Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Paczkomat Inpost w Opaleniu już działa
2022.05.06
Paczkomat Inpost w Opaleniu już działa

Mamy dobrą wiadomość dla osób robiących zakupy przez Internet. Mieszkańcy Opalenia i okolic mogą już korzystać z paczkomatu, który zlokalizowany jest przy sklepie na Osiedlu św. Krzysztofa 37. Należy on do grupy InPost i znajduje się w oficjalnym wykazie na stronie operatora, jako paczkomat numer OPL01M. Właśnie takiego oznaczenia należy użyć wybierając sposób dostawy kupowanych w sieci towarów, aby odebrać przesyłkę.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert
2022.05.06
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na działalność wspomagającą organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2022 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Zmiana treści ogłoszenia o przetargu
2022.05.06
Zmiana treści ogłoszenia o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew dokonuje zmiany w treści ogłoszenia  o trzecim  ustnym nieograniczonym przetargu na sprzedaż działki nr 52 o pow. 0.4379 ha, miasto Gniew, arkusz mapy 36, KW  nr GD1T/00016577/5.

Czy PHN S.A. zainwestuje w Gminie Gniew?
2022.05.06
Czy PHN S.A. zainwestuje w Gminie Gniew?

W czwartek, 5 maja w gniewskim urzędzie odbyło się kolejne już spotkanie na temat rozwoju naszej gminy. Dzięki Ministrowi Aktywów Państwowych Karolowi Rabendzie na spotkanie został zaproszony Piotr Przednowek przedstawiciel spółki Skarbu Państwa PHN S.A., która zainteresowana jest przeprowadzeniem nowej inwestycji. Dzięki tym szeroko zakrojonym planom powstaną nowe miejsca pracy w naszej pięknej gminie.

„Świat w jednym miejscu” – Gniewski Tydzień Bibliotek
2022.05.05
„Świat w jednym miejscu” – Gniewski Tydzień Bibliotek

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rusza już za tydzień. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie przygotowało z tej okazji liczne atrakcje. Na uczestników Tygodnia Bibliotek czekać będą między innymi warsztaty związane z Marią Konopnicką, spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, terenowe gry mobilne dla młodzieży oraz wyjątkowe spektakle. 

Kalendarium Imprez Sportowych
2022.05.05
Kalendarium Imprez Sportowych

Przedstawiamy Państwu Kalendarium Imprez Sportowych na miesiąc maj, które odbędą się na terenie miasta. Szczegółowy program imprez sportowych znajdą Państwo na załączonym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

 

Terminarz spotkań piłkarskich
2022.05.05
Terminarz spotkań piłkarskich

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na mecze, które odbędą się w najbliższy weekend. W sobotę, 7 maja o godz. 11:00 zagra drużyna Keramzyt D2 z Pogoń Smętowo, następnie o godz. 17:00 mecz drużyn Mewa Gniew z Deltą Miłoradz. Oba mecze zostaną rozegrane na boisku przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie. Kolejne rozgrywki odbędą się w niedzielę, 8 maja o godz. 10:00 na boisku Orlik. Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółowy terminy spotkań piłkarskich.

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 
2022.05.05
Obwieszczenie Starosty Tczewskiego 

Starosta Tczewski zawiadamia, że 18 lutego zostało wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące zatwierdzenia projektu budowlanego oraz udzielenia pozwolenia na przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznej, oświetleniowej oraz gazowej wraz z przyłączami, budowę obiektu małej architektury, tarasu widokowego oraz schodów terenowych oraz przebudowę dróg oraz ciągów pieszo-jezdnych, realizowanych w ramach zadania pn. „Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie”.

Newsletter LGD „Wstęga Kociewia”
2022.05.05
Newsletter LGD „Wstęga Kociewia”

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z newsletterem Lokalnej Grupy Działania „Wstęga Kociewia”. Zapoznają się w nim Państwo z działalnością biura LGD w marcu i kwietniu. Zachęcamy do lektury!

