Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Stronicowanie

Vivat Vasa- start w sobotę!
2017.08.18
Vivat Vasa- strat w sobotę!

Vivat Vasa to inscenizacja polsko-szwedzkiej bitwy o zamek i miasto Gniew. Opowiadane wydarzenia opisują bitwę dwóch Wazów z 1626 r. W tym roku impreza odbędzie się w najbliższy weekend, 19-20 sierpnia, a w programie m.in. parada historyczna z pochodniami, pokazy musztry, egzercerunki piechoty, artylerii i jazdy dawnej oraz koncert zespołu Shannon. Zapraszamy! 

Śpiew i taniec w folkowym wydaniu
2017.08.18
Śpiew i taniec w folkowym wydaniu

W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Piaseczno Folklor Festiwal oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie, zapraszamy w najbliższy weekend na Przeglądów Zespołów Folklorystycznych w Piasecznie. W sobotę odbędzie się  XXIV Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych,  ku czci Władczyni Kociewia, a niedzielę XIX Przegląd  Zespołów Folklorystycznych  Północnej Polski, ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza.

„Ucieczka” czyli książka też o Gniewie
2017.08.18
„Ucieczka” czyli książka też o Gniewie

Miło nam zaprosić Państwa na wieczór autorski Anny Osowskiej. Podczas spotkania promowana  będzie jej ostatnia książka „Ucieczka”, której fabuła rozgrywa się m.in. w Gniewie. Zapraszamy do kościoła św. Mikołaja w piątek (18 sierpnia) na godzinę 18.30. 

Zapisz się na robotykę!
2017.08.18
Zapisz się na robotykę!

Ogromną popularnością cieszą się zajęcia z robotyki zorganizowane w ramach programu Mikro Innowacje 2017 sponsorowanego przez firmę Mikrostyk. Lekcje odbywają się  w każdy piątek w Pracowni Orange o godz. 14.30 (na zajęcia obowiązują zapisy). Ponadto warsztaty z programowania odbywają się też na terenie gminy. W poniedziałek (21 sierpnia) zajęcia odbywać się będą w Wielkich Walichnowach.

Złote Gody
2017.08.18
Złote Gody

Wczoraj, 17 sierpnia w Urzędzie Stanu Cywilnego goszczono dwie pary obchodzące jubileusz 50-lecia małżeństwa. Złoci Jubilaci to Państwo Jadwiga i Werner Duwensee z Polskiego Gronowa oraz Halina i Józef Gretkowscy z Jelenia. Obie Pary zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Aktu dekoracji dokonał z-ca Burmistrza Tomasz Sikora.

Protokół z konsultacji społecznych
2017.08.18
Protokół z konsultacji społecznych

Podajemy do publicznej wiadomości protokół z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie zmiany przynależności miejscowości Cierzpice poprzez wyłączenie jej z Sołectwa Kursztyn i utworzenie odrębnego sołectwa o nazwie "Sołectwo Cierzpice". Konsultacje przeprowadzone zostały w okresie od 7 do 14 sierpnia br.

Oferta pracy
2017.08.18
Oferta pracy

Klub piłkarski Ks Sobieski Gniew zatrudni trenera do grup juniorów. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z nr tel. 885-821-269. 

Konkurs dla grup/organizacji
2017.08.18
Konkurs dla grup/organizacji

Z okazji 15-stych urodzin Zespół Fundacji Pokolenia przygotował dla was niespodziankę. Grupa tworzy kolejną okazję, żeby wspierać wasze inicjatywy. Wykorzystując nowatorską metodę spotkania Giving Circle, podczas którego można wspierać działania społeczne, w formule przypominającej licytację. Obecnie poszukiwane są 4 grupy/organizacje z powiatu tczewskiego, które chciałyby wziąć udział w tym unikatowym wydarzeniu. Fundacja czeka na wasze pomysły.

Programowanie i robotyka w gminie Gniew
2017.08.17
Programowanie i robotyka w gminie Gniew

Prawdziwe tłumy przyszły na pierwsze zajęcia z robotyki zorganizowane w ramach programu Mikro Innowacje 2017 sponsorowanego przez firmę Mikrostyk. Kolejne zajęcia odbywać się będą w każdy piątek w Pracowni Orange o godz. 14.30. Ponadto lekcje z programowania odbywać się będą na terenie gminy. W najbliższy czwartek, 17 sierpnia, zajęcia odbywać się będą w świetlicy wiejskiej w Rakowcu o godz. 16.30. Na zajęcia obowiązują zapisy.

