Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W piątek urząd czynny do 12.00
2019.04.19
W piątek urząd czynny do 12.00

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 42/19 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w piątek (19 kwietnia) Urząd Miasta i Gminy Gniew czynny będzie do godziny 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Powiatowe mistrzostwa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt
2019.04.18
Powiatowe mistrzostwa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w Mini Piłce Siatkowej "2" i "4" Dziewcząt, które odbędą się w niedzielę 28 kwietnia na Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie o godz.9.30. Zgłoszenie i regulamin konkursu w załączniku. Karty zgłoszeń drużyny mogą kierować do prowadzącego zawodów - Tomasza Ostrowskiego.

Wielkanoc w przedszkolu
2019.04.18
Wielkanoc w przedszkolu

Maluchy z przedszkola w Piasecznie już od początku kwietnia robiły wielkie przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Wykonywały piękne wiosenne prace, uczestniczyły w konkursie świątecznym, bawiły się w zabawy o tematyce świątecznej. Tradycją naszego przedszkola jest malowanie pisanek, dzieci czekały na ten dzień z utęsknieniem, a prace wyszły super. Śpiewając piosenki wielkanocne przywołały Zajączka Wielkanocnego, który każdemu zostawił słodki upominek. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

"Veolia Run - 5 km biegiem po Gniewie"
2019.04.18
"Veolia Run - 5 km biegiem po Gniewie"

Najwyższy czas zacząć trenować swoją kondycję. Za niecałe dwa miesiące - w sobotę, 15 czerwca odbędzie się bieg gniewski Veolia Run organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Gniew, oraz Powiatowe Centrum Sportu. Udział w zawodach będzie doskonałą okazją, nie tylko do rywalizacji, ale też do obejrzenia najciekawszych zakątków naszego miasta. Zachęcamy do zapisów.

Trwają konkursy Funduszu Akumulator Społeczny
2019.04.18
Trwają konkursy Funduszu Akumulator Społeczny

Fundusz Akumulator Społeczny zbiera wnioski dot. wsparcia na rozwój  młodych organizacji i inicjatyw społecznych. Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. 

Znaleziono klucze
2019.04.18
Znaleziono klucze

W czwartek, 18 kwietnia, w obrębie Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie znaleziono klucze. Odebrać je można w sekretariacie magistratu (pl. Grunwaldzki 1) podając miejsce zgubienia.

VIII sesja Rady Miejskiej
2019.04.18
VIII sesja Rady Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na VIII sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w środę, 24 kwietnia o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45). W programie sesji między innymi: informacja o sytuacji osób starszych i niepełnosprawnych w Gminie Gniew, ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2018 dla Miasta i Gminy Gniew oraz informacja o stanie bezpieczeństwa publicznego na terenie Miasta i Gminy Gniew.

Rajd Kwidzyński
2019.04.17
Rajd Kwidzyński

Rajd Kwidzyński po raz kolejny zagościł na terenie Gminy Gniew. W niedzielę, 14 kwietnia odbyła się 1 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza 2019, czyli 4. edycja Rajdu Kwidzyńskiego. Pierwsze trzy odcinki specjalne przebiegały przez asfaltową drogę leśną prowadzącą od DK91 w stronę miejscowości Dębiny.

Mistrz Polski w Duathlonie
2019.04.17
Mistrz Polski w Duathlonie

Miło nam poinformować, że 14 kwietnia mieszkaniec gminy Gniew Przemysław Ruliński został Mistrzem Polski w duathlonie w kategorii wiekowej do 34 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Inspekcja weterynaryjna informuje o szkoleniu
2019.04.17
Inspekcja weterynaryjna informuje o szkoleniu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że istnieje możliwość odbycia szkolenia w zakresie uboju zwierząt gospodarskich w celu pozyskania mięsa na użytek własny. Więcej informacji i karta zgłoszenia w załącznikach. 

Hejnał Gniewu
2019.04.16
Hejnał Gnbiewu

Od dzisiaj, codziennie o godz. 12.00 z ratusza miejskiego rozbrzmiewać będzie hejnał Gniewu. To jeden z kolejnych elementów służących ożywianiu Starego Miasta, który powstał z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego. Przypomnijmy, że hejnał skomponowała dyrektor gniewskiej biblioteki Jadwiga Mielke. Dzięki tej inicjatywie, ten ważny wyróżnik tożsamości gminy zaistnieje w świadomości nie tylko nas, mieszkańców, ale również turystów.