Telefon Zaufania dla Osób z Ukrainy
2022.05.05
Telefon Zaufania dla Osób z Ukrainy

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje o utworzeniu Telefonu Zaufania dla Osób z Ukrainy. Uruchomione zostaną dwa numery: bezpłatny: 800 11 08 11 oraz płatny według taryfy operatora 22 290 7000. 

Rozmowy na temat innowacyjnych rozwiązań energetyki słonecznej w gniewskim urzędzie
2022.05.04
Rozmowy o odnawialnych źródłach energii

Dzisiaj, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki spotkał się z II Wojewodą Pomorskim Aleksandrem Jankowskim, Waldemarem Jaroszewiczem radnym Miasta Gdańsk, oraz Andrzejem Tomczyk przedstawicielem Polskiego Towarzystwa Energetyki Słonecznej. Podczas spotkania rozmawiano na temat montażu pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznych w budynkach użyteczności publicznej.

Matura 2022
2022.05.04
Matura 2022

Dzisiaj młodzież przystąpiła do jednego z ważniejszych w swoim życiu sprawdzianów – matury. Egzamin dojrzałości tradycyjnie rozpoczyna się językiem polskim. W czwartek, 5 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki, a w piątek, 6 maja do języka obcego. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających! Życzymy połamania piór!

Święto 3 Maja w gniewskim kościele
2022.05.04
Święto 3 Maja w gniewskim kościele

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, będącym jednocześnie świętem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, we wtorek 3 maja o godz. 9.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W obchodach uroczystości udział wzięli poczty sztandarowe, mieszkańcy oraz władze miasta.  

Międzynarodowy Dzień Strażaka
2022.05.04
Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dziś, 4 maja strażacka brać na całym świecie obchodzi swoje święto. Dzień ten obchodzony jest w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji wszystkim przedstawicielom tego bohaterskiego zawodu, składamy najlepsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania za niezłomną służbę na rzecz ratowania ludzkiego życia i mienia. Pomyślmy dziś szczególnie serdecznie o Strażakach, którzy często ryzykują swoje zdrowie i życie, by pomóc potrzebującym.

Kondolencje
2022.05.04
-

Z powodu śmierci śp. Jana Cejrowskiego, Prezesa Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Zmarłego.

3 maja pomódlmy się w intencji Ojczyzny
2022.05.02
3 maja pomódlmy się w intencji Ojczyzny

We wtorek, 3 maja obchodzić będziemy rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, i drugiej na świecie polskiej Konstytucji. Przyjęta 231 lat temu, gruntownie zmieniła ustrój Rzeczypospolitej, niosąc rodakom nadzieję zmian. Dzieło Sejmu Czteroletniego zapisało się na kartach chlubnej historii narodu polskiego, które po dziś dzień co roku wspominamy. Upamiętniając to wydarzenie, zachęcamy Państwa do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczysta Msza Święta odprawiona zostanie w gniewskim kościele o godz. 9.00.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego
2022.05.02
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

W poniedziałek, 26 kwietnia Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. H. Mrossa w Gniewie zorganizował pierwszy Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego. W konkursowe szranki stanęli uczniowie z Gniewu, Kwidzyna oraz Gogolewa.

Nowa wiata przystankowa w Gniewie
2022.05.02
Nowa wiata przystankowa w Gniewie

W mieście, przy ul. 27 Stycznia, na skrzyżowaniu z ulicą Witosa, stanęła nowa wiata przystankowa. Przystanek jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, w szczególności uczestników komunikacji miejskiej, którym służy już od jakiegoś czasu. Zadaszona wiata chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, dzięki czemu czas oczekiwania na nadjeżdżające autobusy jest znacznie bardziej przyjemny.

Tczewscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas majówki
2022.05.02
Tczewscy policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas majówki

Trwa długi majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych wyrusza w krótsze bądź dłuższe trasy. Pamiętajmy: to, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych. Przed wyjazdami zwracajmy uwagę na właściwe zabezpieczenie mieszkania, aby po powrocie nie spotkała nas niemiła niespodzianka.

Święto Pracy
2022.05.01
Święto Pracy

1 maja obchodzimy Międzynarodowe Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Święto obchodzone od ponad wieku w wielu krajach, ma na celu upamiętnienie strajku robotników w Chicago z 1886 roku. Święto Pracy to jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu naszego kraju. 1 maja został ustanowiony dniem wolnym od pracy.

