Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Vivat Vasa 2021
2021.08.08
Vivat Vasa 2021

XX edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa w Gniewie prze nami! Brawurowe szarże husarii, intensywne ostrzały muszkietów i artylerii, jarmarczny zgiełk, kramy ze staropolskim jadłem, rzemieślniczą mądrością oraz koncerty muzyki dawnej. To wszystko, co czeka nas podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa w weekend 6 - 8 sierpnia. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

Konkurs Vivat Vasa 2021 – wygraj atrakcyjne nagrody!
2021.08.06
Konkurs Vivat Vasa 2021 – wygraj atrakcyjne nagrody!

Rusza konkurs z okazji tegorocznego festiwalu historycznego Vivat – Vasa. Uczestnicy zabawy powalczą o dwie główne nagrody - bilet na sylwestrową noc na zamku w Gniewie oraz rower górski! Nie zabraknie również dodatkowych nagród: voucherów na kolacje oraz wejściówek ma bowling dla grupy 5 osób! Zapraszamy do udziału w zabawie! Akcja potrwa do 5 sierpnia. Szczegóły znajdziecie w regulaminie dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia.

Blues na Stacji
2021.08.04
Blues na Stacji

Bluesowo o miłości, życiu, wolności i innym, co ważne. Spotkaj przyjaciół na Stacji Mikrostyk, przyjdź na klimatyczny, wyjątkowy koncert zespołu Indivi-Duo. Serdecznie zapraszamy w piątek, 6 sierpnia na skarpę nadwiślańską w Gniewie na godz. 20.00.

Mobilny punkt spisowy w Gniewie już w sobotę!
2021.08.04
Mobilny punkt spisowy w Gniewie już w sobotę!

Już za w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, na rynku w Gniewie stanie stoisko spisowe, w którym dokonać będzie można samospisu internetowego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań do spisania się. Punkt czynny będzie w godz. od 15.00 do 20.00. Pomocy w spisie udzielą przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego i rachmistrzowie spisowi z terenu gminy Gniew. Szczegóły na plakacie.

Mieszkańcu! Weź udział w aktualizacji Gminnej Ewidencji Zabytków!
2021.08.04
Mieszkańcu! Weź udział w aktualizacji Gminnej Ewidencji Zabytków!

Trwają prace nad aktualizacją Gminnej Ewidencji Zabytków. Swoje uwagi, zastrzeżenia, wnioski wnosić można do Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z podaniem uzasadnienia, dokumentacją fotograficzną, potwierdzającą stan faktyczny obiektu, w terminie do 15 września 2021 r.

Komisja do szacowania strat spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne powołana
2021.08.04
Komisja do szacowania strat spowodowanych przez niekorzystne zjawiska atmoferyczne powołana

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Gniew niekorzystnych warunków atmosferycznych, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wystąpił do Wojewody Pomorskiego z wnioskiem o powołanie Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne warunki atmosferyczne. Wojewoda Pomorski pozytywnie odniósł się do wniosku i powołał Komisję, która dokona ustalenia wysokości szkód poprzez lustrację upraw w terenie. Zespół ustalać będzie wysokość szkód na wniosek poszkodowanych rolników.

Kociewski akcent na Jarmarku św. Dominika
2021.08.03
Kociewski akcent na Jarmarku św. Dominika

Jarmark św. Dominika trwa w najlepsze na ulicach Gdańska. Na straganach mnogość produktów: jadło i napitki, ale też antyki, biżuteria czy rękodzieło. Kociewie ma swój dzień na tej jednej z największych imprez wystawienniczych w Europie. Już w piątek, 6 sierpnia odbędzie się tam prawdziwe Święto Kociewia. Serdecznie zapraszamy!

Mobilny Punkt Spisowy dziś w Opaleniu
2021.08.03
Mobilny Punkt Spisowy dziś w Opaleniu

Dzisiaj, 3 sierpnia Mobilny Punkt Spisowy działać będzie w remizie OSP w Opaleniu. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do skorzystania z pomocy doświadczonych rachmistrzów, którzy w mobilnym punkcie pomogą spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Punkt czynny będzie w godz. od 16.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy!

W Jaźwiskach powstanie długo wyczekiwany chodnik
2021.08.02
W Jaźwiskach powstanie długo wyczekiwany chodnik

To historyczna chwila dla Jaźwisk. Po 40 latach mieszkańcy wsi doczekają się budowy chodnika w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w gminie Gniew. 30 lipca burmistrz Maciej Czarnecki podpisał porozumienie z Powiatem Tczewskim w sprawie realizacji i finansowania inwestycji. Zadanie wykonane ma zostać jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje projekt.

Wyjątkowy projekt w Gniewie! Nowy wymiar historii!
2021.08.02
Wyjątkowy projekt w Gniewie! Nowy wymiar historii!

Misja Zamek trwa! Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie realizuje projekt pn. „Misja Zamek – nowy wymiar historii”, którego celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań i wspomnień o wielkiej odbudowie Zamku w Gniewie.

