Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ogłoszenie
2017.10.20
-

Zgodnie z art.35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( tj. Dz.U z 2015 r. poz.1774 z póź. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 19 października 2017 r. Zarządzeniem Nr 135/17 zatwierdzono niżej wymieniony wykaz: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym i bezprzetargowym” stanowiący załącznik nr 1 i załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia.

Komunikaty Głównego Urzędu Statystycznego
2017.10.19
Komunikaty Głównego Urzędu Statystycznego

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego dot. stopy bezrobocia w kraju i na obszarze powiatów oraz z opracowaniem sygnalnym dot. wstępnego szacunku głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych w 2017 roku. Szczegóły pod poniższymi linkami.

Bezpłatne szkolenie „E-Składka nowy wymiar rozliczeń”
2017.10.19
-

W imieniu tczewskiego Inspektoratu ZUS informujemy, że 25  października (środa) br. w siedzibie placówki przy  ul. Jagiellońskiej 55 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: "e-Składka – nowy wymiar rozliczeń". Szkolenie rozpocznie się o 10.00.

Policjanci w gniewskim przedszkolu
2017.10.19
Policjanci w gniewskim przedszkolu

Wczoraj, tj. 18 października, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie odwiedzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Gniewie. Maluchy z wszystkich grup zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennych gości. Głównym celem spotkania było utrwalenie przez dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej zainaugurowała działalność
2017.10.19
Pomorska Rada ds. Polityki Senioralnej zainaugurowała działalność

Konsultacje, doradztwo oraz opinie w sprawach ważnych dla seniorów. Tym będą zajmować się członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej, która 13 października 2017 r. oficjalnie zainaugurowała swoją działalność.

Wieść z ZS Opalenie
2017.10.19
Wieść z ZS Opalenie

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane z Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu. Tym razem uczniowiem.in. obchodzili Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Chłopka i Dzień Przedszkolaka.  

Powalczą o kolejne punkty
2017.10.19
-

O kolejne ligowe punkty powalczą w najbliższy weekend drużyny z naszej gminy. W sobotnie popołudnie zawodnicy Keramzytu podejmą na boisku w Gniewie, beniaminka rozgrywek – Rodło Trzciano. Sobieski i Mewa swoje mecze rozegrają w niedzielę. Zespół Andrzeja Pyrkowskiego powalczy na wyjeździe z OTS Osiek, a podopieczni trenera Kleistera zagrają u siebie z KP Wandowo.

Święto szkoły w Piasecznie
2017.10.19
-

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest patronem szkoły podstawowej w Piasecznie. Dokładnie dziś przypada 33 rocznica śmierci duchownego. Z tej okazji w placówce zorganizowano obchody święta szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez 3 księży: Andrzeja Ossowskiego, Waldemara Opłatkowskiego i Mateusza Lidke. Nabożeństwo uświetnił też występ chóru Biedronki.

Modernizacja Domu Kultury w Opaleniu
2017.10.19
-

Trwa remont budynku świetlicy wiejskiej w Opaleniu. Prace te wykonywane są w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, na który opaleńska Rada Sołecka pozyskała ponad 28 tys. złotych. W ramach inwestycji wykonana będzie elewacja trzech ścian budynku Domu Kultury i wyłożony zostanie chodnik z kostki brukowej. Prace wykonuje firma Urbud ze Smętowa Granicznego. Remont zakończyć się ma pod koniec października.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie
2017.10.19
Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w październiku. Na przykład na wspólnym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Komisji Finansów, które odbędzie się 19 października radni poruszą temat Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz innych możliwości finansowania sieci kanalizacyjnych w południowej części gminy Gniew, omówią stan realizacji projektów i inwestycji wodociągowo-kanalizacyjnych, porozmawiają o pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych w 2017 r. oraz planach i perspektywach na rok 2018 i lata następne. Szczegóły w załączniku.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego
2017.10.18
-

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie 2017
2017.10.18
-

We wtorek, 17 października, w gmachu Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Zawody zorganizowane zostały przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku przy współudziale SP 2 Gniew oraz GOSiR w Gniewie.

XL sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2017.10.18
-

XL sesja Rady Miejskiej w Gniewie VII kadencji odbędzie się 25 października (środa) o godz. 11:00 w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (ul. Kusocińskiego 10). W porządku obrad m.in. prezentacja dotycząca rozbudowy szkoły podstawowej i koncepcja rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie. Zapraszamy do udziału w obradach. 

Pomóżmy Michalinie Jeleniewskiej w powrocie do zdrowia!
2017.10.18
Pomóżmy Michalinie Jeleniewskiej w powrocie do zdrowia!

Michalina Jeleniewska – jest młodą 16-letnią uczennicą klasy sportowej Liceum Jana III Sobieskiego w Tczewie. 11 września 2017 roku Michalina podczas zajęć wychowania-fizycznego poczuła silne pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej strony ciała. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdiagnozowali udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń.

Opaleński Hubertus – Baranus za nami
2017.10.17
-

W sobotę, 14 października Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka w Opaleniu stało się areną konnych potyczek. W organizowanym tego dnia Hubertusie-Baranusie uczestniczyło aż 41 konnych zawodników, którzy zmierzyli się ze sobą w gonitwie za lisem, Wielkiej Maciejewskiej i Baranusie.

Spotkanie informacyjne dot. zakładania firmy
2017.10.17
-

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane 18 października 2017 r., poświęcone zagadnieniom związanym z zakładaniem działalności gospodarczej oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przy wsparciu Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 pn. "Fundusze Europejskie dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą i podnieść kwalifikacje zawodowe"​.

