Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

"Bezpieczeństwo - moje drugie imię"
2021.05.18
"Bezpieczeństwo - moje drugie imię"

W dniu wczorajszym tczewscy mundurowi rozpoczęli akcję pn.„Bezpieczeństwo-moje drugie imię”. W ramach realizacji zaplanowano przeprowadzenie działań kontrolno-profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem osób poruszających się autostradą A1. Przedsięwzięcie realizowane będzie do dnia 23 maja podczas światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Międzynarodowy Dzień Muzeów
2021.05.18
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów, pracownikom Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oddział w Gniewie oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie dziękujemy za pracę dla społeczności lokalnej oraz promowanie kultury i dziedzictwa naszego regionu. Składamy najserdeczniejsze życzenia, pomyślności realizacji wielu ciekawych projektów, rozwijających wyzwań i satysfakcji z pracy zawodowej. Życzymy Państwu aby praca, którą wykonujecie dawała radość i przekładała się na ciągle rosnącą liczbę odwiedzających.

Uwaga, burze
2021.05.17
Burze

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa pomorskiego dotyczące przewidywanych burz, które miejscami będa tworzyć ulewne deszcze od 20 do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h.

Darmowe kwiaty dla mieszkańców Starego Miasta - odbiór we wtorek i w środę
2021.05.17
Darmowe kwiaty dla mieszkańców Starego Miasta!

Urząd Miasta i Gminy Gniew kontynuuje projekt ,,Gniew- miasto kwiatów”. W ramach akcji strojenia miasta, mieszkańcom Starego Miasta, biorącym udział w ubiegłorocznych edycjach przedsięwzięcia, chętnym by ozdobić swoje okna również i w tym roku, przekazane zostaną kwiaty pelargonii. Odbiór sadzonek odbędzie się w dniach 18 i 19 maja, w godz. od 9.00 do 15.00 z podwórza budynku urzędu. W przypadku braku możliwości odbioru kwiatów w wyznaczonych godzinach prosimy o telefon pod nr 58 530 79 26.

Gniewska Noc Muzeów za nami
2021.05.17
Gniewska Noc Muzeów za nami

W sobotę, 15 maja odbyła się Gniewska Noc Muzeów. Wydarzenie rozpoczęło się bardzo aktywnie, bo charytatywnym maratonem FitDance i Fitness dla Lei. Tego dnia na gniewskim rynku czekało dużo atrakcji, w których chętnie udział brali zarówno mali, jak i dorośli mieszkańcy.

Wspólnie, twórczo po kociewsku
2021.05.17
Wspólnie, twórczo po kociewsku
Rusza cykl warsztatów "Wspólnie, twórczo po kociewsku!" Zajęcia są kontynuacją wielotematycznych warsztatów i wydarzeń kulturalnych w świetlicach wiejskich gminy Gniew. W ofercie warsztatów: sztukarnia, kociewskie farbowanie, Wojski gra na rogu, smacznie u nas na Kociewiu. Warsztaty będą odbywać się w maju i czerwcu. Serdecznie zapraszamy!
Rusza kino w Kwidzynie
2021.05.17
Rusza kino w Kwidzynie

Po długiej przerwie swoją działalność wznawia Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz kino. Serdecznie zapraszamy na wydarzenia i senase filmowe, które odbędą się w najbliższym czasie. Już 21 maja będzie można uczestniczyć w kinie plenerowym, a 1 czerwca wziąć udział w kulturalnych atrakcjach z okazji Dnia Dziecka.

Ptasia grypa - zwalczanie i zapobieganie
2021.05.17
Ptasia grypa - zwalczanie i zapobieganie

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie, dotyczącymi zwalczania oraz zapobiegania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Bezrobocie w Powiecie Tczewskim
2021.05.17
Bezrobocie w Powiecie Tczewskim

Zachęcamy do zapoznania się z miesięcznym raportem Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie dotyczącym bezrobocie rejestrowanego w Powiecie Tczewskim. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tczewie na kniec kwietnia wyniosła 3362 osoby i była o 162 osoby, tj. o 4,6% niższa niż w poprzednim miesiącu. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Kąciki dyskusyjne w ZSP Gniew
2021.05.17
Kąciki dyskusyjne w ZSP Gniew

Informujemy, iż w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego ZSP w Gniewie zorganizował kąciki dyskusyjne dla uczniów, usytuowane na szkolnych korytarzach. Celem projektu było pogłębianie relacji wśród młodzieży, kształtowanie szacunku do różnorodnych postaw i poglądów, jak również miłe spędzanie czasu podczas przerw miedzy lekcjami. W ramach projektu zakupiono pięć sof, stoliki oraz poduszki. Koszt realizacji projektu wyniósł 3000 zł.

