Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Królewska Niedziela
2021.08.16
Królewska Niedziela

15 sierpnia w gniewskim kościele obok święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodziliśmy również imieniny Królowej Marysieńki. Od lat parafianie w naszym mieście bardzo uroczyście celebrują ten dzień. Podczas mszy świętej o godz. 11.00 spotkać można było księżniczki w bardzo dostojnych strojach. Wspólna modlitwa zakończyła się procesją, na czele której niesiony był obraz Najświętszej Maryi Panny, która prowadziła orszak księżniczek do Ogrodu Historii. Tam proboszcz gniewskiej parafii ks. Zbigniew Rutkowski wraz z burmistrzem Maciejem Czarneckim na ręce księżniczek przekazali wyjątkowe upominki. To była prawdziwie królewska niedziela!

Zalecany objazd w Rakowcu 17 sierpnia
2021.08.16
-

Spółka Inwest-Kom informuje, że we wtorek, 17 sierpnia w godz. od 9.00 do 13.00 nastąpi zamknięcie drogi gminnej w Rakowcu na odcinku od drogi krajowej 91 do budynku Rakowiec 23 (tzw. stara szosa). Przyczyną zamknięcia jest prowadzony transport ponadgabarytowy. Zaleca się w tym czasie objazd od drogi krajowej nr 90 (odc. Jeleń-Kwidzyn). Za utrudnienia przzepraszamy!

Burze z gradem
2021.08.16
-

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dotyczące mogących wystąpić dziś burz. Prognozowane są wyładowania atmosferyczne, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może pojawić się także grad.

Szczepienia Medical Gniew
2021.08.16
Szczepienia Medical Gniew

Wszystkich mieszkańców, którzy nie mieli jeszcze okazji zaszczepić się przeciwko COVID – 19 zapraszamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się w czwartek, 19 sierpnia jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Kolejne szczepienia odbędą się 26 sierpnia (czwartek) szczepionką Pfizer. Szczepienia wykonywane będą w Przychodni Medical w Gniewie. Rejestracji dokonać można pod numerem telefonu: 58 535 22 38 oraz 58 535 22 90.

Świąteczna niedziela
2021.08.15
Świąteczna niedziela

Dzisiaj, 15 sierpnia przypada państwowe Święto Wojska Polskiego. Jednocześnie w tym samym dniu w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli tzw. święto Matki Bożej Zielnej. 

Oferta Pracy
2021.08.13
Oferta Pracy

Zakład Produkcyjny Kongsberg w Gniewie prowadzi rekrutację pracowników na stanowiska: malarza oraz spawacza elektrycznego. Szczegóły znajdą Państwo w załączonych ogłoszeniach o naborach.

Dożynki Województwa Pomorskiego w Pelplinie 18 września
2021.08.13
Dożynki Województwa Pomorskiego w Pelplinie 18 września

W sobotę, 18 września 2021 roku, w Pelplinie odbędą się Dożynki Województwa Pomorskiego połączone z pierwszym dniem Jarmarku Cysterskiego. Święto plonów to piękna, polska tradycja świadcząca o naszej tożsamości kulturowej. To czas dziękczynienia za plony i ciężką pracę rolników.

Mecze piłki nożnej
2021.08.13
Mecze piłki nożnej

Zapraszamy serdecznie na najbliższe mecze piłki nożnej, które odbędą się na boiskach przy hali sportowej GOSiR w Gniewie. Poniżej przedstawiamy Państwu terminy rozgrywek gniewskich drużyn. Kibicujemy naszym zawodnikom.

Terminarz posiedzeń komisji w sierpniu
2021.08.12
Terminarz posiedzeń komisji w sierpniu

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie, które odbędą się w najbliższych dniach. W czwartek 19 sierpnia spotkają się członkowie Komisji Społecznej, w piątek 20 sierpnia obędzie się zebranie członków Komisji Gospodarki, a w poniedziałek 23 sierpnia spotka się Komisja Finansów. Szczegóły w załączonym terminarzu.

Kociewski Festiwal Kulinarny
2021.08.12
Kociewski Festiwal Kulinarny

Organizatorzy serdecznie zapraszają na Kociewski Festiwal Kulinarny „Pełna grapa seler w kuchni kociewskiej”, który odbędzie się 21 sierpnia 2021r. w Subkowach. Podczas festiwalu czeka na Państwa wiele atrakcji: występ zespołu Pieśni i Tańca Kociewie Retro, konkurs plastyczny, pokazy kulinarne, konkursy, warsztaty oraz koncert zespołu „Zdążyć przed Północą” . Szczegółowe informacje znajdą Państwo na załączonym plakacie.

