Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Szkoła z klimatem - zgłoś eko-projekt i zmień otoczenie Twojej szkoły
2022.04.28
Szkoła z klimatem

Trwa konkurs „Szkoła z klimatem” przeznaczony dla publicznych i niepublicznych miejskich szkół ponadpodstawowych. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie mini MPA – miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i jej najbliższej okolicy, obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp. Nagrodą główną w konkursie jest 100 000 złotych.

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej
2022.04.28
Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej

We wtorek, 26 kwietnia na ORLIKU w Gniewie odbyły się zawody Gminne w Piłce Nożnej w kategorii Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 1 Gniew, PSP SPSK Gogolewo, ZS Opalenie oraz SP 2 Gniew. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” . Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięskim drużynom życzymy powodzenia w zawodach powiatowych. Wyniki turnieju oraz fotorelacja dostępna na profilu organizatora.

 

Mecze piłkarskie w Gniewie
2022.04.28
Mecze piłkarskie w Gniewie

Wszystkich miłośników piłki nożnej serdecznie zapraszamy już w najbliższy weekend na mecze, które odbędą się na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Trzymamy kciuki za nasze drużyny.

Otwarcie nowej pracowni językowej na skalę XXI wieku
2022.04.28
Otwarcie nowej pracowni językowej na skalę XXI wieku

W środę, 13 kwietnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki w obecności dyrekcji szkoły dokonał uroczystego otwarcia nowej pracowni językowej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.



Weź udział w konkursie "Nasz Zabytek" i odmień swoje otoczenie
2022.04.28
Weź udział w konkursie "Nasz Zabytek" i odmień swoje otoczenie

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie "Nasz Zabytek” organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Rozejrzyj się. Czy w Twojej okolicy jest zabytek, który wymaga remontu, modernizacji, rewaloryzacji? Może codziennie mijasz takie miejsce i myślisz „szkoda, że stoi takie puste, smutne i zaniedbane”. Teraz możesz to zmienić. Jak? Znajdź zabytek w Twojej okolicy, zrób zdjęcie lub nakręć film, wypełnij i wyślij zgłoszenie. Nabór zgłoszeń do 3 maja 2022r. Informacje szczegółowe, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie organizatora. Twoje zgłoszenie ma szansę na realizację! 

 

Opaski życia dla seniorów - zgłoś się do 6 maja!
2022.04.27
Opaski bezpieczeństwa dla seniorów - zgłoś się!

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie przystąpił do realizacji II modułu programu pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Projekt realizowany jest w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ma on na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, poprzez zakup opasek bezpieczeństwa dla seniorów, którzy ukończyli 65 lat. Jesteś zainteresowany nabyciem opaski? Zgłoś się!

Żelazne Gody
2022.04.27
Żelazne Gody

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Żelazne Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 65 lat. W Urzędzie Stanu Cywilnego Państwo Teresa i Franciszek Dworakowscy 27 kwietnia 1957 roku połączyli się węzłem małżeńskim i założyli rodzinę. W tym czasie, byli jedną z wielu par decydujących się iść wspólną drogą, dzisiaj należą do nielicznych, którym opatrzność ale też niezłomna postawa, miłość, cierpliwość, wzajemne poszanowanie i wytrwałość pozwoliły doczekać tak niezwykłego jubileuszu.

Oddaj krew - uratuj życie
2022.04.27
Oddaj krew - uratuj życie

W piątek, 29 kwietnia na rynku w Gniewie stanie krwiobus, w którym oddać będzie można krew dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy wszystkie zdrowe, pełnoletni osoby do pomocy chorym w ten właśnie sposób. Krew oddać będzie można w godz. od 9.00 do 13.00.

I Gminne Konkursy Przedmiotowe zakończone
2022.04.27
I Gminne Konkursy Przedmiotowe zakończone

Dobiegły końca I Gminne Konkursy Przedmiotowe, organizowane z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego w szkołach podstawowych na terenie gminy Gniew. W każdej z placówek wyłoniono najlepszych uczniów, którzy wykazali się swoją wiedzą z języka polskiego i angielskiego, matematyki, historii czy przyrody, prezentując naprawdę wysoki poziom. Serdecznie gratulujemy!

Wspomnienie ks. Henryka Mrossa
2022.04.27
Wspomnienie ks. Henryka Mrossa

Dziś mija 22 rocznica śmierci ks. Henryka Mrossa. Duchowny w 1997 roku przyjął tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew, a od września 2004 roku Jego imię patronuje gniewskiemu Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych. W rocznicę śmierci wspominamy Jego osobę.