Wielki Tydzień w Kościele - spowiedź święta
2019.04.16
Wielki Tydzień w Kościele - spowiedź święta

Okres Wielkiego Tygodnia i przypadające w tym tygodniu Triduum Paschalne to dla chrześcijan najświętszy czas w roku. Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół wspomina najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie. Wierni mogą przygotować się do tego święta, biorąc udział w spowiedzi świętej, która odbędzie się w środę, 17 kwietnia o następujących godzinach: 8.00 - 9.30; 15.00 - 17.00 i 17.30 - 18.00. O godz. 17.00 nastąpi przerwa w spowiedzi i msza święta z możliwością przystąpienia do Komunii Świętej.

Pokaz fajerwerków
2019.04.16
Pokaz fajerwerków

Spółka Zamek Gniew informuje, że dzisiaj, 16 kwietnia o godz. 22.00 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju organizatorzy przepraszają.

Piłkarskie podsumowanie minionego weekendu
2019.04.16
Piłkarskie podsumowanie minionego weekendu

Nie był to najlepszy weekend dla piłkarzy. Wszystkie zespoły seniorskie, solidarnie przegrały swoje spotkania. Patrząc w terminarz oraz tabele, w żadnym z pojedynków, zespół z naszej gminy nie był faworytem. Piękno sportu polega jednak na tym, że nie zawsze ten, silniejszy na papierze wygrywa. Niestety, tym razem ani Keramzyt, ani Mewa z Sobieskim, nie sprawiły niespodzianki.

"Kwidzyńska Wiosna Muzyczna"
2019.04.16
"Kwidzyńska Wiosna Muzyczna"

Już 24 kwietnia rozpocznie się trzecia edycja festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna. W tym roku impreza zagości w Zamku w Kwidzynie. Wszystkie koncerty będą odbywać się w słynącym z doskonałej akustyki dormitorium. 

Informator biurowy Lot Kociewie
2019.04.16
Informator biurowy Lot Kociewie

Zespół Lot Kociewie zaprasza do lektury informatora biurowego za miesiąc marzec. Znajdziemy tam między innymi informacje o spotkaniach zarządu zespołu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew Maciejem Czarneckim. Informator w załączniku.

 

Konkurs „Pomorskie dla Seniora” - zgłoś kandydata
2019.04.16
„Pomorskie dla Seniora”

Celem konkursu jest wyróżnienie seniora, samorządu, a także osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów oraz upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w regionie Województwa Pomorskiego.

Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem
2019.04.16
Punkt Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem

Informujemy o otwarciu lokalnego Punktu Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem dla mieszkańców powiatu tczewskiego. Punkt działa w Tczewie, ul. Paderewskiego 7/2. Punkt oferuję bezpłatną pomoc prawną i mediacyjną, psychologiczną i psychoterapeutyczną oraz materialną. 

Ogłoszenie burmistrza
2019.04.16
Ogłoszenie burmistrza

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi przepisami w zakresie elektrowni wiatrowych z dniem 13 lipca 2019 r.  Burmistrz Miasta i Gminy Gniew straci możliwość wydawania decyzji o warunkach zabudowy dla budynku mieszkalnego albo budynku o funkcji mieszanej, w skład której wchodzi funkcja mieszkaniowa w strefach dziesięciokrotności wysokości elektrowni wiatrowej mierzonej od poziomu gruntu do najwyższego punktu budowli, wliczając elementy techniczne, w szczególności wirnik wraz z łopatami.

Zawody wędkarskie
2019.04.16
Zawody wędkarskie

Zarząd koła PZW w Gniewie organizuje w czwartek 2 maja i sobotę 4 maja na wodach rzeki Wisły zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej. Zawody rozgrywane będą w stylu klasycznym w dwóch turach. Pierwsza tura odbędzie się w Polskim Gronowie (pierwszy wjazd na wał), druga tura w Gniewie (przeprawa promowa). 

"Piwo w starożytnym Sudanie"
2019.04.15
,, Piwo w starożytnym Sudanie "

Zapraszamy na otwarcie wystawy pt.: "Piwo w starożytnym Sudanie" w muzeum w Gniewie, przy ul. Zamkowej 2. Inauguracja odbędzie się w czwartek 25 kwietnia  w godz. 13.00-15.00. Organizatorem wystawy jest Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. 

