad 50 lat kroczą przez życie Państwo: Renata i Eugeniusz Peplińscy z Gniewa oraz Władysława i Roman Lipińscy z Polskiego Gronowa, którzy obchodzili jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego.
Budynek Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie pięknieje z dnia na dzień, odzyskując blask i nabierając świeżego charakteru.
Informujemy, że XVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie IX kadencji odbędzie się w czwartek, 18 grudnia listopada o godz. 9:00 w Sali Kameralnej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.
W związku z dniem wolnym przypadającym na 24 grudnia następuje zmiana terminów odbioru odpadów od mieszkańców.
W niedzielę, 7 grudnia, Gniewski Rynek zamieni się w magiczną, świąteczną krainę. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew zapraszają na niezwykły Jarmark Mikołajkowy, który rozpocznie się już o godzinie 11:30.
Fundacja Pokolenia zaprasza pomorskie organizacje; fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich, OSP, spółdzielnie socjalne i spółki non profit (a także te dopiero tworzone podmioty) na bezpłatne szkolenie w ramach Centrum Organizacji Pozarządowych. Zajęcia są organizowane w Tczewie w Fundacji Pokolenia, przy ulicy Obrońców Westerplatte 6. Organizatorzy zapewniają materiały oraz poczęstunek w trakcie zajęć.
W środę, 26 listopada w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbyły się Półfinały Wojewódzkie w tenisie stołowym dziewcząt.
W ostatnim czasie na Politechnice Gdańskiej odbyła się uroczysta Wojewódzka Gala wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2025/2026. W wydarzeniu uczestniczyli wyróżniający się uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że ulega zmianie termin przeprowadzenia pierwszego ustnego ograniczonego, pierwszego ustnego ograniczonego przetargu dla rolników indywidualnych na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Gniew. Poprzedni termin przetargu: 15 grudnia 2025r. (poniedziałek) godz. 10.00. Nowy termin przetargu: 30 stycznia 2026r. (piątek) godz. 10.00.
