Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ważne dla NGO!
2020.12.01
Ważne dla NGO!
Na stronie www.powiat.tczew.pl zostały ogłoszone otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie edukacji ekologicznej i działań proekologicznych, rozwoju kultury, upowszechniania kultury fizycznej oraz promocji i ochrony zdrowia. Sprawdź, złóż ofertę i działaj dla dobra wspólnego! 
Chorowałeś na koronawirusa i wyzdrowiałeś? Oddaj osocze i pomóż innym
2020.12.01
Chorowałeś na koronawirusa i wyzdrowiałeś? Oddaj osocze i pomóż innym

Koronawirusa masz już za sobą? Pomóż innym w walce z chorobą! Zgłoś się do jednego z Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i oddaj osocze. Terapia osoczem w niektórych przypadkach pomaga uzyskać istotną poprawę stanu zdrowia pacjentów z COVID-19. Zawarte w osoczu przeciwciała, które neutralizują SARS-CoV-2 po przetoczeniu, eliminują go z organizmu osoby chorej. Jeden dawca może oddać osocze nawet kilka razy – z zachowaniem wymaganych odstępów czasu. Osocze pobrane podczas jednej wizyty w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa może zostać zastosowane aż u trzech pacjentów.

Koronawirus - etap odpowiedzialności
2020.11.27
Koronawirus - etap odpowiedzialności

Rząd zaplanował optymalny plan powrotu do normalności po epidemii koronawirusa. To od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Od soboty, 28 listopada wprowadzone zostają nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym przywraca się funkcjonowanie sklepów oraz usług w galeriach i parkach handlowych. Dopuszcza się funkcjonowanie bibliotek. W wigilię, 24 grudnia nie będzie godzin dla seniora. To tylko niektóre z obostrzeń. Szczegóły o zasadach i ograniczeniach w tzw. etapie odpowiedzialności znajdą Państwo na stronie www.gov.pl.

Nowe stawki za wywóz nieczystości
2020.11.27
Nowe stawki za wywóz nieczystości

Na minionej sesji Rady Miejskiej w Gniewie radni podjęli uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i stawki tej opłaty. Na mocy dokumentu w gminie Gniew wprowadzone zostały nowe stawki za wywóz nieczystości. Wynoszą one 23 złote za mieszkańca miesięcznie. Osoby, które deklarują kompostowanie bioodpadów zapłacą 21 złotych.

Prace ochronne w rezerwacie przyrody Opalenie
2020.11.27
Prace ochronne w rezerwacie przyrody Opalenie

W listopadzie spółka Inwest-Kom w Gniewie wykonała zabieg wykoszenia roślinności i usunięcia podrostu drzew i krzewów wraz z usunięciem biomasy z poboczy drogi G000148 Opalenie - Mała Karczma z obszaru około 8000 m kwadratowych wzdłuż granicy rezerwatu przyrody „Opalenie”. Zadanie jest dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach  projektu pn. Ochrona rzadkich gatunków roślin w rezerwacie przyrody ”Opalenie” i jego sąsiedztwie.

Turniej badmintona - rodzinne rakiety
2020.11.27
Turniej badmintona - rodzinne rakiety

Już w najbliższą niedzielę, 29 listopada o godz. 12.30 rozegrany zostanie turniej badmintona Rodzinne rakiety. Zapisy w dniu turnieju od godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!

Jarmark św. Mikołaja ze sklepami w Gniewie
2020.11.27
Jarmark św. Mikołaja ze sklepami w Gniewie

Przed nami mikołajkowy weekend w gniewskich sklepach! Każdy, kto 6 grudnia zrobi zakupy u lokalnych przedsiębiorców, otrzyma kupon, który upoważni posiadacza do udziału w loterii. Kupon przynieść należy w niedzielę św. Mikołaja 6 grudnia o godz. 11.00 do gniewskiego kościoła, gdzie odbędzie się losowanie wyjątkowych nagród. Do rozdania jest aż 800 kuponów! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Gniewianie dla Nikosia!
2020.11.27
Gniewianie dla Nikosia!
Na grupie aukcyjnej, gdzie gromadzą się osoby o wielkim sercu, które wspólnie bije dla Nikodema Talaśki, odbywa się licytacja koszulki z logo Opanuj Gniew! Koszulka opatrzona jest autografem Przemysława Salety polskiego kick-boxera i boksera wagi ciężkiej, mistrza świata w kick-boxingu, a także mistrza Polski, Europy w zawodowym boksie. Zapraszamy do udziału, zachęcamy do pomagania.
Siły w kulturze połączone
2020.11.27
Siły w kulturze połączone

Zgoda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dała zielone światło do działań, zmierzających do połączenia sił gniewskich instytucji kultury. Na sesji w październiku przyjęto uchwałę w sprawie połączenia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie i Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie w jedną samorządową instytucję kultury o nazwie: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie. Zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2021 roku.

Rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0
2020.11.27
Rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0

Rząd uruchamia kolejne wsparcie dla przedsiębiorców. Od początku epidemii COVID-19 do polskich firm trafiło już ponad 154 mld zł – z czego ponad 60 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Teraz uruchamiana zostaje Tarcza Finansowa PFR 2.0. Kolejny etap to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem.

Kompetencje komunikacja międzykulturowej
2020.11.26
Kompetencje komunikacja międzykulturowej

Zapraszamy do wzięcia udziału w zdalnym szkoleniu „Kompetencje komunikacji międzykulturowej”. Szkolenie skierowane jest do osób pracujących w instytucjach i organizacjach pozarządowych, działających w Województwie Pomorskim.

Rezerwacja wizyty w urzedzie skarbowym - nowa usługa KAS rusza w całym kraju
2020.11.26
Rezerwacja wizyty w urzedzie skarbowym - nowa usługa KAS rusza w całym kraju

Od 16 listopada Krajowa Administracja Skarbowa uruchamiła usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników. Model jest już dostępny w całym kraju. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zwiększy to bezpieczeństwo podatników i komfort przy załatwianiu spraw.

Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!
2020.11.25
Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego na projekt kartki świątecznej dla Gminy Gniew. Zwycięskie prace staną się oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z okazji Świąt Bożego narodzenia i opatrzone życzeniami rozesłane zostaną do około 400 podmiotów z całej Polski i zagranicy.

Powszechny Spis Rolny kończy się 30 listopada
2020.11.25
Powszechny Spis Rolny kończy się 30 listopada

To już ostatni moment, żeby spełnić swój obowiązek. Zgodnie z ustawą o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału w badaniu podlega grzywnie. Spiszmy się, jak na rolników przystało!

Trwa kompleksowy remont świetlicy w Wielkich Walichnowach
2020.11.25
Trwa kompleksowy remont świetlicy w Wielkich Walichnowach

Trwa kompleksowy remont świetlicy w Wielkich Walichnowach. Wcześniej w ramach środków z funduszu sołeckiego dokonano naprawy dachu, którego zły stan był powodem ostatniego zalania budynku. Kolejnym krokiem jest odnowienie wnętrza budynku. Zakres inwestycji obejmuje odmalowanie ścian, wymianę lamperii, płytek podłogowych oraz zakup nowych lamp ledowych. Realizacja zadania możliwa jest dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Gniew i funduszu sołeckiego oraz uzyskanemu odszkodowaniu.

Budynek przedszkola w Wielkich Walichnowach ogrzewany pompą ciepła
2020.11.25
Budynek przedszkola w Wielkich Walichnowach ogrzewany pompą ciepła

Dobiegła końca inwestycja wymiany przestarzałego, nieekonomicznego systemu ogrzewania w budynku Przedszkola w Wielkich Walichnowach. Stary piec zastąpiło ekologiczne rozwiązanie, jakim jest pompa ciepła powietrzna. Instalacja nowego systemu ogrzewania pozwala na ogrzewanie wody oraz utrzymanie stałej temperatury w całym budynku, zapewniając komfort termiczny uczęszczających do przedszkola dzieci oraz ich opiekunów. Koszt inwestycji to 40 000 zł. Wykonawcą zadania była firma INSTAL-KLIMA z Rekowa Górnego.

Wielka promocja Gniewu – boks w murach gniewskiej warowni
2020.11.25
Wielka promocja Gniewu – boks w murach gniewskiej warowni

W ostatnich dniach głośno było o Gniewie w ogólnopolskich mediach, szczególnie tych sportowych, jak Polsat Sport. Nasze miasto stało się bowiem areną pięściarskich starć, jakie odbyły się w ramach Wielkiej Gali Boksu, zorganizowanej w sobotę, 21 listopada przez grupę Queensberry. Niesamowita sceneria, jak mury gniewskiej warowni wpisały się w bogatą tradycję prowadzenia wydarzeń pięściarskich w nietypowych miejscach. Wyjątkowość Gniewu podkreślali zarówno sami zawodnicy gali, jaki i jej prowadzący i komentatorzy. Spektakularnemu wydarzeniu przyglądali się włodarze naszej gminy, burmistrzowie Maciej Czarnecki i Joanna Kamińska.

Sesja Rady Miejskiej
2020.11.25
Sesja Rady Miejskiej

W najbliższą środę, 25 listopada o godz. 11.00 odbędzie się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Zachowując bezpieczeństwo jej uczestników obrady odbędą się w trybie online za pomocą aplikacji Teams. Głównymi tematami spotkania będą informacje o pozyskanych funduszach zewnętrznych w 2020 r. oraz przedstawienie perspektyw i planowanych pracach, mających na celu pozyskanie środków zewnętrznych w 2021 r. oraz informacje dotyczące realizacji zadań oświatowych w gminie Gniew, w tym o wynikach sprawdzianów i egzaminów. Więcej w załączniku.

