Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Stronicowanie

Pomóżmy im znaleźć kochający dom
2017.06.28
Pomóżmy im znaleź kochający dom

Dzisiaj, tj. 28 czerwca do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie trafiły cztery szczeniaczki. Jutro czeka je wizyta u weterynarza, po której będą mogły zostać adoptowane. Pieski mają około 3 miesiące. Maluchy są bardzo przestraszone zaistniałą sytuacją, tylko kochający dom może być dla nich ratunkiem. Pomóżmy im znaleźć nowych właścicieli. Osoby chętne by przygarnąć któregoś z czworonogów, prosimy o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Trzeźwościowa Liga Orlika 2017 dobiegła końca
2017.06.28
Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017 dobiegła końca

W niedzielę, 25 czerwca na gniewskim orliku odbył się ostatni turniej piłkarski Trzeźwościowej Ligi Orlika 2017, przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Rozgrywki trwały od połowy marca, rozegrano osiem turniejów. Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami rozgrywek.

Czas na przyszłość! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw
2017.06.28
Czas na przyszłość! Warsztaty z Zakładem Produkcji Kruszyw

Dlaczego mając kilkanaście lat warto już myśleć o przyszłości? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Zakład Produkcji Kruszyw. Zwiedzanie terenów kopalni, rozmowy z pracownikami, wspólne ognisko oraz konkurs z nagrodami – warsztaty miały rozwijać, inspirować, a przede wszystkim zachęcić uczniów, by wzięli przyszłość w swoje ręce. 20 kwietnia, 16, 17, 29, 30, 31 maja i 8 czerwca Zakład odwiedzili uczniowie z gimnazjum w Gniewie, Techników w Gdyni i Bydgoszczy oraz z Zespołu Szkół w Morzeszczynie.

Szczęśliwe miasto, które ma takiego poetę
2017.06.28
Szczęśliwe miasto, które ma takiego poetę

Wczoraj, 27 czerwca w Refektarzu gniewskiego zamku odbyło się niezwykłe i pełne inspiracji spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim - honorowym obywatelem naszego miasta oraz autorem m.in. promowanego tego dnia tomiku wierszy pt. "Gniew. Czytanie miasta". Teksty poety są owocem pobytu księdza w Gniewie w latach 1966–1974. Wydana publikacja jest dla naszego miasta ogromnym wyróżnieniem, natomiast możliwość osobistego spotkania z jej autorem, okazała się niezwykle ważnym i duchowym przeżyciem dla licznie zgromadzonych na sali gniewian.

Oferta pracy
2017.06.28
Oferta pracy

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tczewie poszukuje kandydatów na stanowisko kierownika administracji osiedla w Gniewie w ramach umowy o pracę w pełnym wymiarze. Zainteresowane osoby mogą składać aplikacje do 10 lipca do godz. 14.00  w sekretariacie spółdzielni. Szczegóły oferty poniżej.

KS Mewa Gniew w meczu z Bałtykiem Gdynia
2017.06.28
KS Mewa Gniew w meczu z Bałtykiem Gdynia

Ostatni mecz I Ligi Wojewódzkiej Grupy D1 Młodzik gniewski zespół rozegrał z Bałtykiem Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla KS Mewa. Był to najlepszy wynik piłkarzy w rundzie wiosennej. Niestety drużynie nie udało się utrzymać w tej lidze, jednak sportowcy będą nadal ciężko pracować, aby ponownie do niej wskoczyć. KS Mewa Gniew dziękuje trenerom, prezesowi, rodzicom, sponsorom za to, że może realizować swoje pasje i marzenia.

Spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim już jutro
2017.06.27
Spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim

Już dzisiaj o godz. 17:00 w Refektarzu gniewskiego zamku odbędzie się niezwykłe spotkanie autorskie z ks. Franciszkiem Kameckim, podczas którego będzie miała miejsce promocja tomiku wierszy pt. "Gniew. Czytanie miasta". Teksty poety spisane zostały podczas pobytu księdza w Gniewie w latach 1966–1974. Wydana publikacja jest dla naszego miasta ogromnym wyróżnieniem.