Poznaj swojego sąsiada - seniora!
2021.08.02
Poznaj swojego sąsiada - seniora!

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często Seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia. Dlatego reagując na bieżącą sytuację społeczną, Głos Seniora razem z programem społecznym Adamed dla Seniora inaugurują nową ogólnopolską kampanię pod nazwą Poznaj Swojego Sąsiada - Seniora!

Ogłoszenie Burmistrza
2021.08.02
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 1990
ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 30 lipca 2021 r., Zarządzeniem
nr 95/21 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym i w trybie bezprzetargowym, stanowiący załączniki nr 1 i nr 2 do w/w Zarządzenia.

Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości
2021.08.02
Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Dzięki połączeniu wrażliwości ochotników oraz systemowym, wdrażanym od lat rozwiązaniom mądrej pomocy, tylko w zeszłej edycji Paczka pomogła ponad 14 000 rodzin. Akademia Przyszłości to siostrzany program Paczki, który od 2003 roku stanowi bezpieczną i twórczą przestrzeń dla dzieci. Podczas zeszłej edycji wsparcie w budowaniu własnej wartości otrzymało 1 650 podopiecznych Akademii.

Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021
2021.08.02
Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Jeszcze się nie spisałeś? Zrób to jak najszybciej na stronie internetowej spisu lub telefonicznie dzwoniąc na numer 22 279 99 99. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do 30 września 2021 r. Pamiętać należy, że na samodzielne wypełnienie formularza jest czas do momentu aż podejmie z Państwem kontakt rachmistrz. Zgodnie z ustawą nie można odmówić rachmistrzowi udzielenia informacji.

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego
2021.08.01
Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Ta największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie stała się symbolem heroizmu Polaków i ich umiłowania wolności. Gdy wybiła godzina "W", 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17.00, ludność Warszawy stanęła do zbrojnej walki ze znienawidzonym okupantem. Zdolni do noszenia broni ruszyli w bój. Na odzyskanych z rąk Niemców skrawkach miasta powstały zalążki polskiej władzy. W 2009 r. Sejm ustanowił 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. Dziś o godzinie 17.00, na znak pamięci o bohaterskich i walecznych powstańcach w Gniewie zawyją syreny alarmowe. Pamiętamy!

Mobilne Punkty Spisowe ruszyły
2021.07.29
Mobilne Punkty Spisowe ruszyły

Na terenie gminy Gniew działają już Mobilne Punkty Spisowe, w których mieszkańcy mogą dokonać spisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Do tej pory rachmistrzowie spisowi pełnili dyżury punktach w Kolonii Ostrowickiej oraz w Jeleniu, 28 i 29 lipca. Informujemy, że Mobilne Punkty Spisowe we wskazanych miejscach dostępne są dla wszystkich mieszkańców gminy Gniew. Przypominamy również, że w gniewskim urzędzie funkcjonuje stały punkt spisowy, czynny w godzinach pracy instytucji.

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
2021.07.29
Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W urzędzie miasta i gminy w Gniewie trwa obecnie posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział biorą sekretarz Karolina Liebrecht, pracownicy Gminnego Centrum Reagowania, zastępca kierownika M-GOPS-u Anna Sosik oraz pracownicy gniewskiego urzędu. Uczestnicy spotkania rozmawiają o stratach, jakie ponieśli mieszkańcy gminy Gniew podczas wczorajszych nawałnic oraz możliwościach udzielenia pomocy poszkodowanym.

Spotkanie z poszkodowanymi w wyniku wczorajszej nawałnicy
2021.07.29
Spotkanie z poszkodowanymi w wyniku wczorajszej nawałnicy

W piątek, 30 lipca o godz. 12.00 w Domu Kultury w Opaleniu odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy wszystkie osoby, których dorobek ucierpiał w wyniku wczorajszej nawałnicy. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele gminnego samorządu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy przekażą uczestnikom spotkania ważne informacje dotyczące wsparcia, udzielanego poszkodowanym.

Afrykański pomór świń
2021.07.29
Afrykański pomór świń

W związku z okresem zwiększonego ryzyka wystąpienia ognisk ASF w gospodarstwach utrzymujących świnie wskutek rozpoczęcia prac polowych, zbierania runa leśnego czy zwiększonej aktywności turystycznej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje o zachowaniu zasad bioasekuracji. Na dzień 27 lipca 2021 roku, od początku roku stwierdzono 32 ogniska afrykańskiego pomoru śwń (ASF) u świń oraz 1873 przypadki ASF u dzików. Aktualna mapa występowania ASF w Polsce jest dostępna na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Uwaga! Ważna informacja dla poszkodowanych we wczorajszych nawałnicach!
2021.07.29
-

Wszystkie osoby poszkodowane w wyniku wczorajszych nawałnic, które przeszły przez gminę Gniew, proszone są o zgłaszanie szkód do sołtysów.