Nasi strażacy z pomocą poszkodowanym w nawałnicach
2017.08.17
Gniewscy ochotnicy z pomocą poszkodowanym w nawałnicach

Trwa sprzątanie i naprawianie szkód po ogromnej nawałnicy, która przeszła m.in. nad województwem pomorskim. Potężny huragan zerwał dachy z domów, uszkodził linie energetyczne, powalił setki drzew, które spadły na ulice. Strażakom, leśnikom oraz wojsku udrażniającym szlaki komunikacyjne oraz zabezpieczającym dachy w powiatach kościerskim, chojnickim oraz kartuskim pomagali również druhowie gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gniewu, Opalenia oraz Kolonii Ostrowickiej.

Oferta pracy
2017.08.17
Oferta pracy

Spółka Inwest-Kom w Gniewie poszukuje osoby do wykonywania prac związanych z utrzymaniem terenów zielonych oraz utrzymaniem czystości na terenie miasta i gminy Gniew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 513016410.

Rywalizacja o ligowe punkty
2017.08.17
Rywalizacja o ligowe punkty

W najbliższy weekend o ligowe punkty powalczą drużyny z naszej gminy. W niedzielę  Keramzyt, który po pierwszej kolejce został liderem rozgrywek klasy A w swojej grupie, podejmie silną Wisłę Tczew. W sobotę, natomiast o pierwsze ligowe punkty powalczą drużyny z Gniewu – Mewa i Sobieski.

Wyślij dziecko w niezapomnianą podróż w głąb umysłu
2017.08.16
Wyślij dziecko w niezapomnianą podróż w głąb umysłu

Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego w Kwidzynie serdecznie zaprasza na warsztaty rozwijające możliwości kreatywne, interpretacyjne i improwizacyjne pn. "Co się dzieje w mojej głowie". Adresatami programu są dzieci od 7 do 12 r. ż. Spotkania odbywać się będą od w Pracowni Orange w Gniewie (pl. Grunwaldzki 45) od 21 do 25 sierpnia w godz. 10.00-12.00. Pozwól swojemu dziecku dostrzec własne możliwości! Szczegóły na załączonym plakacie.

Gratka dla wędkarzy
2017.08.16
Gratka dla wędkarzy

Zarząd Koła PZW w Gniewie oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew zapraszają na zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, które odbędą się w sobotę, 19 sierpnia na wodach rzeki Wisły w Gniewie. Zbiórka uczestników przy mostku na Wierzycy od godz. 6.00 do godz. 6.20. Szczegóły w załączniku.

Uwaga na burze z gradem!
2017.08.16
Uwaga na burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Ogłoszenie
2017.08.16
Ogłoszenie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie na spotkanie konsultacyjne dot. realizacji programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 sierpnia o godz. 11.00 w siedzibie ośrodka przy ul. Witosa 9. Szczegóły w załączniku.

Gniew miastem pięknych dam
2017.08.16
Gniew miastem pięknych dam

Wczoraj obchodziliśmy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jedno z najważniejszych świąt maryjnych i kościelnych w naszym kraju. Z tej też okazji, w Gniewie odbyła się procesja Królowej Marysieńki. Tego dnia, tuż po mszy świętej w gniewskim kościele, wszystkie piękne księżniczki, królowe i całe dwory, podążyły za figurą Matki Bożej do Ogrodu Historii. Była to już 8. edycja tego bajkowego wydarzenia organizowanego przez parafię św. Mikołaja w Gniewie.

Lider ze Szprudowa!
2017.08.16
Lider ze Szprudowa!

Świetnie rozpoczęli sezon 2017/2018 piłkarze Keramzytu Szprudowo. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego w pierwszej kolejce spotkań wysoko wygrali ze Startem Kulice i zostali pierwszym liderem rozgrywek malborskiej grupy klasy A.

Wieści z Fabryki Sztuk
2017.08.16
Wieści z Fabryki Sztuk

Wakacje mają się pomału ku końcowi, ale to nie znaczy, że w naszym regionie będzie można się nudzić. Fabryka Sztuk z Tczewa przygotowała na najbliższe tygodnie m.in. dwa konkursy (literacko-plastyczny i fotograficzny), piknik historyczno-militarny oraz Wrześniowe Targowisko, czyli jarmark różnorodności. 

Do zobaczenia za rok!
2017.08.14
Do zobaczenia za rok!

