Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Utrudnienia na drodze
2018.09.25
Utrudnienia na drodze

W związku z trwającymi pracami polegającymi na remoncie drogi gminnej nr 228040G, w dniach 24-26 września (poniedziałek- środa) w godz. 7-15.00 zamknięta będzie droga na odcinku Kolonia Ostrowicka - Dąbrówka. Proponowany dojazd do miejscowości Dąbrówka: przez Półwieś, drogą gminną nr 228044G. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia i informuje, że postara się aby trwały one jak najkrócej.

Sobieski meet
2018.09.25
-

W imieniu Klubu Sportowego Sobieski Gniew serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z klas 0-5 na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które odbędzie się w zespole szkół w Opaleniu 27 września o godz. 17.00.

Gniewscy karciarze zwyciężają w Sztumie
2018.09.25
-

V Otwarty Turniej Baśki z okazji Dni Ziemi Sztumskiej rozgrywano w salach Sztumskiego Centrum Kultury. Zawody odbyły się staraniem SCK oraz klubu sportowego Zantyr. Rywalizowano indywidualnie, w parach i drużynowo. Miło nam poinformować, że gniewianie wygrali drużynowo, w parach i zajęli bardzo wysokie miejsca indywidualnie.

Keramzyt ponownie wygrywa, porażki Mewy i Sobieskiego
2018.09.25
-

Imponująco w V lidze radzi sobie Keramzyt Szprudowo. W sobotę, podopieczni trenera Rutkowskiego, pewnie pokonali rezerwy Powiśla Dzierzgoń i po siedmiu spotkaniach legitymują się bilansem czterech zwycięstw, dwóch remisów i porażki. Trochę trudniej odnaleźć się w nowej lidze gniewskiej Mewie, która w pojedynku z liderem – Madami Ostaszewo, zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Czwarty mecz w rozgrywkach Klasy B zanotowali piłkarze Sobieskiego. Tym razem pokonało ich KP Wandowo.

Uroczystości ku czci pomordowanych Kociewiaków
2018.09.25
-

W niedzielę, 23 września, odbyło się uroczyste oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej w 79 rocznicę mordu na Kociewiakach w Lesie Szpęgawskim. 1 Kociewską Drużynę Harcerek „Borowianki”, reprezentowały druhny: Wiktoria Kleina, Zuzanna Kleina, Magdalena Talecka.

Uwaga na silny wiatr
2018.09.25
-

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Dzień przedszkolaka w przedszkolu w Jeleniu
2018.09.25
-

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień  Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Gniewinki
2018.09.24
Gniewinki

We wtorek 25 września Gniew obchodzić będzie  721 Rocznicę Nadania Praw Miejskich. Z tej okazji o godz. 12:00 z ratusza miejskiego zostanie odegrany hejnał Gniewu by zaprosić mieszkańców i sympatyków naszego miasteczka na godz. 18.00 na uroczystą mszę świętą w intencji mieszkańców ziemi gniewskiej. 

Kino w Gniewie!
2018.09.24
Kino w Gniewie!

Dzięki współpracy gniewskiej parafii z zamkiem już w poniedziałek, 24 września, będziemy mogli obejrzeć pierwszy film w ramach  Klubu Filmowego w Gniewie: „Podróż na sto stóp”  z Helen Mirren. Jako kolejny wyświetlony zostanie nominowany do Oscara „Twój Vincent” . Gośćmi tego seansu będą realizatorzy filmu. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Informacje wyborcze
2018.09.24
-

Przedstawiamy Państwu informacje nadesłane przez Komisarza Wyborczego w Gdańsku. Wiadomości dotyczą dodatkowych zgłoszeń kandydatów do komisji wyborczych.

Bieg Gniewski 2018 – poznaj wyniki
2018.09.24
-

W sobotę, 22 września, odbyła się piąta edycja Biegu Gniewskiego. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z całego kraju. Jako pierwszy odcinek 10 km pokonał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza. Wśród pań najszybsza okazała się natomiast Dominika Nowakowska z Kiełpina.

