Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ogłoszenie Burmistrza - odwołanie przetargu
2020.02.21
Ogłoszenie Burmistrza - odwołanie przetargu

Na podstawie art. 38 ust. 4 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 65), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew odwołuje pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych wyznaczony na dzień 24 lutego 2020 r. w części dot. działek tj. działka nr 57 o pow.0.0275 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr KW GD1T/00016577/5 i działki nr 59 o pow. 0.0053 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr KW GD1T/00016801/5, miasto Gniew, arkusz mapy 11.

Sala Sobieskich już otwarta
2020.02.21
Sala Sobieskich już otwarta

18 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. III Sobieskiego w Gniewie otwarto Salę Sobieskich. To szkolna aula, o której od lat marzyli nauczyciele i uczniowie szkoły. Klasa została wyremontowana, wyposażona w scenę, profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetlenie.

Dzień Przewodnika Turystycznego
2020.02.21
Dzień Przewodnika Turystycznego

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Wszystkim lokalnym przewodnikom z terenu gminy Gniew i regionu Kociewia składamy serdeczne życzenia. Niech ciekawe miejsca i ludzie je odwiedzający będą źródłem nieustannej radości i zadowolenia!

Sesja Rady Miejskiej
2020.02.21
Sesja Rady Miejskiej

W środę, 26 lutego o godz. 11.00, w Świetlicy OSP w Gniewie odbędzie się XX sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji między innymi omówienie stopnia realizacji rewitalizacji Starego Miasta w Gniewie. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy!

Walentynkowa baśka
2020.02.21
Walentynkowa baśka

W Sztumskim Centrum Kultury zorganizowano  VI Otwarty Walentynkowy Turniej Baśki o puchar burmistrza Sztumu. Przy stołach zasiadły 73 osoby, w tym reprezentanci gminy Gniew, którzy drużynowo i w parach zajęli wysokie miejsca. W walentynkowym turnieju zagrali gracze m.in. z Grudziądza, Łasina, Chełmży, Więcborka, Aleksandrowa Kujawskiego, Malborka oraz oczywiście liczna grupa miłośników baśki z powiatu sztumskiego.

 

Twój e-PIT - szkolenia w Urzędzie Skarbowym
2020.02.21
Twój e-PIT - szkolenia w Urzędzie Skarbowym

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że zeznanie podatkowe za 2019 r. przygotowała dla Państwa Krajowa Administracja Skarbowa. „Twój e-PIT” to zeznanie podatkowe, które od 15 lutego wypełnione i udostępnione zostało przez organ podatkowy w serwisie podatki.gov.pl (nie trzeba składać żadnego wniosku w tej sprawie).

e-PIT - spotkania w gniewskim urzędzie
2020.02.20
e-PIT - spotkania w gniewskim urzędzie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Tczewie informuje, że zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38, za 2019 r. przygotuje dla Państwa Krajowa Administracja Skarbowa. Zapraszamy na spotkania w gniewskich urzędzie, podczas których oddelegowany pracownik Urzędu Skarbowego w Tczewie pomoże Państwu w uzupełnieniu i złożeniu przygotowanego zeznania rocznego.

Wybory sołeckie w gminie Gniew
2020.02.20
Wybory na sołtysa w gminie Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie nr 33/20 w sprawie ogłoszenia na terenie gminy Gniew wyborów sołtysa oraz określenia kalendarza wyborczego, na mocy którego w 19 sołectwach naszej gminy zarządza się wybory sołtysa. Datę wyborów wyznaczono na niedzielę, 26 kwietnia 2020 r., w godzinach od 10.00 do 16.00. Szczegóły w załączniku.

Wykład nt. książki o Ciepłem
2020.02.19
Wykład nt. książki o Ciepłem

Zapraszamy na wykład popularnonaukowy dra Sławomira Wadyla "Ciepłe. Elitarna nekropola wczesnośredniowieczna na Pomorzu Wschodnim". Gniewianie będą mieli okazję poznać szczegóły wydania publikacji w piątek, 2️1 lutego o godz. 11.00 na zamku w Gniewie. Wstęp wolny!

1 944 217 złotych trafi do Gminy Gniew
2020.02.19
1 944 217 złotych trafi do Gminy Gniew

Kolejna dobra wiadomość. Wniosek gniewskiego samorządu, złożony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 został pozytywnie rozpatrzony. Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie na poprawę infrastruktury technicznej związanej z zaopatrzeniem w wodę oraz poprawę warunków życia mieszkańców wsi Rakowiec, Małe Wyręby, Wielkie Wyręby.