Palmy w Gogolewie
2019.04.15
Palmy w Gogolewie

Tuż po jarmarku, o godz. 14.00 w Gogolewie odbyły się obchody XIII już Kociewskiej Niedzieli Palmowej, którą zorganizowało tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodzi Maria Kamrowska, inicjatorka i główna organizatorka wydarzenia. Wierni z terenu naszej gminy i zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu ulicami wsi z wielkanocnymi palmami, które wcześniej poświęcono podczas mszy świętej, odprawionej przez ks. Janusza Wachowskiego, proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Dzierżążnie.

Diagnostyka zakażeń HCV - punkty bezpłatnego testowania
2019.04.15
Diagnostyka zakażeń HCV - punkty bezpłatnego testowania

HCV jest to wirus, który wywołuje zapalenie wątroby typu C. Według badań w Polsce wirusem HCV zakażonych jest ok. 200 tys. osób dorosłych. Niestety, tylko co dziesiąty wie o swojej chorobie. Dlatego też Państwowa Inspekcja Sanitarna realizuje kampanię informacyjną, która ma na celu zachęcić Polaków do przeprowadzania badań w kierunku przeciwciał anty-HCV. Więcej szczegółów w załączniku.

2 miejsce w V Gdańsk Maratonie
2019.04.15
2 miejsce w V Gdańsk Maratonie

W niedzielę, 14 kwietnia w Gdańsku, z hali Amber Expo ruszył V Gdańsk Maraton. Miło nam poinformować, że członek grupy Trunsformacja, tym samym reprezentant naszej gminy Kamil Górski zajął 7 miejsce open i 2 miejsce w kategorii m30. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nowa gra miejska seniorów
2019.04.15
Nowa gra miejska seniorów

W piątek, 12 kwietnia plac Grunwaldzki w Gniewie pełen był seniorów, i to nie tylko z Gniewu. Na zaproszenie Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przyjechali do nas mieszkańcy Pszczółek, którzy wspólnie z gniewskimi seniorami testowali nową grę miejską, stworzoną przez nasz uniwersytet, dzięki której odkrywali sekrety urody królowej Marysieńki.

Wyróżnienie dla Klubu Wolontariusza z Sp 1
2019.04.15
Wyróżnienie dla Klubu Wolontariusza z Sp 1

3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie odbyła się gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Miło nam poinformować, że Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej nr 1 od listopada ubiegłego roku, otrzymał wyróżnienie w kategorii „Ósemeczki – Grupy” za działania podjęte w obecnym roku szkolnym.

Wielkanocnie w Gniewie
2019.04.15
Wielkanocnie w Gniewie

Tradycyjnie już, w niedzielę palmową, która w tym roku przypadła 14 kwietnia, odbył się w Gniewie świąteczny jarmark. Od wczesnych godzin porannych gniewianie odwiedzali kolorowe stoiska lokalnych wystawców, ale nie tylko, bo na tegoroczny jarmark zawitało również kilku sprzedawców spoza terenu naszej gminy, a nawet województwa.

,,Muzyczna scena młodych"
2019.04.15
,,Muzyczna scena młodych"
  Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie po raz 9. organizuje Konkurs Młodych Talentów Muzycznych, pod hasłem: "Muzyczna Scena Młodych". Konkurs odbędzie się dnia 26 kwietnia 2019 r. w Dzierżążnie (gm. Morzeszczyn). Zgłoszenia można składać do 17 kwietnia.
Skocz po dobrą zabawę! - 11 maja - zawody i piknik na gniewskim skateparku
2019.04.15
Skocz po dobrą zabawę! - 11 maja - zawody i piknik na gniewskim skateparku

Niebawem, już po raz szósty, odbędzie się radosna majowa impreza – otwarcie sezonu na gniewskim skateparku organizowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Zakład Produkcji Kruszyw.

,,Zielone" akcje w Jeleniu zakończone powodzeniem
2019.04.15
,,zielone" akcje w Jeleniu zakończone powodzeniem

OSP w Jeleniu w piątek i sobotę zorganizowało zbiórkę złomu i makulatury. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Łącznie zebrano aż 2 280 kg złomu i ponad 300 kg makulatury. Pozyskane środki ze sprzedaży materiałów pokryły koszt drzewek i pomogą strażakom w zakupie nowego sprzętu.  Ochotnicy dziękują wszystkim uczestnikom akcji. 

 

 

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.