Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Veolia Run – pierwszy bieg ulicami Gniewu
2019.06.18
Veolia Run – pierwszy bieg ulicami Gniewu

Ponad 200 zawodników wzięło udział w Veolia Run, czyli biegu ulicami Gniewu. Zwycięzcami pierwszej, historycznej edycji wydarzenia zostali Andrzej Rogiewicz i Alicja Misiak. Wśród startujących znalazł się również burmistrz Maciej Czarnecki. Był to jego pierwszy udział w imprezie biegowej jako zawodnika. 

Raport o stanie gminy - weź udział w debacie
2019.06.18
Raport o stanie gminy - weź udział w debacie

Ostatnia nowelizacja Ustawy o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Burmistrz do 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej taki dokument. Na sesji 26 czerwca radni rozpatrzą raport i na jego podstawie udzielą włodarzowi absolutorium. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Szkoła Podstawowa nr 2 pożegnała "gimnazjum"
2019.06.18
Szkoła Podstawowa nr 2 pożegnała "gimnazjum"

17 i 18 czerwca odbyło się pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali wolontariusze, aktywni uczniowie i Ci, którzy w roku szkolnym 2018/19 reprezentowali szkołę podczas konkursów i na olimpiadach. Wśród słów pożegnania padły wskazówki, rady i wspomnienia. Uczniowie już dziś cieszą się dniami wolnymi i wkrótce wybiorą nową, dojrzałą ścieżkę swojego życia. W wydarzeniach uczestniczyli włodarze miasta i przedstawiciele samorządu.

Zaproszenie do gry miejskiej
2019.06.18
Zaproszenie do gry miejskiej

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do udziału w grze miejskiej, która polega na odkrywaniu zagadek podczas wędrówki po zakątkach Gniewu. Udział w grze można wziąć pobierając Kartę gry w sklepie Fashion By Ann pod arkadami przy placu Grunwaldzkim. W imieniu organizatorów zachęcamy do gry. 

Niepewna wygrana - Ostatnie dni głosowania na podwórko Nivea
2019.06.18
Niepewna wygrana - Ostatnie dni głosowania na podwórko Nivea

20 czerwca zakończy się konkurs Podwórko Nivea 2019. Aktywne głosowanie mieszkańców usytuowało lokalizację naszego miasta na 1 miejscu, jednak przez ostatnie tygodnie liczba głosów zmalała w stosunku do rosnącej liczby głosów na miasta kategorii, w której mieści się nasze miasto. Zgłoszona przez nasze miasto lokalizacja placu zbaw przy ul. Sidorowicz zajmuje aktualnie 5 miejsce. Jest to ostatni szczebel podium, który  zapewni wygarną jaką jest budowa i montaż placu zabaw. W związku z powyższym zachęcamy do mobilizacji i oddawania głosów na stronie:  https://podworko.nivea.pl/ . 

 

Wieści z boiska - podsumowanie Juniorów
2019.06.18
Wieści z boiska - podsumowanie Juniorów

Miniony weekend zakończył sezon 2018/2019 w ligach juniorskich. W sobotę ostatni mecz rozegrali zawodnicy Junior D2 Keramzytu Szprudowo, którzy rywalizowali na wyjeździe z Wisłą Tczew. Tydzień temu swoje rozgrywki kończyły zespoły z ligi Junior B1, gdzie występuje Sobieski Gniew. Oba zespoły jeszcze miały szansę na zajęcie miejsca na podium, co byłoby niewątpliwym sukcesem. Jak przebiegły ostatnie kolejki obu drużynom? Czy udało się zakończyć rozgrywki na miejscu „medalowym”? Śpieszymy z informacjami!