Dbając o wizerunek naszego miasta
2017.06.27
Dbając o wizerunek naszego miasta

Stare Miasto jest sercem i wizerunkiem naszego miasta i gminy. Dlatego naszą wspólną troską powinna być dbałość o jego wygląd, estetykę i ład przestrzenny. W tym celu samorząd gminy wydał kilka aktów prawnych, które obowiazują nas wszystkich. Zgodnie z ich postanowieniami do 31 lipca br. z elewacji budynków należy usunąć klimatyzatory, anteny satelitarne oraz dostosować szyldy, tablice i reklamy.

Oferta pracy
2017.06.27
Oferta pracy

VEOLIA PÓŁNOC poszukuje kandydatów na stanowisko montera sieci i instalacji urządzeń energetycznych. Szczegóły ofert znajdą Państwo w załączniku.

Złote Gody
2017.06.27
Złote Gody

W poniedziałek, 26 czerwca, w Urzędzie Stanu Cywilnego gościliśmy państwo Krystynę i Józefa Watkowskich, mieszkańców Półwsi, którzy przeżyli wspólnie 50 lat. Złoci Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonała Burmistrz Maria Taraszkiewicz Gurzyńska. Były z serca płynące życzenia i kwiaty. W miłej atmosferze wspominano minione lata, które zbyt szybko minęły.

Ach, co to był za koncert!
2017.06.27
Ach, co to był za koncert!

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Miasta, które miały miejsce 24 i 25 czerwca, był koncert ku czci Jana III Sobieskiego Sopockiej Orkiestry Kameralnej Wojciecha Rajskiego. Wydarzenie to miało miejsce w gniewskiej świątyni. Organizatorem przedsięwzięcia była Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie. Muzykom przysłuchiwała się licznie zgromadzona publiczność.

Sezon siatkówki plażowej rozpoczęty
2017.06.27
Sezon siatkówki plazowej rozpoczęty

W niedzielę, 25 czerwca na boiskach do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbył się turniej inaugurujący tegoroczny sezon siatkówki plażowej. Wydarzenie to, stanowiło jedną z atrakcji, odbywających się w ubiegły weekend Gniewinek. Pomimo deszczowej pogody, do rywalizacji przystąpiło 9 par, które zacięcie walczyły o miejsca na podium. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

Gniewinki 2017
2017.06.26
Gniewinki 2017

Z okazji tegorocznych Gniewinek, których celem było również upamiętnienie 350 rocznicy objęcia Starostwa Gniewskiego przez Jana Sobieskiego, dla gniewian i przyjezdnych przygotowano szereg atrakcji. Przez dwa dni, 24 i 25 czerwca, imieninowi goście gniewskiego starosty, mieli okazję uczestniczyć w rycerskich pojedynkach w ramach XXVI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego Króla Jana III, Jarmarku Janowym z atrakcjami dla dzieci, wieczornym kabarecie i koncercie! Zapraszamy do galerii zdjęć oraz zapoznania się z wynikami tegorocznych zmagań kopijniczych pomiędzy rycerzami z Royal Armouries Museum a Rycerzami Gniewu.

Praca i kompetencja strażaków docenione
2017.06.26
Praca i kompetencja strażaków docenionia

Profesjonalne zabezpieczenie rajdu kwidzyńskiego przez strażaków z terenu naszej gminy, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć w kwietniu, zaowocowało kolejną propozycją dla ochotników. Organizatorzy Rajdu Polski WRC, słysząc o zawodowstwie mundurowych, zwrócili się właśnie do nich z prośbą o zabezpieczenie tych rajdowych mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 29 czerwca – 2 lipca w Mikołajkach. Cieszymy się, że praca strażaków i ich kompetentność, zauważone i docenione zostały przez osoby ze środowiska rajdowego.

