Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy już w ten weekend!
2018.07.20
Po obu stronach Wisły na rowerze

Lipiec to czas wakacji, urlopów, wyjazdów… Ale też wyczekiwanego przez wielu rowerzystów rajdu po Powiślu i Kociewiu. W tym roku już po raz czwarty połączy rowerowe trasy po dwóch stronach wiślanego brzegu, tak jak łączy je most, który od paru lat służy przeprawie w tej części Pomorza. I tak w najbliższą sobotę uczestnicy Powiślańsko-Kociewskiego Rajdu Rowerowego odwiedzą również Gniew. Życzymy więc wiatru tylko w plecy wszystkim rowerzystom, a w szczególności mieszkańcom naszej gminy, którzy zdecydowali się pokonać trasę rajdu.

Przystanek Lorrain’a w Piasecznie
2018.07.20
-

Tak wygląda teraz przystanek autobusowy w Piasecznie. Prawda, że oryginalnie? To ślad po wizycie studentów Architektury Wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którzy przyjechali do Gniewu aby wziąć udział w plenerze malarskim im. Leona Wyczółkowskiego. W tym roku młodzi artyści wraz ze swoimi opiekunkami prof Aleksandrą Simińską oraz Magdaleną Rucińską postanowili upiększyć także teren gminy. Tym samym na przystanku w Piasecznie powstał mural inspirowany pracami francuskiego malarza Claude’a Lorrain’a. Dziękujemy!

Uwaga! Przerwy w dostawie wody
2018.07.20
-

Informujemy, iż z powodu prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej i SUW Gniew, w godzinach nocnych tj. 23.00 - 4.00 w terminach 23 na 24 lipca oraz 25 na 26 lipca nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości: Gniew, Ciepłe, Polskie Gronowo, Wielkie Walichnowy, Małe Walichnowy, Międzyłęż, Kuchnia.

Ojciec Ryszard Strzyżewski w Gniewie
2018.07.19
Ojciec Ryszard Strzyżewski w Gniewie

W niedzielę, 22 lipca, mszę świętą o godzinie 15:00 w Kaplicy Zamkowej odprawi gniewski parafianin ojciec Ryszard Strzyżewski. Duchowny obchodzi w tym roku 40-lecie sakramentu kapłaństwa. Po mszy świętej będzie możliwość spotkania i rozmowy z jubilatem. Parafia św. Mikołaja w Gniewie zaprasza.

Rewitalizacja – prace budowlane i budowa fontanny
2018.07.18
-

Nieustannie trwają prace rewitalizacyjne w Gniewie. Roboty budowlane prowadzone są w ostatniej części ulicy Piłsudskiego, prace przeniosły się do wschodniej i południowej części rynku oraz na ulicę Sobieskiego. Wciąż trwają też utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym, dlatego prosimy o ostrożność. Gmina poszukuje także wykonawcy fontanny, która stanąć ma w miejscu obecnego skwerku przy gniewskim magistracie.

Festyno-koncert w parku miejskim
2018.07.18
Festyno-koncert w parku miejskim

Już w sobotę, 28 lipca w parku miejskim odbędzie się kolejny festyno-koncert. Rodziny z dziećmi, młodzież, miłośników muzyki rockowej i nie tylko zapraszamy do gniewskiego parku na prawdziwie muzyczno-rozrywkowe popołudnie. W programie wydarzenia nie zabraknie zabaw dla najmłodszych, koncertów a także kącika gastronomicznego. Serdecznie zapraszamy na godz. 14.00.

Pracownia Orange zmienia się już w Centrum Wsparcia Rodzin
2018.07.18
-

Od 14 lipca trwa remont Pracowni Orange i biura Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew. Inwestycja realizowana jest już w ramach tzw. rewitalizacji społecznej. Na to zadanie i szereg innych przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które realizowane będą w najbliższych latach, Gmina Gniew w ubiegłym roku otrzymała dotację w wysokości prawie 6 milionów złotych.

Informacje dotyczące programu „Czyste Powietrze”
2018.07.18
-

17 lipca w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Krajowego Programu „ Czyste Powietrze” dla budynków jednorodzinnych oraz konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku pt. „Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych” dla osób fizycznych, mieszkających w budynkach wielorodzinnych, wspólnot mieszkaniowych i jednostek samorządu terytorialnego. Szczegóły konkursów zostaną przedstawione wkrótce.

