Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewscy zawodnicy Karate Tradycyjnego ponownie na podium
2021.11.17
Gniewscy zawodnicy Karate Tradycyjnego znów na podium

W niedzielę, 14 listopada w Hali 100-lecia Sopotu odbył się XI Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z 17 klubów karate tradycyjnego. Gniewski klub Karate Tradycyjnego prowadzony przez senseja Kazimierza Maruta również uczestniczył w rywalizacji zdobywając łącznie aż 6 medali i wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Uczniowie ZSP w Gniewie mistrzami powiatu w tenisie stołowym
2021.11.16
Uczniowie ZSP w Gniewie mistrzami powiatu w tenisie stołowym

W poniedziałek, 8 listopada w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chłopców). Gniewska drużyna z ZSP zdobyła I miejsce w turnieju i awansowała do półfinałów wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Policjanci apelują
2021.11.15
Policjanci apelują

Policjanci systematycznie przypominają o tym jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na policjanta” oraz „na wnuczka”. Prowadzone przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności.

Weź udział w konkursie świątecznym
2021.11.15
Weź udział w konkursie świątecznym

To ostatni tydzień, w którym można złożyć swoją pracę w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Być może Twoja kartka zostanie oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia. Na Wasze prace czekamy do 20 listopada. Zachęcamy do udziału!

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie
2021.11.15
Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek, 18 listopada spotkają się członkowie Komisji Społecznej oraz członkowie Komisji Gospodarki. W poniedziałek, 22 listopada spotka się Komisja Finansów oraz Komisja Rewizyjna. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Kociewski przystanek w Kolonii Ostrowickiej
2021.11.15
Kociewski przystanek w Kolonii Ostrowickiej

W centrum sołectwa Kolonia Ostrowicka stanęła nowa wiata przystankowa. Dzięki współpracy sołtys Doroty Kryszczuk z lokalnymi przedsiębiorcami i darczyńcami, którzy wsparli tę inicjatywę, we wsi stanął przystanek, opatrzony kociewskimi wzorami. Kolorowa wiata będzie nie tylko umilać czas czekającym na transport podróżnym, ale również przypominać im o naszym regionie. Gratulujemy pomysłu i jego realizacji!

Nowe oprogramowanie w ZSP w Gniewie
2021.11.15
Nowe oprogramowanie w ZSP w Gniewie

Dzięki współpracy z firmą PROAXIS w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie pojawiło się nowe oprogramowanie CIMCO dla zawodów technik mechanik i technik automatyk w wersji dydaktycznej. Przyszli technicy mechanicy i automatycy mogą uczyć się teraz zawodu na najnowocześniejszym programie, który wykorzystywany jest w przemyśle maszynowym na całym świecie.

Turniej Badmintona "Rodzinne Rakiety z Ck Gniew"
2021.11.15
Turniej Badmintona "Rodzinne Rakiety z Ck Gniew"

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie wraz z Pomorską Federacją Sportu serdecznie zaprasza na Turniej Badmintona "Rodzinne Rakiety z Ck Gniew", który odbędzie się w sobotę 20 listopada. Szczegóły oraz regulamin turnieju znajdą Państwo w zalączniku. 

Ogólnopolski Dzień Seniora
2021.11.14
-

Dziś święto wszystkich Seniorów! Z okazji przypadającego Ogólnopolskiego Dnia Seniora Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki życzy wszystkim Seniorom wszelkiej pomyślności. Niech dobry nastrój, zdrowie oraz energia towarzyszą Wam każdego dnia i pozwolą Wam na realizację własnych pasji i rozwijanie zainteresowań.

Ogłoszenie Burmistrza
2021.11.12
-

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2021r., poz. 1899), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 12 listopada 2021 r., Zarządzeniem nr 159/21 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia, „Wykaz nieruchomości lokalowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym”, stanowiący załącznik nr 2 do w/w Zarządzenia oraz „Wykaz nieruchomości gruntowych przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 3 do w/w Zarządzenia.

Nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie w przychodni Medical
2021.11.12
Nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie w przychodni Medical

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022, w ramach zapobiegania choroby i w czasie trwania epidemii COVID-19, w przychodni Medical w Gniewie realizowane są nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie. Szczegóły znajdą Państwo w przychodni.