Kociewskie Forum Turystyki w Gniewie
2018.09.24
-

Wielkimi krokami zbliża się Kociewskie Forum Turystyki Wiejskiej, które odbędzie się w Zamku Gniewie w czwartek, 27 września. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu osoby związane z branżą turystyczną. Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Masz pomysł – aplikuj
2018.09.24
-

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION wraz z Partnerami biznesowymi Funduszu Inicjowania Rozwoju tj. POLPHARMA S.A. oraz LPP z radością informuje o uruchomieniu IV edycji Konkursu Grantowego. Najlepsze projekty międzysektorowe mogą zdobyć dofinansowanie swojego pomysłu w wysokości nawet 25 tysięcy złotych, wsparcie w przygotowaniu profesjonalnej kampanii crowdfundingowej oraz udział w warsztatach.

Opłata za zezwolenia alkoholowe
2018.09.24
Opłata za zezwolenia alkoholowe

Przypominamy, że przedsiębiorcy, prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych są zobowiązani do dnia 30 września br. dokonać opłaty III raty za korzystanie z zezwoleń w roku 2018. W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Referatu Społecznego osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, Plac Grunwaldzki 1 (parter budynku), telefonicznie pod nr tel. 58 530 79 56, 58 530 79 58 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: rsp@gniew.pl.

Uwaga na silny wiatr i burze z gradem
2018.09.24
Uwaga na silny wiatr i burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i burzami.

Próbny alarm
2018.09.24
-

W piątek, 21 września, ok godz. 10.00 w Przedszkolu Miejskim w Gniewie przeprowadzona została próbna ewakuacja przeciwpożarowa, w której wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci oraz cały personel placówki.

„Poczuj swoje ciało - oczyść swój umysł” – zajęcia odwołane
2018.09.24
-

W hali sportowej w Gniewie miały dzisiaj o godz. 19.30 odbyć się zajęcia wzmacniająco-relaksacyjne. Niestety tym razem ćwiczenia nie odbędą się. Organizatorzy zapraszają za tydzień.

Bieg Gniewski 2018
2018.09.21
Bieg Gniewski 2018

W sobotę, 22 września, odbędzie się piąta edycja Biegu Gniewskiego, który na stałe wpisał się w krajobraz pomorskiego biegania. Bieg Gniewski cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością wśród wielu pomorskich biegaczy. Organizatorzy przygotują dla wszystkich piękne medale, bogate pakiety startowe i pyszne przekąski na mecie. Również dla najmłodszych nie zabraknie ciekawych atrakcji, a to wszystko w samo południe na terenie wspaniałego dziedzińca zamku w Gniewie.

 

Latocha Agropom Gniew vs Jeziorak Iława
2018.09.21
Latocha Agropom Gniew vs Jeziorak Iława

Po latach przerwy  ligowa piłka ręczna powraca do Gniewu. W najbliższa niedziele, 23 września, o godz. 15:00 na parkiet wybiegną szczypiorniści II ligowego zespołu Latocha Agropom Gniew.  Na inaugurację podopieczni trenera Mariusza Graczyka podejmą zespół  Jeziorak Iława. Wstęp wolny.

Wystaw graty z chaty
2018.09.21
Wystaw graty z chaty

Niedługo kolejna akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych, podczas której z naszych domów pozbyć się możemy niepotrzebnych rzeczy, mebli i innych przedmiotów, których nie wyrzucimy w zwykłym boksie śmietnikowym. W mieście nasze graty z chaty wystawić będziemy mogli w sobotę, 22 września, a na terenach wiejskich tydzień później, 29 września, zgłaszając to wcześniej do sołtysa lub gniewskiego urzędu. Szczegóły poniżej.

W Gniewie powstaje pierwszy żłobek
2018.09.21
-

Rozpoczęły się już prace budowlane, związane z przystosowaniem pomieszczeń w budynku Sali gimnastycznej, należącej do szkoły podstawowej nr 1 w Gniewie. Wszystko po to, by w właśnie w tym miejscu stworzyć pierwszy w Gniewie żłobek miejski, na który Gmina Gniew zdobyła dofinansowanie w wysokości 306 000 złotych z programu rządowego Maluch +. Miejsce opieki dla najmłodszych buduje wyłoniona w drodze przetargu spółka Inwest-Kom.