Zgłoś jubileusz bliskiej osoby
2018.07.18
Zgłoś jubileusz bliskiej osoby

W związku z jubileuszami 50. i 60-lecia pożycia małżeńskiego bliskich nam osób, prosimy o zgłaszanie takich informacji do Urzędu Stanu Cywilnego w Gniewie pod nr tel. 58 530 79 54 lub 58 535 22 54.

Uwaga na intensywne opady deszczu i burze
2018.07.18
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Razem zadbajmy o to miejsce
2018.07.18
Razem zadbajmy o to miejsce

Trwa proces rewitalizacji na starym mieście w Gniewie. Miasto zmienia się i nabiera nowego blasku. Aby jednak jak najdłużej cieszyć się efektami prowadzonych obecnie prac, sami też musimy zadbać o to miejsce.

Dołącz do świętujących Kociewiaków!
2018.07.17
Dołącz do świętujących Kociewiaków!

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia. Warto zaznaczyć, że Gminę Gniew w korowodzie reprezentować będą członkowie Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I Ty dołącz do świętujących Kociewiaków.

Menadżer projektu poszukiwany
2018.07.17
-

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 poszukuje menedżera projektu. Aplikacje w języku angielskim wraz z niezbędnymi dokumentami można przesyłać pocztą elektroniczną do 27 lipca 2018 roku, na adres: rekrutacja@cpe.gov.pl. Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami planowane są na początek sierpnia br.

Rozbudowa szkoły
2018.07.17
Rozbudowa szkoły

Stanęły już ściany parteru łącznika, dobudowywanego do obiektu szkoły podstawowej w Gniewie i ułożone zostały płyty stropowe na konstrukcji. Coraz bardziej widoczny jest już rozkład pomieszczeń nowego budynku. Jak widzimy na zdjęciu rozbudowa szkoły nieodwracalnie zmieni układ przestrzenny w tej części miasta.

Wycieczka do Krynicy
2018.07.17
-

W niedzielę, 15 lipca, mieszkańcy gminy Gniew, na czele z sołtys Szprudowa, Małgorzatą Gajewską, wybrali się do Krynicy Morskiej. Przy pięknej pogodzie i w dobrych nastrojach czas szybko minął. Już dzisiaj zapisać się można na kolejną wycieczkę w to samo miejsce. Tym razem odbędzie się ona 19 sierpnia.

Dopłaty na wyprawkę szkolną
2018.07.17
Dopłaty na wyprawkę szkolną

Rządowy program „Dobry Start” to 300 złotych wsparcia wypłacanego raz w roku wszystkim uczniom. To inwestycja w edukację polskich dzieci. Pomoc może trafić do ponad 4,6 mln uczniów. Wnioski można składać już od 1 lipca.

Awaria w Piasecznie - brak wody
2018.07.17
-

Z powodu awarii sieci wodociągowej we wtorek, 17 lipca w Piasecznie nastąpi przerwa w dostawie wody. Utrudnienia potrwają do czasu usunięcia awarii. Przepraszamy!

IX plener malarski w Gniewie zakończony
2018.07.16
-

Wystawą przy kościele św. Mikołaja w Gniewie, jaka odbyła się w niedzielę, 15 lipca zakończyliśmy kolejny już plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, z udziałem grupy 16 studentów pierwszego roku architektury wnętrz z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Oferta pracy w ciepłowni w Gniewie
2018.07.16
-

Veolia Północ ciepłownia w Gniewie poszukuje pracownika na stanowisko pomocnika operatora urządzeń energetycznych w gniewskim oddziale Veolii. Dokumenty składać można do końca lipca. Szczegóły pod nr tel. 660 531 465.

Darmowe zajęcia piłkarskie na Orliku
2018.07.16
Darmowe zajęcia piłkarskie na Orliku

Od 2 lipca  rozpoczęły się wakacje na gniewskim Orliku. Organizatorem wydarzenia jest KS Sobieski Gniew. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-13 przez cały lipiec i sierpień. Prowadzącym spotkania jest trener Michał Alaburda, a zajęcia mają charakter otwarty, są bezpłatne i bez zapisów.

Wakacje!
2018.07.16
Wakacje!