Konieczność złożenia deklaracji śmieciowej w związku z powrotem ucznia, studenta do domu
2020.11.24
Złóż korektę deklaracji śmieciowej w związku z powrotem ucznia, studenta do domu

Przypominamy o konieczności złożenia korekty deklaracji śmieciowej, w przypadku zmian mających wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jej aktualizacja jest konieczna również w przypadku powrotu osób uczących się poza granicami gminy Gniew w związku z nauczaniem zdalnym. 

Stadion miejski z systemem nawadniania
2020.11.24
Stadion miejski z systemem nawadniania

W kolejnym sezonie piłkarskim mecze u siebie gniewskie drużyny rozgrywać będą na zmodernizowanej płycie boiska. Na murawie boiska A przy hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, instalowany jest automatyczny system nawadniania. Na ten cel przeznaczono 59 600 złotych.

PHU Ślizex Gniewska Liga Futsalu 2020/2021
2020.11.23
PHU Ślizex Gniewska Liga Futsalu 2020/2021

Prezentujemy wyniki pierwszej kolejki Gniewskiej Ligi Futsalu 2020/2021 z PHU Ślizex. Na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie rywalizowały gniewskie drużyny oraz zawodnicy z Kwidzyna, Pelplina, Międzyłęża. Szczegóły w rozwinięciu.

Koronawirus w powiecie tczewskim
2020.11.23
Koronawirus w powiecie tczewskim

Według danych epidemiologicznych dotyczących zachorowań na COVID-19, opublikowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną (WSSE) w Gdańsku, na dzień 23 listopada zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 2983 osoby. 1199 osoby już wyzdrowiały. Zmarło 31 chorych. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej gdańskiej WSSE.

Dotacje na rozpoczęcie działalności na obszarach wiejskich
2020.11.23
Dotacje na rozpoczęcie działalności na obszarach wiejskich
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ogłasza nabór wniosków w ramach podziałania 6.2  “Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”. Nabór wniosków od dnia  29 października do dnia 30 listopada 2020 r.
Koronawirus: obostrzenia na najbliższe 100 dni
2020.11.23
Koronawirus: obostrzenia na najbliższe 100 dni
W sobotę, 21 listopada rząd przedstawił szczegółowe informacje na temat obostrzeń obowiązujących w Polsce w kolejnych tygodniach. Przed nami „100 dni solidarności w walce z COVID-19”.
21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego
2020.11.21
21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego

W sobotę, 21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich pracowników służb społecznych. Dzień 21 listopada upamiętnia spotkanie w Charzykowach w 1989 roku, podczas którego wyznaczono nowy kierunek działań w pomocy społecznej. Jest to doskonała okazja do złożenia podziękowań za trud pracy i zaangażowanie w działania na rzecz drugiego człowieka wszystkim pracownikom społecznym z terenu gminy Gniew. Burmistrz Maciej Czarnecki składa najszczersze wyrazy uznania za świadczenie pomocy i wysiłek, wkładany każdego dnia w poprawę jakości życia naszych mieszkańców.

PHU ŚLIZEX Gniewska Liga Futsalu już w sobotę!
2020.11.20
PHU ŚLIZEX Gniewska Liga Futsalu już w sobotę!

Już w w sobotę, 21 października zainaugurowana zostanie IV edycja PHU ŚLIZEX Gniewska Liga Futsalu. Pierwszy mecz, który rozegrają MC Kebab Kwidzy i KS Sobieski Gniew zaplanowany został na godzinę 14.00. Niestety z uwagi na trwającą pandemię i obostrzenia, rozgrywki odbędą się bez udziału publiczności. Ale spokojnie! Specjalnie dla Państwa mecze transmitowane będą w serwisie informacyjnym Gminy Gniew Gniewska TV. Gorąco zapraszamy do oglądania i kibicowania drużynom!

Queensberry na zamku Gniewie! Wielka gala boksu już 21 listopada
2020.11.20
Queensberry na zamku Gniewie! Wielka gala boksu już 21 listopada

Legendarny promotor Frank Warren wchodzi do Polski. Pierwsza gala grupy Queensberry Polska odbędzie się w murach gniewskiej twierdzy już 21 listopada. W walce wieczoru, której stawką będzie pas WBC International Silver zmierzą się Pawel Augustynik i Dariusz Sęk. Kto dopisze kolejną wygraną do swojego rekordu i stanie się posiadaczem pasa? Transmisję z gali, która odbędzie się w murach gniewskiej twierdzy, przeprowadzi dla wszystkich kibiców boksu telewizja Polsat. Oglądajmy!

Bezpłatne szkolenia online w ramach projektu "Akademia Kompetencji Cyfrowych"
2020.11.20
Bezpłatne szkolenia online w ramach projektu "Akademia Kompetencji Cyfrowych"

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line, w ramach projektu pn. „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko – mazurskiego, podlaskiego”, którego grantobiorcą jest gmina Prabuty. W projekcie mogą wziąć udział mieszkańcy województwa pomorskiego, a zatem również mieszkańcy naszej gminy, którzy ukończyli 25. rok życia.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.