Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Światowy Dzień Walki z Rakiem
2023.02.04
Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Rak to choroba, w której komórki w ciele rozrastają się w niekontrolowany sposób, powodując guzy, które mogą się rozsiać do różnych organów. W Unii Europejskiej nowotwory stały się główną przyczyną zgonów. Warto w tym dniu zastanowić się nad zdrowiem własnym oraz naszych najbliższych, nie zapominając o profilaktyce i zdrowym trybie życia.

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego
2023.02.03
Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Intensywne opasy śniegu powodują liczne interwencje Państwowej Straży Pożarnej. Trudne warunki pogodowe i zimowa aura to czas, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo użytkowanych budynków. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z komunikatem Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o obowiązku odśnieżania dachów, balkonów i usuwaniu nawisów lodowych oraz sopli.

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym KRUS
2023.02.03
Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zaprasza dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Tczewskim w 2023 roku
2023.02.03
Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Tczewskim w 2023 roku

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z listą jednostek oraz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w naszym powiecie oraz zasadami i zakresem udzielania pomocy. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Mediacji w Gniewie w tym roku działa w siedzibie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie w poniedziałki, środy i w czwartki. Nieodpłatnych porad prawnych udziela radca prawny Łucja Konczerewicz. Szczegóły w załącznikach.

Włodarze spotkali się z sołtysami
2023.02.03
Włodarze spotkali się z sołtysami

W czwartek, 2 lutego Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht spotkali się z przedstawicielami sołectw. Włodarz gminy przekazał informacje o realizowanych zadaniach, pozyskanych środkach oraz planach inwestycyjnych na 2023 rok. Podczas spotkania sołtysi mogli również porozmawiać o problemach i potrzebach w poszczególnych jednostkach.

Prognoza pogody
2023.02.03
Prognoza pogody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Apelujemy o ostrożność.

Uwaga ślisko !
2023.02.02
Uwaga ślisko !

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna ok -5 C. Apelujemy o ostrożność.

"Kreatywnie w ruchu" bezpłatne zajęcia dla dzieci
2023.02.01
"Kreatywnie w ruchu" bezpłatne zajęcia dla dzieci w GOSiR

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji wszystkie dzieci wieku 7 - 13 lat zachęca do aktywnego spędzania czasu i zaprasza na bezpłatne zajęcia poprawiające koordynację ruchową z elementami gimnastyki korekcyjnej, połączone z kreatywnym myśleniem czyli „Kreatywnie w Ruchu”. W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy rozszerzają ofertą. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 15:00 i 16:00. Zachęcamy do zapisów gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Gmina sprzedaje działki - stań do przetargu!
2023.02.01
Gmina sprzedaje działki - stań do przetargu!

Zainteresowanych nabyciem gminnej nieruchomości w Kursztynie zachęcamy do wzięcia udziału w przetargu na sprzedaż nieruchomości. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Szczegóły dotyczące postępowania przetargowego znajdują się w załączonym ogłoszeniu.

Pracuj w spółce FAMA
2023.02.01
Pracuj w spółce FAMA

Spółka FAMA poszukuje prowadzi rekrutację na stanowisko malarza metodą natryskową. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w firmie, mogą przesłać dokumenty aplikacyjne na adres sekretariat@fama-gniew.com. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

Kalendarium Imprez Sportowych
2023.02.01
Kalendarium Imprez Sportowych

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie prezentuje Państwu kalendarium wydarzeń rekreacyjno - sportowych miasta i gminy Gniew na miesiąc LUTY 2023. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach sportowych odbywających się na terenie naszego miasta. 

Karnawałowo w Wesołej Jesieni
2023.02.01
Karnawałowo w Wesołej Jesieni

Zima członkom Klubu Seniora „Wesoła Jesień” w Gniewie nie straszna. Pomimo chłodnych dni i niesprzyjającej aury, ciepła atmosfera zawitała do klubu, w którym 28 stycznia zorganizowano spotkanie karnawałowe.

Światowy Dzień Kociewia
2023.01.31
Światowy Dzień Kociewia

Już 10 lutego, po raz kolejny odbędzie się Światowy Dzień Kociewia. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Gminą Gniew oraz Szkołą Podstawową im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie przygotowały wyjątkowe obchody tego święta.

Gniew zagrał z WOŚP po raz 31
2023.01.30
Gniew zagrał z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 31! Wielki finał odbył się w niedzielę 29 stycznia. Kwesta na terenie miasta i gminy Gniew trwała cały dzień. Mieszkańcy jak co roku chętnie wspierali tę wspaniałą zbiórkę. Tym razem naszym wolontariuszom udało się zebrać łącznie 18 802 zł, 73,22 euro, 10 dolarów, 1 funt oraz 4 korony!

Ogłoszenie o przetargu
2023.01.30
Ogłoszenie o przetargu

Informujemy, że w piątek, 31 marca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się drugi ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych (kompleks działek), stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w ogłoszeniu.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 
2023.01.30
Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 

Starosta Tczewski 25 stycznia 2023 r. wydał decyzję o zmianie pozwolenia na budowę farmy fotowoltaicznej „PV Kociewie 3” etap 1 inwestycji polegającej na budowie 3 farm fotowoltaicznej o mocy do 1 MW każda wraz z urządzeniami i instalacjami towarzyszącymi, na terenie działki nr 86/2, obręb ewidencyjny Szprudowo [0014], jednostka ewidencyjna Gniew G [221402_5]. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2023.01.27
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami 31. finał WOŚP. Jak wesprzeć orkiestrę? Możecie to zrobić poprzez wpłaty do eSkarbonki CKiBP lub poprzez udział w licytacjach. Przedmioty przekazane od Darczyńców z terenu gminy Gniew znajdziecie na koncie Allegro finału WOŚP Powiatu Tczewskiego. Znajdziecie wśród nich przedmioty z motywem Gniewu, vouchery na przeróżne usługi czy bilety na wydarzenia. Zapraszamy do wspólnego pomagania!