Gniewskie święto niepodległości za nami
2021.11.12
Patriotyczna parada gniewian

Za nami obchody Gniewskiego Święta Niepodległości. 11 listopada społeczność Gminy Gniew na czele z przedstawicielami gniewskiego samorządu wzięła udział w uroczystościach 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny, widowiskowej parady oraz patriotycznych śpiewów.

11 listopada Gniewskie Święto Niepodległości
2021.11.11
11 listopada Gniewskie Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy na gniewskie obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się w czwartek, 11 listopada, o godz. 16.30 złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Pomordowanych oraz modlitwą za zmarłych na gniewskim cmentarzu. Następnie organizatorzy zapraszają na mszę świętą, Paradę Niepodległości i patriotyczne śpiewanie.

Prawie 350 000 trafi do gminnych szkół
2021.11.10
Prawie 350 000 trafi do gminnych szkół

Laboratoria przyszłości powstaną w szkołach na terenie gminy Gniew. Każda z placówek wyposażona zostanie w innowacyjny sprzęt. Wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach inicjatywy Laboratoria Przyszłości, której celem jest wsparcie placówek w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości. W ramach projektu do szkół w naszej gminie trafi łącznie 348 300 złotych.

Pożary sadzy w kominach - bądźmy ostrożni!
2021.11.09
Pożary sadzy w kominach - bądźmy ostrożni!

W minionym czasie strażacy brali udział w dwóch akcjach gaszenia pożaru kominów, spowodowanych zapaleniem się sadzy. Pożar sadzy w kominach powstaje w wyniku nieregularnego czyszczenia przewodów kominowych, dlatego przypominamy o regularnych przeglądach i prawidłowym ich eksploatowaniu.

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021
2021.11.09
Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

W piątek, 12 listopada rozpoczyna się badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Celem badania kontrolnego jest ocena jakości danych zebranych w spisie. Badanie potrwa do 24 listopada. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym. Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Policjanci apelują do wszystkich o stosowanie się do przepisów sanitarnych
2021.11.05
Policjanci apelują do wszystkich o stosowanie się do przepisów sanitarnych

Policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. Wczoraj tczewscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku interweniowali wobec 42 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Stróże prawa apelują o stosowanie się do obecnych przepisów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Więcej informacji znajdą Panstwo na stronie tczew.policja.gov.pl

Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew
2021.11.05
Obwieszczenie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do wiadomości wyborców informację o numerze oraz granicach obwodu głosowania,
wyznaczonej siedzibie obwodowej komisji wyborczej oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w
wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Gniewie w okręgu wyborczym nr 15, zarządzonych na dzień 5 grudnia 2021 r. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Chłopcy z ZSP w Gniewie zdobyli brązowe medale w finale wojewódzkim w badmintonie!
2021.11.05
Chłopcy z ZSP w Gniewie zdobyli brązowe medale w finale wojewódzkim w badmintonie!

W czwartek, 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (5 żeńskich i 6 męskich). Imprezę otworzyła Dyrektor ZSP w Gniewie Wioletta Połomska.

 

Podsekretarz Stanu Ministerstwa Aktywów Państwowych w Widlicach
2021.11.05
Podsekretarz Stanu Karol Rabenda w Widlicach

W środę, 3 listopada Sołectwo Widlice odwiedził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karol Rabenda. Urzędnik spotkał się z burmistrzem Maciejem Czarneckim i sołtysem Tadeuszem Głowińskim, by osobiście pogratulować przyznanego Gminie Gniew dofinansowania w ramach Program Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład.

Gniewskie Spotkania Kameralne
2021.11.04
Gniewskie Spotkania Kameralne

Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie serdecznie zaprasza na Gniewskie Spotkania Kameralne, które odbędą się w listopadowe czwartki. Dziś, 4 listopada o godz. 17 00 w Sali Kameralnej odbędą się Nieszpory Gregoriańskie Schola Cantorum Gymevensis. Więcej informacji znajdą państwo na załączonym plakacie.