Wieści z boiska - to już prawie koniec
2019.06.18
Wieści z boiska - to już prawie koniec

Miniony weekend był terminem ostatnich serii gier w rozgrywkach Klasy A i Klasy B. Zarówno Mewa, jak i Sobieski nie będą zbyt dobrze wspominać rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Pozytywem jest fakt, iż Mewa, dzięki punktom zdobytym jesienią, zdołała utrzymać się na tym szczeblu rozgrywkowym. Z kolei, w serca działaczy Sobieskiego nutkę nadziei wlewa fakt, iż cenne doświadczenia zbierali młodzi zawodnicy, którzy w wielu przypadkach nie ukończyli jeszcze wieku juniorskiego. Występujący w Klasie Okręgowej Keramzyt także nie zaliczy tej rundy do najlepszych. Niezwykle istotna okazała się ubiegłotygodniowa wygrana z Gwiazdą Karsin, która ze spokojem pozwala przygotowywać się do ostatniego pojedynku w tym sezonie z Borowiakiem Czersk.

Lato Festiwal w Jeleniu
2019.06.18
Festyno-Koncert w Jeleniu

W sobotę, 22 czerwca odbędzie się Festyno- Koncert w Jeleniu. Organizatorzy oferują między innymi gastronomię, oraz zabawy i atrakcje dla dzieci. Na scenie, oprócz lokalnych artystów takich jak Piaseckie Gzuby, Chałturka i  Czelo pojawi się znany na scenie polskiego popu zespół Verba. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 14.00. Więcej informacji na załączonym plakacie. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Wszystko dla ich uśmiechów
2019.06.17
Wszystko dla ich uśmiechów

Takich tłumów na rynku nie widzieliśmy od 1997 roku – można było usłyszeć głosy mieszkańców 15 czerwca, po obchodach Pierwszego Gminnego Dnia Dziecka. Przez całe popołudnie i wieczór starówka tętniła wesołą muzyką, kolorami i tańcem.

X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej
2019.06.17
X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 15.00, w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew odbędzie się X nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Tematem głównym jest wniosek o opinię Rady Miejskiej w Gniewie w sprawie zwiększenia wynagrodzenia dla wykonawcy firmy PPHU Resteks sp. z o.o. Tczew, w związku z realizacją inwestycji dotyczącej rozbudowy budynku szkolnego w Gniewie przy ul. Gdańskiej 16. Szczegóły w załączniku.

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego
2019.06.17
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego

W dniu 17 czerwca 2019 roku w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 odbyło się „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2018/2019”. Wśród wyróżnionych osiągnięć znalazły się też osiągnięcia sportowców z naszej gminy. Szkoła Podstawowa nr 2 w tym roku zdobyła miejsce na podium w Igrzyskach Sportowych Dzieci i Młodzieży, a ZS w Gniewie reprezentowało powiat podczas Wojewódzkiej Licealiady.  Gratulujemy wszystkim tegorocznych osiągnięć.

Dzień wędkarza
2019.06.17
Dzień wędkarza

Zarząd Koła PZW w Gniewie  organizuje w dniach 22- 23 czerwca gruntowe zawody wędkarskie " Nocne Łowy", które odbędą się na wodach rzeki Wisły ( Kotło - Międzyłęż). Zbiórka uczestników o godzinie 18.00. Zapisy przyjmuje prezes koła. Druki zgłoszeniowe dostępne są w sklepach wędkarskich na terenie Gniewu, oraz w Referacie Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy. 

Badanie Ankietowe GUS
2019.06.17
Badanie Ankietowe GUS

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że na terenie wszystkich gmin województwa pomorskiego w wybranych losowo gospodarstwach rolnych będą realizowane w dniach od 1 czerwca do 10 lipca br. badania ankietowe z zakresu rolnictwa: Czerwcowe badanie rolnicze (sprawozdanie R-CzBR) Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (sprawozdanie R-ZW-B) Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (sprawozdanie R-ZW-S).

Spis wyborców dla wyborów do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej
2019.06.17
Spsi wyborców dla wyborów do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że został sporządzony spis uprawnionych do udziału w głosowaniu w wyborach do Rad Powiatowych Izb Rolniczych, które odbędą się w dniu 28 lipca 2019 roku.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej
2019.06.17
Terminarz Posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej

Publikujemy terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII Kadencji. Spotkania radnych odbywać będą się w Biurze Obsługi Rady Miejskiej w Gniewie, pl. Grunwaldzki 16/17.