Gniewska Noc Muzeów
2021.05.14
Gniewska Noc Muzeów

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 15 maja na Gniewską Noc Muzeów, która odbędzie się na rynku w Gniewie! W programie między innymi: wystawy dotyczące rekonstrukcji historycznych w Gniewie, wieczorne atrakcje w Muzeum Kapsla, a po zmroku pokazy Fire Show oraz występ grupy Koko Teatr. Podczas wydarzenia będziemy mogli także pomóc walczącej o życie małej Lei, biorąc udział w maratonie fitness. Bądźcie z nami!

"Pruska Strzała" - łucznictwo konne w Opaleniu
2021.05.14
”Pruska Strzała” - łucznictwo konne w Opaleniu

Już w najbliższy weekend 14-16 maja odbędzie się pierwszy ogólnopolski turniej łucznictwa konnego na Pomorzu „Pruska Strzała”. Areną tego wyjątkowego przedsięwzięcia, w którym udział wezmą najlepsi w Polsce i na świecie konni łucznicy, będzie „Szkółka Jeździecka Pasja” w Opaleniu. To właśnie w tej urokliwej wsi żywo kultywowane są tradycje dawnej jazdy konnej, w której wykształciło się już wielu członków grup rekonstrukcji historycznych. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w tym pierwszym w historii gminy Gniew i Pomorza wydarzeniu!

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie ptasiej grypy
2021.05.14
Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie ptasiej grypy

W środę, 12 maja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie, w związku z wystąpieniem ptasiej grypy na terenie gminy Gniew, odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie otworzyła Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, witając członków zespołu i zaproszonych gości. W spotkaniu brali udział: przedstawiciele Policji, spółki Inwest-Kom, Straży Pożarnej, Gminnego Centrum Reagowania, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tczewie oraz sołtysi z terenu gminy Gniew.

Seniorze dowiedz się jak bezpiecznie się spisać!
2021.05.13
Seniorze dowiedz się jak bezpiecznie się spisać!

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora i Główny Urząd Statystyczny serdecznie zapraszają 14 maja o godz. 14:00 do obejrzenia materiału informacyjnego pt. „Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów”. Przypominamy, iż Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia i jest obowiązkowy. Zachęcamy do obejrzenia nagrania, które pomoże bezpiecznie się spisać i nie dać się oszukać.

Ogłoszenie Burmistrza
2021.05.13
Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990 ze zm.) Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 13 maja 2021 r., Zarządzeniem Nr 69/21 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia”.

Kolejne organizacje z dofinansowaniami
2021.05.13
Kolejne organizacje z dofinansowaniami

Miło nam poinformować, iż rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla gminy Gniew na rok 2021.

Przyspieszenie łagodzeń obostrzeń
2021.05.12
Przyspieszenie łagodzeń obostrzeń

W dniu dzisiejszym na konferencji prasowej rząd poinformował, iż 21 maja zostaną otwarte kina, teatry, filharmonia i instytucje kultury o osiem dni wcześniej niż planowano, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym. Natomiast branża sportowa – kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż zakładano do tej pory. 

Zmiana lokalizacji przystanku w Kursztynie
2021.05.12
Zmiana lokalizacji przystanku w Kursztynie

Miło nam Państwa poinformować, iż w Kursztynie trwają prace związane z montażem wiaty autobusowej. Dodatkowo wiata zostanie wyłożona kostką brukową. Przystanek przeniesiony jest w nowe bardziej wygodne i bezpieczne miejsce dla podróżujących.

Świetlica w Wielkich Walichnowach po remoncie
2021.05.11
Świetlica w Wielkich Walichnowach po remoncie

Miło nam poinformować, iż remont w świetlicy wiejskiej w Wielkich Walichnowach został ukończony. Podłoga w obiekcie została wyłożona płytkami. Inwestycja realizowana była w ramach Funduszu Sołeckiego. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki serdecznie dziękuje sołtysowi Dariuszowi Krzyżyńskiemu i radnej Weronice Lasocie-Syldatk za współpracę i zaangażowanie w realizację inwestycji.