Zakończenie roku szkolnego w gniewskim gimnazjum
2017.06.26
Zakończenie roku szkolnego w gniewskim gimnazjum

Uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie klas I i II, otworzyła dyrektor szkoły Ewa Grudzińska. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Pożegnano tego dnia też odchodzącą na emeryturę Danutę Leder.

Gniewinki 2017
2017.06.23
Gniewinki 2017

W tym roku przypada 350 rocznica objęcia Starostwa Gniewskiego przez Jana Sobieskiego. Z tej okazji swoje coroczne święto gniewinkowe obchodzić będziemy w dniach 24-25 czerwca, w dzień imienin starosty. Zapraszamy już dziś na rycerskie pojedynki XXVI Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego Króla Jana III, Jarmark Janowy z atrakcjami dla dzieci, wieczorny kabaret i koncert! Spędź pierwszy weekend wakacji razem z nami! Serdecznie zapraszamy! Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Mikro Innowacje 2017 - składanie wniosków do 26 czerwca
2017.06.23
Mikro Innowacje 2017 - zdobądź środki na realizację swojego pomysłu

Partnerstwo INNO-GNIEW, Spółka Mikrostyk Gniew oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, zapraszają wspólnie każdego – fundacje, stowarzyszenia, grupy inicjatywne oraz każdą osobę, która ma pomysł i wie, jak go zrealizować - do wzięcia udziału w konkursie MIKRO INNOWACJE 2017. Jeżeli dostrzegasz jakiś problem społeczny, który od wielu już lat nie został rozwiązany, a właśnie WY macie pomysł co zrobić, żeby było lepiej – opiszcie to i wygrajcie nawet 8500 zł na realizację tego działania.

Czas zacząć zmagania siatkarzy plażowych!
2017.06.23
Czas zacząć zmagania siatkarzy plażowych!

Dzień dobry, mamy lato! Tym samym nastał czas na rozpoczęcie siatkarskiej rywalizacji rozgrywanej na gorącym piasku. Już w najbliższą niedzielę, tj. 25 czerwca na boiskach do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo - Sportowej w Gniewie odbędzie się Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej 2017. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:30. Wydarzenie to, stanowi kolejną atrakcję dla urodzinowych gości naszego miasta. Jak już wspomniano, w najbliższy weekend, każdy znajdzie coś dla siebie!

Wakacje z Gminą Gniew
2017.06.23
Wakacje z Gminą Gniew

Za kilka dni upragnione wakacje. Cieszą się z nich szczególnie uczniowie, którzy na ciepłe dwa miesiące rozstają się z obowiązkami szkolnymi. Niektórzy pewnie wyjadą na wycieczki, inni odwiedzą dalekich krewnych. Znajdą się pewnie i tacy, którzy albo wakacyjnych planów jeszcze nie mają, albo zamierzają je spędzić w domu. Dla tych właśnie dzieci różne organizacje i instytucje przygotowały szereg atrakcji, na które już dziś serdecznie zapraszają!

Piknik Rodzinny Super Bohaterów odwołany
2017.06.23
Piknik Rodzinny Super Bohaterów odwołany

W imieniu Przedszkola Niepublicznego "Bajeczna Kraina" w Gniewie z przykrością informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne dzisiejszy Piknik Rodzinny Super Bohaterów został odwołany. Data realizacji pikniku zostanie przesuniętą na późniejszy słoneczny termin. Informacja wkrótce!

Życzliwość rodzi życzliwość
2017.06.23
Życzliwość rodzi życzliwość

Wczoraj, 22 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Gniewie odbył się Szkolny Dzień Życzliwości. Już po raz kolejny wyróżniono osoby, które na tle klasy charakteryzują się tym szczególnym darem, jakim jest tolerancja i wyrozumiałość w stosunku do innych osób. Życzliwość wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Jej niezwykłą moc dało się odczuć podczas wczorajszej uroczystości.