Gniew powrócił do Macierzy
2023.01.27
Gniew powrócił do Macierzy
W przypadającą dziś 103. rocznicę powrotu Gniewu do Macierzy, w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie po raz kolejny odbyły się miejskie uroczostości upamiętniające wydarzenia tamtych dni. Miejsce nieprzypadkowe, bowiem na terenie tej właśnie placówki, która dumnie nosi imię bohatera wydarzeń z 1920 roku, stoi pomnik z dewizą generała Hallera "Dla Ciebie Polsko i dla Twej chwały". To pod nim złożono dziś wiązanki kwiatów, symbolizujące pamięć tych ważnych w historii Ziemi Gniewskiej chwil.
177 000 złotych dla naszej gminy na dożywianie dzieci w szkołach i wsparcie rodzin
2023.01.27
177 000 złotych dla naszej gminy na dożywianie dzieci w szkołach i wsparcie rodzin

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał umowę, w ramach której Gmina Gniew otrzyma 177 000 złotych dotacji celowej w ramach wieloletniego programu rządowego na wsparcie finansowe gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu”. Środki pozwalają na zapewnienie pomocy zarówno dorosłym mieszkańcom o niskich dochodach, jak i dzieciom, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień sportowych
2023.01.27
Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień sportowych

Informujemy, że do 31 stycznia 2023 r. można składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień sportowych. Nagrody mogą otrzymać zawodnicy i trenerzy, którzy w roku poprzedzającym złożenie wniosku odnosili sukcesy we współzawodnictwie na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2022
2023.01.27
Oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2022

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew o obowiązku składania oświadczeń o wartości sprzedażny napojów alkoholowych za rok 2022.

103. rocznica powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy
2023.01.26
103. rocznica powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy

Już jutro, 27 stycznia 2023 r., o godz. 10.00 przed Szkołą Podstawową nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, odbędą się miejskie uroczystości z okazji 103. rocznicy powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Przyjdź na bezpłatną mammografię
2023.01.26
Przyjdź na bezpłatną mammografię

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Mobilna pracownia mammograficzna w Gniewie stanie 23 lutego w godz. od 13.30 do 16.00 przy Przychodni Zdrowia Medical na ul. Witosa.

Marznące opady
2023.01.26
Marznące opady

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dla powiatu tczewskiego, dotyczące miejscowych opadów marznącego deszczu lub mżawki, mogących powodować gołoledź. Zachowajmy ostrożność.

Pracuj w firmie Alarmtech
2023.01.26
Pracuj w firmie Alarmtech

Spółka Alarmtech Polska poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera. Osoby zainteresowane podjęciem zatrudniania zachęcamy do aplikacji. Szczegóły na temat oferty znajdą Państwo w załączonym ogłoszeniu.

Wernisaż wystawy Gniewskiej Grupy Malarskiej zawita do Tczewa
2023.01.25
Wernisaż wystawy Gniewskiej Grupy Malarskiej zawita do Tczewa

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie wraz z Piotrem Starzeckim właścicielem Restauracji YOU. w Tczewie zapraszają na wernisaż wystawy pt. „Miłość”, który odbędzie się 2 lutego o godzinie 18:00 w tczewskiej restauracji YOU. W ramach wernisażu zaprezentowane zostaną prace Gniewskiej Grupy Malarskiej, która działa przy Centrum Kultury w Gniewie. Tematyką prezentowanych prac będzie miłość, która króluje w miesiącu lutym.

Uważajmy na firmy pobierające opłaty za pomoc w otrzymaniu dotacji z programu Czyste Powietrze
2023.01.25
Uważajmy na firmy pobierające opłaty za pomoc w otrzymaniu dotacji z programu Czyste Powietrze

Coraz częściej do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku docierają informacje o firmach zewnętrznych, które powołując się na współpracę z narodowym i wojewódzkim funduszem czy z gminami, pobierają opłaty za pomoc w otrzymaniu dofinansowania i sporządzanie wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Gdańsku, ani za zgodą i konsultacją z nami.

Zbiórka świątecznych drzewek
2023.01.25
Zbiórka świątecznych drzewek

Informujemy, że w czwartek, 26 stycznia odbędzie się zbiórka drzewek choinkowych. Mieszkańców zabudowy wielorodzinnej prosimy o wystawienie choinek do boksów śmietnikowych, a mieszkańców domów jednorodzinnych przed posesje.

Oglądaj obrady radnych na żywo
2023.01.25
-

Trwa LVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematami głównymi spotkania samorządowców są dziś sprawozdanie z przebiegu inwestycji oraz plan inwestycyjny na rok 2023 i lata następne oraz sprawozdanie z pracy Rady Miejskiej w Gniewie i komisji stałych. Obrady radnych oglądać można na żywo na kanale Gminy Gniew na kanale YouTube.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.