Oglądaj obrady radnych na żywo
2022.04.27
-

Dziś, o godz. 9.00 w Sali Kameralnej odbędzie XLVIII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji m. in. Turystyka jako kierunek rozwoju Gminy Gniew oraz Kultura w Gminie Gniew - działalność Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. Obrady oglądać można na kanale Urzędu Miasta i Gminy Gniew na portalu YouTube.

III Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn już za nami
2022.04.26
III  Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn już za nami

W niedzielę, 24 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie rozegrany został III Memoriał im. Longina Nagórskiego w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor GOSiR w Gniewie - Pani Beata Czaja – Osiak, która przywitała obecnych. Pan Kajetan Nagórski w imieniu swoim, jak i całej rodziny podziękował organizatorom i zawodnikom za zorganizowanie takiej imprezy.

Nowe przejście dla pieszych w Gniewie
2022.04.26
Nowe przejście dla pieszych w Gniewie

W związku z poprawą bezpieczeństwa pieszych na odcinku ul. Lipowej w Gniewie (w pobliżu sklepu Netto) w najbliższym czasie zostanie wykonane nowe przejście dla pieszych wraz z niezbędnym oznakowaniem. Zadanie wykona Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programów poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg w obrębie przejść dla pieszych.

Konferencja podsumowująca praktyki zawodowe w Hiszpanii
2022.04.26
Konferencja podsumowująca praktyki zawodowe w Hiszpanii

6 kwietnia w zamku w Gniewie odbyła się konferencja podsumowująca projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP w Gniewie w Hiszpanii”. Projekt realizowany był na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Gniewscy badmintoniści na Mistrzostwach Gdańska
2022.04.26
Gniewscy badmintoniści na Mistrzostwach Gdańska

W sobotę, 23 kwietnia gniewscy badmintoniści udali się na turniej do Gdańska. Impreza została zorganizowana przez UKS Bursztyn Gdańsk i Klub Badmintona GARNIZON. Do mistrzostw zgłosiła się rekordowa liczba 143 zawodników. Rywalizacja prowadzona była w 10 kategoriach wiekowych. Zawody rozgrywane były systemem grupowo – pucharowym do 2 wygranych setów do 15 punktów. Nasi reprezentanci spisali się w bardzo dobrze, trzykrotnie stając na podium.

Sesja Rady Miejskiej w Gniewie
2022.04.26
Sesja Rady Miejskiej w Gniewie

W środę, 27 kwietnia o godz. 9 00 odbędzie się XLVIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. W programie sesji m.in. Turystyka jako kierunek rozwoju Gminy Gniew, Kultura w Gminie Gniew - działalność Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. Szczegóły w załączniku. 

 

 

 

Powiatowe eliminacje OTWP 2022
2022.04.26
Powiatowe eliminacje OTWP 2022

W piątek, 22 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Tczewie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, wśród których nie zabrakło reprezentantów gminy Gniew.

Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert
2022.04.25
Rozstrzygnięcie otwartych konkursów ofert

Burmistrz Miasta i Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w 2022 roku w obszarze kultury i sztuki oraz otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzację i organizację wolontariatu poprzez wspieranie szkoleniowe, informacyjne, finansowe organizacji, poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji”. Szczegóły znajdą Państwo w załącznikach.

Realizacja projektu Innowacyjny Przedszkolak
2022.04.25
Realizacja projektu Innowacyjny Przedszkolak

W gniewskim przedszkolu trwa reorganizacja przestrzeni - gruntowny remont pomieszczeń obiektu. W ramach działań dwie sale przechodzą całkowitą modernizację, od wymiany instalacji elektrycznej, instalacji CO, po nowe tynki, malowanie ścian, wymianę sufitów i oświetlenia oraz nowe podłogi.

Światowy Dzień Książki
2022.04.23
Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to święto ustanowione przez UNESCO. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz ochronę praw autorskich. Czytając książki pobudzamy wyobraźnię, relaksujemy się oraz poszerzamy wiedzę. Szczególnie dziś zachęcamy do sięgnięcia po książkę. Życzymy przyjemnej lektury.

 

 

 

Dzień Ziemi
2022.04.22
Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma na celu uświadomić wszystkim mieszkańcom naszej planety jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Zachęcamy do wyjścia na spacer, przebywania blisko z naturą oraz refleksji jak ona jest dla nas fascynująca, piękna, ciekawa. Szanujmy to co nam ofiarowała oraz żyjmy z nią w zgodzie.