Vivat Vasa 2021 za nami !
2021.08.11
Vivat Vasa 2021 za nami !

Wciąż żyjemy wspomnieniami minionego weekendu w Gniewie, podczas którego wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu – Festiwalu Historycznym Vivat–Vasa. Atrakcji nie było końca!

Zaszczytne tytuły nadane
2021.08.11
Zaszczytne tytuły nadane

Podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, w sobotę, 7 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew nadał tytuły Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Gniew Björnowi Gysell oraz tytuł Przyjaciela Gniewu Cezaremu Zawadzińskiemu, którzy od lat wspierają gniewskie wydarzenie.

Gazociąg relacji Gardeja – Kolnik
2021.08.11
Gazociąg relacji Gardeja – Kolnik

Firma Gaz System realizuje inwestycję budowy gazociągu relacji Gardeja-Kolnik. Inwestycja jest bezpośrednio związana z realizacją Programu FSRU (ang. realizacją Programu FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit), w ramach którego planowane jest posadowienie w rejonie Gdańska pływającego terminalu LNG, służącego do odbioru dostarczanego drogą morską skroplonego gazu ziemnego. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dot. przebiegu inwestycji i planowaną trasą gazociągu na terenie gminy Gniew. Szczegóły na temat inwestycji znajdą Państwo w załącznikach.

Wycieczka do Krynicy Morskiej
2021.08.11
Wycieczka do Krynicy Morskiej

Zapraszamy na wycieczkę do Krynicy Morskiej, która obędzie się 22 sierpnia 2021r. Zapisy do 14 sierpnia u Małgorzaty Gajewskiej pod numerem kontaktowym 661837018. Informacje szczegółowe znajdą Państwo na załączonym plakacie. 

Piaseczno Folklor Festiwal
2021.08.11
Piaseczno Folklor Festiwal

Po Festiwalu Historycznym Vivat Vasa zapraszamy Państwa na kolejne, piękne wydarzenie Piaseczno Folklor Festiwal odbędzie się 21 - 22 sierpnia 2021 na terenie Sanktuarium Maryjnego! Podczas Festiwalu odbędzie się XXVII Przegląd Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia im. Jana Ejankowskiego oraz XXII Przegląd Zespołów Folklorystycznych Polski Północnej ku czci Matki Jedności i Królowej Pomorza. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram całego Festiwalu, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Burze i deszcz
2021.08.10
Burze i deszcz

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni w dniu dzisiejszym przewiduje burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami możliwy jest także grad.

Konsultacje społeczne
2021.08.10
Konsultacje społeczne

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza do udziału w konsultacjach drugiej wersji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Konsultacje społeczne zakończą się 15 września 2021 r. Szczegóły dotyczące konsultacji oraz niezbędne materiały do pobranie znajdą Państwo na stronie www.gov.pl

Informator biurowy LOT Kociewie
2021.08.10
Informator biurowy LOT Kociewie

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informatorem biurowym Lokalnej Organizacji Turystycznej. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

I Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomka Cejera
2021.08.09
I Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomka Cejera

Miłośnicy tenisa ziemnego w sobotę, 7 sierpnia uczcili pamięć wybitnego nauczyciela wychowania fizycznego, śp. Tomasza Cejera, który w tym roku opuścił opaleńską społeczność. Pan Cejer był niezastąpionym pedagogiem, ale również wielkim miłośnikiem tenisa ziemnego. Zamiłowanie do tego sportu zaszczepił wśród swoich wychowanków, którzy na jego cześć, na opaleńskich kortach tenisowych zorganizowali I Memoriał Tenisa Ziemnego im. Tomka Cejera.

Gmina Gniew na Święcie Kociewia w Gdańsku
2021.08.09
Gmina Gniew na Święcie Kociewia w Gdańsku

W miniony piątek, 6 sierpnia ulice Gdańska opanowało Kociewie! Tego dnia, w ramach trwającego w mieście Jarmarku Dominikańskiego zorganizowano Święto Kociewia. Nie zabrakło na nim również Gminy Gniew, która zarówno w pochodzie, jak i na stoisku promocyjnym prezentowała swoje walory i kociewską kulturę. W wydarzeniu udział wzięli burmistrzowie Maciej Czarnecki oraz Joanna Kamińska.

Vivat Vasa 2021
2021.08.08
Vivat Vasa 2021

XX edycja Festiwalu Historycznego Vivat Vasa w Gniewie prze nami! Brawurowe szarże husarii, intensywne ostrzały muszkietów i artylerii, jarmarczny zgiełk, kramy ze staropolskim jadłem, rzemieślniczą mądrością oraz koncerty muzyki dawnej. To wszystko, co czeka nas podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa w weekend 6 - 8 sierpnia. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie wyjątkowe widowisko historyczno-batalistyczne „BITWA POD GNIEWEM 1626”.