Z powrotem na rynku pracy
2017.10.17
-

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Z powrotem na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, Oś 05: Zatrudnienie, Działanie 5.6: Adaptacyjność pracowników, w postaci wsparcia typu outplacement. Projekt skierowany jest do 60 osób zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu z terenu woj. pomorskiego.

Zumba w Opaleniu
2017.10.17
-

To kolejne działanie z projektu ,,Zatańczyć z cieniem”, realizowanego przez grupę Dzieci Klubu z Domu kultury w Opaleniu. Zajęcia zumby rozpoczęły się na początku października i trwać będą przez dwa miesiące. Trzydzieści pań pod okiem trenerki Patrycji chętnie uczestniczy prawie w każdych zajęciach. Podsumowaniem warsztatów będzie Wieczorek Andrzejkowy oraz pokaz umiejętności tanecznych przez chętne tancerki.

Nabór przedstawicieli NGO do składu komisji konkursowych
2017.10.17
-

Informujemy, że w dniu dzisiejszym na stronach internetowych Powiatu, w tym BIP i NGO oraz na tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie zamieszczono ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do składu komisji konkursowych na 2018 rok. Zgłoszenia można składać do dnia 30 października 2017 r. do godz. 15:00.

Śpiewali dla Boga
2017.10.17
-

W piątek, 13 października odbył się XIX Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Przyroda na wyciągnięcie ręki
2017.10.17
-

Eko-Centrum Heliantus oraz Publiczna i Miejska Biblioteka Powiatowa w Gniewie zapraszają mieszkańców gminy  do odwiedzenia wystawy fotografii  przyrodniczej pt. „W NATURZE” autorstwa znakomitych artystów z oddziału Warmińsko-Mazurskiego  Związku Polskich Fotografików Przyrody. Ekspozycję można oglądać w sali wystawowej biblioteki w okresie od 9 października do 30 listopada.

Pies szuka właściciela
2017.10.16
Pies szuka właściciela

Funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) w Piasecznie znaleźli psa. Psiak jest miły, przyjacielski i spragniony pieszczot. Osoby, które chciałyby zaopiekować się czworonogiem proszone są o kontakt z GCR-em pod numerem telefonu 58 535 22 88.

Oddaj głos na naszą bibliotekę- głosowanie już trwa!
2017.10.16
Oddaj głos na naszą bibliotekę

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Akcja ma na celu promocję wspólnego czytania rodziców z dziećmi. Oddany głos pozwoli na zasilenie naszych zbiorów przeznaczonych dla dzieci, książkami wybranymi przez ekspertów akcji tj. Joannę Heidman, Michała Rusinka i Martę Żysko-Pałubę. Oddać głos na naszą bibliotekę można od 2 do 31 października.

Nakręcamy do działania Pelplin i Opalenie
2017.10.16
-

To drugi projekt z programu Działaj Lokalnie X, który realizuje opaleńska młodzież. Jest to partnerski projekt, który powstał poprzez nawiązanie współpracy między dwoma grupami młodzieży z Pelplina i Opalenia, mającymi wspólną pasję – kuglarstwo.

Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego
2017.10.16
-

Podajemy do publicznej wiadomości obwieszczenie Wojewody Pomorskiego dotyczące przedsięwzięcia "Budowa napowietrznej dwutorowej linii elektroenergetycznej 400kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń" w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Tylko Keramzyt z kompletem punktów
2017.10.16
Tylko Keramzyt z kompletem punktów

Nie był to udany weekend dla gniewskich zespołów w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W klasie B kolejnej porażki doznał Sobieski, który uległ Pogoni Smętowo Graniczne. Smaku przegranej zaznali także piłkarze Mewy, którzy musieli uznać wyższość WKS Lignowy Szlacheckie. Honor drużyn z naszej gminy uratował Keramzyt, który pewnie wygrał z Powiślem Stary Targ i umocnił się w czołówce A-klasy.

Kino 9D w Gniewie!
2017.10.16
-

Już jutro oraz w najbliższą środę, tj. 17 i 18 października zapraszamy wszystkich na wyjątkowe seanse w mobilnym kinie, które stanie na placu Grunwaldzkim. Na wszystkich czekają niesamowite wrażenia, efekty specjalne i mnóstwo świetnej zabawy. Seanse będą wyświetlane w godzinach od 12:00 do 20:00.

Wieści z SP 1
2017.10.16
-

Przedstawiamy Państwu wiadomości nadesłane ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Tym razem uczniowie m.in. odbywali zajęcia w lesie i poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Dzień Edukacji Narodowej
2017.10.13
Dzień Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo Nauczyciele, Dyrektorzy, Pracownicy Oświaty, Szkół i Placówek Oświatowych w gminie Gniew z okazji nadchodzącego Dnia Edukacji Narodowej, w dniu Waszego święta życzymy wewnętrznej siły i wytrwałości oraz umiejętności odnajdowania w każdej sytuacji złotego środka. Niech ta praca jest dla Was źródłem radości, inspiracji i doskonalenia siebie nie tylko zawodowo, ale i wewnętrznie.

Hubertus Baranus w Opaleniu
2017.10.13
Hubertus Baranu w Opaleniu

Wszystkich miłośników koni serdecznie zapraszamy na VI Hubertus Baranus Opaleński, który odbędzie się 14 października w Gospodarstwie Agroturystycznym Maciejówka. Impreza rozpoczyna się o godz. 11.00. W programie gonitwy za lisem, gonitwa Wielka Maciejewska i Baranus. Organizatorami wydarzenia są: Gospodarstwo Agroturystyczne Maciejówka oraz Szkółka Jeździecka Pasja.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.