Szkolenie dla pracodawców
2020.02.18
Szkolenie dla pracodawców

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie organizuje 26 lutego 2020 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców. Szkolenie poświęcone będzie elektronizacji akt pracowniczych. W jego  trakcie wyjaśnimy na czym polega projekt e-Akta i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskażemy również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet 2020
2020.02.18
Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet 2020

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie organizuje Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet 2020. Pierwszy turniej odbędzie się 1 marca o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły w załącznikach!

Spływ kajakowy na stulecie
2020.02.18
Spływ kajakowy na stulecie

W roku 2020 obchodzimy 100-lecie powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski zakończonego symbolicznymi zaślubinami Polski z Bałtykiem. Z tej okazji grupa śmiałków, z Burmistrzem Wąbrzeźna Tomaszem Zygnarowskim i jego zastępcą Wojciechem Trzcińskim na czele, organizują kajakową wyprawę Strugą Wąbrzeską, Drwęcą oraz Wisłą do brzegów Bałtyku.

Ogłoszenie Burmistrza
2020.02.18
Ogłoszenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020r., poz. 65 ze zm.), podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 17 lutego 2020 r., Zarządzeniem nr 35/20 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik Nr 2 do w/w Zarządzenia.

Nowe przejście dla pieszych w Tymawie
2020.02.18
Nowe przejście dla pieszych w Tymawie

W związku z poprawą bezpieczeństwa pieszych na odcinku drogi powiatowej 2823G na Osiedlu Leśnym w Tymawie zostanie wykonane nowe przejście dla pieszych wraz z niezbędnym oznakowaniem. Termin wykonania prac uzależniony będzie od korzystnych warunków atmosferycznych, pozwalających na malowanie nawierzchni jezdni.

Aktywne Sołectwo Pomorskie - gmina aplikuje o środki
2020.02.18
Aktywne Sołectwo Pomorskie - gmina aplikuje o środki

Gmina Gniew złożyła wniosek aplikacyjny do programu Aktywne Sołectwo Pomorskie na realizację zadania pn. Walichnowy miejscem spotkań i integracji społeczności lokalnej.  Wnioskowana kwota to 10 000 złotych. W ramach pozyskanych środków w sołectwie Wielkie Walichnowy stanąć będzie mogła drewniana wiata, która posłuży integracji lokalnej społeczności.

Młodzi gniewianie z szansą na stypendium w Gdańskim Liceum Autonomicznym
2020.02.17
Młodzi gniewianie z szansą na stypendium w Gdańskim Liceum Autonomicznym

W lutym burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z przedstawicielem firmy PROCAM Agronomia Sukcesu w sprawie udziału gminy Gniew w programie „PROCAM Edukacja”. Firma jest fundatorem stypendiów naukowych w Gdańskim Liceum Autonomicznym. Przystąpienie gminy do programu umożliwia absolwentom szkół ponadpodstawowych starania o czesne oraz możliwość zakwaterowania na czteroletni okres nauki w gdańskiej szkole średniej.

Święto Kociewia
2020.02.17
Święto Kociewia

10 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji w Piasecznie odbyły się uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie oraz Szkołę Podstawową im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie. Wydarzenie zainaugurowała uroczysta msza święta, po której zebrani w kociewskim przemarszu udali się na cmentarz, by oddać hołd zasłużonym Kociewiakom, regionalistom śp. Janowi Ejankowskiemu i śp. Teofilowi Watkowskiemu. Po przemarszu uczestnicy wzięli udział w uroczystej akademii w Domu Kultury w Piasecznie.

Konsultacje społeczne Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego
2020.02.17
Konsultacje społeczne Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego

10 lutego 2020 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (dalej: SSL). Projektowany dokument – (SSL) jest efektem pierwszego etapu prac planistycznych, mających na celu określenie ram realizacji przedsięwzięć służących przebudowie i rozbudowie układu komunikacyjnego naszego kraju, w tym wyznaczenie korytarzy, w których będą usytuowane nowe inwestycje kolejowe i drogowe związane z projektem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Interaktywna tablica w przedszkolu
2020.02.17
Interaktywna tablica w przedszkolu

Do miejskiego przedszkola w Gniewie zakupiono interaktywną tablicę, która stanowi pomoc naukową dla przedszkolaków. Urządzenie zapewnia fascynujące zajęcia. Podczas codziennej pracy dydaktycznej pedagodzy mogą łączyć tradycyjne metody nauczania z nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.