Mobilny punkt spisowy w Gniewie już w sobotę!
2021.08.06
Mobilny punkt spisowy w Gniewie już w sobotę!

Już za w najbliższą sobotę, 7 sierpnia, podczas Festiwalu Historycznego Vivat Vasa, na rynku w Gniewie stanie stoisko spisowe, w którym dokonać będzie można samospisu internetowego. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań do spisania się. Punkt czynny będzie w godz. od 15.00 do 20.00. Pomocy w spisie udzielą przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego i rachmistrzowie spisowi z terenu gminy Gniew. Szczegóły na plakacie.

Konkurs Vivat Vasa 2021 – wygraj atrakcyjne nagrody!
2021.08.06
Konkurs Vivat Vasa 2021 – wygraj atrakcyjne nagrody!

Rusza konkurs z okazji tegorocznego festiwalu historycznego Vivat – Vasa. Uczestnicy zabawy powalczą o dwie główne nagrody - bilet na sylwestrową noc na zamku w Gniewie oraz rower górski! Nie zabraknie również dodatkowych nagród: voucherów na kolacje oraz wejściówek ma bowling dla grupy 5 osób! Zapraszamy do udziału w zabawie! Akcja potrwa do 5 sierpnia. Szczegóły znajdziecie w regulaminie dostępnym na oficjalnej stronie wydarzenia.

Sobotnie targowisko przeniesione!
2021.08.05
-

Szanowni Państwo informujemy, iż w związku z organizacją Festiwalu historycznego Vivat Vasa w sobotę, 7 sierpnia targowisko miejskie zostanie przeniesione na teren zielony przy ulicy Hallera w Gniewie (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 2). Zapraszamy!

Informacja dla mieszkańców Gniewu - organizacja i ograniczenia ruchu w czasie Vivat-Vasy
2021.08.05
Informacja dla mieszkańców Gniewu - organizacja i ograniczenia ruchu w czasie Vivat-Vasy

Szanowni Mieszkańcy! W weekend 7-8 sierpnia zorganizowany zostanie Festiwal Historyczny Vivat Vasa, w ramach którego na rynku w Gniewie, w sobotę i w niedzielę odbędzie się Jarmark Rzemiosł Dawnych. W związku z powyższym plac Grunwaldzki i ul. Bankowa zostaną całkowicie wyłączone z ruchu, w związku z czym poruszanie się pojazdem tymi ulicami, a także wjazd lub wyjazd będą niemożliwe. Prosimy, by nie parkować samochodów w tych częściach miasta.

Ważna informacja dla uczestników Vivat-Vasy!
2021.08.05
Ważna informacja dla uczestników Vivat-Vasy!

Informujemy, że Festiwal Historyczny Vivat Vasa! A. D. 2021 jest realizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Uczestnicząc w wydarzeniu pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrozności, swojej i innych. Pamiętajmy o obowiązującym wciąż obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz dystansie społecznym.

Spotkanie w sprawie pomocy dla rolników
2021.08.05
Spotkanie w sprawie pomocy dla rolników

W czwartkowe przedpołudnie do gniewskiego magistratu na spotkanie z burmistrzem Maciejem Czarneckim oraz z zastępcą Joanną Kamińską przybyli członkowie organizacji rolniczych ze Starogardu Gdańskiego, którzy zaproponowali pomoc rolnikom z terenu naszej gminy, poszkodowanym wskutek lipcowej nawałnicy. Władze Miasta i Gminy Gniew serdecznie dziękują za oferowaną pomoc i wsparcie w trudnej sytuacji..

Pokaz fajerwerków na zamku
2021.08.05
-

Informujemy, że w najbliższą sobotę, 7 sierpnia o godz. 22.00 na terenie Wzgórza Zamkowego odbędzie się krótki pokaz fajerwerków. Za zakłócanie spokoju przepraszamy!

Parking za przychodnią Medical gotowy
2021.08.05
Parking za przychodnią Medical gotowy

Za ośrodkiem zdrowia Medical w Gniewie powstały już nowe miejsca postojowe, przeznaczone dla pracowników i pacjentów przychodni. Wjazd na parking zorganizowano od strony ul. Hallera. Plac wyłożony został kruszywem granitowym, a sam wjazd na parking kostką brukową. Dzięki inwestycji w mieście powstało kilkanaście nowych miejsc postojowych. Zadanie wykonała spółka Inwest-Kom.

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.