 

Wakacyjne pociągi z Pomorza na Mazowsze
2022.04.22
Wakacyjne pociągi z Pomorza na Mazowsze

25 czerwca spółka „Koleje Mazowieckie – KM” planuje wznowienie wakacyjnego, kolejowego połączenia Mazowsza z Pomorzem pociągiem "Słoneczny", które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego pociągu, który będzie kursował codziennie w wakacje, w weekendy i święta uruchomione zostanie drugie wakacyjne połączenie "Słoneczny Bis" z Warszawy do Gdyni.

Do 30 czerwca złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)
2022.04.22
Do 30 czerwca złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Szanowni Mieszkańcy! Od 1 lipca 2021 trwa proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jeżeli Twój dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r. na złożenie deklaracji masz czas do 30 czerwca 2022 roku. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca deklarację musisz złożyć w terminie 14 dni.

Pomorskie spotkania on-line dla osób wspierających uchodźców z Ukrainy
2022.04.22
Pomorskie spotkania on-line dla osób pracujących z uchodźcami z Ukrainy

W naszym województwie organizowane są spotkania, mające na celu wsparcie i rozwój kompetencji różnorodnych grup pracujących z obywatelami Ukrainy i wspierających uchodźców. Choć spotkania już trwają, można dołączać w dowolnym terminie! Oprócz kadr instytucji (ośrodki pomocy społecznej, instytucje kultury oraz urzędy pracy), spotkania adresowane są również do wolontariuszy i osób goszczących uchodźców w swoich domach. Serdecznie zapraszamy!

VI Tczewskie Targi Pracy
2022.04.22
VI Tczewskie Targi Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie zaprasza do uczestnictwa w VI Tczewskich Targach Pracy! Targi odbędą się już 27 kwietnia 2022 roku w godzinach od 10:00 do 12:00 na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie przy ul. Gdańskiej 17. 
 
 
"Pomorskie dla Seniorów" - zgłoszenia kandydatów do 29 kwietnia
2022.04.22
"Pomorskie dla Seniorów" - zgłoszenia kandydatów do 29 kwietnia

Trwa piąta edycja konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego "Pomorskie dla Seniorów". Nagrodę otrzymują seniorzy, osoby działające na rzecz seniorów oraz pracodawcy i organizacje pozarządowe, które poprzez swoją aktywność przyczyniają się do wspierania polityki senioralnej na terenie województwa pomorskiego. Zgłoszenia kandydatów przesyłać można do 29 kwietnia br.

Mecz piłki nożnej już w najbliższą sobotę
2022.04.20
Mecz piłki nożnej już w najbliższą sobotę

Zapraszamy serdecznie na mecz piłki nożnej gniewskiej drużyny Mewa Gniew, zawodnicy zagrają z drużyną Mady Ostaszewo. Mecz odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia o godz. 17 00 na boisku sportowym przy Hali GOSiR w Gniewie. Trzymamy kciuki za naszą drużynę.  

 

Wystaw graty z chaty
2022.04.20
Wystaw graty z chaty

Wystaw Twoje graty z chaty!  We wtorek, 26 kwietnia zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w Gniewie i Brodach Pomorskich. Natomiast w piątek, 29 kwietnia zbiórka odbędzie się w sołectwach: Jaźwiska, Opalenie, Widlice, Kolonia Ostrowicka, Pieniążkowo, Półwieś. Szczegóły na plakatach.

Gminne Igrzyska w Piłce Nożnej
2022.04.20
Gminne Igrzyska w Piłce Nożnej

W środę, 13 kwietnia na ORLIKU w Gniewie odbyły się zawody Gminne w Piłce Nożnej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły: SP 1 Gniew, PSP SPSK Gogolewo, ZS Opalenie oraz SP 2 Gniew. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze rozgrywane były 2 x 9 minut. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Urząd pracy na wyciągnięcie ręki
2022.04.19
Urząd pracy na wyciągnięcie ręki
W piątek, 22 kwietnia w godz. od 9.00 do 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45) do dyspozycji mieszkańców dostępny będzie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. Z konsultacji z pracownikiem urzędu skorzystać mogą mieszkańcy gminy Gniew oraz pracodawcy i przedsiębiorcy. Serdecznie zapraszamy!

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.