Burmistrz zachęca do udziału w spisie
2021.05.11
Burmistrz zachęca do udziału w spisie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki zachęca mieszkańców gminy Gniew do udziału w internetowym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, w którym włodarz naszej gminy prezentuje jak w łatwy sposób można wziąć udział w spisie.

Film promocyjny spisu.

Gniewianie oddali prawie 11 litrów krwi
2021.05.11
Gniewianie oddali prawie 11 litrów krwi

W poniedziałek, 10 maja na rynku w Gniewie zorganizowano Ambulansowy Pobór Krwi. W akcję realizowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, zaangażowali się strażacy ochotnicy z terenu naszej gminy. Już po raz drugi w tym roku mieszkańcy gminy Gniew oddali swoją krew potrzebującym.

Gniewski Budżet Obywatelski 2021 – projekty wybrane
2021.05.11
Gniewski Budżet Obywatelski 2021 – projekty wybrane

Prawie 100 000 złotych przeznaczonych zostanie na obywatelskie projekty, które wybrane zostały w piątkowym głosowaniu w ramach tegorocznego Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie projekty, na które mogliśmy oddać głosy zostały przyjęte do realizacji! Już niedługo mieszkańcy terenów wiejskich, cieszyć się będą nowymi inwestycjami, dzięki którym w naszej gminie będzie jeszcze jaśniej i bezpieczniej!

Mecze piłkarskie w Gniewie
2021.05.11
Mecze piłkarskie w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminy meczów piłki nożnej na najbliższy weekend oraz środę, które będą rozgrywane na boisku piłkarskim przy Hali GOSiR w Gniewie. Najbliższe spotkanie gniewskiej drużyny odbędzie się w sobotę15 maja, następny mecz już w środę 19 maja. Trzymajmy kciuki za nasze drużyny.Dzień bez śmiecenia
2021.05.11
Dzień bez śmiecenia

Najważniejszą potrzebą tego święta jest uświadamianie ludzi w zakresie prawidłowego segregowania odpadów i ekologicznego stylu życia. W tym dniu szczególną uwagę należy zwrócić na istotę segregacji, dzięki której zamieniamy odpady na cenne surowce. Dbajmy o wspólną przestrzeń, w której żyjemy. Dbając o środowisko dbamy także o nasze przyszłe życie.

Przerwa w dostawie wody w Rakowcu
2021.05.11
-

W związku z rozbudową sieci wodociągowej w Rakowcu, we wtorek 11 maja w godz. od 12.00 do 16.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla zachodniej części wsi. Za utrudnienia przepraszamy!

Rozwój biznesu i działalności eksportowej
2021.05.11
Rozwój biznesu i działalności eksportowej

Zapraszamy na webinarium dla przedsiębiorców z terenu powiatu tczewskiego dot. rozwoju biznesu i działalności eksportowej. Spotkanie online odbędzie się w czwartek, 13 maja o godz. 10.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Podczas webinarium zaprezentowane zostaną dostępne formy wsparcia rozwoju biznesu i działalności eksportowej, oferowane przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, Pomorskiego Brokera Eksportowego oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Serdecznie zapraszamy!

Konsultacje społeczne projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej
2021.05.11
Konsultacje społeczne projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

Związek OSP RP, realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych, organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo
2021.05.11
Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną pn. „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Celem akcji jest promowanie wiedzy na temat korzyści, jakie niesie wykorzystanie bezgotówkowej formy pobierania świadczeń, a także możliwości wynikających z korzystania z rachunku bankowego, zwłaszcza w czasie trwającej pandemii. Szczegóły znajdą Państwo w materiałach informacyjnych oraz na stronie.

Kondolencje dla rodziny śp. Tomasza
2021.05.10
Kondolencje dla rodziny śp. Tomasza

Z nieopisanym żalem, niedowierzaniem i głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi śp. Tomasza Cejera. Wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach oraz słowa otuchy dla Aleksandry, Michała i Maćka oraz bliskich z rodziny z powodu odejścia tak wspaniałego człowieka składa dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracji i obsługi Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu.

Zostań mistrzem ortografii
2021.05.10
Zostań mistrzem ortografii

Zapraszamy szkoły podstawowe i średnie do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Mistrz Ortografii. Głównym założeniem konkursu zabawy jest propagowanie zasad prawidłowej pisowni wyrazów wśród uczniów - i nie tylko, bo udział w nim może wziąć każdy! Konkurs Mistrz Ortografii rozpocznie się 14 maja i będzie trwał do 13 czerwca 2021 r.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.