Kolejni finaliści programu „Wiedza Start”
2017.06.23
Kolejni finaliści programu „Wiedza Start”

Trzecia edycja programu „Wiedza Start” miała swój finał 22 czerwca podczas uroczystości pożegnania klas trzecich Gimnazjum im. Gen. J. Hallera w Gniewie. Stypendium ufundowane przez Zakład Produkcji Kruszyw otrzymali trzej najzdolniejsi uczniowie z gimnazjum w Gniewie tj. Dawid Rezmer, Paweł Durkalec oraz Filip Rużała. Natomiast w gimnazjum w Opaleniu nagrodę odbierze Dawid Łydka.

Warsztaty GOSPEL 2017
2017.06.23
Warsztaty GOSPEL 2017

Serdecznie zapraszamy na warsztaty muzyki gospel, które odbędą się w Gniewie od 9 do 13 sierpnia, w ramach XXI Festiwalu GOSPEL. W warsztatach udział brać mogą dzieci, młodzież i dorośli. Wokalne warsztaty poprowadzą Wayne Ellington  i Peter Steinving. Szczegóły poniżej.

Spływ kajakowy z Heliantusem
2017.06.23
Zapraszamy na kajaki

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX już spływie kajakowym Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę, piękną pogodę i niezapomniane widoki. Spływ odbędzie się 22 lipca. Start o godz. 9.00 z przystani promowej w Gniewie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Hity Pomorza w Gniewie
2017.06.23
Hity Pomorza w Gniewie

We wtorek, 20 czerwca, na zamku w Gniewie rozdano nagrody w konkursie gospodarczo-samorządowym HIT Pomorza oraz Kujaw i Pomorza. Gości zebranych na dziedzińcu przywitali Krzyżacy, a uroczystą galę rozpoczęła piękna białogłowa odpalając haubicę.

Uwaga na intensywne opady deszczu!
2017.06.22
Uwaga na intensywne opady deszczu!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu.

Zawody spławikowe, nagrody rozdane
2017.06.22
Zawody spławikowe, nagrody rozdane

W sobotę, 17 czerwca, Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie zorganizował zawody wędkarskie dla seniorów w dyscyplinie spławikowej. Rywalizacja odbyła się na wodach Jeziora Rakowieckiego w miejscowości Mała Karczma. Pogoda na szczęście dopisała, a i ryby też nieźle brały.

Kolejne sukcesy naszych baśkarzy w Sztumie
2017.06.22
Kolejne sukcesy naszych baśkarzy w Sztumie

W ubiegłą niedzielę, w Sztumie odbyły się III Otwarty Turniej „Baśki” o Puchar Starosty. W zmaganiach udział wzięło 15 drużyn, wśród których znaleźli się zawodnicy z Sztumu, Grudziądza, Pelplina, Jasnej, Mikołajek Pomorskich, Czernina oraz gniewscy baśkarze.

Podwórko NIVEA w Gniewie - czas na twój głos!
2017.06.22
Podwórko NIVEA w Gniewie- czas na twój głos!

Po raz kolejny ruszyła akcja podwórka NIVEA. Tegoroczna edycja zabawy wspiera rozwój i talenty dzieci, budując w miastach swoje place zabaw. W konkursie udział bierze również Gmina Gniew, a zgłoszona lokalizacja do potencjalnego podwórka NIVEA to teren przy ul. Sidorowicz w Gniewie. Wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko zachęcamy do oddawania głosów na gniewską lokalizację. Głosowanie trwa do 31 lipca.

Zawiadomienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
2017.06.22
Zawiadomienie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

Podajemy do publicznej wiadomości zawiadomienie o przedłużeniu terminu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy dotyczące oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia pn. "Budowa napowietrznej dwutorowej linii 400 kV Grudziądz - Pelplin - Gdańsk Przyjaźń, na odcinku Grudziądz - Pelplin". Ze względu na prowadzone czynności wyjaśniające i skomplikowany charakter sprawy, zostanie ona załatwiona w terminie do dnia 13 lipca 2017 r.

Stronicowanie

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.