Festyno-Koncert w parku miejskim
2019.06.17
Festyno-Koncert w parku miejskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Inwest-Kom Sp. z. o. o. oraz Centrum Muzyczne Aktywnych zapraszają na kolejny Festyno-Koncert. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 lipca w parku miejskim w Gniewie. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. W programie między innymi gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, grill, ciepła zupa, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych oraz napoje chłodzące. Festyno-koncert dofinansowany z budżetu środków Miasta i Gminy Gniew. Zapraszamy.
 

Zagraj w filmie -"Szpęgawsk 1939" poszukuje statystów
2019.06.17
Zagraj w filmie -"Szpęgawsk 1939" poszukuje statystów

W piątek o godz. 12.00 rozpocznie się kolejny plan do filmu "Szpęgawsk 1939". Tym razem czekamy na statystów-panów w wieku 18-70 w Opaleniu ( gmina Gniew). Zbiórka 21 czerwca ( piątek) o godz.12.00 koło nieczynnego zboru ewangelickiego. Zapraszamy. Prosimy o zgłoszenia na email uth1@wp.pl lub tel. 793993981 ( imię, nazwisko, wiek, nr tel oraz dopisek OPALENIE) Praca na filmie ma charakter społeczny.

Gniewski Budżet Obywatelski – głosowanie od 14 do 16 czerwca
2019.06.14
Gniewski Budżet Obywatelski – głosowanie od 14 do 16 czerwca

Od 14 do 16 czerwca głosować będzie można na projekty zgłoszone i zakwalifikowane do głosowania w Gniewskim Budżecie Obywatelskim. Sprawdź na jakie projekty można głosować w tym roku i w jakich miejscach na terenie naszej gminy oddasz na nie swój głos. Serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w ten obywatelski konkurs i głosowania szczególnie na lokalne projekty! Szczegóły w załącznikach.

Już jutro Gminny Dzień Dziecka
2019.06.14
Gminny Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z terenu gminy Gniew na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w sobotę, 15 czerwca na rynku w Gniewie. W programie: Przegląd Młodych Talentów, teatrzyki dla dzieci, animacje, dmuchane zjeżdżalnie i wiele innych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Braci Drossel. Start o godz. 15.00. Do zobaczenia!

Zapowiedź weekendu
2019.06.14
Zapowiedz weekendu

Weekend w gminie rozpocznie się długo oczekiwanym otwarciem Stacji Mikrostyk i Festynem Rodzinnym w Polskim Gronowie. W sobotę na terenie rynku Starego Miasta odbędzie się Gminny Dzień Dziecka, a wieczorem prawie 200 sportowców wyruszy stamtąd otwierając bieg Veolia Run – 5 km po Gniewie. Od 14 do 16 czerwca na terenie całej gminy odbędą się głosowania do Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Przedstawiamy zestawienie wydarzeń  na nadchodzący weekend.

W ten weekend Veolia Run - 5 km Biegiem po Gniewie
2019.06.14
W sobotę mogą wystąpić utrudnienia

Już w najbliższą sobotę z rynku starego miasta blisko 200 biegaczy wystartuje w Biegu Veolia Run - 5 km Biegiem po Gniewie. Bieg ulicami miasta rozpocznie się o godzinie 19.00 na terenie Rynku Starego Miasta, przy ul. pl. Grunwaldzki 1. Zawodnikom startującym w biegu przypominamy o konieczności zgłoszenia się do biura zawodów w godzinach od 15.00 do 18.00 w dniu biegu, a wszystkich zapraszamy do kibicowania. 

Uwaga - od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu!
2019.06.14
Gniew przed kolejną dużą inwestycją

W poniedziałek, 17 czerwca, inwestor, którym jest Spółka Inwest-Kom, planuje rozpocząć zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. Przed nami zmiany w organizacji ruchu. W pierwszym etapie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. „świński rynek”. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika. 