Gradobicie w południowej części gminy – są zniszczenia
2021.07.29
Gradobicie w południowej części gminy – są zniszczenia

Wczoraj w południowym obszarze gminy Gniew, przez teren Włosienicy, Pieniążkowa, Ostrowitego, Opalenia i Widlic przeszło gradobicie. Nawałnica spowodowała zniszczenia upraw rolnych, silny wiatr łamał drzewa i uszkadzał budynki gospodarcze. Strażacy interweniowali kilkanaście razy. Włodarze gminy Gniew niezwłocznie podjęli działania, mające na celu wsparcie poszkodowanych.

Gmina Gniew z dofinansowaniem na modernizację drogi w Starym Młynie
2021.07.29
Gmina Gniew z dofinansowaniem na modernizację drogi w Starym Młynie

Gmina Gniew otrzymała ponad 106 000 złotych ze środków budżetu Województwa Pomorskiego na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 228042G w miejscowości Stary Młyn. W ramach inwestycji na odcinku o długości 750 mb wykonane zostaną dwa pasy najazdowe z płyt JOMB. Burmistrz Maciej Czarnecki podpisał już umowę o udzielenie dotacji. Włodarz dziękuje Wicemarszałkom Województwa Pomorskiego Leszkowi Bona i Wiesławowi Byczkowskiemu oraz Członkowi Zarządu Województwa Pomorskiego Józefowi Sarnowskiemu za wsparcie inwestycji.

Gospel w drodze - koncert Młodzieżowego Chóru Juventus w Gniewie
2021.07.29
Gospel w drodze - koncert Młodzieżowego Chóru Juventus w Gniewie
Serdecznie zapraszamy na gospelową trasę koncertową z młodzieżowym chórem Juventus! Zespół swoją trasę rozpocznie w Gniewie. Muzyka gospel rozbrzmi w naszym mieście już w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia o godz. 12.00 w kościele pw. św. Mikołaja.
Gniewianin Kazimierz Rajski Mistrzem Chełmży w Baśkę
2021.07.28
Gniewianin Kazimierz Rajski Mistrzem Chełmży w Baśkę

Z okazji XLI Dni Chełmży 18 lipca w sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury rozegrane zostały XIV Mistrzostwa Chełmży w Baśkę. Miło nam poinformować, że w turnieju udział wzięli gniewscy miłośnicy gry karcianej, którzy nie tylko reprezentowali naszą gminę, ale i odnieśli wspaniałe sukcesy, bowiem tegorocznym Mistrzem Chełmży został Kazimierz Rajski (klub Hotel Zamek Gniew, uzyskując maksymalną ilość punktów. Również w pozostałych kategoriach gniewscy baśkarze okazali się niezastąpieni, plasując się na pierwszych miejscach drużynowo i w parach. Serdecznie gratulujemy!

Oferta pracy
2021.07.28
Oferta pracy

Dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu poszukuje nauczyciela języka angielskiego w pełnym wymiarze godzin, który może podjąć pracę już od 1 września 2021 roku. Szczegóły w sekretariacie placówki pod numerem telefonu: 58 535 18 70 lub adresem e-mail: zsopalenie@gniew.pl.

Zostań "Ambasadorką Kultury Pomorza"
2021.07.27
Zostań "Ambasadorką Kultury Pomorza"

Szanowne Panie, organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają do udziału w plebiscycie na Ambasadorki Kultury Pomorza. Do udziału zachęcają autorki, artystki i animatorki, które zamieszkują miejscowości poniżej 50 tys. mieszkańców położone na terenie województwa pomorskiego. W plebiscycie mogą wziąć udział Panie zajmujące się aktywnością kulturalną społecznie lub zawodowo. Do uczestnictwa zapraszają kobiety, których działalność obejmuje jedną lub kilka z następujących kategorii: literatura, film i teatr, muzyka, taniec, sztuki plastyczne, rękodzieło i sztuka użytkowa.

Kajakowy piknik nad Wierzycą 3 września
2021.07.27
Kajakowy piknik nad Wierzycą 3 września

W ostatnim czasie Sekretarz Miasta i Gminy Gniew Karolina Liebrecht wzięła udział w dwóch spotkaniach, podczas których, wraz z innymi samorządami i organizacjami z terenu Kociewia, rozmawiano o wspólnej promocji szlaku kajakowego Wierzyca. Jednym z działań będzie Kajakowy piknik nad Wierzycą, zaplanowany na 3 września.

Burze z gradem
2021.07.26
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało pierwszego stopnia ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego powiatu. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.

Straże pożarne z dofinansowaniami
2021.07.26
Straże pożarne z dofinansowaniami

OSP z terenu Gminy Gniew nieustannie prowadzą działania, by pozyskać środki finansowe na doposażenie jednostek. W ostatnim czasie ochotnicy pozyskali ponad 29 000 złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i ponad 9 000 złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gratulujemy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.