Przedsiębiorstwa przyjazne Seniorom
2021.11.04
Przedsiębiorstwa przyjazne Seniorom

Program Gmina Przyjazna Seniorom zrzesza coraz większą grupę przedsiębiorców, która aktywnie wspiera i aktywizuje Seniorów z terenu naszej gminy. Coraz więcej lokalnych firm przystępuje do akcji oferując atrakcyjne zniżki na swoje usługi. Dziękujemy, że jesteście z nami! Zobaczcie, gdzie możecie wykorzystać Ogólnopolską Kartę Seniora.

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym
2021.11.04
Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym

We wtorek, 2 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbyły się zawody gminne w Tenisie Stołowym. Rywalizacja prowadzona była w czterech kategoriach: Igrzyska Dzieci dziewcząt i chłopców oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 3 szkoły: SP 1 Gniew, SP 2 Gniew i ZS Opalenie. Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Mecz rozgrywano do wygrania trzech pojedynków, do trzech wygranych setów do 11 punktów. Wyniki znajdą Państwo w załączniku. 

Turniej Badmintona
2021.11.03
Turniej Badmintona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza do udziału w Turnieju Badmintona, który odbędzie się w niedzielę, 7 listopada o godz. 10:00. Zapisy w dniu turnieju od godz. 9:30. Więcej informacji pod numerem tel. 601 429 790 oraz na załączonym plakacie. Szczegóły znajdą Państwo również na profilu organizatora na portalu Facebook.

Zagłosuj na "Nauczyciela na Medal"
2021.11.03
Zagłosuj na "Nauczyciela na Medal"

Rozpoczął się Wielki Plebiscyt Edukacyjny „Nauczyciel na Medal”. Możemy zagłosować na nauczycieli przedszkola, szkoły z naszej gminy lub zgłosić własnego kandydata do nagrody. Zagłosuj na nauczycieli, którzy swoją kreatywnością, zaangażowaniem aktywnie uczestniczą w rozwoju swoich podopiecznych. Nauczyciele, którzy wykazują się wyjątkowym podejściem do maluchów oraz z pasją i radością wykonują swoją pracę. Zagłosuj na stronie organizatora do 30 listopada.

 

Szkolenia dla gniewskich organizacji pozarządowych
2021.11.03
Szkolenia dla gniewskich organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew serdecznie zaprasza gniewskie organizacje pozarządowe na szkolenia, które odbędą się w CAG-u Plac Grunwaldzki 45 w Gniewie. Pierwsze zajęcia odbędą się 16 listopada – Marketing w organizacjach pozarządowych (zabierzmy laptopy). Kolejne szkolenie już 7 grudnia – Dostępność w organizacjach pozarządowych. Zgłoszenia osób, które wezmą udział w szkoleniu prosimy kierować na adres stowarzyszenie@aktywnygniew.pl . Szkolenia współfinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach projektu "COP 2021" . Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączniku.

Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu
2021.11.03
Zgłoś kandydata do Gminnej Gali Wolontariatu

Znasz wolontariuszy, animatorów, organizacje i firmy, które poszczycić się mogą wyjątkową aktywnością społeczną? A może w minionym czasie podjęte zostały inicjatywy społeczne, które według Ciebie zasługują na miano Inicjatywy Społecznej Roku? Zgłoś swoje kandydatury do Gminnej Gali Wolontariatu, podczas której wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia dla największych społeczników w naszej gminie! Swoje propozycje zgłaszać można na poniższym formularzu do 18 listopada. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Deratyzacja na terenie miasta i gminy Gniew
2021.11.03
Deratyzacja na terenie miasta i gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzania powszechnej akcji deratyzacji na terenie miasta i gminy Gniew. Akcja odszczurzania zostanie przeprowadzona w dniach od 8 grudnia 2021 r. do 30 stycznia 2022 r.

Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną
2021.11.03
Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną. Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Burmistrza Miasta i Gminy Gniew na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami do samorządowców, organów administracji  oraz podmiotów związanych z Gminą Gniew. Na Wasze prace czekamy do 20 listopada. Regulamin konkursu plastycznego znajdą Państwo w załączniku. Zachęcamy do udziału!

Dowody Osobiste
2021.11.02
Dowody Osobiste

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od 05.11.2021r. do 07.11.2021r. nastąpi wdrożenie nowej aplikacji do obsługi dowodów osobistych. W związku z tym dnia 05.11.2021r. (piątek) przyjmowanie i obsługa interesantów przez Referat Obywatelski będzie prowadzona tylko do godziny 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.