Młodzi karatecy przywieźli 16 medali
2019.06.14
Młodzi karatecy przywieźli 16 medali

Dzień Dziecka okazał się szczęśliwy dla młodych sportowców z gminy Gniew. Pierwszego czerwca w Starogardzie Gdańskim obyły się otwarte mistrzostwa w karate Tradycyjnym. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie zdobywając łącznie 16 medali. Co warte podkreślenia Gniewski Klub Karate Tradycyjnego tylko w tym roku wywalczył już 44 medale na zawodach zarówno wojewódzkich i ogólnokrajowych.

Wycieczka do Krynicy Morskiej
2019.06.14
Wycieczka do Krynicy Morskiej

Sołectwo Szprudowo dnia 21 lipca organizuje wycieczkę do Krynicy Morskiej. Chęć udziału można zgłaszać do 14 lipca. Zapisy i szczegóły u organizator pani Małgorzaty Gajewskiej pod numerem telefonu: 661 837 018 .

Nasze Kluby ze środkami z Ministerstwa
2019.06.14
Nasze Kluby ze środkami z Ministerstwa

UKS „Olimpia” Gniew, KS Mewa Gniew i KS Keramzyt Szprudowo. Te Kluby, działające na terenie naszej gminy, zakwalifikowały się do IV edycji Rządowego Programu „KLUB”. Chociaż lista szczęśliwców jest dość długa, bo liczy sobie 3 732 podmioty, to pechowców, których wnioski zostały odrzucone bądź otrzymali zbyt mało punktów było znacznie więcej.

Młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej
2019.06.14
Młodzieżowe rozgrywki piłki nożnej

Młodzicy Keramzytu w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej radzą sobie bardzo dobrze. Po zwycięstwie w poprzednim tygodniu nad Morzem Stegna (4:3) młodzi gracze zespołu ze Szprudowa zapewnili sobie miejsce na najniższym stopniu podium. W miniony weekend drużyna Grzegorza Połomskiego mierzyła się z Wierzycą Decka Pelplin. Zespół gości okazał się tym razem lepszy, wygrywając 8:3.  

Uwaga- Rządowe Centrum Reagowania alarmuje!
2019.06.13
Uwaga- Rządowe Centrum Reagowania alarmuje!

Rządowe Centrum Reagowania alarmuje, że dzisiaj, 13 czerwca po południu i w nocy silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Ze względu na złe warunki atmosferyczne zachowajmy ostrożność. Nie chowajmy się pod drzewami i jesli to możliwe pozostańmy w domach.

Uwaga - dzisiaj możliwe burze z gradem
2019.06.13
Może być burzowo

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem.

 

Śmieci nad jeziorem… nam to przeszkadza
2019.06.13
Śmieci nad jeziorem… nam to przeszkadza

Ledwie tydzień temu apelowaliśmy o niewyrzucanie śmieci do zamkowej fosy, a dzisiaj dotarła do nas kolejna porcja zdjęć śmieci tym razem z Tymawy. Nad tamtejszym jeziorem ktoś postanowił zrobić sobie piknik i zapomniał posprzątać…

Otwarcie Sezonu na Stacji Mikrostyk
2019.06.13
Otwarcie Sezonu na Stacji Mikrostyk

Fundacja Stacja Mikrostyk, Stowarzyszenie CAG i firma Mikrostyk SA już w najbliższy piątek, 14 czerwca zapraszają na otwarcie sezonu letniego w plenerze nadwiślańskiej skarpy. Wydarzenie będzie zapowiedzią szeregu imprez zaplanowanych przez organizatorów na okres wakacyjny wydarzeń. W programie zaplanowano atrakcje dla każdego. W programie między innymi dmuchane zjeżdżalnie i piana dla najmłodszych. Czynny będzie bar, a chętni będą mogli udać się na strzelnicę. Od godziny 20.00 D-J zapewni dobrą zabawę w klimacie lat 70,80,90 i nie tylko. Rozpoczęcie o godzinie 17.00. Zapraszamy.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.