Kolejna edycja konkursu Działaj Lokalnie za nami
2020.02.17
Kolejna edycja konkursu Działaj Lokalnie za nami

Minął kolejny rok pełen wyzwań i zaangażowania w lokalnych społecznościach. 17 grup i organizacji w ramach programu Działaj Lokalnie realizowało swoje inicjatywy w powiecie tczewskim. Trzy z projektów zrealizowane zostały również w naszej gminie. Podsumowanie jedenastej edycji konkursu grantowego odbyło się 13 lutego w świetlicy wiejskiej w Gręblinie.

Przerwa w dostawie wody
2020.02.14
Przerwa w dostawie wody

W związku z kontynuacją prac inwestycyjnych w piątek, 14 lutego w godz. od 8.00 do 15.00 wystąpią przerwy w dostawie wody dla ul. Gniewskie Młyny, ul. Leśnej oraz dla Gogolewa (Brodzkie Młyny). Za utrudnienia przepraszamy!

Gniewski Budżet Obywatelski - ostatni moment na złożenie projektów
2020.02.14
Gniewski Budżet Obywatelski - ostatni moment na złożenie projektów

Dzisiaj mija ostatni dzień składania wniosków w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego! Piszcie, składajcie, realizujcie projekty i cieszcie się lokalnymi inwestycjami! Urzędnicy czekają na Wasze inicjatywy do godz. 14.00. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Seniorzy na zabawie w Lubichowie
2020.02.14
Seniorzy na zabawie w Lubichowie

5 lutego gniewski Klub Seniora „Wesoła Jesień” w Lubichowie zorganizował zabawę karnawałową dla zaprzyjaźnionych klubów naszego powiatu, w którym uczestniczyli gniewscy seniorzy. Atrakcje, jakie zapewnili nasi przedstawiciele zachwycały uczestników zabawy. Gniewscy seniorzy ochoczo brali też udział w konkursach przygotowanych przez pozostałych klubowiczów, a tych również nie brakowało.

Kociewiacy uczcili 100-lecie powrotu do wolnej Polski
2020.02.14
Kociewiacy uczcili 100-lecie powrotu do wolnej Polski

Około 250 osób w tym mieszkańcy Kociewia uczcili 100-lecie powrotu do wolnej Polski na zorganizowanym z tej okazji balu. Uroczystość odbyła się na zamku w Gniewie. Przybyłych gości na czele z Generałem Hallerem, powitał Kasztelan Zamku Jarosław Struczyński. Aby podkreślić narodowy charakter spotkania, wszyscy jego uczestnicy otrzymali z rąk Kociewianek biało – czerwone kotyliony.

Gniewska Liga Baśki 2020
2020.02.13
Gniewska Liga Baśki 2020

24 lutego rusza tegoroczna Gniewska Liga Baśki - II Memoriał im. Kazimierz Dąbrowskiego. Miłośnicy kart spotkają się o godz. 17.00 w oddziale Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Pieniążkowie. Zapisy w dniu rozpoczęcia ligi o godz. 16.00. Organizatorem spotkania jest Koło Baśki nr 3 w Gniewie.

Dni otwarte Funduszy Europejskich
2020.02.13
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), które zaplanowano na dni od 8 do 10 maja 2020 roku.  Zgłoszenie uczestnictwa możliwe jest poprzez wypełnienie formularza na stronie www.dniotwarte.eu (zgłoszenia przyjmowane są do końca marca 2020 r.). Szczegóły w załącznikach.

Seminarium rolnicze w Swarożynie
2020.02.13
Seminarium Rolnicze

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie zaprasza rolników powiatu tczewskiego i starogardzkiego na „Seminarium Rolnicze”, które odbędzie się 10 marca 2020 r. Szczegóły poniżej.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie
2020.02.13
Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie w lutym. 12 lutego odbyły się posiedzenia Komisji Rewizyjnej i wspólne posiedzenie komisji. W czwartek, 20 lutego obradować będą członkowie Komisji Społecznej, 21 lutego odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki, a 24 lutego spotkanie członków Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

Postępowanie w przypadku znalezienia padłego dzika
2020.02.12
Postępowanie w przypadku znalezienia padłego dzika

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują wyłącznie świnie i dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej.

drukuj całą stronę

Polecamy

 • nivea
 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.