Wywieś Flagę
2022.04.29
Wywieś Flagę

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Później wystarczy opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

 

Mieszkańcy gminy Gniew oddali krew
2022.04.29
Mieszkańcy gminy Gniew oddali krew

Dzisiaj, podczas akcji ambulansowego poboru krwi, chętni mieszkańcy gminy Gniew oddali bezcenny dar życia, dzieląc się swoją krwią, oddając ją do banku krwiodawstwa. W krwiobusie przyjęto łącznie 22 dawców, z czego 20 osób fizycznie oddało krew. Oprócz stałych krwiodawców, 4 osoby wzięły udział w akcji po raz pierwszy. Dziękujemy!

22 500 złotych na ochronę przyrody w gminie Gniew
2022.04.29
22 500 złotych na ochronę przyrody w gminie Gniew

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przyznał Gminie Gniew dofinansowanie w wysokości 22 500 zł na zadanie pn. „Czynna ochrona przyrody gminy Gniew”. Projekt realizowany będzie od czerwca do listopada bieżącego roku i dotyczy działań ochronnych w rezerwacie Opalenie oraz na pomnikach przyrody.

Ogłoszenie o przetargu
2022.04.29
Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, że we wtorek, 7 czerwca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się pierwszy ustny nieograniczony przetarg na dzierżawę niewyodrębnionego lokalu użytkowego znajdującego się na parterze budynku przy ul. Piłsudskiego 10 w Gniewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.

Przymrozki
2022.04.29
Przy

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wydało pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego. W nocy 30 kwietnia miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2 stopni, przy gruncie do -4.

Tymawa doczekała się terenu rekreacyjnego
2022.04.29
Tymawa doczekała się terenu rekreacyjnego

W Tymawie powstał teren rekreacyjny dla mieszkańców. W ubiegłym roku uporządkowano działkę i oczyszczono nieużytek wraz z oczkiem wodnym. W tym postawiono altanę ze stołem i ławkami oraz wymurowano ognisko. Wszystkie działania przeprowadzono w ramach Funduszu Sołeckiego.

Dziecięcy Mini Veolia Run
2022.04.29
Dziecięcy Mini Veolia Run

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w mini biegu dziecięcym, który odbędzie się 28 maja od godz. 11:30 na rynku w Gniewie. Bieg jest Imprezą współtowarzyszącą głównego biegu Veolia Run.

Podglądaj gniewskie bociany na żywo
2022.04.29
Podglądaj gniewskie bociany na żywo

Do gniazda zlokalizowanego na piekarni przy ul. Wiślanej w Gniewie, po długiej zimowej przerwie, powróciły już bociany. Gniazdujące w nim od pewnego czasu Gniewko i Wisełka mają już 3 jaja. Życie bocianiej rodziny można od lat śledzić, dzięki zainstalowanej na kominie kamerze. Widok na gniazdo bociana umieszczone jest na czynnym kominie piekarni, na specjalnej platformie. Monitoring zorganizowany jest dzięki organizacji Eko-Centrum Heliantus. Zapraszamy do oglądania!

Trwa nabór wniosków o premie dla młodych rolników
2022.04.29
Trwa nabór wniosków o premie dla młodych rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyjmuje wnioski o bezzwrotne premie przeznaczone dla młodych rolników. Premie są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ostateczny termin składania wniosków upływa 29 maja 2022 roku.

Startuje VEOLIA RUN – 5 km biegiem po Gniewie – III edycja
2022.04.28
Startuje VEOLIA RUN – 5 km biegiem po Gniewie – III edycja
 
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w sobotę 28 maja 2022 roku na terenie miasta i gminy Gniew odbędzie się Bieg VEOLIA RUN. Jest to już trzecia edycja tej imprezy biegowej. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród wielu biegaczy. Bieg gniewski to nie tylko rywalizacją sportowa, ale także doskonała okazja, aby zwiedzić nasze wyjątkowe miasto. 

drukuj całą stronę

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.