Po raz pierwszy wszystkim miłośnikom muzyki gospel przyszło się cieszyć z niedotrzymanych obietnic. Pomimo ubiegłorocznych obaw o przyszłość festiwalu, muzyka gospel wciąż opanowuje Gniew. Co więcej, już dzisiaj zapraszamy 15 – 19 sierpnia 2018 r. do Gniewu na XXII Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel.

Wyjątkowe wydarzenie-Credo in Misericordiam Dei
2017.08.12
W niedzielę wyjątkowe wydarzenie-Credo in Misericordiam Dei

Podczas festiwalu Gospel w Gniewie w niedzielę, 13 sierpnia, odbędzie się koncert Credo in Misericordiam Dei. Wśród wykonawców usłyszymy chór pod przewodnictwem Adama Sztaby. Na scenie tego dnia zaprezentują się również uczestnicy warsztatów wokalnych tegorocznego festiwalu. Początek o godzinie 19.00 na gniewskim zamku, wstęp wolny. 

Dziś Szcześniak i Kukulska
2017.08.12
Dziś Szcześniak i Kukulska

Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew obfitował będzie w szereg atrakcji. Jako pierwszy na festiwalowej scenie zaprezentuje się Krzysztof Iwaneczko. Po nim wystąpi doskonale wszystkim znany Mietek Szcześniak, a jako ostatnia, gwiazda wieczoru Natalia Kukulska. Na wszystkie koncerty wstęp wolny! 

Od dziś koncerty!
2017.08.11
Od dziś koncerty!

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew rozpoczął się w ostatnią środę od przyjazdu uczestników warsztatów wokalnych. Od dziś natomiast zaczynają się koncerty. Jako pierwszy zebranej na zamku w Gniewie publiczności zaprezentuje się Andrzej Nowak i Złe Psy. Po nim będzie można usłyszeć Colina Willamsa & Gospel Celebrate feat. Gabi Gąsior & Holy Noiz. W sobotę usłyszeć będzie można Krzysztofa Iwaneczko, Mieczysława Szcześniaka i Natalię Kukulską, a w niedzielę „CREDO in Misericordiam Dei” koncert pod batutą Adama Sztaby podczas którego wystąpią uczestnicy warsztatów wokalnych gospel 2017. 

Uwaga na burze!
2017.08.11
Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.

Już dzisiaj, pierwsze spotkanie z robotyką!
2017.08.11
Robotyka w gminie Gniew

Już dzisiaj, 11 sierpnia o godz. 14:30 w Pracowni Orange (pl. Grunwaldzki 45) rusza innowacyjny w naszej gminie projekt „Robotyka w Gminie Gniew”, który został wyłoniony jako zwycięski w konkursie MIKRO INNOWACJE. Mikrostyk przekazał grant pozwalający na zakup sprzętu i przeprowadzenie serii warsztatów z robotyki dla dzieci i młodzieży  z gminy Gniew. Zapraszamy!

Ogłoszenie burmistrza
2017.08.11
Ogłoszenie burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz.446 z póź. zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 11 sierpnia 2017 r. Zarządzeniem Nr 110/17 zatwierdzono wykazy: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym” oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”.

Kotki do adopcji!
2017.08.11
Kotki do adopcji!

Dzisiaj, tj. 11 sierpnia pod opiekę Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie trafiło 5 małych, przymilnych kociaków. Dwa z nich są rudej maści, pozostałe to szare, pręgowane urwisy. Wszystkie polecają się do adopcji. Osoby, które byłyby chętne powiększyć grono przyjaciół i przygarnąć jednego z nich, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Konkurs na stanowisko głównego księgowego
2017.08.11
Konkurs głównego księgowego

Dyrektor Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie na podstawie art.  11 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2008 r. , nr 223 poz. 1458) ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze głównego księgowego. Wymagane dokumenty należy złożyć do 24 sierpnia do godz. 14.00 drogą pocztową lub w sekretariacie placówki. Szczegóły na stronie szkoły.

Uwaga na burze!
2017.08.10
Uwaga na burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

Gospel od kuchni
2017.08.10
Gospel od kuchni

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting Gniew to nie tylko warsztaty i koncerty. Festiwal to także ciężka praca wolontariuszy i całej ekipy wspierającej. To oni pomagają obsługiwać warsztaty, pilnują porządku w szkołach i na hali sportowej, przygotowują posiłki, sprzątają i robią setki innych, często niespodziewanych rzeczy. Dziękujemy im za to serdecznie. 

Stronicowanie

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • Od partnerstwa do kooperacji
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.