Dobrych szyldów coraz więcej
2018.09.21
-

Spacerując po Gniewie można zauważyć coraz więcej szyldów, które dzięki swojej formie i precyzji wykonania, stanowią dziś element zdobniczy gniewskiej starówki. Niejednokrotnie poruszano temat współczesnych reklam na elewacjach budynków, niepasujących do staromiejskiego klimatu. I choć ta sytuacja nie jest może jeszcze w stu procentach satysfakcjonująca, mamy ulicę, która może się poszczycić reklamami na elewacjach kamienic, bo te już nie szpecą, a wręcz przeciwnie, dodają jej uroku. Brawa dla mieszkańców i przedsiębiorców ulicy Jakusz Gostomskiego!

Targowisko miejskie znów na placu
2018.09.21
-

Do Gniewu przyjechało wesołe miasteczko. Maszyny rozstawione zostały tradycyjnie na terenie zielonym przy ul. 27 Stycznia. Wcześniej, w miejsce to, z uwagi na prace rewitalizacyjne na gniewskim rynku, przeniesione zostało targowisko miejskie, organizowane do tej pory na placu. Teraz, jako że teren zajmują karuzele, w najbliższych tygodniach targowisko miejskie znów odbędzie się na placu Grunwaldzkim.

Niski stan wód
2018.09.21
-

Wodowskazy w Korzeniewie wskazały dziś zaledwie 162 cm. Niski poziom wody na Wiśle sprawił, że pojawiły się łachy. Ostrzegamy, łacha to piaszczyste miejsce powstałe z materiału naniesionego przez rzekę, głównie piasku, nieutrwalonego i niezagęszczonego. Stąpając po takim terenie nigdy nie wiemy, w którym momencie człowiek zacznie zapadać się w piasku. Niewinnie wyglądająca piaszczysta łacha to bardzo niebezpieczna ruchoma pułapka. Człowiek zapada się w piasku z każdym kolejnym krokiem. Pod warstwą piasku jest gęste błoto, i to ono działa jak kleszcze. 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew
2018.09.20
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018r., poz. 121 z póź. zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 20 września 2018r., Zarządzeniem nr 104/18 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie
2018.09.20
-

Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju. Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy realizowane przez różnego typu instytucje, skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. 

Gra młodzież
2018.09.20
-

Trwają rozgrywki ligowe zespołów młodzieżowych z naszej gminy. Dobrą formę prezentują zawodnicy zespołu Junior B1 (rocznik 2002/2003) Sobieskiego Gniew. W ostatniej kolejce pokonali w stosunku 4:2 Mady Ostaszewo. Po czterech spotkaniach, podopieczni Mateusza Watkowskiego, mają na koncie 9 punktów i zajmują 3. lokatę w tabeli.

Kandydaci na radnych
2018.09.20
-

Przedstawiamy państwu listy kandydatów do Rady Miejskiej w Gniewie oraz informacje o okręgach wyborczych. Przypominamy, że wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Oferta pracy
2018.09.20
-

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Murmex zatrudni pracownika (sprzedawcę) do sklepu przemysłowego przy ul. 27 Stycznia w Gniewie. Mile widziane są umiejętność obsługi komputera oraz prawo jazdy kat. B. Szczegóły w sklepie lub pod nr tel. 58 535 23 39.

Z życia SP nr 1 w Gniewie
2018.09.20
-

Mija trzeci tydzień nauki szkolnej. W szkole podstawowej nr 1 w Gniewie uczniowie w każdy piątek na długich przerwach bawią się przy muzyce, pozytywnie nastrajając się do pracy na lekcjach. 15 września jednak z klas obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki - wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń i umacniania wiary we własne siły.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • dps
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • MGOPS

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.