Dzieci, które wakacyjne dni spędzą w gminie Gniew zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną przygotowaną przez szkoły, organizacje i instytucje kulturalno-sportowe. Życzymy wszystkim mile spędzonych chwil i udanej letniej zabawy! Szczegóły w załączniku.

CAG przeniesiony do Referatu Promocji
2018.07.16
-

Informujemy, że od poniedziałku, 16 lipca, na czas trwania remontu lokalu na placu Grunwaldzkim 45, biuro Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew jest przeniesione do biura Referatu Promocji i Informacji urzędu miasta w Gniewie (plac Grunwaldzki 16/17). Na czas trwania prac remontowych, działalność Pracowni Orange została natomiast zawieszona. Za utrudnienia przepraszamy!

Delegacja z Kotla w Gniewie
2018.07.16
Delegacja z Kotla w Gniewie

Wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski, wraz z sekretarz i skarbnikiem swojej miejscowości odwiedzili w zeszłym tygodniu Gniew. Delegacja chciała się dowiedzieć jak najwięcej o funkcjonowaniu gminnej spółki Inwest-Kom. Jej prezes, Jakub Jaskólski, odpowiadał m.in. na pytania dotyczące struktury przedsiębiorstwa, jego finansowania i zadaniach jakimi się zajmuje.

Uwaga na intensywne opady deszczu i burze
2018.07.16
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Przerwa w dostawie wody
2018.07.16
-

Spółka Inwest-Kom informuje że w godz. od 9.00 do 10.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Wiślanej i Pałacu Marysieńki w Gniewie. Za utrudnienia przepraszamy!

Grała Młodzież – Sobieski Gniew
2018.07.16
Grała Młodzież – Sobieski Gniew

Sobieski w rozgrywkach młodzieżowych wystawił zespoły do trzech kategorii: Juniora Młodszego B1 (rocznik 2001), Trampkarza C1 (rocznik 2003) oraz Młodzika D2 (rocznik 2006). Przykrym jest fakt, iż rozgrywki dokończyły tylko dwa pierwsze zespoły, a drużyny Juniora D2, w końcowej fazie sezonu nie zdołała rozegrać swoich spotkań.

Poplenerowa wystawa artystów z Bydgoszczy w najbliższą niedzielę!
2018.07.13
Artystyczny Gniew

Już w najbliższą niedzielę, 13 lipca zapraszamy na wernisaż poplenerowy, który stanowił będzie niebywałą okazje do podziwiania Gniewu na płótnie, zakupienia obrazów lub wygrania ich w przygotowanej specjalnie dla Państwa loterii. Autorami prac są studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy, których od 4 lipca gościmy w naszym mieście. Młodzi malarze przyjeżdżają do nas na coroczny plener malarski im. Leona Wyczółkowskiego, by właśnie w pięknym Gniewie, szkolić swój warsztat malarski pod czujnym okiem profesor dr hab. Aleksandry Simińskiej oraz mgr sztuki Magdaleny Rucińskiej. Zobacz sam jak powstają ich dzieła i co jest źródłem inspiracji.

 

Pieśni patriotyczne oczami uczniów. Znamy wyniki konkursu!
2018.07.13
-

Kwiecień minął pod znakiem przygotowywania prac plastycznych z wielką historią w tle. Wszystko za sprawą konkursu pt. "Pieśni patriotyczne i ich historia", organizowanego przez Zakład Produkcji Kruszyw.

Gniewska organizacja z grantem Tesco
2018.07.13
-

Miło nam poinformować, że Fundacja Obywatelska w Gniewie zdobyła 10637 głosów klientów sklepów Tesco w Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Pruszczu Gdańskim. Głosowanie odbywało się w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Gniewskiej organizacji udało się zdobyć grant na działania z zakresu programowania i budowania robotów przy użyciu przedmiotów codziennego użytku. Szczegóły wkrótce.  

GOSiR informuje o sytuacji nad jeziorami
2018.07.13
-

W imieniu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie informujemy, że na terenie gminy Gniew w bieżącym sezonie letnim nie zostały utworzone kąpieliska ani miejsca wykorzystywane do kąpieli. Tereny, które są usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie akwenów wodnych, a będące w pełnomocnictwie GOSiR-u, będą funkcjonowały typowo jako tereny rekreacyjne – tj. w miejscowościach: Tymawa, Rakowiec, Półwieś i Pieniążkowo.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.